"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Kunia 10 lut 2011, 13:58
Nic mnie nie cieszy... mam 5 jedynek na semestr przez depresje.. wcześniej nigdy w życiu nie miałam ani jednej.. jest coraz gorzej, przerasta mnie drugi semestr, a co z poprzednim?! straciłam wiarę, że zdam tą klasę.. a to 3 rok.. na 4 lata.. i co wszystko na marne?!
normalny człowiek bez problemu by sobie z tym poradził a ja?! ciągle chce mi się spać wszystko mnie drażni dosłownie wszystko! nie umiem się na niczym skupić, już powoli nawet przestaję cieszyć się z tego, że mój narzeczony jest ciągle przy mnie.. nie mam ochoty ani się przytulić ani pocałować.. czuje, że moje życie nie ma sensu i nikt mi nie umie pomóc! ani nic.. nawet tabletki! :(
--Kiedy znowu zacznę cieszyć się każdym dniem?!--

przez Korba 10 lut 2011, 14:10
LitrMaślanki, o sobie :(
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez acetyloCoA 10 lut 2011, 21:32
chmurka, kuracja hormonalna może prowadzić do stanów depresyjnych lub je nasilać!!!

Właśnie jestem na etapie załatwiania sobie indywidualnego tryby nauczania na drugi semestr i co usłyszałam dziś w kawiarni, strasznie mnie zdołowało.
Siedziały 4 laski, rozmawiały bardzo głośno, więc wbrew woli dowiedziałam się, że są z 1 roku lekarskiego. Rozmawiały o egzaminach, aż wspomniały o dziewczynie, która ma "papiery z wariatkowa" i choruje na depresję i "na pewno wszystko sobie tak poukłada i pozałatwia", że egzaminy ni są dla niej problemem. Choć nie mówiły o mnie, było mi bardzo przykro. Przecież to nie jest tak, że my sobie załatwiamy, że mamy łatwiej. Bez wahania zamieniłabym się z osobą zdrową, na to co teraz mam. Jacy ludzie potrafią być okrutni :shock:
Kobieta musi wyglądać tak mądrze, by jej głupota była miłą niespodzianką.
Karl Kraus

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dogomaniaczka 10 lut 2011, 21:34
acetyloCoA, ja się mnóstwo takich rzeczy nasłuchałam w szkole. jakie to niesprawiedliwe, że mi łatwiej, że ja nic nie robię itp. ..a żadna z tych osób co tak gadała raczej by się ze mną nie zamieniła.
dogomaniaczka

przez depresyjny86 10 lut 2011, 21:41
Ja tego nie wytrzymam.........atmosfera w domu jest tragiczna.......matka chodzi smutna,ojciec juz "chce umierać",w domu cały czas o raku,cały czas jest we mnie ta bolesna świadomość,że osoba tak mi bliska jaką jest mój ojciec, może,a raczej na pewno będzie żyła krócej niż bym tego się kiedykolwiek spodziewał...
Nie umiem się na niczym skupić,ciągle myślę o ojcu,staramy się z mamą jakoś wzbudzić w nim wiarę,że jeszcze wszystko się ułoży....że jeszcze pożyje długie lata...
Jeszcze dziś na dodatek dowiedział się ojciec,że ma powiększone węzły chłonne....super;/..................no i ma przerzut do krtani.....
Ostatnio edytowano 10 lut 2011, 21:52 przez depresyjny86, łącznie edytowano 1 raz
:)

przez coksinelka 10 lut 2011, 21:50
człowiek nerwica, trzymaj się! jak ojciec uwierzy, że jeszcze może być dobrze, to tak pewnie będzie! tylko musi uwierzyć! nie poddawać się, to najważniejsze...

przez Red92 10 lut 2011, 21:53
Dokładnie! Najlepsza pożywka dla raka to właśnie negatywne uczucia.
Red92

przez Poppy_red 10 lut 2011, 21:59
człowiek nerwica bądź silny w tej sytuacji i postaraj się przetrzymać te ciężkie chwile :-|

Trudno pocieszać w takiej sytuacji, ale postaraj się być dobrej myśli i oby nastrój w domu się poprawił, bo od nastawienia czasami zależy wiele rzeczy.
Poppy_red

przez silvia 10 lut 2011, 23:01
jeeeezu...cięzko się leżey w pustym łózku. I teraz tak ma być zawsze...ja tego nie przeżyje.

przez agi114 11 lut 2011, 09:35
Wszystko co ostatnio robię i mówię jest nie takie jakie powinno być.

przez acetyloCoA 11 lut 2011, 12:00
silvia, kochana pomyśl tak, że nikt Ci się nie rozpycha i możesz spokojnie zająć całe terytorium :mrgreen: ja tak sobie to tłumaczę :D
agi114, skąd ja to znam...
Kobieta musi wyglądać tak mądrze, by jej głupota była miłą niespodzianką.
Karl Kraus

przez małaMI25 12 lut 2011, 13:23
a mnie chłopak ciągle podejrzewa o to ,że się z kimś spotykam. Wk.... mnie ciągłe tłumaczenie,że tak nie jest!!!
Przyjaciel- to osoba przy której można myśleć głosno

przez Thazek 12 lut 2011, 15:16
małaMI25, Po prostu się nie tłumacz...
a jak się mu coś nie podoba to wypad! :P
Twardą ręką go trzymaj :D
Thazek

przez Ratatat 13 lut 2011, 04:08
2 tygodnie ferii zmarnowałem na przesiadywanie przed komputerem. Nic nie zrobiłem do matury :( Nawet nie wiem jakie lektury wziąć do prezentacji ustnej a to juz w maju. Na dodatek totalnie sie rozstroiłem. Przesiaduje całą dobę przed komputerem. Na drugi dzień kładąc się śpię 15-20h lub płaczę cały dzień w łóżku. Patrząc z boku na znajomych i ich sukcesy oraz relacje z innymi ludźmi drastycznie spada mi samoocena;/ Na dodatek sam się od nich oddalam tak jak oni ode mnie.(głupia duma młodociana, wstydem jest zagadać?) Może mnie już po prostu nie potrzebują i tak pewnie byłem kulą u nogi. Teraz już nic mnie tu nie trzyma i naprawdę nie widzę nic przed sobą. Coraz częściej myślę o śmierci. Ale tylko myślę, jestem jedynakiem nie zrobię tego rodzicom :( Chociaż to i tak pewnie tłumaczenia, gdybym naprawdę chciał to zrobiłbym to. Już nie mam na nic sił.

edit.
jak tak czytam to co napisałem to wygląda jak lament lenia który narzeka na to że nic nie zrobił ;/ żałosne

Sortuj wg