Skocz do zawartości
Nerwica.com

Główne czynniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach?


piterotr

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam taką małą rozkminke w głowie. Myślę, że głównie przez to forum, które przebiło moje uzależnienie od facebook'a :D

Czytając tutaj wiele ciekawych, pozytywnych lub mniej pozytywnych historii, zastanawiam się od czego zależy jak ludzie radzą sobie w gorszych momentach? Dlaczego jeden mimo, że ma w miarę zdrową sytuację w domu, schodzi na samo dno, gdzie drugi który ma w domu totalną kiłe, mimo trudności, wznosi się bardzo wysoko i prowadzi w przyszłości normalne życie. Przykładów można by podać więcej, wiadomo też, że nie każdemu z patologii udaję się prowadzić normalne życie, ale są tacy którzy sięgneli dna, a mimo tego wychodzą z tych problemów, i prowadzą życie w które już każdy dawno przestał wierzyć. Co waszym zdaniem wyróżnia takich ludzi? Co waszym zdaniem ich zdeterminowało do zmiany na lepsze? Czy możemy to nazwać zwykłym fartem? Mi się wydaję, że nie. Ale jestem ciekawy co wy o tym sądzicie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2014 o 18:55, piterotr napisał:

Dlaczego jeden mimo, że ma w miarę zdrową sytuację w domu, schodzi na samo dno,

Wydaje mi się, że albo taki ktoś był rozpieszczany, albo miał nadmiar krytyki i w kółko powtarzane,że do niczego się nie nadaje i nic z niego nie będzie.

W dniu 4.03.2014 o 18:55, piterotr napisał:

gdzie drugi który ma w domu totalną kiłe, mimo trudności, wznosi się bardzo wysoko i prowadzi w przyszłości normalne życie.

Wydaje mi się, że w życiu tych ludzi pojawił się ktoś "dobry" np. jakiś krewny czy nauczyciel, kto mówił że w nich wierzy, i że sobie poradzą w życiu mimo podłego dzieciństwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×