W jaki sposób ludzie łączą się w pary?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Sorrow 16 kwi 2011, 18:37
linka napisał(a):Sorrow, No ale na tym polega życie - ajm sorry :D
Twój wybór - być sam i nie doświadczyć szczęścia i bycia w związku - czy być w związku ale liczyć się z tym, ze to nie do końca życia :smile:

Mi bardziej chodziło o początki nie końce.

linka napisał(a):Ja wolę być szczęśliwa a później ewentualnie cierpieć niż żyć całe życie w bezpiecznym kokonie nijakości i marazmu :bezradny:

Nijakoś i marazm jak jesteś bez pary jest Twoją cechą a nie jakąś uniwersalną zasadą.

przez linka 16 kwi 2011, 19:07
Sorrow, w dziedzinie miłości - wybacz - jeśli jesteś sam to omija cię wiele wiele przyjemności, wiele uczuć, wiele przeżyć, szczęśliwych chwil - i ja nie chciałabym tego stracić - nie mówię, ze życie bez pary z własnego wyboru bez widoku ani chęci na jakikolwiek związek, musi być udręką, być może są osoby które tak wolą.
Miłosci nie da się niczym zastąpić :) a bycie z kimś w związku jest zwykle naturalną ewolucją dla zakochania :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Sorrow 16 kwi 2011, 19:17
Każdy dzień to wiele uczuć, przeżyć, itd. szczególnie jeśli się ma jakieś zainteresowania.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 16 kwi 2011, 19:23
Możliwe, ale kontaktu z drugą osobą, takiego prawdziwi intymnego, realnego ( nie mówię tu o seksualności) nie da się zastąpić - ani zwierzątkiem, ani hobby, ani pracą.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez *Monika* 16 kwi 2011, 19:42
Sorrow, Ale potrzeby miłości niczym innym nie wypełnisz, nie zastąpisz. Niczym. Nie znajdziesz zastępnika. Możesz się realizować w rysowaniu, malowaniu, muzyce, innych pasjach. Uważam,że miłość do sztuki, realizowanie się poprzez nią, nie ma tu nic wspólnego z miłością do osoby. To dwie odległe, różne bajki.
Obrazek
Główny Moderator

przez Sorrow 16 kwi 2011, 20:20
Co jest zupełnie inne niż "nijakość i marazm".

przez depresyjny86 17 kwi 2011, 01:41
Nienawidzę uczuć,którymi nigdy nie będę obdarowany!<dopisuje do listy "rzeczy" których nienawidzi>
:)

przez kahir 17 kwi 2011, 02:56
człowiek nerwica napisał(a):Nienawidzę uczuć,którymi nigdy nie będę obdarowany!<dopisuje do listy "rzeczy" których nienawidzi>

mam nadzieję, że wybaczysz analizę :] bo może nienawidzisz uczuć, które towarzyszą myśleniu o uczuciu, którym, jak sądzisz, nigdy nie będziesz obdarowany? co by było całkiem naturalne w takiej konfiguracji.
świat jest pełen psychologów.

przez Flovme 30 maja 2011, 23:15
Przeglądam sobie forum, w końcu jakiś temat odnośnie par, nie jestem DDA ale wiem jak to jest starać się o osobę która ma ten syndrom.
Jakoś tak od początku wpadła w oko, od dwóch lat w sumie wychodzimy razem, wiele miłych jak i złych sytuacji między nami było, ciągłe jej metamorfozy, niezdecydowanie - wszystko można przeboleć, byłem bardzo wyrozumiały. Uwielbiam jej słuchać, troszkę moje uczycią względem jej się przywiązały, jednak jest problem w tym, że im bardziej ona się zbliża do kogoś to chce się oddalić. Nie raz mi opowiadała o swoich kolebkach miłosnych tak więc wiem, że mówiła prawde. Nasza znajomośc opierała się szczególnie na zaufaniu, nigdy nie powiedziałem nikomu o jej życiu osobistym. Ta osoba także potrzebuje czegoś w rodzaju kłótni, słowa bolą, ona potrzebuje separacji itd. Wszystko jest to ciężko znieść, ale daje rade bo ciągle próbuje jej sytuacje zrozumieć. Sama sobie tego nie wybrała... Nigdy nie chciałem aby przepraszała za to co nie zrobiła, razem jakoś tak pracowaliśmy nad "nią" ale zupełnie nieświadomie z mojej strony dopiero jak powiedziała mi że ma DDA, to poczytałem troszkę o tym ale nadal pozostałem sobą nie chciałem jej wsadzać niczego na siłe, bo przyjaźniliśmy się i mogła po prostu brać moje słowa zbyt serio. Wytworzyłem sobie nawet w kłótni pełną otwartość na ciosy, mówiąc po prostu że jej słowa mnie bolą, ale nie dolewając oliwy do ognia. Nie wiem jak będzie dalej - najważniejsze aby w końcu się odnalazła ze swoimi uczuciami i nie mam na myśli siebie - kogokolwiek mam nadzieje że z tym wszystkim sobie poradzi, trzymam za nią kciuki w życiu :)

