Hipnoza

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Hipnoza

przez _asia_ 20 cze 2011, 13:54
Vitalia, no to interesujące. :) kurcze, chciałabym spróbować. :) moja terapeutka zajmuje się również hipnozą, ale nigdy jej nie stosowałyśmy w moim przypadku, może przy zaburzeniach osobowości nie jest wskazana? :roll: albo dlatego, że ja nie podążam za tym, co mi ktoś mówi, nawet przy relaksacjach mam problem i zupełnie inaczej reaguję i robię niż mi ktoś coś mówi. :hide:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Hipnoza

przez Alex1963 30 cze 2011, 11:51
Masz rację... zaburzenie osobowości jest przeciwwskazaniem dla hipnozy... a jak to sie robi? Słuzę uprzejmie... moge cie wprowadzić w trans nawet przez telefon...
Alex

Hipnoza

przez Denial 27 sie 2011, 02:28
Zabrzmi to strasznie głupio, ale naoglądałam się "Stir of echoes" i w życiu bym się nie dała wprowadzić w stan hipnozy ;)

Być zależnym od woli kogoś innego? Podziękuję.
I sing the body electric...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Hipnoza

przez tahela 27 sie 2011, 02:36
Denial napisał(a):Zabrzmi to strasznie głupio, ale naoglądałam się "Stir of echoes" i w życiu bym się nie dała wprowadzić w stan hipnozy ;)

Być zależnym od woli kogoś innego? Podziękuję.

Ja tez bym sie bała ktos cos z ciebie jakies wiadomosci wyciaga a ty nie wieesz co . Nie wiem czy to skuteczne czy nie ,a le na wszelki wypadek bym wolał nie zeby ktos mi w psychice grzzebał gdy moja swiadomosc jest wyłaczona.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Hipnoza

przez jaskolka83 02 wrz 2011, 20:33
moi drodzy
wlasnie dzis bylam u psychiatry, pogadalam z nim troche i spytal czy boje sie hipnozy, mowie ze nie to mnie zaczal hipnotyzowac i.. na mnie to zupelnie nie dziala. przerwalam mu w trakcie bo dla mnie to zupelny przekret taka hipnoza. myslicie ze to moze dzialac???

-- 05 wrz 2011, 10:32 --

nikt juz nic nie napisze nt hipnozy?? :( jakie sa wasze doswiadczenia?
a moze nie jest to zbyt popularny rodzaj terapii...

Hipnoza

przez *Monika* 05 wrz 2011, 15:14
jaskolka83, No jak może hipnoza zmienić Twój sposób myślenia, pewne zachowania?
I to w dodatku na paru sesjach hipnotycznych.
Myślę, że osoby wybierające takie formy terapii lęków czy swoich zaburzeń mają w ogóle lęk przed kontaktami z ludźmi. Ich dodatkową trudnoscią jest nieumiejętność odnalezienia się w grupie, kontaktów z innymi.
Na pewno hipnoza nie leczy głębokich stanów nerwicy natręctw czy zaburzeń lękowo - depresyjnych.
Mogę coś na ten temat powiedzieć bo zanim rozpoczęłam psychoterapię byłam na paru takich sesjach. Teraz jak patrzę na to wstecz to...... :hide: szkoda pieniędzy, czasu.
A najgorsze jest to, że większość specjalistów oferujących seanse hipnotyczne nie mówią pacjentom, że niejednokrotnie tego typu metody nie sprawdzają się. A ludzie, którzy udają się na tego rodzaju sesje to skrajnie poważne przypadki. Myślę, że hipnoza mogłaby pomóc pacjentowi w pewnego rodzaju relaksacji, odprężeniu, afirmacjach. Ale na pewno w moim przypadku nie zadziałała, chociażby z powodu tego, że po prostu nie odpowiada mi taka forma kontaktu z owym specjalistą. Wolę uczęszczać na indywidualne sesje terapeutyczne.
Obrazek
Główny Moderator

Hipnoza

przez jaskolka83 05 wrz 2011, 15:25
no ja wlasnie tez wole rozmawiac z kims a nie sie relaksowac. niby mialoby mi to pomoc z tego wzgledu jak czuje napiecie to robie sobie krzywde ale ja nie bardzo widze sens. wniosek- nie pojde juz do tego lekarza. umowilam sie jeszcze do dwoch, zobaczymy ktory bardziej mi przypadnie do gustu a moze raczej ktory bedzie mial wieksza cierpliwosc mnie wysluchac

Hipnoza

przez *Monika* 05 wrz 2011, 15:26
jaskolka83, Proponuję sesje terapeutyczne czyli psychoterapię.
Obrazek
Główny Moderator

Hipnoza

przez driver_p 05 wrz 2011, 23:04
Witam.
Mam nerwice lękową i zdążyłem już uświadomić sobie na czym ona polega. Ta nerwica tkwi tak na prawdę w podświadomości i jest ona zapisana w formie "nawyku", czegoś na czym nasze myśli się opierają. Myśle że nerwicowcy powinni wiedzieć o zasadzie działania podświadomości by można sprawniej i skutecznie leczyć nerwice. Nie próbowałem hipnozy ale myślę że w przypadku tej choroby może mieć rewelacyjny wpływ. Warto też jednocześnie znaleźć przyczyny danej nerwicy.
Moim zdaniem na tym powinno przede wszystkim polegać profesjonalne leczenie ale to jest moja subiektywna opinia.

Hipnoza

przez magdam22 07 wrz 2011, 14:16
mam pytanie, czy ktoś z Was zna godnych polecenia specjalistów z rejonu województwa kujawsko - pomorskiego lub wielkopolskiego, którzy przeprowadzają hipnozę?

Hipnoza

przez jaskolka83 07 wrz 2011, 20:05
magdam22, a czy kiedys bylas poddawana hipnozie i dzialalo czy po prostu chcesz sprobowac???

Hipnoza

przez magdam22 07 wrz 2011, 20:25
jaskolka83, nie,nigdy nie byłam poddawana hipnozie, ale teraz zaczynam bardzo poważnie się nad tym zastanawiać

Hipnoza

przez jaskolka83 08 wrz 2011, 09:24
magdam22, moge spytac czemu to rozwazasz, co wiesz o hipnozie, jak moze pomoc?
pytam bo ja kompletnie nie mam do tego przekonania

Hipnoza

przez magdam22 17 wrz 2011, 15:20
jaskolka83, zastanawiam się, bo u mnie nerwica lękowa jest w jakiś sposób uwarunkowana genetycznie. moja mama dzięki hipnozie, wspomaganej leczeniem farmakologicznym z niej wyszła. I mnie też wydaje się to trochę bajką, ale mojej mamie wystarczyły dwie sesje u dobrego hipnoterapeuty, aby nagle wszystko się uspkoiło i zaczęła normalnie żyć. byłam dzieckiem,pamiętam to jak przez mgłę, ale mama miała naprawdę silną nerwicę, nie mogło wychodzić z domu i ciągle płakała. ja dochodzę już do podobnego stadium i leki nie bardzo działają. pamiętam, że mama wtedy stała się innym człowiekiem. nie wiem, czy to zadziałało na zasadzie autosugestii związanej z tym,że mama była tak podłamana, że chwyciła się tej myśli o hipnozie jak tonący brzytwy, ale jej pomogło. Ubolewam tylko nad tym, że ten lekarz jest już nieaktywny zawodowo,bo bardzo chciałam się do niego wybrać. Dlatego szukam i myślę.

Sortuj wg