Czym jest miłość?jak to uczucie rozpoznać?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Rysiek22 15 paź 2013, 19:46
Miłość to nie jest tylko związek dwojga ludzi. Miłość, to jest kochanie życia, życzliwość, lubienie samego siebie. Jeśli nie umiesz kochać siebie, nie jesteś w stanie pokochać drugiego człowieka. Dlatego uważam, że ludzie podświadomie szukają szczęścia w drugim człowieku.
Zapraszam:
http://uczucie.aq.pl/

przez monk.2000 15 paź 2013, 19:55
Mi się miłość kojarzy jako ostateczny los człowieka. Jako jedyna rzecz, dla której warto żyć.
Niestety, w tym życiu praktycznie ani razu nie zaznałem tej kojącej substancji. Pewnie dlatego moje życie jest takie puste.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez mark123 15 paź 2013, 20:05
Dla mnie niczym, nigdy nie umiałem tego uczucia w żaden sposób rozpoznać.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Niktita 15 paź 2013, 21:23
Miłość nie istnieje i jest to już dawno udowodnione.
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

przez agusiaww 18 paź 2013, 17:07
Miłośc jest wtedy kiedy stawiasz dobro drugiej osoby nad swoje. Kiedy potrafisz iść z tą osobą na kompromis, i nie czujesz się z tego powodu źle. A nawet wtedy kiedy jesteś z nią i chcialbyś żeby wyszła, ale jak wyjdzie -tęsknisz. Wtedy kiedy myślisz o tej osobie i bez powodu wysyłasz smsa, tylko po to by dać znać jaką ważna jest osobą w Twoim życiu. I wtedy kiedy się uśmiechasz do siebie, myśląc o tej osobie, a na jej widok czujesz radośc. A także wtedy gdy jest źle ale wiesz, że nie mógłbyś sprawić by ta osoba Cie znienawidziła, i również wtedy kiedy przytulasz się do tej osoby a przed oczami widzisz tęczę :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez torres 28 paź 2013, 11:38
Rysiek22 napisał(a):Miłość to nie jest tylko związek dwojga ludzi. Miłość, to jest kochanie życia, życzliwość, lubienie samego siebie. Jeśli nie umiesz kochać siebie, nie jesteś w stanie pokochać drugiego człowieka. Dlatego uważam, że ludzie podświadomie szukają szczęścia w drugim człowieku.
Zapraszam:
http://uczucie.aq.pl/

Jedyny post w całym temacie, który mi się spodobał. Dlatego uważam, że ludzie piszący na tym forum nie mają szansy na miłość. Do tego potrzebna jest miłość do siebie a większość ludzi nie kocha siebie. Wręcz przeciwnie. Dlatego są dwie możliwości. Jedna z nich to życie według pewnych standardów, wejście w związek z drugą osobą, który będzie pewnego rodzaju symbiozą - Ty zaakceptujesz mnie, a ja Ciebie przy czym obie osoby same siebie nie akceptują więc mówimy o związku, zakochaniu, seksie ale nie o miłości. Druga możliwość to praca nad samooceną i pozbyciem się złego myślenia o sobie. I wtedy jak się nad tym pracuje i samoocena rośnie to człowiek dostrzega, że wszyscy wokół mają niską samoocenę i nie ma z kim stworzyć związku z miłością. Jakiś czas temu założyłem wątek o pogodzeniu się z samotnością. Uporałem się z tym głównym powodem, który miał sprawiać, że będę sam do końca życia ale pozostał problem znalezienia odpowiedniej osoby. Uważam, że szanse na miłość są tylko statystyczne, a w rzeczywistości nie mam na co liczyć.

przez Siding Spring 28 paź 2013, 11:53
Podobaja mi sie te wywody, ze najpierw trzeba pokochac siebie samego i poprawic samoocene ale to jest takie trudne...tak naprawde ciezko sie o cos zaczepic, zeby moznabylo jakos wyciagnac swoja samoocene w gore. Mi sie wydaje ze to sie ma albo i nie bez wzgledu na okolicznosci zyciowe i osiagniecia. Jedni lubia siebie pomimo ze malo co im w zyciu wychodzi a inni moga osiagac szczyty kariery itp a mimo to beda palac do siebie nienawiscia....

Tak samo patrzysz w lustro i widzisz zajebistego kolesia albo na odwrot...nic moze w zyciu nie wydarzyc sie , zeby np w ciagu dnia ta samoocena ulegala zmianie...(inaczej wtedy na oczach czlowiek wyglada, inaczej mowi). No coz ..

