Kakofobia

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Kakofobia

przez anonimowa 29 kwi 2008, 19:56
Witam czy wiecie coś więcej na temat tej fobii, bo gdzieś przeczytałam, że to lęk przed brzydotą. Pisało, że osoba mająca taką fobię nie lubi na siebie patrzeć, widzi same niedoskonałości, brzydzi się siebie, myśli, że jest brzydka. Myślę, że ja mam taką fobię, bo jak patrzę w lustro to mi się niedobrze robi, a z domu bez pudru na twarzy nie wyjdę. Idąc ulicą patrzę na ludzi i myślę sobie: "Jeju jaka ja jestem okropna, chyba jestem najbrzydszą osobą na świecie!" Mimo, że ktoś mi powie, że fajnie wyglądam (ale mało kto mi tak mówi) to ja uważam, że mówi to z grzeczności. Najchętniej zmieniłabym całe ciało, bo jest brzydkie, a o twarzy nie wspomnę. Pragnę na wakacje załatwić sobie aparat ortodontyczny, ale że mam krzywe zęby to mi dentysta powiedział. Mam też krótkowzroczność, co mnie bardzo martwi, dlatego chciałabym sobie załatwić soczewki, bo myślę, że w okularach wyglądam paskudnie. Pewnie są jakieś kobiety, które też czują wstręt do swego ciała, ale mężczyźni? może też?

przez jaaa 29 kwi 2008, 20:19
to sie nazywa kompleksy miec;)

przez celineczka3 29 kwi 2008, 21:24
anonimowa napisał(a):czy wiecie coś więcej na temat tej fobii, bo gdzieś przeczytałam, że to lęk przed brzydotą

I to jest ten zakres psychologi ktory mnie wkurza....kompleksy nie nazywaja sie komleksami tylko 'kakofobia'....przecież to oczywiste ze kazdy czlowiek chce byc ladny, a to ze KAZDA kobieta ma komleksy(oprócz Dody :lol: ) to jest prawda istniejaca juz od zarania dziejów, tylko ze wtedy ludzie nie szukali dla tego jakis wydumanych nazw, ktore kazalyby sadzic osobom 'dotknietym' przez ta 'fobie' ze dzieje sie z nimi cos dziwnego. Czasami i na psychologie trzeba popatrzyc z dystansem....... ;)
celineczka3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez celineczka3 30 kwi 2008, 15:00
kordianka napisał(a):doda to ma dopiero kompleksy, sztuczny biust zęby krótkie nogi troche włosków i ta gęba jak z placu targowego...

:lol: :lol: :lol: :lol:
celineczka3

przez Pstryk 01 maja 2008, 09:36
To czy coś Nam się podoba czy nie to kwestia gustu. Gustów jest tyle co ludzi na świecie ;) anonimowa potrafisz sobie wyobrazić idealnego człowieka :?: Ja nie. Nawet jakbyś przeszła komplet operacji znalazłby się ktoś, komu by się nie podobało. A człowiek jest piękny nie przez to jak wygląda na zewnątrz. Trzeba do tego dorosnąć. Koncentrowanie się na powierzchowności może być źle odbierane. Czy naprawdę zależy Ci wyłącznie na zachwycie Twoim wyglądem :?:
Pstryk

Kakofobia

przez Rafka 03 lis 2012, 19:29
pierwszy raz słyszę. Bardziej to mi się kojarzy z kaką...
Rafka

Kakofobia

przez Pieprz 03 lis 2012, 21:24
Pewnie są jakieś kobiety, które też czują wstręt do swego ciała, ale mężczyźni? może też?

zdziwiłabyś sie jak wielu

-- 03 lis 2012, 21:27 --

Rafka napisał(a):pierwszy raz słyszę. Bardziej to mi się kojarzy z kaką...

kako to po łacinie brzydki. Kakofonia to chaotyczny (brzydki) dźwięk np.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Kakofobia

przez Candy14 03 lis 2012, 21:27
Zdziwilibiscie sie ilu pieknych ludzi ma kompleksy ...
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Kakofobia

przez Pieprz 03 lis 2012, 21:28
Candy14 napisał(a):Zdziwilibiscie sie ilu pieknych ludzi ma kompleksy ...

pięknych, przeciętnych i brzydkich. Poziom zakompleksienia wydaje się nie mieć korelacji z rzeczywistą urodą.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Kakofobia

przez Candy14 03 lis 2012, 22:25
milo znac swoje niedoskonalosci ale nie miec kompleksow i nie katowac nimi
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg