EFT - Techniki Emocjonalnej Wolności

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Lord Kapucyn 18 cze 2013, 14:05
Ja wypadam z tej dyskusji. To jak tłumaczyć brzozie, że nie posiada układu nerwowego, głuchemu fenomen Chopina, a dziecku, że wróżka zębuszka nie istnieje. Polemika z zabobonami i myśleniem magicznym nie ma sensu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez TAO 18 cze 2013, 15:02
natti,

Nie żałuj nie czuję się źle, już to wypukałem bo nie powiem był moment poczucia bycia osaczonym. :D
To czy paniczne, to Twoja ocena, nie wkładaj mi proszę swoich projekcji.
Piszę prawdę.

Nikt z moich oponentów nie odniósł się do metody WOJTY!
To też szamaństwo? A też bazuje na MERIDIANACH.

Dark Passenger,

Tak!!! trwa 80 godzin (na papierze), w praktyce jest znacznie więcej.
a do tego masz 257 stron formatu A4 pisanych na drobno, teorii z zakresu psychologii behawioralnej i poznawczej.
To rąbiesz samemu w zaciszu domowych pieleszy. To jak studia.
Moja szkoła managerów to było 210 godzin zajęć. ??? o zgrozo, też jak można po takim kursie zarządzać?
A była firmowana przez CCSU (Central Connecticut State University).W EFT czuję się bardziej bezpiecznie jako fachowiec.

Mało tego TY Sam możesz to robić!!!
Może zamiast korzystać ze swojej inteligencji w podważaniu czegoś o czym niewiele wiesz
i opierasz się jedynie na tym co piszą inni tzw, mądrzy, wykorzystaj ją do sprawdzenia
tego w domu, bez świadków, i narażania się na czyjąkolwiek krytykę.
A niewątpliwie jesteś człowiekiem inteligentnym.

Ale po co! Lepiej pluć bo tzw "szkiełko i oko" które też robi biznes pisze nie negatywnie, ale pisze nie można jednoznaczn ie stwierdzić.
Tylko wyobraźcie sobie ludzi siedzących w parkach i wypukujących sobie swoje negatywne emocje zamiast
zdychających w kilometrowych kolejkach, w stresie, do specjalistów. Jest szansa ,że czekając w tych kolejkach
będą dłużej klientami. Kasa zagwarantowana!!!

A WHO jasno pisze, że stres jest przyczyną wielu chorób somatycznych, nie tylko umysłowych.

Bardziej do mnie przemówiły posty Hakaki niż twoje wywody.
On tego doświadczył. Ba nawet napisał że poprawa była tylko krótkotrwała.
I tu o wiele trudniej mi było argumentować.

Ja spróbowałem zamiast krytykować w jałowy sposób.
Miałem efekty nie tylko na sobie ale i córce oraz w pracy z wieloma osobami.

Siddhi,

Jeszcze jedno. Dark Passenger nie odnosi się zupełnie do mojej argumentacji, tak jak by jej nie było,
wynajduje jedynie nowe, coraz bardziej wątpliwe, moim zdaniem, argumenty przeciw.

Za chwilę mam wrażenie, że przeczytam: "jak ktoś kto ma nick TAO może robić EFT? Taka osoba nigdy nie pomoże nikomu!!!."

-- 18 cze 2013, 14:06 --

Dark Passenger napisał(a):Ja wypadam z tej dyskusji. To jak tłumaczyć brzozie, że nie posiada układu nerwowego, głuchemu fenomen Chopina, a dziecku, że wróżka zębuszka nie istnieje. Polemika z zabobonami i myśleniem magicznym nie ma sensu.

Tłumaczysz coś o czym nie masz pojęcia,
chociaż możesz nabrać choć odrobinę wiedzy na temat poprzez empirię !!! :bezradny:

-- 18 cze 2013, 15:42 --

"Thank you for your note of inquiry. APA does not have a position on this approach. I suggest that you read the scientific literature and conduct a brief internet search to learn more about this approach."