Wiadomo ze negatywne wydarzenia w zyciu nie beda sprzyjac poprawie samooceny , ale np na wielu i pozytywne jej nie poprawia.

przez torres 28 paź 2013, 12:57
Nie do końca tak jest. Człowiek ma większe możliwości niż je wykorzystuje. Wysoka samoocena zawsze jest adekwatna do umiejętności natomiast niska powoduje to, że człowiek gorzej sobie radzi w życiu. Ja tu widzę taką zależność, że to działa w dwie strony i się nakręca. Człowiek, który nie wierzy w siebie osiąga gorsze rezultaty przez co ma powody żeby nie wierzyć w siebie. Człowiek, który w siebie wierzy osiąga lepsze rezultaty i dzięki temu ma podstawy do wysokiej samooceny. Tyle, że samoocena dzieli się na różne aspekty i tak są np ludzie, którzy mają wysoką samoocenę dotyczącą pracy a niską dotyczącą związków i swojej atrakcyjności. Są ludzie, którzy mają odwrotnie i czują się atrakcyjni, a nie radzą sobie w pracy. Myślę, że w związku wystarczy ogólna wysoka samoocena na większość aspektów ale nie wiem gdzie ja znajdę taką dziewczynę, która tak ma i dodatkowo pasuje do mojego gustu i do mojego charakteru i zainteresowań. Najłatwiej o miłość mają chyba ludzie wychowani w dobrych domach gdzie uczono ich sukcesu ale nie porównywania się do innych ale nie są wybitnie inteligentni i nie mają oryginalnych przemyśleń i upodobań - tacy ludzie mają szanse na miłość.

przez Nortt 28 paź 2013, 13:52
Na pierwszy znak
Trudno serce okłamywać,
Bo mądrzejsze jest niż ty,

Trudno sercu się sprzeciwiać,
Gdy wyrywa się i drży.

Jeszcze nie wiesz, kto on taki,
Ten twój miły, ten twój ktoś,

A już miłość daje znaki,
Ze się w życiu stało coś.

Pierwszy znak, gdy serce drgnie,
Ledwo drgnie, a już się wie,
Ze to właśnie ten, tylko ten.

Drugi znak, to słodki lek,
Trzeci znak, piosenki dźwięk,
To się wplata w sen, zloty sen.

I tylko oczy zamglone pokaz,
Wtedy na pewno już wiem, ze kochasz.

Na pierwszy znak, gdy serce drgnie,

I tylko oczy zamglone pokaz,
Wtedy na pewno już wiem, ze kochasz.

Na pierwszy znak, gdy serce drgnie,

Julian Tuwim

Dawno się już tak nie czułem bo od 3 lat jestem sam, cóż hormony i typówa. Jak była praca, szkoła, normalne życie to były też i miłości, teraz tylko nerwy i deprecha. Więc, jak z tego wyjdę to nie uwierzę, choć bym chciał, bo już wiem że w życiu na pierwszym miejscu nie jest człowiek, a wygląd, praca i duzy dom. Jak to jest miłość, więc? To tylko słowo.

Prawdziwie kocha kundel, bo nigdy cię nie zostawi, zawsze będzie przy tobie, nawet na żebrach, nawet na dnie.
Nortt

przez Siddhi 28 paź 2013, 14:01
Więc, jak z tego wyjdę to nie uwierzę, choć bym chciał, bo już wiem że w życiu na pierwszym miejscu nie jest człowiek, a wygląd, praca i duzy dom. Jak to jest miłość, więc? To tylko słowo.

Prawdziwie kocha kundel, bo nigdy cię nie zostawi, zawsze będzie przy tobie, nawet na żebrach, nawet na dnie.
A sam byłbyś w stanie aż tyle komuś ofiarować? Możesz wymagać od innych tylko tyle i sam jesteś w stanie dać.
Siddhi

przez Nortt 28 paź 2013, 14:04
Siddhi napisał(a):
Więc, jak z tego wyjdę to nie uwierzę, choć bym chciał, bo już wiem że w życiu na pierwszym miejscu nie jest człowiek, a wygląd, praca i duzy dom. Jak to jest miłość, więc? To tylko słowo.

A sam byłbyś w stanie aż tyle komuś zaoferować? Możesz wymagać od innych tylko tyle i sam jesteś w stanie dać.

Tak, był bym wstanie.
Nortt

przez zima 28 paź 2013, 18:51
depresyjny86, oni se mogą cytowac święte frazy i aforyzmy,a to wszystko nierealne.
raz: kobieta musi Ci sie spodoba fizycznie (i vice versa)
dwa spotykacie sie- poznajecie
trzy- odkrywasz ze lubisz ja bardziej niz inne
cztery sprawdzasz czy z jej wadami mozesz wytrzymac
piec budujesz milosc tzn budujecie
zamieszkacie razem
potem slub moze
i dziecko
jesli po slubie kobieta zamieni sie w babe, albo kobre, albo sie zapusci (i vice versa ) przeprowadzacie powazna rozmowe
jak to nic nie da- to rozwód.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Semir 28 paź 2013, 20:45
zima, faktycznie w teraźniejszosci jest tyle aspektow które robią różnice że to wszystko bardziej przypomina strategie wojenną. Pokazywanie się jako bogatego przystojnego faceta który nawet może mieć mózg wielkości orzecha działa więcej niż inne argumenty w tym nie aż tak wiele różnimy się od zwierząt mamy tą. samą. chemię hormony i rygorystyczne szukanie najlepszej partii ta różnica właściwie ogranicza się em tego że my ludzie umiemy to nazwać:)
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

przez zmęczona_wszystkim 28 paź 2013, 22:56

Wydaje ci się. Wiem, ze wygląd ma znaczenie dla ludzi i dla mnie też, a jednak, jak byłam naprawdę zakochana, to w tej drugiej osobie żadna z wymienionych przez Ciebie spraw się nie liczyla, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu. Nawet ten głupi wygląd... niestety, druga strona nie była zainteresowana. Zdarza się...

Sortuj wg