MCS - zespół nadwrażliwości chemicznej

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Lord Kapucyn 20 lis 2011, 20:28
MCS bardzo łatwo można obalić przy udziale niezależnej, bezstronnej komisji medycznej podczas tzw. ślepej albo podwójnie ślepej próby. Człowiekowi na zmianę podawane są różne związki i substancje chemiczne. Badany nie wie co jest substancją toksyczną, a co zupełnie niegroźną, neutralną, powszechnie występująca np. w przyrodzie. Nawet można mu powiedzieć, że wdycha śmiertelnie trujący gaz, a w rzeczywistości wypełnić pomieszczenie czystym, świeżym powietrzem. I vice versa. Powiedzieć mu, że dana substancja jest niegroźna, a w rzeczywistości podać mu jakąś toksynę. Albo w ogóle nie mówić mu z jakiego rodzaju substancją ma styczność i obserwować reakcje jego organizmu. Tak jak mówiłem: wykonywano wiele takich badań na pacjentach ze zdiagnozowanym rzekomym MCS i reagowali oni równie gwałtownie przy kontakcie z groźnymi, jak i niegroźnymi substancjami. W obu przypadkach pojawiały się objawy, które wymieniłaś, tj. "migrena, nierówne bicie serca, mdłości, panika, lęki, problemy z oddychaniem, niepokój, silna mgła umysłowa, zmęczenie, agresywność, kłopoty z koncentracją, słabość i uczucie omdlewania, suchość w jamie ustnej, silna derealizacja i depersonalizacja, kłopoty z pamięcią". Tak działa placebo i siła sugestii autorytetu. Więc chcesz powiedzieć, że Ty cierpisz na jakąś inną wersję MCS? Może MCS 2.0?

Życzę w takim razie miłego wieczoru i równie serdecznie pozdrawiam. ;) No i więcej rozsądku i samodzielnego myślenia życzę, a mniej ślepej wiary. Bo bywa ona złudna.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez _asia_ 20 lis 2011, 20:31
miało być "chyba" a nie "hyba" w moim poście :pirate:
powtarzam: NIE WCHODZĘ W TO i Schluss. ;) Dziękuję, pozdrawiam i dobrej nocy życzę. :)
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Lord Kapucyn 20 lis 2011, 20:33
Spoko. Jak będę się kiedyś zastanawiał nad zakupem nowego proszku do prania to wyślę Ci go pocztą do zdiagnozowania, bo w końcu "ma się tego nosa", co? ;)

Chciałbym powinszować postępu w terapii...

Wersja1
dzięki za obszerną odpowiedź, jutro się do niej ustosunkuję

Wersja2
NIE WCHODZĘ W TO

...ale brak konsekwencji, stanowczości, trudności decyzyjne, ambiwalentne uczucia, rezygnacja, świadczą, że ta terapia nie przebiega jednak tak dobrze jak mogłoby się wydawać.

Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _asia_ 20 lis 2011, 20:40
Mad_Scientist napisał(a):Spoko. Jak będę się kiedyś zastanawiał nad zakupem nowego proszku do prania to wyślę Ci go pocztą do zdiagnozowania, bo w końcu "ma się tego nosa", co? ;)

Bardzo proszę, możesz podrzucić również warzywa, mięso czy cokolwiek do jedzenia, jestem niezawodnym testerem, więc w razie potrzeby zapraszam, ma się nie tylko nosa, ale i żołądek, oskrzela, głowę oraz kilka innych nieomylnych w tej kwestii części ciała. ;)

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Lord Kapucyn 20 lis 2011, 20:42
Ja mam swoich profesorów, Ty masz swoich naturoterapeutów. Z mojej strony uważam dyskusję za skończoną. Ironia z mojej strony faktycznie była zbędna. Upraszam o wybaczenie.

Moderator/ R2 - D2

przez _asia_ 20 lis 2011, 20:44
Mad_Scientist napisał(a):Chciałbym powinszować postępu w terapii...

Wersja1
dzięki za obszerną odpowiedź, jutro się do niej ustosunkuję

Wersja2
NIE WCHODZĘ W TO

...ale brak konsekwencji, stanowczości, trudności decyzyjne, ambiwalentne uczucia, rezygnacja, świadczą, że ta terapia nie przebiega jednak tak dobrze jak mogłoby się wydawać.

a wiesz dlaczego? bo najpierw tylko zerknęłam na Twoją wypowiedź i chciałam ją przeczytać jutro, pomyślałam, że się ustosunkuję, zaś potem jednak ją dokładniej przeczytałam, rozczarowałam się i stwierdziłam, że szkoda mi czasu i nerwów na Twoje zaczepki i prowokowanie. tylko krowa nie zmienia zdania i poglądów jak to się mówi, nieprawdaż? ;) no, zmykam, bo nie chcę sobie psuć humoru, dobranoc. :)

-- 20 lis 2011, 19:46 --

Mad_Scientist napisał(a):Ja mam swoich profesorów, Ty masz swoich naturoterapeutów. Z mojej strony uważam dyskusję za skończoną. Ironia z mojej strony faktycznie była zbędna. Upraszam o wybaczenie.

to widzę, że chociaż w jednym się zgadzamy - bezsensowności dalszej dyskusji.

-- 02 gru 2011, 16:41 --

hmmm... widzę, że mcs zostało chyba przypisane w klasyfikacji chorób ICD 10 jako "alergia bliżej nieokreślona" :/
http://www.allum.de/krankheiten/multipl ... -smcs-iei-).html

Helen Keller

Sortuj wg