Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Maggda92 12 maja 2014, 19:28
Patrykeight, Nie wiem z jakiego miasta jesteś ale w kryzysowych sytuacjach możesz też iść na izbę przyjęć do szpitala psychiatrycznego do lekarza dyżurującego i tam powiedzieć co Ci jest,może coś zaradzą
Maggda92

przez Patrykeight 12 maja 2014, 19:51
Znów tam jechać...
Ostatnio byłem...
Nie pomogli mi :(
Teraz by 3 raz był...

przez Maggda92 12 maja 2014, 19:58
Patrykeight, No ale jak się źle czujesz, to jakie widzisz rozsądne wyjście z sytuacji?Lepiej spróbować,do 3 razy sztuka,może teraz pomogą Ci lepiej
Maggda92

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Raffuss 17 maja 2014, 14:46
Anel92 napisał(a):Patrykeight, Nie wiem z jakiego miasta jesteś ale w kryzysowych sytuacjach możesz też iść na izbę przyjęć do szpitala psychiatrycznego do lekarza dyżurującego i tam powiedzieć co Ci jest,może coś zaradzą

Powinno działać także centrum interwencji kryzysowej.. na stanie zawsze psycholog..
Codzienna walka o lepsze jutro nerwoblog.pl

przez klaudia89 24 cze 2014, 18:00
agentka_001...

Też nie jestem specjalistą, ale coś mi się nie wydaje, że samo branie leków pomoże w rozwiązaniu problemu. Może postaraj się skonsultować z kimś innym? To dobrze, że po nich czujesz się lepiej, ale to jest według mnie zamiatanie problemu pod dywan. Trzymam kciuki!

przez pan26xyz 25 cze 2014, 12:38
Czy był gdzieś na forum poruszany temat leczenia sposobem poznawczo behawioralnym? Jeśli tak to poproszę o odnośnik bo nie mogę tego namierzyć.
pan26xyz

przez Doberman 25 cze 2014, 15:10
No to oficjalnie mam depresję. :?
Doberman

przez Chada 25 cze 2014, 15:17
Można brać Tryptofan przy SSRI (fluoksetyna) konkretnie chce do niej wprowadzić sobie Depresanum bez recepty?

Lamotrygina 150mg

przez adam323 29 cze 2014, 17:41
Jeżeli podejrzewasz u siebie depresję to lepiej zgłoś się z tym do specjalisty, samemu ciężko udźwignąć ten ciężar. Wiem to z własnego doświadczenia, bo mi w kłopotach pomógł dopiero psychiatra, którego swoją drogą serdecznie polecam - dr Waldemar Olech z Lublina.

przez Shattered 02 lip 2014, 20:12
Mam wszystkie objawy depresji wymienione w temacie o objawach. Gdzie mogę szukać pomocy? W moim mieście nie ma psychologa a do psychiatry wstydzę się iść.. Wszystko mnie już tak męczy

przez pan26xyz 02 lip 2014, 21:45
Czy ktoś wie w której aptece w Warszawie można kupić najtaniej mozarin 15mg? Będę wdzięczny za podpowiedź.

-- 07 lip 2014, 21:16 --

W końcu wyszło że potrzebowałem dziesiątki. Może komuś przyda się ta informacja. Najtaniej mozarin w Warszawie można kupić w aptece "FARM-JED" przy ul.Grójeckiej czynne całą dobę.
pan26xyz

przez asd123 25 lip 2014, 18:22
Witam moj problem polega na tym ze mam ataki depresyjne nie do opisania. moze inaczej mam strasznie ataki zazdrosci wobec mojej dziewczyny. Nachodza mnie leki i obawy co bd jutro wiem ze dziewczyna mnie nie zranila a jestesmy juz 3 lata ze soba. ale wracajac do mojego problemu. jestem osoba nie smiala mam skonczone 17 lat nie wiem jak to opisac ciezko mi to nawet opisac co mnie nęka gdy widze piekna dziewczyne odrtazu stwierdzam ze jest to za przeproszeniem zwykla kur** z kazda ktora chodzi w bardzo krotkich spodenkach itp. nie wiem jak sobie z tym radzic bylem zdradzany przez dziewczyny i raniony lecz teraz juz nie ale zostalo mi tak do tej pory od kad zostalem zraniony vardzo i to sie ciagnie dalej. Czasem mam mysli samobojcze lub gdy ktos sie patrzy na moja dziewczyny ktora jest bardzo atrakcyjna sam to przyznaje i inne osoby mi bliskie to mam ochote zeby zabic ta osobe juz nie raz tak bylo ze rzucalem sie na kogos lub wyklinalem caly czas mysle ze ktos sie patrzy na moja dziewczyne nie w twarz tylko na okolice intymne czuje sie strasznie z tym dlatego siegam o pomoc - porade nie wiem czy jestem chory ale wydaje mi sie ze cos w tym jest . Bardzo prosze o pomoc Dziekuje i Pozdrawiam

