Co to jest dysocjacja?

Inne zaburzenia.

Co to jest dysocjacja?

przez Jantarek 16 lip 2010, 08:21
Pytałem się innego psychiatry o moją szatańską twarz i oczy o on na to:
U pewnej podgrupy osób (nie jest to bardzo częste) takie doznania jak widzenie własnej szatańskiej twarzy mogą zależeć od występowania tzw. "dysocjacyjnej postaci schizofrenii". Niektórzy psychiatrzy, nie wszyscy, wyrózniają taką postać. Wtedy oprócz zaburzeń psychotycznych czy objawów afektywnych obecne są pewne objawy dysocjacyjne. Mamy wtedy do czynienia z niezwykłymi, dziwnymi doznaniami, często zakożenionymi w kulturze lub religii, które nie bardzo ustępuja po lekach.

Co to jest dysocjacja?

[Dodane po edycji:]

Ps. Mówiłem mu, że mam schizoafektywne a nie schizofrenię.
Jantarek

Re: Co to jest dysocjacja?

przez Zilva 16 lip 2010, 09:10
w Chemii dysocjacja oznaczała po prostu rozdzielenie, a w psychologii jest terminem który zastąpił "histerię"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_dysocjacyjne
wystarczyło spojrzeć na wiki ;]

przez panel 16 lip 2010, 09:23
lojeku

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jantarek 16 lip 2010, 09:24
Ja nie rozumiem co ma mieć widzenie w sobie szatańskiej twarzy i oczu do histerii :/ Ja na prawdę czuję w sobie jakiegoś demona. Szał macicy :/
Jantarek

przez panel 16 lip 2010, 09:25
Jantarek napisał(a):Ja nie rozumiem co ma mieć widzenie w sobie szatańskiej twarzy i oczu do histerii :/ Ja na prawdę czuję w sobie jakiegoś demona. Szał macicy :/

:twisted: idz do lekarza

przez Jantarek 16 lip 2010, 09:53
Ale on jest na urlopie miesiąc + 2 tyg :evil:
Jantarek

przez panel 16 lip 2010, 09:55
no to co ? na urlopie nie mozna chodzic do lekarza ? czy tylko zeby zus podoic ?

przez Jantarek 16 lip 2010, 10:16
czy tylko zeby zus podoic
Że co? :shock: Ja może rentę dostanę lecz z powodu padaczki. Już od dawna mam niepełnosprawność umiarkowaną od białaczki i wysyłają mnie na rentę. Schizoafekt to marny dodatek.
Jantarek

przez panel 16 lip 2010, 10:20
Jantarek napisał(a):
czy tylko zeby zus podoic
Że co? :shock: Ja może rentę dostanę lecz z powodu padaczki. Już od dawna mam niepełnosprawność umiarkowaną od białaczki i wysyłają mnie na rentę. Schizoafekt to marny dodatek.

a to wspolczuje co prawda mam bardziej przerabane ale mimo wszystko moge orac na kilka etatow zanim nie wyciagne kopyt

przez juz 16 lip 2010, 17:50
"Dysocjacja" to słowo takie jak "rozszczepienie". Zwykłe określenie wystepujące zawsze w kontekscie, masz info że występuje też w chemii. Sam kilka razy słyszałem to określenie w stusunku do mojej osoby i odnosiło sie do dwoistości. Często jestem w stanie powiedzieć jednocześnie tak i nie. Na jedno i drugie mam różne uzasadnienia, wynikające z róznych jak ja bym to okreslił poziomów. Nie jest tak że tak samo tak i nie. Jest tak i zaraz potem pojawia sie reakcja obronna w postaci intelektualizacji, po czym stwierdzenie ... a może jednak nie bo pamiętam jakieś stany/zdarzenia które w intelektualny/suchy sposób mogę ocenić odwrotnie. To jest dysocjacja w moim wydaniu, a raczej tak to odczytuje. To co jedno jest dwa, choć w jednym
juz

przez Jantarek 16 lip 2010, 20:04
Już wiem co to dysocjacja. Jest to utrata "ja", depersonifikacja.
Jantarek

Sortuj wg