Główne czynniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Główne czynniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach?

przez piterotr 04 mar 2014, 19:55
Od kilku dni mam taką małą rozkminke w głowie. Myślę, że głównie przez to forum, które przebiło moje uzależnienie od facebook'a :D
Czytając tutaj wiele ciekawych, pozytywnych lub mniej pozytywnych historii, zastanawiam się od czego zależy jak ludzie radzą sobie w gorszych momentach? Dlaczego jeden mimo, że ma w miarę zdrową sytuację w domu, schodzi na samo dno, gdzie drugi który ma w domu totalną kiłe, mimo trudności, wznosi się bardzo wysoko i prowadzi w przyszłości normalne życie. Przykładów można by podać więcej, wiadomo też, że nie każdemu z patologii udaję się prowadzić normalne życie, ale są tacy którzy sięgneli dna, a mimo tego wychodzą z tych problemów, i prowadzą życie w które już każdy dawno przestał wierzyć. Co waszym zdaniem wyróżnia takich ludzi? Co waszym zdaniem ich zdeterminowało do zmiany na lepsze? Czy możemy to nazwać zwykłym fartem? Mi się wydaję, że nie. Ale jestem ciekawy co wy o tym sądzicie ;)
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...