Świetne samopoczucie na kacu. Czy ktoś tak ma?

Inne zaburzenia.

przez jakistaki 19 sie 2012, 17:20
Mam to samo. Podobne uczucie jest po biegunce. Sprawdzałem nawet jakieś powiązania pomiędzy tymi dwoma rzeczmy ale oprócz odwodnienia chyba nic więcej nie następuje? Czy odwodnić można tak samo się po jakimś intensywnym sporcie? Bo jeżeli tak to to raczej coś innego... Warto zgłębić ten temat mi się wydaję.

przez stracony 29 sie 2012, 09:08
Kiedyś już o tym pisałem. Też lepiej się czuję na kacu, więcej energii i chęci do życia. Oczywiście jeśli to normalny kac a nie zatrucie alkoholowe. Na kacu jestem bardziej trzeźwy, rześki niż na trzeźwo.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez jakistaki 23 wrz 2012, 17:55
Jestem przeziębiony (opuchnięte oczy, katar, kichanie, ból gardła) i psychicznie czuje się podobnie jak na kacu i po biegunce. Objawy fobii są zmniejszone. Nerwica również. Może to zabrzmieć dziwnie, że akurat przy chorobie ale jestem bardziej wyluzowany.
Kac, biegunka, przeziębienie muszą się jakoś łączyć ze sobą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 23 wrz 2012, 17:58
zatracony, jakistaki,
jak na mój gust to wypiszecie ie o kacu tylko o stanie kiedy jeszcze jest się trochę podpitym, ale już prawie trzeźwym, po prostu rausz wam się z kacem pomieszał
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez jolantka 24 wrz 2012, 13:07
Mam podobnie. To samo właściwie podczas przeziębienia. Wynika to chyba z tego, że złe samopoczucie fizyczne tłumi psychiczny dyskomfort. Człowiek skupia się bardziej na swojej fizyczności przez co nie zwraca tak bardzo uwagi na dolegliwości natury psychicznej. Inna sprawa, że faktycznie osłabienie, czy pozbawienie organizmu pewnych ważnych substancji/elementów/wody/czegokolwiek powoduje jakieś ogólne przytłumienie, przez co i nerwy maleją. Lubię być w każdym razie na kacu, mam wtedy jakiś dziwny spokój psychiczny. Nie, tahela, nie chodzi o rausz, bo ten stan utrzymuje się jeszcze około doby po 'pijaństwie' kiedy we krwi jest już tylko niewielka ilość promili. Chodzi bardziej o to 'komfortowe osłabienie' dające ukojenie
jolantka

przez stracony 25 wrz 2012, 19:22
No z tą chorobą to jest coś na rzeczy. Jak mnie zaczyna brać choroba to często, szczególnie w pracy, zaczynam sprzątać swoje otoczenie bo mi zaczyna przeszkadzać bałagan ;). No ale może też podnosi mi się wtedy temperatura ciała ( zwykle niska) i wychodzę na chwilę ze snu zimowego.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez tahela 25 wrz 2012, 19:42
jolantka,
nawet jak jest nie wielka ilośc alko we krwi to moga odczuwać jeszcze efekt rauszu a skad wiesz, mierzyłaś sobie kiedy s alkomatem, mojej kolezance kiedyś zabrali prawo prawie dobę po dmuchnięciu jak myślała ze spokojnie moze juz jeździc, poza tym jak wykazuja badania organizm już reaguje na jedno piwo a wielu ludzi twierdzi ze w ogóle nie odczuwa efektu picia po jednym piwie, nie zawsze to co sie wydaje jest prawda to ze sie utrzymuje kolo doby to spokojnie moze byc efekt picia
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Pasman 25 wrz 2012, 20:09
Efekt lepszego samopoczucia wyjaśnie w ten sposób że popijawa powoduje rozregulowanie mózgu. Zanim mózg dojdzie do siebie odczuwanie strachu jest osłabione, stąd większa odwaga i energia.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez jolantka 25 wrz 2012, 20:57
No właśnie całkiem niedawno koleżanka po imprezie niespodziewanie musiała pozałatwiać pewne rzeczy poruszając się samochodem i poszłyśmy na komisariat w celu zbadania alkomatem, żeby mieć pewność co i jak i była to jakoś 11, 12 rano a miała już 0,00, ani śladu po alkoholu pomimo, że męczył ją lekki kac, tak więc da się. Ja co prawda u siebie nigdy nie sprawdzałam, ale myślę że może to działać podobnie. Pasman mądrze mówi, osłabienie/rozregulowanie może tłumić odczuwanie pewnych emocji i działanie różnych mechanizmów
jolantka

przez frustrated 18 paź 2012, 23:08
oooo tez u siebie zaauwazylem swietne samopoczucie na kacu :D masakra, jestem taki rzeski, pelen energii i znika mi "mgla umyslowa" i leki :mrgreen:, niestesty jak mozg dochodzi do siebie, wszystko wywraca sie w druga strone ;)
zdrowymozg.pl

przez jordan458 21 paź 2012, 10:50
Ja na kacu mam podobnie. Moje wypowiedzi są bardziej naturalne, nawet tak jakby coś czuję, lepiej odbieram np. muzykę, dochodzi niezła pewność siebie. Myślę, że to jest tak, że nie mam siły na stresownanie się i nie myślę o swoich zmartwieniach. Poza tym dochodzi to zresetowanie się. Tak przynajmniej było kiedyś, bo teraz to odpuściłem picie od prawie roku. Z kolei jak napiję się piwka w samotności to tak jakby w depresję wpadam.
fluanxol 1,5 mg
Perazyna 50 mg

przez Strzyga 31 paź 2012, 14:53
Również mam identycznie. Wracają mi uczucia, zmienia się swiadomość i postrzeganie świata. Jest to bardzo dobry stan, uważam, że ludzie powinni mieć taki na co dzień. Tylko dzisiejszy świat i cywilizacja nie jest dla wrażliwych ludzi, stąd ten problem i natrętne myśli.
Strzyga

Sortuj wg