Badanie metoda Volla

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Badanie metoda Volla

przez polakita 08 sty 2010, 15:26
paulinetta napisał(a):Jakby kogoś interesowało ostatnio zainteresowałam się też kosmogramami, ponoć juz w momencie narodzin wiadome jest że będziemy mieć problemy... dusza planuje sobie życie żeby się rozwinąć.

Ja się kiedyś interesowałam astrologią itp. ale odrzuciłam to kiedy bardziej świadomie się nawróciłam na wiarę - katolicką. I nie chciałabym już wrócić do tamtych tematów, astrologii, wróżenia, hinduizmu itp... trochę się tym interesowałam ale to już przeszłość.
polakita

przez paulinetta 08 sty 2010, 16:38
Polakita wg mnie z wiarą trzeba uważać. (między innymi dlatego że wiara nakazuje kochać rodziców)

Zdecydowałam się zacytować Wam fragment książki Alice Miller:
"Wykazałam, że dzieci (wcześniej wspomniane) musiały nauczyć się odczuwać niedolę swoich rodziców, współczuć im, a jednocześnie ignorować własne odczucia i potrzeby. Depresja jest ceną, którą dorosły płaci za podjęcie się takiego zadania. Przecież ciągle się zastanawiał czego oczekują od niego inni. W końcu dochodzi do tego, że nie tylko zaniedbuje swoje podstawowe potrzeby i uczucia, ale nawet ich nie zna. Ale ciało je zna i domaga się się, żeby człowiek te autentyczne, prawdziwe uczucia wyraził. Dla ludzi, którzy będac małymi dziećmi służyli do zaspokajania potrzeb swoich rodziców, nie jest to oczywiste.
...
Bo depresja to niezależnie od wieku, to nic innego, jak ucieczka przed tymi wszystkimi uczuciami, które przypominają nam o cierpieniach doznanych w dzieciństwie. Ucieczka, która wywołuje wewnętrzną pustkę. Gdy musimy za wszelką cenę unikać duchowych cierpień, nie mamy w gruncie rzeczy już siły, aby utrzymać naszą żywotność.
Depresja, która jest wyrazem wewnętrznej pustki jest rezultatem unikania wszystkich emocji, które wiążą się z wcześnie doświadczonymi urazami (tu moja uwaga: oczywiście to wszystko jest nieświadome...niestety)."

Aaa jeszcze przypomniało mi się apropo wiary, że wiara każe przebaczać, o tym też warto sobie przeczytać w książkach A. Miller.

przez polakita 08 sty 2010, 16:54
paulinetta napisał(a):Polakita wg mnie z wiarą trzeba uważać. (między innymi dlatego że wiara nakazuje kochać rodziców)

Wiara jest wolnym wyborem i nie nakazuje... jeśli pojawi się w naszym sercu przebaczenie, to dobrze, bo niedobrze jest nosić w sobie permanentny żal... wiara nie jest wpasowywaniem się w jakieś schematy, ale autentyczną chęcią bycia bliżej Tego który dał nam życie...

Co do tekstu z książki, to jest to nawet bardzo o mnie...
polakita

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paulinetta 08 sty 2010, 17:21
polakita napisał(a):
paulinetta napisał(a):Polakita wg mnie z wiarą trzeba uważać. (między innymi dlatego że wiara nakazuje kochać rodziców)

Wiara jest wolnym wyborem i nie nakazuje... jeśli pojawi się w naszym sercu przebaczenie, to dobrze, bo niedobrze jest nosić w sobie permanentny żal... wiara nie jest wpasowywaniem się w jakieś schematy, ale autentyczną chęcią bycia bliżej Tego który dał nam życie...

Jak się juz wybierze wiare to wtedy ona nakazuje, z tego co pamiętam sama nazwa "przykazania" na coś wskazuje. Za pomocą przebaczenia nie da się wygrać z depresją, można sobie może zamienić depresję na jakąś chorobę w ten sposób. Złych odczuć nie należy przebaczać tylko je przeżyc, wtedy zostaną "rozpuszczone".
Autentyczna chęć bycia bliżej to oczywiście coś innego niż spełnianie przykazan czy prosb ksiedza czy czegos tam jeszcze.