Oto odpowiedź APA dotycząca zapytania o uznanie metody EFT jako skutecznej metody terapeutycznej.
Umyli ręce. "NIE zajmujemy się tym". Co nie jest chyba zupełnie zgodne z prawdą w świetle postów kolegi
Dark Passenger
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez abraxas 18 cze 2013, 21:04
TAO, ja już nie wiem jak to prościej wyjaśnić. W sumie chodziło mi o to, co poruszył Dark Passenger, o rodzaj energii. Bo EFT odwołuje się do procesów zachodzących w neuronach, a więc czegoś rzeczywistego. Z tego co napisałeś czynność mózgu rejestrowana przez metody obrazowania to ta energia, której przepływ w neuronach blokują emocje. Pytałam w jaki sposób te emocje blokują impulsy nerwowe, stwierdziłeś że tego nikt nie wie. I ok, rozumiem, w takim razie mechanizm działania EFT opiera się na hipotezie. Ja nie neguję, że w mózgu zachodzi jakaś aktywność, bo to wszyscy wiedzą i to jest fakt. Hipotezą jest twierdzenie, że w neuronach dochodzi do zablokowania przewodzenia impulsów w wyniku nagromadzonych emocji, bo tego nikt na obrazowaniu nie widział.

To twój wniosek, tylko nie wiem na jakiej podstawie wyciągnięty.

Na podstawie tego, że wg Ciebie energia opisywana przez EFT to czynność mózgu. A skoro na stronach opisujących metodę są stwierdzenia, że emocje blokują przepływ energii w neuronach to wychodzi na to że emocje blokują czynność mózgu.

Ja piszę że nie wiem, zatem ty twierdzisz że to nie blokada.

Nie wiem, gdzie tak stwierdziłam, bo ja cały czas pytam jak to działa. Nie powiedziałam, że coś na pewno nie blokuje się tylko dlatego że nie ma na to dowodów.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez TAO 18 cze 2013, 21:23
abraxas,

Oczywiście dla mnie teraz sa jasne Twoje Intencje.
Wcześniej miałem wątpliwości.
Oczywiście, nie przeczę że jest w tym dużo czary mary.
Ale czy i w innych metodach terapeutycznych tego nie ma?
Czy kiedy Freud wchodził z psychoanalizą myślisz znalazłby
poparcie ludzi, którzy argumentują jak kolega Dark Pasenger?
że po raz trzeci odwołam się do przemilczanej przez wszystkich metody Wojty.
Nikt nie wie jak to działa, ale działa, a co najważniejsze, jeżeli nie działa
to nie robi krzywdy. :D
Natomiast znów się odwołam do faktów kiedy podczas procesów
terapeutycznych dochodzi do projekcji terapeutów na swoich pacjentów.
Ja tutaj projekcji nie mogę dokonać, bo zaraz klientowi zapala się lampka i mówi "nie" to nie moje.
No musiałabyś zobaczyć jak sesja wygląda i co robi trener. Trener podąża za klientem a nie go wyprzedza.
TAO

przez abraxas 18 cze 2013, 22:00
No nikt nie przeczy, że w różnych metodach są różne czary-mary. Z emocjami i myślami jest o tyle dobrze, że człowiek wie co czuje, nawet jeśli nie potrafi tego nazwać i jest świadomy tego co myśli. Z energią w neuronach już jest gorzej.
Ale nie sprawdzałam, więc nie wiem, nie kwestionuję skuteczności, może działa może nie.

