Renta

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Renta

przez iren53 01 lut 2012, 21:02
Mam pytanie?
Czy przy Chorobie Afektywnej Dwubiegunowej ,,CHAD,, jest szansa otrzymania renty. :uklon:
Pragniemy być całym szczęściem osoby kochanej, a jeśli to niemożliwe - to całym jej nieszczęściem.

— Jean de La Bruyére

Renta

przez Lord Kapucyn 01 lut 2012, 21:04
Renta z tytułu niezdolności do pracy czy renta socjalna? Albo inaczej: w jakim wieku jest osoba, która będzie się starała o rentę, czy zachorowała przed 18 rokiem życia i czy kiedykolwiek pracowała?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Renta

przez iren53 01 lut 2012, 21:06
Mój mąż pracuje......ale teraz jest w ciężkim stanie.....chodzi o rentę z tytułu niezdolności do pracy... :D
ma już 32 lata pracy.....pogorszyło się od 2 lat...
Ostatnio edytowano 01 lut 2012, 21:08 przez iren53, łącznie edytowano 1 raz
Pragniemy być całym szczęściem osoby kochanej, a jeśli to niemożliwe - to całym jej nieszczęściem.

— Jean de La Bruyére

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Renta

przez Lord Kapucyn 01 lut 2012, 21:07
Jeżeli jest to dobrze udokumentowane - historia choroby, dokumentacja medyczna, pobyty w szpitalach, to myślę, że można się starać bezproblemowo o rentę.

-- 01 lut 2012, 21:10 --

ZUS rzekomo przyznaje renty nie na podstawie konkretnej jednostki chorobowej tylko na podstawie stopnia zaawansowania danej choroby. Czyli w praktyce najlepiej gdyby na komisję się przyczołgał albo przypełznął. :P

Moderator/ R2 - D2

Renta

przez intel 01 lut 2012, 21:21
Ja mam rentę z tytułu czasowej niezdolności do pracy.
Choroba-CHAD
Miałem udokumentowane 3 letnie leczenie psychiatryczne , 2 pobyty w psychiatryku i 2 pobyty na dziennym oddziale psychiatrycznym ( 8 godzin dziennie ).Sanatorium prewencyjne ZUS.
Rente dostałem bez problemu.
Pierwsza komisja-lekarz ortopeda...........hehehehe. Komedia.Ale bez problemu , po wysłuchaniu mnie stwierdził ,że wysyła mnie na dodatkową komisję specjalistyczną.
Po 2 tyg miałem komisję, którą była specjalistka psychiatra. Lekarka, ktora jest wieloletnim ordynatorem oddziału w szpitalu.
Zobaczyła papiery, zrobiła wywiad (lepiej nie wymyślać jakiś dodatkowych objawów-taki lekarz w swoim życiu widział już tysiące chorych osób i doskonale wie , jakie są objawy ), powiedziała że nie ma najmniejszych wątpliwości co do zasadności przyznania mi renty i na 2 lata dostałem.
Teraz mialem kolejną komisję i bez problemu przedłużyli mi o kolejny rok ( tym się nie należy przejmować-praktycznie nikomu teraz nie dają na dłużej-oczywiście po upływie tego czasu kolejna komisja itd. )
intel

Renta

przez Lord Kapucyn 01 lut 2012, 21:25
Od nas jeden gość z oddziału na pierwszej komisji miał bodaj gastrologa, na drugiej internistę, ortopedę i lekarza służby więziennniczej, a dopiero na trzeciej miał biegłego sądowego specjalistę psychiatrę. :D I dopiero ten ostatni mu przyznał. Też na CHAD.

Moderator/ R2 - D2

Renta

przez iren53 04 lut 2012, 20:41
Byłam wczoraj z moim Panem u psychiatry...po leki i też dlatego ze jest w strasznym dołku.
Leki dostał następne i Pani psychiatra powiedziała ze koniec z pracą....
będzie teraz przez 160 dni na zwolnieniu lekarskim a następnie pójdzie na komisję rentową bo się nie nadaje już do pracy.......a jeszcze powiedziała za każdym razem kiedy będzie w mani musi być obowiązkowo w szpitalu...bo jest bardzo agresywny....chyba ze będzie się słuchał i stabilizatory zadziałają..... oby!!!
Obrazek

— Jean de La Bruyére

Sortuj wg