List- Polskie Towarzystwo Psychologiczne

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: List- Polskie Towarzystwo Psychologiczne

przez brokenwing 21 wrz 2010, 15:45
linka, A trzeba było wywalać do kosza jej temat?
Tak ładnie się zapowiadał Wielka Teoria Spiskowa dziołcha chciała se pojeździć po Żydach,Masonach,Atestach,i całej tej zgrai odpadów ludzkich .A tak musi przemycać ...kawałek po kawałku .
brokenwing

przez circ 21 wrz 2010, 16:12
Chcesz powiedzieć, że każdy ma być taki jak ty i mieć te same poglądy i zainteresowania, wtedy cię uszczęśliwi?

Na razie nie spotkałam jednego twojego merytorycznego posta.

Widzę, że na tym forum króluje grzech zawiści. Zawiść rodzi się z pychy, a pycha ma z reguły żródło w złamaniu 4 przykazania.

"Czcij ojca swego i matkę swoją" - problem autorytetu

Wytworzenie przez rodziców właściwej pozycji w stosunku do dzieci oddziałuje na całokształt ich późniejszego postępowania. Obowiązujący autorytet rodzicielski zmusza rodziców do uznania powszechnie przyjętych wzorców osobowych: postaci historycznych, a także tych współczesnych. Idzie za tym motywacja do wykształtowania własnej osobowości w sposób pożądany ze społecznego punktu widzenia. Jednak należy pamiętać, że istnieją także negatywne wzory rodzicielskie. Rezultaty tych "wzorów do naśladowania" możemy spotkać w aktach sądowych, w wydziałach dla nieletnich, zakładach karnych, poprawczych itp.

Tuż po narodzinach, niemowlę obdarza swoich rodziców naturalnym przywiązaniem. Kilka miesięcy później owo przywiązanie przekształca się w coś, co możemy nazwać zalążkami autorytetu rodzicielskiego. W dziecku rozwijają się nowe umiejętności np. chodzenie, mówienie, posługiwanie się przedmiotami codziennego użytku. Uczy się także najważniejszego - posłuszeństwa. Ale wraz z usamodzielnieniem się dziecka, autorytet naturalny stopniowo zanika. Powstaje przestrzeń, która powinna być "wypełniona" autorytetem rodzicielskim. Jeśli rodzice nie dopilnują swoich obowiązków względem dzieci, puste miejsca zostaną "zainfekowane" przez niepożądane wpływy. Najczęściej jest to autorytet grupy rówieśniczej, gwiazdy estrady, bohatera filmowego itp. Jakikolwiek by on nie był, przeważnie jest on negatywny, bo osłabia oddziaływania rodzicielskie, powstałe w głównej mierze przez samych rodziców.

Odrębnym problemem jest wychowywanie dzieci w wierze katolickiej. Dziecko od najwcześniejszych lat poznaje osobę Boga i zasady wiary. Należny Bogu Ojcu autorytet jest - zgodnie z czwartym przykazaniem Dekalogu - przelewany na ojca i matkę. W tym wypadku wiara jest "zharmonizowana"; z oddziaływaniami rodziców, co stanowi wzmocnienie dla ich autorytetu. Nauka posłuszeństwa to przede wszystkim: stawianie nowych wymagań oraz sukcesywne egzekwowanie ich wykonania. Wiąże się to z umiejętnym dyscyplinowaniem dziecka i wymaganiami. W ten sposób kształtuje się charakter i osobowość dziecka. Przede wszystkim należy pamiętać, że autorytetu nie zbuduje się na przemocy (fizycznej lub psychicznej), zakazach i nakazach. Dziecko, kierowane nieraz szczątkowym już autorytetem naturalnym obserwuje zachowania rodziców.

http://www.sciaga.pl/tekst/80742-81-czc ... autorytetu

przez circ 21 wrz 2010, 17:33
Zniewalają nas choroby. Widzisz to?

Zniewalają nas media, zieją nienawiścią do Polaków, by wpędzić nas w kompleksy i choroby, tymczasem jesteśmy wspaniałym narodem. Możemy być naprawdę dumni ze swojej historii i osiągnięć. To Niemcy i Rosjanie powinni się wstydzić, jak już. Nie przeszkadza ci to, że kłamią o nas i mieszają nas z błotem?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez brokenwing 21 wrz 2010, 17:47
Chcesz powiedzieć, że każdy ma być taki jak ty i mieć te same poglądy i zainteresowania, wtedy cię uszczęśliwi?