Metody Wojty nie znam, więc się nie wypowiadam, zresztą to temat o EFT.
Nie rozumiem też co ma do tego wszystkiego projekcja? Jedną z zasad terapii jest podążanie za klientem, jedni są w tym lepsi, drudzy gorsi, jak we wszystkim co robimy.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez TAO 19 cze 2013, 08:40
abraxas,

Znam ludzi, którzy za swoich pacjentów zakładają cele terapii.
Mam przyjaciółkę, która po iluś tam spotkaniach usłyszała od terapeuty, że on sobie założył to taki a taki cel,
no i ona ma teraz do tego celu dojsć :shock:
Ona też była w szoku.
Jest wiele takich numerów. Są terapeuci, którzy nie poddają się superwizji.
Są tacy, którzy czynią odpowiedzialnymi pacjentów za swoje porażki.
Są wreszcie tacy, którzy opowiadają o swoich problemach.

echhhh... dużo by.

Metoda Wojty jest powszechnie stosowana przy pracy z dziećmi z porażeniem mózgowym.
To w zasadzie podstawowe narzędzie teraz i bardzo skuteczne.
I jakoś lekarze tego nie kwestionują.
TAO

przez abraxas 19 cze 2013, 10:07
TAO, no i? Bo ja nie wiem do czego zmierzasz, jest cały temat "Psychoterapia nie działa". Znaczy się, jak są pseudo-terapeuci to lepiej skorzystać z EFT? W EFT też nie mam gwarancji na kogo trafię. Jasne, że są terapeuci którzy wyczyniają różne dziwne rzeczy. W każdym zawodzie tak jest.

przez TAO 19 cze 2013, 10:21
abraxas,

Pisałem to a pro pos projekcji. Pytałaś jak ma się to do projekcji.
Tutaj zaprojektować coś jest znacznie trudniej. Tu trudno manipulować.
W terapii można tak długo krążyć i naprowadzać, żeby osiągnąć swój cel
w tzw. dobrej wierze, który niekoniecznie służy klientowi.
No ale to rzeczywiście zrobi się offtop kiedy zaczniemy pisać o terapeutach.
Generalnie to odwołałem się do tego, że w EFT fałsz wychodzi bardzo szybko.
A to nie bez znaczenia jeśli chodzi o czas terapii.
TAO

przez abraxas 19 cze 2013, 10:51
TAO, nie wiem, nie widziałam sesji EFT. Może i trudniej. Chociaż jeśli bywa, że poprawa jest krótkotrwała, to mi byłoby strasznie szkoda wydanej kasy, bo nie pozwalam sobie na zbędne wydatki. I bardzo sceptycznie podchodzę do metod, które zapewniają całkowitą, trwałą poprawę, leczą wszystko, są reklamowane jako lepsze niż wszystko co dotychczas istnieje, na co są dowody w postaci badań (ale badań to sobie sam szukaj człowieku w necie, bo trenerzy nic nie muszą udowadniać- bo metoda działa i kropka). To strasznie zniechęca. Już mam bardziej neutralne podejście do takiej EMDR - bo ci którzy to praktykują, sami mówią że nie znają mechanizmu, istnieją jedynie hipotezy dlaczego to działa, nie pomaga wszystkim, bo bywa że człowiek ma takie mechanizmy obronne że nie da rady i już, pomaga na trudne zdarzenia, nie na większość przypadłości psychicznych i fizycznych. I dla mnie jest wszystko jasne, o nic nie trzeba pytać, niczego drążyć. Mogę skorzystać albo i nie, nikt mi nie mówi że boję się spróbować bo mam lęk przed zmianą, nie czuję smaku miodu itp itd. Więc trenerzy EFT, trochę więcej dystansu, trochę mniej przekonywania na siłę, bo sami sobie szkodzicie.

Wiem, że potrafię rozpoznać złego terapeutę, zwłaszcza przy braku zaufania do ludzi jest mi łatwiej, więc nikt mną nie manipuluje i nic nie wmawia. Bywa, że niektórzy ludzie tego nie potrafią i myślą, że tak ma być, że terapeuta mówi o sobie, że nie zachowuje dystansu. Po to też jest temat o tym, czego nie powinien robić terapeuta, by ludzie byli bardziej świadomi. Bo terapeutów się namnożyło, więc trudniej znaleźć tych dobrych.

przez Vitalia 19 cze 2013, 12:07
TAO napisał(a):Vitalia,

Może ....