przez kass 01 sie 2014, 10:57
hej,
zdecydowałam się napisać tutaj, bo już mi coraz trudniej radzić sobie samej. kiedyś jak zaczynałam uświadamiać sobie, że mogę mieć ZOK, napisałam tutaj na forum i trochę mi to pomogło :).

od kilku miesięcy czuję się gorzej, w zasadzie spadek nastroju zaczął się w listopadzie, ale ostatnie 2-3 miesiące były najgorsze.

kiedyś byłam bardzo aktywna, podróże, studia itp., teraz pracuję z domu, chcę uzbierać pieniądze na większy wyjazd, ale żeby to osiągnąć, potrzebuję czasu, a mam wrażenie, że jak już będę miała dość oszczędności, to może zabraknąć mi sił na dużą zmianę. po rezygnacji ze studiów przeniosłam się do domu rodzinnego i to też mnie trochę dobija, bo siedzę w małym miasteczku, nie mam nic do roboty oprócz codziennej pracy. nie mam też sił ani motywacji żeby robić coś na własną rękę. doszło już do tego, że ciągle kładę się do łóżka, nie chce mi się zupełnie nic. płaczę prawie codziennie, mam jakieś napady totalnej melancholii, zaczynam ryczeć i potrafię tak przeleżeć 2-3 godziny płacząc i trzęsąc się jak w jakimś ataku. to jest właśnie najgorsze, bo w takich momentach czuję, że tracę kontrolę. bywają lepsze dni, kiedy funkcjonuję w miarę normalnie i mam jakieś panowanie nad sobą, ale niekiedy wydaje mi się, że już nie, to już nie zależy ode mnie, po prostu nie mogę zrobić nic i koniec. zastanawiam się czy moja obecna sytuacja doprowadziła do takiego stanu czy chodzi o coś więcej. problem w tym, że tej sytuacji nie potrafię zmienić, nie mogę znaleźć energii. coraz mniej robię rzeczy, które kiedyś lubiłam. zawsze miewałam gorsze okresy, ale miałam jakieś swoje wartości, pomysły, marzenia itd., a teraz mi umykają. do tego spadek samooceny, nerwowość, problemy z żołądkiem, bóle głowy i kilka innych rzeczy. czasem wydaje mi się, że sobie to wszystko wmawiam, a tak naprawdę to jestem leniwa i już, ale potem zaczynam płakać, nie mogę przestać i stwierdzam, że coś chyba jest nie tak.

zaczynam myśleć, że powinnam coś z tym zrobić. wczoraj wymigałam się od wizyty w biurze (pracuję z domu, ale niekiedy muszę tam zaglądać), bo czułam się zbyt beznadziejnie, żeby się ruszyć. przeraża mnie to, że moje nastroje coraz bardziej wpływają na pracę, kontakty ze znajomymi itp.

nie stać mnie na psychologa, a boję się pójść do poradni. nie chcę, żeby mi wcisnęli leki i odesłali z kwitkiem. czy korzystacie może z poradni publicznych? może przesadzam ze swoimi obawami?

przez Matroskin 03 sie 2014, 19:46
Nie martw się, jak pójdziesz do poradni, to do lekarza/psychologa trafisz za 2-3 miesiące, a na terpaię za pół roku :)
Ja leczę się na NFZ i jestem BARDZO zadowolona. Zarówno moja terapeutka, jak i moja lekarka przyjmują też prywatnie, ale w publicznym gabinecie też dostałam od nich wizytówki z numerami telefonów, gdybym potrzebowała nagłej pomocy, i bardzo dobrą opiekę, i moja dr zna wszystkich swoich pacjentów po imieniu i w ogóle jest super.
Mój lekarz pierwszego kontaktu na NFZ też jest o wiele lepszy, niż interniści w prywatnej klinice, w której mój pracodawca wykupił dodatkowe ubezpieczenie.
Nie ma reguły, że tylko za pieniądze w gotówce pomagają.

Sortuj wg