Przyjaźń damsko - męska

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Przyjaźń damsko - męska

przez marek36 18 sty 2012, 07:02
Fajnie ja sie ciesz ze mam przyjaciulke nigdy takiej nie mialem a od jakiegos czasu mam i to bez sexu mysle ze tez bedziemy milo spedzali czas :P dawno jej juz nie widzialem jak tylko znajde troche czasu to sie do niej wybiore chociaz mieszka na drugim koncu Polski :evil: hahaha ale damy rade
marek36

Przyjaźń damsko - męska

przez Buler329 18 sty 2012, 08:35
Anielica każda przyjaźń jest na swój sposób inna. To już od Ciebie zależy jak to wszystko się potoczy. Mały przyjacielski pocałunek czy coś to nic złego ale wiedz że to może szybko doprowadzić do związku... Rób co uważasz za słuszne, lecz jeśli wydaje Ci się że przez to czego chcesz możesz stracić przyjaciela to nie rób tego. Drugiej takiej osoby nie znajdziesz
Ludzie w coś wierzą, by o sobie zapomnieć. Kryją się w ideałach, szukają schronienia w idolach i zabijają czas tysiącami wierzeń. Najbardziej by ich przygnębiło, gdyby na tej kupie przyjemnych oszustw znaleźli się nagle twarzą w twarz z czystym istnieniem

Przyjaźń damsko - męska

przez Anielica 18 sty 2012, 11:49
marek36 napisał(a):Fajnie ja sie ciesz ze mam przyjaciulke nigdy takiej nie mialem a od jakiegos czasu mam i to bez sexu mysle ze tez bedziemy milo spedzali czas :P dawno jej juz nie widzialem jak tylko znajde troche czasu to sie do niej wybiore chociaz mieszka na drugim koncu Polski :evil: hahaha ale damy rade

Fajnie, ze sie cieszysz, ja tez się ciesze :P
też mam nadzieję, ze niedługo spotkam się z moim przyjacielem bo dziwnym zbiegiem okoliczności On też mieszka daleko :D

-- 18 sty 2012, 10:53 --

Buler329 napisał(a):Anielica każda przyjaźń jest na swój sposób inna. To już od Ciebie zależy jak to wszystko się potoczy. Mały przyjacielski pocałunek czy coś to nic złego ale wiedz że to może szybko doprowadzić do związku... Rób co uważasz za słuszne, lecz jeśli wydaje Ci się że przez to czego chcesz możesz stracić przyjaciela to nie rób tego. Drugiej takiej osoby nie znajdziesz

Wiem..i nie chcąc Go stracić "(
I dlatego postanowiłam coś...oboje sobie postanowiliśmy, bardziej to była Jego decyzja ale może tak rzeczywiście będzie lepiej :bezradny:
Anielica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Przyjaźń damsko - męska

przez nextMatii 18 sty 2012, 11:57
Anielica, powodzenia.. :great:
nextMatii

Przyjaźń damsko - męska

przez Anielica 18 sty 2012, 12:14
nextMatii, dzięki...
Anielica

Przyjaźń damsko - męska

przez ekspert_abcZdrowie 18 sty 2012, 17:07
Chciałabym zabrać jeszcze głos w sprawie - przyjaźń z seksem czy bez seksu. Wiele osób dopuszcza w relacji przyjacielskiej seks. Czy w takim wypadku związek między kobietą a mężczyzną można nazwać przyjacielskim? Odpowiedź brzmi: NIE!

Przyjacielski seks staje się coraz bardziej popularny, bo jest wygodny i niewymagający zaangażowania. Ludzi łączy jedynie „układ łóżkowy”. Co jednak, gdy seks-przyjaciel zakocha się w osobie, z którą uprawia miłość? Czy seks z przyjacielem albo seks z przyjaciółką to dobre rozwiązanie? Czy przyjaciele od seksu mogą nazwać swoją relację przyjaźnią, skoro pojawiła się bliskość, czułe gesty i kontakty płciowe? Statystyki wskazują, że przyjacielski seks to zjawisko coraz bardziej popularne wśród singli do 30. roku życia, którzy są niezależni finansowo, dobrze wykształceni, żyją w dużych miastach i cenią sobie własną autonomię.