Chce powiedzieć ,ze jesteś natrętna jak mucha taka z kupy krowiej . Jesteś nacjonalistka co już powoduje ,ze Cie nie lubię .
Jesteś dewotka NC w tym momencie . I na sile implantujesz wszystkim swoje wierzenia . Wbij sobie to tej malej poczochranej ...ze świat jest pluralistyczny i nawet Twoja wiara zakłada wolną wole i wystąpienie przeciwko niej jest grzechem . Ponadto imputujesz ,iż lekarze nie mają ani wiedzy ani narzędzi aby pomoc chorym .
Wiec pytam ; Kto wg Ciebie dal lekarzom talent ,nie Bóg ???. Kwestionujesz jego mądrość? Rozmawiasz z nim ?

[Dodane po edycji:]

niemądry, Pisz o tym ,ze powinieneś oglądać zamiast MTV telewizje "T" i słuchać radia "M" ...bo ona tak chce i masz tak robić ...zrozumiano?
Ostatnio edytowano 21 wrz 2010, 17:50 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spokojnie ;)
brokenwing

przez circ 21 wrz 2010, 17:58
niemądry napisał(a):Może się czepiam słówek ale jak niby media mają nas wpędzić w choroby...I zniewolić... Zastanów się o czym piszesz.

Jeśli media pokazują nam nieprawidłowy obraz świata, to nasz umysł nie może zebrać wszystkiego w logiczną całość, jest wtedy pogubiony, głupieje, bo nic nie rozumie. A jak umysł jest chory, zaczynają chorować uczucia. To nie jedyna przyczyna, ale jedna z wielu. Kto wylansował słowo dewocja, jako pejoratywne?
Dewocja oznacza poświęcenie. Dlaczego zmieniają znaczenie słów?
Ośmieszają ludzi religijnych, bo religia niesie prawdę.

Kto patriotyzm nazwał nacjonalizmem i po co? Nie zastanowiło cię to?

brokenwing napisał(a):Wiec pytam ; Kto wg Ciebie dal lekarzom talent ,nie Bóg ?

Odpowiadam. Talent i rzemiosło, to dwa różne pojęcia. Może być sprawdził?

przez circ 21 wrz 2010, 19:02
niemądry napisał(a):Jaki obraz Świata jest prawidłowy?

Ten;

"Zawsze byłem stronnikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy moje sympatie opierały się wyłącznie na instynkcie (…) Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i – rzec mogę – wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski. Nauczyłem się oceniać ją na podstawie tych nienawistnych sądów – i metoda okazała się niezawodną."-Gilbert Keith Chesterton – angielski pisarz.

Ja zawsze tak tylko myślałam o nas. I cały naród tak myślał zawsze, dlatego oddaliśmy tyle krwi za wolność naszą i innych i w imię honoru Polaka.

Dlaczego teraz jakieś gnoje wmawiają nam coś innego?

I jeszcze to;
"Wariat to nie jest człowiek, który stracił rozum. Wariat to człowiek, który stracił wszystko, prócz rozumu."

przez RafQ 21 wrz 2010, 20:25
Hahaha co tu się dzieje - a nie było mnie tylko kilka godzin ;) .Circ - nieźle mnie pojechalaś z tym Michnikiem czy jak mu tam było ;) .
Brokenwing - ale dajesz ognia chłopie w tych wypowiedziach,trash talk w najlepszym wydaniu :mrgreen: .

Jak tak dalej pójdzie,to ludzie tutaj będą umawiać się na ustawki ;) .
RafQ

przez El Chupacabra 21 wrz 2010, 20:51
didol napisał(a):El Chupacabra, a w którym miejscu to co pisze Circ jest niezgodne z Twoją wiarą? Zakładam, że uważasz się za katolika?

Nie napisalem, ze jest niezgodne, tylko ze robi antyreklame - trzymajmy sie faktow, za duzo przekrecania tutaj jest. Zgodne moze i jest do tego stopnia, ze az trąci fundamentalizmem :) Wszystko jest czarne lub biale, a swiat ma jednak troche wiecej odcieni.

Nawracanie na sile tez jest nieporozumieniem. Przez takich ludzi katolicy sa przez postronnych kojarzeni z oszolomami z Radia Maryja, z pod Krzyza, z Betankami, z tymi od koronacji Chrystusa na krola Polski etc. Na dodatek miesza religie z polityka - dno.

Więc nie możesz jej odmówić wiedzy i znajomości Biblii. Jeśli więc uważasz się za katolika to oczywiste jest, że to co pisze circ jest niewygodne i pewnie z tego powodu ta dyskusja wywołuje takie oburzenie.

