Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez kinia3007 14 lut 2011, 21:36
tak czytam co wy piszecie w tym temacie i jestem przerażona :( u mnie równiez lekarz zdiagnozował chorobe jelita drażliwego:( wzdecia i te wszystkie objawy co wy piszecie ,ale nie ma skutecznego lekarstwa na to??wczoraj maz zabrał mnie do chińskiej najadłam sie strasznie a potem myslałam ze pekne:( brzuch jak balon,meczy mnie to strasznie. co ja mam jesc zeby czuc sie lekko??? dodam ze 12 godzin pracuje fizycznie i potrzebuje siły,a po tych lekkich posiłkach słaniam sie i na nic nie mam energi:( a jeszcze jedno pytanie do dziewczyn czy ze wzgledu na ta chorobe macie problmy z miesiaczkami??

przez Tomasz85 05 kwi 2011, 15:37
U mnie podobnie jak i u wiekszosci ataki nastepuja w autobusach,na wykladach,w podrozy.Teraz juz nie ma mozliwosci zebym mogl stac w korku bez zarzuconego stoperanu i lekow uspokajacych.Towarzyszy tym objawom pot i lęki a także nagle dozanawanie paniki.Ciągły lęk że nie zdąże do wc,ze to sie stanie i zostane wysmiany.Jesli te objawy ustepuja to staje sie strasznie przelekniony ludzi i ich oceny,czerwienie sie z byle powodu.Od dluzszego czasu nic mnie nie cieszy i nic nie moge zaplanowac.Zawsze bylem aktywna osoba i sportowo i imprezowo a teraz czuje ze sie oddalam od tego co sprawialo mi przyjemnosc i bylo jakims sensem zycia.Njagorzej jest jak mam jechac gdzies z kims,ten lek ze ten ktos,nawet jak jest to przyjaciel bedzie swiadkiem moich napadow,lipa straszna.Zaczalem chodzic na psychoterapie,mam nadzieje wyjsc z tego i powrocic do zycia.Pozdrawiam :)

przez Tomasz85 05 kwi 2011, 18:16
Nie ,raczej nie czuje sie scisniety,tylko sam sie sciskam zeby wytrzymac i nie uciekac.pot leci,wariuje jakby mialo sie nie wiadomo co wydarzyc,a wystarczy tylko chwila zainteresowania czyms i wszystko przechodzi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agorek 06 kwi 2011, 15:49
witam , jestem rowniez cierpiacy na ta wstydliwa chorobe. w sumie to agorafobia -zespol jelita-depresja i tak sie nawzajem te cholery napedzaja :( ciesze sie ze jest troche ludzi z takim problemem jak ja i mozemy popisac o tym.

przez tictac 23 kwi 2011, 22:27
Tomasz85 napisał(a):U mnie podobnie jak i u wiekszosci ataki nastepuja w autobusach,na wykladach,w podrozy.Teraz juz nie ma mozliwosci zebym mogl stac w korku bez zarzuconego stoperanu i lekow uspokajacych.Towarzyszy tym objawom pot i lęki a także nagle dozanawanie paniki.Ciągły lęk że nie zdąże do wc,ze to sie stanie i zostane wysmiany.Jesli te objawy ustepuja to staje sie strasznie przelekniony ludzi i ich oceny,czerwienie sie z byle powodu.Od dluzszego czasu nic mnie nie cieszy i nic nie moge zaplanowac.Zawsze bylem aktywna osoba i sportowo i imprezowo a teraz czuje ze sie oddalam od tego co sprawialo mi przyjemnosc i bylo jakims sensem zycia.Njagorzej jest jak mam jechac gdzies z kims,ten lek ze ten ktos,nawet jak jest to przyjaciel bedzie swiadkiem moich napadow,lipa straszna.Zaczalem chodzic na psychoterapie,mam nadzieje wyjsc z tego i powrocic do zycia.Pozdrawiam :)