Czy seks z przyjacielem to świetne rozwiązanie? Na pewno nie! Abstrahując nawet od oceny moralnej tego zjawiska, argumentów na „nie” dla seksu przyjacielskiego dostarcza sama biologia i funkcjonowanie organizmu mężczyzny i kobiety. Podczas seksu organizm produkuje więcej fenyloetyloaminy i dopaminy, które u obu płci odpowiadają za stan „uskrzydlenia”. Mężczyźni wydzielają więcej testosteronu odpowiedzialnego za pożądanie seksualne i wazopresyny, która decyduje o bliskości i przywiązaniu do partnerki. Seks pobudza system nagradzania w mózgu oraz poprawia nastrój. Kobiety po satysfakcjonującym stosunku są również w lepszym humorze.

Ponadto seks to naturalne źródło endorfin – substancji podobnych do opium, które produkuje mózg. Mają one działanie euforyzujące (tzw. hormony szczęścia) i uśmierzają ból. Kobiety podczas orgazmu produkują większe ilości serotoniny i oksytocyny. Hormony te decydują o budowaniu zaufania i aury intymności w związku. Jak widać, bliskość seksualna między kobietą a mężczyzną rodzi konkretne konsekwencje również dla organizmu, szczególnie ze strony układu dokrewnego i neuronalnego.

Nie ma mowy o „czystym seksie”. Bliskość cielesna dwojga ludzi powoduje wydzielanie hormonów, które odpowiadają za bliskość duchową. Zatem tam, gdzie jest przyjacielski seks, tam istnieje często skrzywdzenie, a przynajmniej ryzyko, że któraś ze stron zaangażuje się bardziej w związek. Jeżeli w przyjaźni pojawia się seks, to wówczas przestaje być to przyjaźń. Fajnie, kiedy prowadzi to do miłości, bo obu stronom zależy na relacji. Gorzej, gdy jedna strona chce czegoś więcej, a druga - traktuje przyjaciela jako przyjaciela plus dostarczyciela rozkoszy seksualnej.
Psycholog

Przyjaźń damsko - męska

przez Anielica 18 sty 2012, 20:29
ekspert_abcZdrowie, bardzo mądra teoria.........tyle to ja też wiem :roll:
Anielica

Przyjaźń damsko - męska

przez Buler329 18 sty 2012, 22:55
Poprostu pani psycholog próbuje Ci wytłumaczyć że seks nie ma racji bytu w przyjaźni. Takie krótkie streszczenie postu ekspert_abcZdrowie, :P
Ludzie w coś wierzą, by o sobie zapomnieć. Kryją się w ideałach, szukają schronienia w idolach i zabijają czas tysiącami wierzeń. Najbardziej by ich przygnębiło, gdyby na tej kupie przyjemnych oszustw znaleźli się nagle twarzą w twarz z czystym istnieniem

Przyjaźń damsko - męska

przez *Wiola* 18 sty 2012, 23:18
Buler329, :brawo: Dokładnie, jak jest seks to nie jest już związek przyjacielski, tylko coś więcej.
Moderator

Przyjaźń damsko - męska

przez marek36 18 sty 2012, 23:41
Anielica napisał(a):ekspert_abcZdrowie, bardzo mądra teoria.........tyle to ja też wiem :roll:

Teorja jest zawsze zajebista a w praktyce czyli w zyciu bywa inaczej jak sie dwoje ludzi fajnie dogaduje moze sie w sobie zakochac po czasie i z przyjazni rodzi sie uczucie.
marek36

