depresja przez dziewczyne :(

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez tahela 22 wrz 2014, 23:51
jetodik,
twoja postawa jest kiepska, najwygodniej popierzyc kilka razy w tygodniu, pojechac gdzies ,ale zeby wziaśc odpowiedzialnosc to nie, fakt unikam takich kolesi i tacy sie nadają na kolegów ale nie na mezczyzn zycia, taka postawa jest wygodna bardzo i to bardzo wygodna i łatwa do zycia bo to jest proste i łatwe i tak sie przeslignież przez to zycie, lubisz widocznie to co łatwe i proste i wygodne, nie ja dziekuje za takich facetów i zwiazki z nimi, znasz moje zdanie i nie mozesz tego jakos przezyc i przejsc obojetnie bo skomentówac musisz bo wiesz ze w sumie mam racje i tyle,

-- 22 wrz 2014, 23:04 --

ludzie wiekszosci zyja jednak inaczej są ze soba mieszkaja, czasem sie kłóca ,czasem kochaja i mowia sobie ze nie mogą a bez siebie zyc, maja dzieci , fajne wspomnienia , tworza rodzine wbrew pozorom czesto udana, takie wolne zwiazki sa dla młodych albo dla ludzi po rozwodach, którzy chca sie bawic a wiekszosc ludzi zyje jednak razem ze soba cos budujac i jest im z tym całkiem fajnie jak patrze na znajomych tylko trzeba sie tez starac a nie mieć ciagle pretenje , bo czasem sa ludzie zeby postawic przed kims przysłowiowa góre złota a ktos powie ze to ..no i bedzie narzekał
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez bittersweet 23 wrz 2014, 13:50
follow_the_reaper napisał(a):Nie chodzi o super ekstra emocje...
po zamieszkaniu ze sobą wręcz ich nie ma, ludzie są odarci z tego co pokazuje się na randkach czy krótkich spotkaniach. Są tacy jak na co dzień - są sobą.
I chodzi oto, że ktoś myśli o sobie na tyle poważnie by wziąć za siebie nawzajem odpowiedzialność. Okazywać miłość w trudnych chwilach i zaopiekować sobą nawzajem.

Może jednak zainwestuj w psychologa dla siebie, by wypracować jakąś dojrzałość na przyszłość. I nie zwalaj winy na nią. To Ty nie radzisz sobie z uczuciami i Twoim zadaniem jest z nimi walczyć bo nikt tego za Ciebie nie zrobi.
Zwiazki moga byc udane i nieudane niezaleznie gdzie sie mieszka, zawsze mozna sie wspierac i pomagać. IMO najgorszy syf kwitnie w niby przykładnych małżeństwach kiszących sie z dwojka dzieci w 2 pokojach i paradujacych w niedziele do koscioła, a pod taka przykrywka wzajemna nienawisc, pretensje i patologie.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez jetodik 23 wrz 2014, 14:15
tahela,
znasz moje zdanie i nie mozesz tego jakos przezyc i przejsc obojetnie bo skomentówac musisz bo wiesz ze w sumie mam racje i tyle

raczej trudno mi nie skomentować takiego zero jedynkowego podejścia, że jak mieszka ze sobą to bierze odpowiedzialność a jak nie to tylko by się chciał pobawić i jest pusty, nie biorąc pod uwagę w ogóle czyichś priorytetów, charakterów, doświadczeń itd., niechęć do mieszkania razem określasz jako pustość czy niedojrzałość, a nie dostrzegasz, że to może być czyjś wybór, droga życiowa, której możesz nie rozumieć, bo tak jak wcześniej napisałem nie bierzesz pod uwagę szeregu czynników. jestem pewny, że nie jesteś w stanie uzasadnić treściwie użycia tego słowa "pustość", to tylko takie przypięcie łatki na coś czego się nie rozumie, puste określenie.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 23 wrz 2014, 14:24
pawel20samolot20, Weź się w garść. Pracuj nad sobą. Masz ją wspierać, a nie dokładać jej kolejnych zmartwień. Bądź dla niej podporą, a nie towarzyszem do wspólnego wylewania żali. Przyglądaj się jej rodzinie i ojcu ..być może dzieje się w jej domu jeszcze coś o czym Ci nie mówi.
beladin

Sortuj wg