Nie zupełnie! Do dzisiaj akupunktura działa i ludzie są leczeni.
Natomiast koncernowe lobby zrobi wszystko żeby to zdezawuować.
Przykład:

Moja córka chorowała na chroniczne zapalenie uszu.
Miała blizny na błonach bębenkowych miała poważny niedosłuch. Groziła jej operacja.
Po roku stosowania nagrzewania meridianów moksą pojechałem
z nią do Warszawy, do najlepszego ośrodka laryngologicznego na kontrolę (dyr. P. dr Geremek)
Dziecko miało 13 lat więc o placebo trudno mówić, bo nie znosiła tego potwornie.
Kontrola wykazała cofnięcie się zmian i powrót do niemal normalnego stanu.

Tak, akupunktura działa, co zostało udowodnione, jak silne placebo. Dlaczego silne? bo im większy teatr przy tego typu zabiegach ( wbijanie igieł, moksa) tym placebo silniejsze. Poza tym placebo działa bardzo dobrze na dzieci a nawet na zwierzęta. Co do metody Wojty to nie znam

Tao ja tobie wierzę, że ty wierzysz w Eft, ale może jesteś z tą metodą zbyt emocjonalnie związany by obiektywnie się jej przyjrzeć.

pozdrawiam

przez artinen 19 cze 2013, 12:09
Wszystko możliwe .Warto zapamiętać
Prosta instalacja wodorowa dzięki której, zamienisz swoje auto w prawdziwy samochód na wode. I zaoszczędzisz przy tym pieniądze.

przez TAO 19 cze 2013, 15:55
abraxas,

Taki efekt był u Hakaki.
Najprawdopodobniej dla tego, że albo nie dotarli do rdzenia,
albo Hakaka nie był w stanie pogodzić się z utraceniem
tego czegoś cenniejszego. Patrz opis przypadków SWK powyżej.
Nie namawiam Cie do robienia EFT. Zadajesz pytania drążysz temat
to staram się jak najrzetelniej odpowiadać.
Ja doświadczyłem działania meridianów, opisałem też
przypadki gdzie ewidentnie poprzez meridiany
dokonuje się zmian na lepsze. Opisałem je też u siebie na stronie.
Nie jest moją intencją naciągać kogokolwiek.
Ten kto jest gotów nie waha się i tylko sprawdza,
ten kto nie jest, to nie jest. ot i tyle.
Aco do kolegi Hakaka to wyjaśnie to co ewentualnie mogło być.

Wyobraź sobie że po powierzchni wody pływa bojka. Jest to problem z którym się obecnie borykasz. Jak każda bojka jest zakotwiczona na dnie, pod powierzchnią wody, tak i ten twój problem ma gdzieś kotwicę. Ale do sznurka którym jest zakotwiczona ta bojka poprzyczepiane są
inne paczuszki których nie widać, tak jak nie widać kotwicy. Jedna pod drugą aż do samej kotwicy. Kotwica, to wydarzenie, które było źródłem wykształcenia się jakiegoś negatywnego wzorca (np. rodzice powiedzieli że mnie nie można lubić, ale tylko kiedy jestem nieznośny mogę zwrócić na siebie ich uwagę). Potem w życiu zgodnie z tym wzorcem odgrywane są sytuacje, które utwierdzają daną osobę przez lata całe w przekonaniu, ze jedynie w ten sposób może sobie zapewnić realizację potrzeby (wg. Murraya) opieki i oparcia. Te sytuacje to te pakuneczki przytwierdzone do linki łączącej naszą bojkę z kotwicą. Bojka to stan na tu i teraz, to już brak możliwości funkcjonowania w oparciu o ten wzorzec. Krótkotrwałe poprawy to takie ściąganie; najpierw bojki, potem po kolei tych pakuneczków aż ostatecznie przychodzi nam zmierzyć się z problemem źródłowym w czystej formie. podobnie jest na psychoterapii. ale trwa to bardzo długo. EFT poprzez dostarczanie do układu energii opukiwaniem meridianów, pozwala na szybsze dokopanie się do wzorca, niejednokrotnie bez potrzeby zdejmowania poszczególnych paczuszek. To już jest indywidualna kwestia tzw. osobnicza.
OSTATECZNIE ZOSTAJE NAM ZMIERZYĆ SIĘ ZE ŹRÓDŁEM. No i tu zaczyna się kwestia czy ktoś ostatecznie jest na to gotów, czy nie.
Czasem niestety nie i dokonuj wyboru pielęgnowania dalej swojego najcenniejszego skarbu.

