Planowanie dnia codziennego.

Inne zaburzenia.

przez fifikse 17 sie 2016, 16:21
Nathaliee napisał(a):Spóźniłeś się gdzieś i zawaliłeś ważne dla siebie rzeczy? Co mnie to obchodzi, było się nie spóźniać... Jesteś głodny, chce ci się pić? Było o tym pomyśleć i wziąć jedzenie i wodę, ja się nie podzielę... Czasami się dzielę, ze względu na przyjaźń np. ale sprawia mi to duży dyskomfort, bo jest to 'niesprawiedliwe'. Wzięłam te pół litra wody, bo wiedziałam że te pół litra akurat mi wystarczą, a jak się podzielę to i mi zabraknie. Denerwują mnie narzekania takich osób.

nigdy wcześniej nie myślałam o tym w ten sposób, tzn. nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałam, ale teraz myśląc, się zastanawiając dochodzę do wniosku, że moja reakcja na potencjalnego chwilowo-niedożywionego, czy tam "niedopitego" znajomego byłaby bardzo podobna - podobne myśli, podobne zachowanie; raczej nie wyskakiwałabym z jakimś grzecznościowym tekstem typu "nakarmię cię, napoję, podzielę się wszystkim co mam" <- w ostateczności jedynie, prawdopodobnie z nieukrywaną złością, podzieliłabym się, czy jakąś tam pomoc zaoferowała ... i nie w tym rzecz nawet, że jestem nieczuła, wredna, niewspółczująca, nierozumiejąca (itp), to bardziej coś w rodzaju "dbam o siebie bardziej niż o ciebie/wszystkich innych/was", a pomagając, czymś się dzieląc, coś oddając, chcąc nie chcąc, dopuszczam innych <- kogoś tam do mojego starannie poukładanego, na co dzień szczelnie (przed innymi) pozamykanego świata, do którego ktoś nagle z buciorami... STRASZNE to! męczą mnie takie sytuacje zazwyczaj, wręcz fizycznie męczą (...) i ja się po takich niezaplanowanych/niespodziewanych "interakcjach" - jak na mnie i jak dla mnie zbyt bliskich, bo jakże ktoś może coś tam (tylko) MOJEGO wyjadać/zjadać/pić; dotykać w ogóle jak może (?!) ZBYT to bliskie i ZBYT intymne; pśelaźająće nio...;) - dosłownie WYKOŃCZONA czuję.

przez Ivaaa 23 sie 2016, 07:50
wiejskifilozof napisał(a):Ale uwaga my,to nie lekarze.I wydać opinii nie możemy,czy to Asperger.To tylko wizyta u lekarza.

- zgadzam się.

Pracowałam kilka lat z osobami z Zespołem Aspergera, nawet prowadziłam z nimi badania. Wątpię, by którykolwiek z nich dzielił się na forum swoimi spostrzeżeniami. Jeśli Ci to przeszkadza, zapraszam do psychologa, psychiatry. Jeśli nie - odpuść. Jeśli chcesz to zmienić - działaj.

przez Naemo 23 sie 2016, 14:07
Ivaaa napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):Ale uwaga my,to nie lekarze.I wydać opinii nie możemy,czy to Asperger.To tylko wizyta u lekarza.

- zgadzam się.

Pracowałam kilka lat z osobami z Zespołem Aspergera, nawet prowadziłam z nimi badania. Wątpię, by którykolwiek z nich dzielił się na forum swoimi spostrzeżeniami. Jeśli Ci to przeszkadza, zapraszam do psychologa, psychiatry. Jeśli nie - odpuść. Jeśli chcesz to zmienić - działaj.

No właśnie byłam u psychologa nie raz, nawet w szpitalu psychiatrycznym i jeszcze od żadnego nie usłyszałam choćby cienia diagnozy, paru tylko wspominało, że mam jakieś tam zaburzenie osobowości na pewno. Denrwuje mnie to szczerze mówiąc :p Mam już dość psychologów, jedyne co potrafią, to potakiwać głową...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fifikse 24 sie 2016, 11:10
Ivaaa napisał(a):Pracowałam kilka lat z osobami z Zespołem Aspergera, nawet prowadziłam z nimi badania. Wątpię, by którykolwiek z nich dzielił się na forum swoimi spostrzeżeniami.

...a niby dlaczego mieliby się nie dzielić? mówić/pisać (myśleć) nie potrafią (?) czy się nie dzielą bo się nie dzielą, tak dla zasady? (egoiści, a fe!) nieee, no nie. jest takie forum nawet, gdzie oni w większości, a przynajmniej w (...) właściwie to nie wiem, bo chyba jednak w mniejszości (fakt), ale SĄ tam i "oni" - ci zdiagnozowani, od lat piszący, więc i spostrzeżeniami swoimi się dzielący, pezproblemowo, jak sądzę, jak widzę (z tego, co zaobserwowałam, tam).

poza tym, w czymże ta niby profesjonalna diagnoza przewyższa te niby nieprofesjonalne autodiagnozy, skoro w jednym i drugim przypadku to nic ponad widzę coś w tobie/sobie jasnowidzę, a jeśli, za przeproszeniem, gówno widzę, jak większość chyba psychodiagnostyków, to wrzucam objawy do byle jakiego psychiatrycznego worka z napisem "zaburzenia osobowości" (na przykład - tak jak to zrobiono w przypadku Nathaliee), najlepiej mieszane, bo to takie pojemne, że ho ho, no i prawdziwe przecież, no przecież, a jakże, no... ;)

przez Purpurowy 01 wrz 2016, 20:35
Ivaaa napisał(a):Pracowałam kilka lat z osobami z Zespołem Aspergera, nawet prowadziłam z nimi badania. Wątpię, by którykolwiek z nich dzielił się na forum swoimi spostrzeżeniami.

Ja podobno to mam, mogę się podzielić. :lol:

przez fifikse 02 wrz 2016, 13:16
ja mam tylko autodiagnozę, w dodatku taką, w którą nie do końca wierzę,
no ale teś siem mogem podzielić jakby cioś... :P ;)

przez Naemo 22 wrz 2016, 22:37
Dostałam podejrzenie borderline, za miesiąc idę znowu do psychiatry to się okaże :)
f60.3 | deprecha | sertralina 100 mg, trittico CR 50 mg

stop existing and start living

szaleństwo jest najbardziej prymitywną i zdesperowaną formą wyrażania emocji

ale jakże skuteczną

przez Neurotica_Lostica 25 paź 2016, 22:51
Szukaj po prostu odpowiedzi na swoje pytania - prędzej czy później na pewno je znajdziesz; choćby nt. swojego zdrowia. :)
Mój dzienniczek, gdzie spisuję mą depresję...
-> lostica.blogspot.com

przez Naemo 03 lis 2016, 15:32
Wydaje mi się, że mając te wszystkie schematy i przyzwyczajenia próbuję w ten sposób mieć poczucie kontroli. Tyle i aż tyle :) Oprócz tego mam czasami "fazy" na pisanie różnych rzeczy, też właśnie polegające na kontroli, układanie całych planów itd.
f60.3 | deprecha | sertralina 100 mg, trittico CR 50 mg

stop existing and start living

szaleństwo jest najbardziej prymitywną i zdesperowaną formą wyrażania emocji

ale jakże skuteczną

Sortuj wg