przez polakita 09 sty 2010, 15:08
hamikal, no i jak twoje badanie?
polakita

przez hamikal 09 sty 2010, 15:26
nie bylem na nim nie mialem jak dostac sie do Warszawy bo mieszkam 400km od... wiec narazie nic nie wiem ale w poniedzialek ide u mnie na inne badanie ktore nazwya sie badanie metoda dr Jonasa i podobno tez jest dobre. Dam znac jak bede po badaniu:) Fajnie ze ktos sie mna interesuje! W poniedzialek pewnie jeszcze pojde na zbadanie hormonow tarczycy bo denerwuje mnie ten moj puls miedzy 75 a 95... no i moze na echo serca nie wiem zobacze....

przez Joaśka 09 sty 2010, 15:36
No koniecznie daj znać!!! A Twój wysoki puls występuje w określonych porach, jest z czymś konkretnym związany czy tak po prostu nagle zaczyna Ci walić serce niezależnie od pory dnia, po posiłku, w dusznym pomieszczniu itd.?
Joaśka

przez hamikal 09 sty 2010, 15:40
ten puls to jest rano taki ze wstaje i jest jeszcze ok tak kolo 70-80 a pozniej rosnie tak do 90 ale jak wyglada pozniej to nie wiem bo biore betabloker propranolol psychiatra zalecil 3 razy dziennie 10mg ale ja tak nie biore. Biore 1 tabletke rano i juz przez reszte dnia jest okey z pulsem kolo 60... psychiatra stiwerdzil ze ten puls to od nerwicy ale wole isc sprawdzic choc mysle ze wynik horomonow wyjdzie ok bo nie mam innych objawow tarczycowych i mialem robione TSH ft3 i ft4 8 miesicy temu i wszystko bylo ok wiec nie wiem ale pojde zeby sie uspokoic.... a czemu pytasz Joaska??

przez Joaśka 09 sty 2010, 15:46
Tak pytałam z ciekawości, czy jest w tym przyspieszeniu może jakaś reguła...
Joaśka

przez hamikal 09 sty 2010, 15:51
nie nie zauwazylem zeby byla jakas regula... a co do wyniku badania to w poniedzialek po wyniku napisze co wyszlo... wogole wczoraj pozwolilem sobie wypic 4 piwka... i dzis zoladek daje sie we znaki;/ i do tego mam zimne spocone rece i nogi... nerwica chyba sie nasilila przez ten alkohol wczorajszy...:(

przez depresyjny86 09 sty 2010, 15:58
Przeczytałem metodą Volta :mrgreen:
Hmmm a tak w sumie to bardzo ciekawwa ta metoda Volla ;)
:)

przez Joaśka 09 sty 2010, 17:05
hamikal napisał(a):nie nie zauwazylem zeby byla jakas regula... a co do wyniku badania to w poniedzialek po wyniku napisze co wyszlo... wogole wczoraj pozwolilem sobie wypic 4 piwka... i dzis zoladek daje sie we znaki;/ i do tego mam zimne spocone rece i nogi... nerwica chyba sie nasilila przez ten alkohol wczorajszy...:(

Hamikal nie pij piwa!!! To najgorsze świństwo jakie może być (wiem wiem - mogą się tu niektórzy odezwać, że nerki oczyszcza). Już lepiej by było jakbyś trochę czystej wódki wypił niż te piwska :twisted: Ja po piwie czuję się masakrycznie, podobno z powodu tego mojego grzybska (szczególnie osoby z przerostem candidy bardzo źle (!!!) reagują na alkohol, przede wszystkim na piwo z powodu fermentacji, która w nim zachodzi oraz obecności drożdży).

Bardziej niż żołądek obstawiam trzustkę, bo to ona wprost nie znosi alkoholu i wtedy boli.

Jeśli źle się czujesz, masz kłopoty z pulsem, układem pokarmowym a na dodatek lęki to powinieneś sobie w ogóle alkohol darować.
Joaśka

przez hamikal 11 sty 2010, 14:58
Ja dzis bylem na tym badaniu metoda dr Jonasa i wszyly mi toksyny w podwzgorzu, plucach, watrobie, trzustce, zoladku, do tego obciazenie metalami ciezkimi takimi jak olow i rtec,alergia na gluten i candide mam podobno w zoladku i trzustce dostalem preparaty firmy Joalis i zaczynam kuracje detoksykacji zobaczymy czy bede sie lepiej czuc :) ?

przez Joaśka 11 sty 2010, 15:50
Na początku na pewno nie, wręcz odwrotnie, raczej się będziesz źle czuć, samopoczucie może ulec znacznemu pogorszeniu... Ale nie przejmuj się (nie panikuj) tylko wytrwale bierz leki i stosuj dietę.
Joaśka

Sortuj wg