Vitalia,

Jaki teatr przy uciskaniu meridianów u dziecka które ma 1 miesiąc!!!
No sama pomyśl!!! Dziecko się wyrywa, trzeba stosować wobec niego przemoc fizyczną, nie wie co się dzieje,
to strasznie traumatyczne przeżycie dla rodzica i dla dziecka.
Ty chyba nie masz dzieci, zatem nie wiesz co to jest zrobić coś co wiesz że mam mu służyć a ono tego nie chce!
A jak nie znasz metody Wojty to poczytaj o niej w internecie.
Jeszcze raz; to powszechnie zaakceptowana i stosowana metoda terapii porażenia mózgowego!!!
TAO

przez Lord Kapucyn 19 cze 2013, 16:03
Wszystko ładnie, pięknie, tylko że metoda Wojty jest uznawana przez samych rodziców i fizjoterapeutów za strasznie kontrowersyjną z jednego prostego powodu- jak sam przyznałeś przemoc fizyczna wobec dziecka i traumatyczne doświadczenie. Dla osoby trzeciej ta metoda wygląda wyjątkowo brutalnie, a co dopiero dla dziecka gdzie obca osoba zadaje mu olbrzymi ból.

Na temat EFT się nie wypowiadam i nie odniosę się- jak już zadeklarowałem.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez TAO 19 cze 2013, 16:57
Dark Passenger,

Nikt obcy nie robił tych zabiegów!!!
Robiliśmy tosami!!
Kontrowersyjna, ale bezwzględnie skuteczna! Na tej zasadzie, to patrząc na chemię która niszczy wątrobę, daje efekty uboczne, też możemy stwierdzić, że to kontrowersyjny sposób leczenia.
Córka jest zdrowa!!! A stała przed widmem kalectwa do końca życia, i to kalectwa umysłowego i motorycznego!!!
Ale to piata sprawa w tym przypadku.

Tu meritum dla nas jest fakt, że poprzez ucisk meridianów leczy się, że ten ucisk działa.
Że metoda ta jest zaakceptowana i powszechnie stosowana, choć jak twierdzicie, meridiany to placebo.

Chcę uniknąć tutaj jednego... wysuwania argumentów na zasadzie " a w Afryce to murzynów biją"

Do tej pory dyskutowaliśmy na temat meridianów i zasadności i skuteczności terapii meridianowych, czy to poprzez opukiwanie,
czy poprzez nagrzewanie moksą, czy poprzez nakłuwanie, czy wreszcie poprzez masaż.
Wyleczenie przewlekłego zapalenia uszu trwającego 4 lata też jest faktem.
Lekarze wydali wyrok i powiedzieli o bezwzględnej konieczności wykonania zabiegu operacyjnego!
Rok terapii meridianowej uczynił cuda. I to jest fakt, któremu nijak nie można zaprzeczyć. Tu już nie ma dyskusji.

Swoja drogą to był okres, że próbowałem swoja nerwicę wegetatywną leczyć akupunkturą.
Ostatecznie po kilku zabiegach zrezygnowałem. ale miałem też świadomość, że to był mój wybór, i nie dałem metodzie tak naprawdę się sprawdzić i to nie spowodowało że ja odrzuciłem.
TAO

Sortuj wg