Mam dokładnie tak samo, już trochę przywykłem, ale dalej jest lipa.
Bez stoperanu nigdzie dalej się nie ruszam bo wiem co będzie ( chyba, że bym był nieźle nawalony i coś by mnie zainteresowało)
Generalnie po alko czasami nawet jeżdżę gdzieś ze znajomymi i jest o wiele lepiej to "wytrzymać" . Chociaż im
bardziej chcemy od tych myśli uciec to jest coraz gorzej. To jest jak zapalenie palnika pod czajnikiem z wodą, wystarczy jedna
myśl i wszystko rusza jak tryby w zegarku, oczywiście w miejscu gdzie nie ma dostępu do WC i mamy tą myśl, że przez następne
kilkanaście minut też nie będzie. Ci którzy nie chorują nie zdają sobie sprawy z tego jak szybko można się nakręcić i rozkręcić tak
brzuch, że po kilku-dziesięciu minutach już jest totalna lipa. Obecnie mam luźne dni i nic mi nie dolega, nawet jem co chcę i jak nie przesadzę z alkoholem albo przyprawami lub kilkoma innymi rzeczami to jest spoko. Wiem z doświadczenia ( już 4 lata się z tym męczę), że dieta ma wpływ ale obecnie u mnie jest to jakieś 30 %. Największy wpływ ma "mózg". Powstaje sygnał mózg-brzuch i to się tak nakręca, im bardziej zaczyna cię boleć brzuch tym bardziej się stresujesz itd.

Tomasz jak chcesz to napisz na PW.

-- Śr maja 04, 2011 12:49 pm --

http://www.miodymanuka.pl/pl/n/25?gclid ... 3godakPwVQ
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez dogomaniaczka 12 wrz 2011, 00:49
a ja nie wiem co mi jest :( od dłuższego czasu, paru miesięcy, mam ciągłe bóle brzucha...jest to nie do zniesienia momentami. doszłam do wniosku że to ibs..pewności nie mam, ale wszystko na to wskazuje.

przez tictac 17 wrz 2011, 10:33
Mi pomaga stoperan na biegunkę w stanach stresowych ( poza domem ) oraz unikanie niektórych produktów na biegunkę która jest spowodowana wrażliwością jelit na produkty. Sęk w tym , że po zażyciu stoperanu i tak boli mnie brzuch w sytuacjach stresowych i to
mnie najbardziej wkurza. Bo przykładowo, mam jakiś wyjazd raz w tygodniu, no to z jedzeniem już ostrożnie, biorę tabletki, potem jakaś bułeczka , szykuję się do wyjazdu i już mi się wkręca ta sama faza co zawsze. Zaczyna boleć brzuch, jadę autem, boli coraz bardziej i
na spotkaniu na samym początku ( chociaż to nie jest nic nowego dla mnie ) zawsze jest tak samo, ból bardzo mocny, strach i lęk przed
biegunką dokładnie wtedy kiedy jest ona najmniej potrzebna", generalnie lęk rośnie w miejscu gdzie nie miał bym opcji na WC, lub miało by to popsuć spotkanie czy dziwną sytuację w stosunku do innych ludzi ( np. widzę się z kimś 5 min i już muszę do WC). Chciałem coś kupić
na nerwy w takich sytuacjach,

przez fiolka34 17 wrz 2011, 12:07
Parę lat temu leczyłam się na zapalenie śluzówki żołądka i jelit, troche przeleżałam w szpitalu, przeszłam nie fajne badania, schudłam strasznie leczenie trwałam długo, a miesiącami nie czułam poprawy od tej choroby dostawałam depresji potem było lepiej.Teraz w kryzysowych sytuacjach odzywają mi się moje schorzenia i chyba już tak będzie zawsze,ale dodam kiedy się nie denerwuje tam też jest cicho :smile:

-- 17 wrz 2011, 12:09 --

ps.moja lekarka twierdzi ,że najważniejsza jest głowa ,a reszta sama przejdzie :smile:

przez dogomaniaczka 03 paź 2011, 17:19
a u mnie wszystko jasne...przez pół roku piłam colę light, dzień w dzień, jako że się odchudzałam, potrafiłam pić tego nawet 2l dziennie...miesiąc temu odstawiłam, bóle ustąpiły, nigdy więcej!!

przez bretta 11 paź 2011, 17:44
dominika92 napisał(a):a u mnie wszystko jasne...przez pół roku piłam colę light, dzień w dzień, jako że się odchudzałam, potrafiłam pić tego nawet 2l dziennie...miesiąc temu odstawiłam, bóle ustąpiły, nigdy więcej!!