Nie czytaj mi w myslach. Pozwolisz, ze sam uznam co jest dla mnie oczywiste, ok ? Powodem oburzenia jest nachalnosc i radykalizm autorki listu.

Prawda jest taka, że wszystko relatywizujemy, a w religii masz powiedziane prosto co jest białe a co czarne. I żeby nie było, nie jestem jakimś moherem, nie chodzę nawet do kościoła, bo jakoś nie potrafię byc dobrą chrześcijanką na 50%. Zgadzam się, że cytowanie nas na forum jest przegięciem.

Wlasnie o to chodzi, ze swiat nie jest czarny i bialy. Nie zyjemu w sredniowieczu, zeby tak postrzegac zycie i relacje z Bogiem.

W którym miejscu obraża ludzi? Bo jakoś nie zauważyłam.

np. tutaj:

post370069.html#p370069

"doradza Ci smiec i glupek" - gdzie tutaj milosierdzie do blizniego ?

i tutaj:

list-polskie-towarzystwo-psychologiczne-t23291-266.html

"Swietnie, więc cię zbesztam. Jesteś durna jak but, co dawno chciałam ci powiedzieć."

wola człowieka jest jego niebem

przez circ 21 wrz 2010, 22:45
niemądry napisał(a):
circ napisał(a):
niemądry napisał(a):Jaki obraz Świata jest prawidłowy?

Ten(...)

Skąd masz pewność, że ten a nie inny? Skąd masz pewność, że Szatan nie mąci Twego umysłu? Skąd masz pewność, że grzech pychy nie kala Twej duszy? Więcej pokory!

To ty masz sprawdzić czy mówię Prawdę, by mieć pewność.
Nie mówię ci, byś przyjmował moje pisanie na wiarę.
Rozum jest po to, by sprawdzać.

Ja mam pewność co do tego co mówię, bo sprawdziłam.

El Chupacabra mówi poniżej np. coś, czego nie sprawdził, ale tylko powtarza po tym, co agentura wpływu powiedziała mu w mediach.

El Chupacabra napisał(a):Przez takich ludzi katolicy sa przez postronnych kojarzeni z oszolomami z Radia Maryja, z pod Krzyza, z Betankami, z tymi od koronacji Chrystusa na krola Polski etc

Przypięto słuchaczom RM łatkę "moherów", co nie ma pokrycia w prawdzie.
Faktem jest, że średnia wieku, to średnia Waszych rodziców i dziadków, czyli pokolenia, które miało jeszcze jakieś wartości, dlatego było dość zdrowe, na pewno zdrowsze psychicznie, mimo, że urodziło się tuż po wojnie, w sowieckim terrorze, gdzie za poglądy wolnościowe i wiarę zamykano ludzi. Ci ludzie chronili tę wiarę dla was, płacąc wielką cenę za to. Wierzących prześladowano i spychano na margines biedy. Partyjnym ateistom nie wolno było chrzcić dzieci, ani posyłać do kościoła. Ci ludzie stanowczo odmówili, dlatego nie awansowali, cierpieli biedę i poniżenie. Za prawdę o Katyniu było więzienie, a dociekliwą młodzież wyrzucano ze szkoły. Zabijano masowo księży.
Was już ukształtowały media i sieczka w komputerze i szyderstwa z Kościoła. Ten świat bez żadnej prawdy i żadnych wartości jest waszym światem.
Pomiędzy tymi dwoma światami jest przepaść. Uczy się Was pogardy dla ludzi, którzy chcieli przechować dla Was to, co w Polsce było najważniejsze, co konstytuowało naszą dumę i poczucie tożsamości. Jesteście dziedzicami duchowej fortuny tego narodu i jego historii okupionej krwią powstań. Chcą Wam wmówić, że macie się tego wstydzić, bo znów Polska jest łakomym kąskiem dla sąsiadów, jak było od Grunwaldu i potem.
Kto to robi? Ci, którzy biorą pieniądze od ościennych państw, by unicestwić nas jako naród.
To Radio o tym mówi, dlatego jest tak znienawidzone i tak chce się go zniszczyć kłamiąc o maybachu, helikopterze, kształtując fałszywe wzorce.
TVN założył tajny współpracownik służb, Walter, którego rodzice wkroczyli tu z NKWD.
Trwa w mediach wielka informacyjna wojna o Polskę. Albo ją wygramy i obronimy Polskę, albo zostaniemy nikim.

Proszę, zobaczcie
JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO.
http://www.youtube.com/watch?v=Ya9HtG2UGkk

przez circ 22 wrz 2010, 00:20
niemądry napisał(a):Sprawdziłem, nie podzielam Twoich poglądów.