Przyjaźń damsko - męska

przez Nel 18 sty 2012, 23:46
a ja sie ciesze....bo spełniam wszytskie zadane przez ekspert_abcZdrowie, kryteria
Piję twoje zdrowie mój męski przyjacielu
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Przyjaźń damsko - męska

przez Anielica 19 sty 2012, 10:20
Buler329 napisał(a):Poprostu pani psycholog próbuje Ci wytłumaczyć że seks nie ma racji bytu w przyjaźni. Takie krótkie streszczenie postu ekspert_abcZdrowie, :P

Ja rozumiem co pisze Pani Expert ale jeszcze raz podkreślam, ze to tylko teoria ale w życiu bywa czasem inaczej :bezradny:

marek36 napisał(a):Teorja jest zawsze zajebista a w praktyce czyli w zyciu bywa inaczej jak sie dwoje ludzi fajnie dogaduje moze sie w sobie zakochac po czasie i z przyjazni rodzi sie uczucie.
Anielica

Przyjaźń damsko - męska

przez ekspert_abcZdrowie 19 sty 2012, 15:11
Anielica napisał(a):
Buler329 napisał(a):Poprostu pani psycholog próbuje Ci wytłumaczyć że seks nie ma racji bytu w przyjaźni. Takie krótkie streszczenie postu ekspert_abcZdrowie, :P

Ja rozumiem co pisze Pani Expert ale jeszcze raz podkreślam, ze to tylko teoria ale w życiu bywa czasem inaczej :bezradny:

marek36 napisał(a):Teoria jest zawsze zajebista a w praktyce czyli w zyciu bywa inaczej jak sie dwoje ludzi fajnie dogaduje moze sie w sobie zakochac po czasie i z przyjazni rodzi sie uczucie.

Nie będę się powtarzać. Zgadzam się z Tobą, marek36, że czasem okazuje się, że z przyjaźni powstaje miłość. Sama jestem tego przykładem. Tworzę związek z moim dawnym przyjacielem. Na początku była zwykła znajomość, potem przyjaźń, a wszystko powoli zmierzało w kierunku miłości. Jesteśmy ze sobą ponad 4 lata. I kiedy przyjaźń kiełkuje w kierunku czegoś więcej i chcą tego obie strony, to jak pisałam we wcześniejszym poście, to jest bardzo pozytywne. Gorzej, kiedy człowiek żyje nadzieją, że seks zbliży przyjaciół do siebie, że będzie to coś więcej, a druga strona nic więcej nie oczekuje, jak tylko przyjaźni. Wtedy łatwo o złamane serce i dylematy: Kontynuować tą znajomość czy nie? Jak teraz będzie wyglądała nasza relacja, przecież między nami do czegoś doszło? Nie można się oszukiwać, że to nie będzie miało oddźwięku na znajomość. Będzie miało i to poważny, dlatego przed podjęciem takiej decyzji warto rozważyć wszelkie za i przeciw. A co jeśli przyjaciel, z którym sypiamy, pozna kogoś i zechce z nim (nią) stworzyć związek? Co wówczas z nami i naszymi uczuciami?
Psycholog

Przyjaźń damsko - męska

przez Anielica 19 sty 2012, 15:25
I znów rozważania co by było gdyby.....nie nam to określać.
Czas i zaangażowanie w taki związek to pokaże :bezradny:
Co ma być , to będzie, nigdy z góry nie wiemy jak się to skończy, tak samo jak małżeństwo :-|
Można sobie ustalić pewne zasady ale czy będziemy się ich trzymać, nie wiadomo. :bezradny:
Wiadomo natomiast jakie mogą być tego konsekwencje , zarówno dla jednej jak i dla drugiej strony ale nie można rezygnować z takiego związku już na początku bo może coś tam......ble, ble, ble...
Idąc takim tokiem rozumowania to wogóle nie powinniśmy nikogo poznawać bo to może doprowadzić do czegoś złego :twisted:
Uważam, ze życie ciągle nas zaskakuje czymś nowym i dlaczego mamy z tego rezygnować, jeśli nam to pasuje ;) :angel:
Anielica

Sortuj wg