jeju, Domiś naprawde nigdy więcej! Cola light ma mase słodzików i w ogóle jest fuj... do odchudzania bez sensu, potem tylko jeszcze bardziej się chce słodkiego jeść... a poza tym, Ty nie masz się z czego odchudzać!
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Laima 12 paź 2011, 02:25
Musiałam odstawić białą mąkę.Jak dziś się trochę przegłodziłam na kisielkach mój żołądek,jelita wreszcie się uspokoiły i przestało mnie boleć z lewej strony.
Laima

przez krul 15 paź 2011, 02:25
U mnie wszystko zaczęło się 2 tyg. temu.
Chociaż mam nadzieję, że to nie to, tylko jakaś infekcja ..
krul

przez tictac 04 lis 2011, 14:36
Czy ktoś może mi dać w końcu po ryju, żebym wziął się w garść i poszedł na jakiekolwiek badania ?
Od 2 miesięcy jestem w nowym związku, jest miło przyjemnie, ale zaczynają się problemy.
Problemy z mojej strony z korzystaniem z życia towarzyskiego.

Poza tym ostatnio pogorszył się trochę mój stan zdrowia, coraz częstsze bóle brzucha, ciągły stres , który znika
tylko po alkoholu lub nie ma go chwilę po przebudzeniu się. Jak to w życiu co chwile wypada jakaś sytuacja związana
czy to z wyjazdem czy to ze zrobieniem czegoś co dla mnie oczywiście staje się problemem i od razu pierwsze co robię
to jadę do apteki po stoperan i biorę 3 tabletki z miejsca. Mimo wszystko ostatnio nawet po nim zacząłem się źle czuć, stres jest
już na takim etapie, że nie opada nawet na chwile od momentu usłyszenia informacji o spotkaniu ( nawet z dziewczyną ) do momentu jak wrócę do domu. 5 lat to znoszę i wcale nie jest lepiej, można powiedzieć, że powoli pada mi psychika i coraz trudniej jest mi się regenerować
i uspokoić przed kolejnymi wyzwaniami .
Nie miałem nigdy robionych żadnych badań. Chce w końcu coś wykonać ale to wiąże się z ogromnym stresem dla mnie.
Nie z przypadku tyle lat zwlekałem po prostu jest to dla mnie trudne. Nie wiem jak się za to zabrać jak się nastawić.
Czy najpierw odwiedzić psychiatrę i wziąć jakieś leki na uspokojenie i dopiero iść na badania czy iść na żywioł .
Przede wszystkim muszę na początku zrobić badania krwi :
- morfologia oraz badanie biochemiczne krwi ( najszybsze najłatwiejsze badanie i można dużo z niego wyciągnąć jak na początek)
Następnie z wynikami mam zamiar udać się do gastrologa na wywiad i dalej ewentualnie on zadecyduje o dalszych badaniach
( usg, ob, test wodorowy, mocz , kał ). Wiem, że dopiero po serii badań lekarz będzie w stanie określić iż ból brzucha ataki biegunki to wszystko bierze się ze stresu i diety i dopiero wtedy będę musiał iść do psychiatry po leki na głowę.

Najgorsze jest to, że wszędzie mam daleko, mieszkam na zadupiu, nawet na badanie krwi nie odważę się pojechać bez stoperanu.
A boje się, że on może mi jakoś te badania przekłamać.
Czy ktoś może mi powiedzieć jak zabrał się za to wszystko, co robił na początku ? Może lekarz rodzinny ?
Nie mam żadnych objawów niepokojących i sytuacja jest niemalże taka sama od kilku lat, więc wszystko wskazuje na IBS.
Ale przecież nie mogę czekać na cud , tudzież na sytuacje gdzie zaczną pojawiać się objawy niepokojące.

przez shinobi 04 lis 2011, 14:42
Idź do lekarza chłopie, zrób badania o których mówisz, bo ładowanie w siebie stoperanu to średni pomysł.
Sraczka, wzdęcia to może być jelito drażliwe, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i pewnie inne różne rzeczy. Może, ale nie musi, więc te badania zrobić warto.

Sortuj wg