przez Autodestrukcja 27 cze 2011, 21:19
wow, powyższa wypowiedź przywraca mi wiarę w człowieka :)

a ja też nie mam pojęcia jak ludzie się poznają, łączą czy coś tam. ja po prostu nie jestem wstanie tego ogarnąć...

,,tak po prostu" wydaje się być najsensowniejszą i najgłupszą odpowiedzią na raz...
Autodestrukcja

przez alabama 01 lip 2011, 18:05
w sposób na puzzla. Na zasadzie podobieństw. Jeśli źle rozpoznasz kształt podobieństw i wciśniesz puzzla do puzzla na siłę myśląc, że pasuje, to prędzej czy później pod wpływem praw fizyki któryś odskoczy. Fizyka działa. Siły odśrodkowe ciągną nas tam, gdzie natura przewidziała dla nas miejsce. Nie każdy odnajdzie swojego puzzla. Nieraz nasze "idealnie pasujące do nas puzzle" żyły w innej epoce, więc fizyczną niemożliwością jest spotkać się i połączyć w parę, nieraz żyją na innym kontynencie,na którym nigdy się nie znajdziemy, itede. Jeśli nie mam racji niech mi to ktoś udowodni :P
Ale z pozostałych dostępnych w pudełeczku, w którym przyszło nam żyć znajdują się puzzle, które wydają się nam być całkiem z kształtów ideologii, charakteru, innych kształtów ;) podobne i pasujące do nas i wtedy haps, bierim puzzla. On się może zawsze nie zgodzić do nas przyłączyć, ale jak będziemy go umiejętnie naciskać to pewnie ulegnie, a jak nie to dużo jest pasujących na miarę naszego nieprecyzyjnego oka puzzli do nas.

No i teraz nie wiem czy nie zostanę za tę wypowiedź ukrzyżowana, ale takie moje zdanie. Bo kiedyś zadałam podobne pytanie mojemu bardzo mądremu koledze i on mi to właśnie właściwie mniej niż więcej wytłumaczył. Ja tylko dalej poleciałam z fantazją : ))

przez depresyjny86 02 lip 2011, 01:36
Prawda jest taka,że musi jednej osobie odpowiadać coś w wyglądzie drugiej osoby i odwrotnie.To jest warunek na to,aby w ogóle osoby były zainteresowane sobą,aczkolwiek jak póżniej się dogadują/nie dogadują to nie wiem jak jest.

Możliwe, ale kontaktu z drugą osobą, takiego prawdziwi intymnego, realnego ( nie mówię tu o seksualności) nie da się zastąpić

Wszystko się da ;)
Hmmm wystarczy kupić gumową lalę i....... :mrgreen:

przez BB1 02 lip 2011, 02:13
człowiek nerwica napisał(a):Prawda jest taka,że musi jednej osobie odpowiadać coś w wyglądzie drugiej osoby i odwrotnie.To jest warunek na to,aby w ogóle osoby były zainteresowane sobą

Nie zgodzę się. Można przecież na początku uważać że osoba jest nieatrakcyjna z wyglądu i usłyszeć od niej jakieś miłe słowa spojrzeć na nią z zupełnie innej perspektywy i zauważyć co nam się podoba w jej wyglądzie.
BB1

przez depresyjny86 02 lip 2011, 13:46
Ale gdyby Ci zupełnie nie odpowiadała z wyglądu nawet byś na nią nie spojrzał.

Sortuj wg