A konkretnie których nie podzielasz i co sprawdziłeś?

...I wtedy ktoś rozumny, nie rozumny szałem,
Powiedział mu: "od dawna wszystko to wiedziałem,
Wiedziałem, że nikt twoich ran ci nie odwdzięczy,
Bo niczym krew, co płynie, przy złocie, co brzęczy,
I nigdy nikt nie liczył leżących w mogile,
Bo czym jest duch anielski przy szatańskiej sile?
Jak żal mi, że ci oczy nareszcie otwarto!
I powiedz sam mi teraz, czy to było warto?"
A żołnierz milczał chwilę i ujrzał w tej chwili
Tych wszystkich, co wracali i co nie wrócili,
Tych wszystkich, którzy legli w cudzoziemskim grobie,
Co mówili: "Wrócimy", nie myśląc o sobie.
I widzi jakichś jeźdźców w tumanach kurzawy,
I słyszy dźwięk mazurka i tłumu wołanie,
Dąbrowski z ziemi włoskiej wraca do Warszawy.
"Czy warto...?" Odpowiedział: "Ach! śmieszne pytanie!"
http://blogmedia24.pl/node/37127

może więc podzielasz poglądy kapusia Paligłupa?

Janusz Palikot bezpardonowo atakował śp. Janusza Kurtykę, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, który 10 kwietnia zginął w katastrofie smoleńskiej. We wrześniu 2008 r. Palikot w Radiu Zet, mówiąc o zasobach IPN, stwierdził: „Moim zdaniem trzeba spalić to esbeckie szambo”.

Podpisał „lojalkę” w stanie wojennym. Zobowiązał się do zachowania w tajemnicy swoich rozmów i kontaktów ze Służbą Bezpieczeństwa. Opisał służbom specjalnym, z kim i dlaczego utrzymuje kontakty, podał również nazwiska tych osób. Jeden z jego współpracowników był funkcjonariuszem SB, inny zaś ważnym działaczem PZPR, który wiele lat spędził w ZSRR. Te fakty dotyczą Janusza Palikota, posła Platformy Obywatelskiej - pisze "Gazeta Polska".
http://wszolek.salon24.pl/231435,palikot-kapowal

przez brokenwing 22 wrz 2010, 09:16
niemądry, Zdajesz sobie sprawę ,że dyskutując z tym"czymś" o nieokreślonej płci ...jarasz to "coś" i nakręcasz .
KU uciesze gawiedzi.Niestety ma to minus ,to "coś" strasznie zaśmieca forum ,jest toksyczne i niesmaczne .
niemądry, Chłopie ,mowie Ci od kiedy to " coś " ignoruje i nie widzę postów tego "czegoś" czuje się znacznie lepiej.
Ostatnio edytowano 22 wrz 2010, 09:18 przez ALEKS*OLO, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Skrzydlaty, to ignoruj nie podjudzaj ;)
brokenwing

przez RafQ 22 wrz 2010, 12:15
Ignorowanie w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem.Ta dyskusja choć na początku wydawała się zabawna (przynajmniej dla mnie) z czasem stawała się coraz bardziej męcząca.
RafQ

przez circ 22 wrz 2010, 15:27
Koledzy. Po co przyszliście na forum?
Czy wasze zachowanie jest zgodne z waszymi celami?

Pierwszy cel forum, to pogadać z rożnymi ludźmi.
Drugi to dać coś z siebie.
Trzeci to wziąć coś.
Tak?

To czemu się tu wygłupiacie?

Psychoterapeutyzujecie się tu.
Nie zauważyliście jeszcze?

Nie wiem, po co płacicie za to samo konowałom i zawracacie im głowę , skoro tu robicie to samo, tyle że żle, bo tylko coś tam odreagowywujecie.
Samiście sobie winni. Lekarz wam tego nie powie i dlatego latami to trwa. To jest właśnie błąd tej "nauki".
Lekarze to tacy sami ludzie jak wy i ja, tyle, że ogłupieni swoją teorią.

przez Paranoja 22 wrz 2010, 15:39
niemądry napisał(a):
circ napisał(a):To ty masz sprawdzić czy mówię Prawdę, by mieć pewność.
Nie mówię ci, byś przyjmował moje pisanie na wiarę.
Rozum jest po to, by sprawdzać.

Ja mam pewność co do tego co mówię, bo sprawdziłam.

Sprawdziłem, nie podzielam Twoich poglądów.

ale jej pojechałeś :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

widze że nasza ulubienica ostatnich dni polega pomału na polu bitwy. i dobrze hahahaha
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Sortuj wg