Depresja przedinternetowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez mifune85 13 paź 2013, 20:35
Moje kłopoty psychiczne rozpoczęły się w momencie gdy internet stawał się powszechny i jestem ciekaw tego jak wyglądało chorowanie na depresję w czasach gdy nie było internetu. Jaki był dostęp do informacji na temat depresji i czy psychoterapia grupowa była jedyną możliwością tego by wymienić doświadczenia z innymi chorymi?Czy mieliście styczność z różnymi "cudownymi" metodami leczenia depresji, które tak się rozprzestrzeniły dzięki internetowi?Czy mieliście większe opory przed braniem leków niż teraz kiedy macie większy dostęp do informacji na ich temat?Ogólnie jakie były róznice. Pytanie oczywiście kieruje do chorych powyżej 30-tki:)

przez Anna Maria 13 paź 2013, 20:44
Mam 29 lat i internet od dość niedawna. Zaznaczę tu że choruję od 15 roku życia. Wcześniej zamiast wylewać swoje uczucia na forach to słuchałam muzyki i pisałam wiersze. W ten sposób przelewałam swoje uczucia. W lepszy twórczy sposób. Teraz duchowa pustka. Co do leczenia to nie słucham się tego co piszą w necie tylko słucham swojego lekarza i każdemu to polecam.
Anna Maria

przez ala1983 13 paź 2013, 20:45
mifune85, Witaj, nie skojarzyłam po tytule o czym dokładnie temat.
No więc u mnie wyglądało to tak, że wierzyło się ślepo lekarzowi, więc powiedziałabym, że nie miałam wtedy oporów. Dostęp do informacji, czy to na temat leków czy ogólnie leczenia był raczej marny. Psychoterapie raczej też nie były jeszcze aż tak rozpowszechnione. Więc ogólnie ciężko było cokolwiek się dowiedzieć. O żadnych cudownych metodach i radach nie słyszałam. I człowiek żył w takim trochę strachu, bo nie do końca rozumiał co się z nim dzieje.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 13 paź 2013, 20:48
Wczceśniej miałem tyle książek na temat psychiatrii i leków ,że może nawet więcej wiedziałem niż teraz z tych powielanych głupot forumowych profesorów,świrów i ludzi z pogranicza ;) :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Anna Maria 13 paź 2013, 20:50
Ja też więcej czytałam
Anna Maria

przez ala1983 13 paź 2013, 20:50
Więc widzisz drogi autorze wątku, u każdego było inaczej ;)
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Candy14 13 paź 2013, 21:25
Dziwne bo przed netem nie mialam. Bywalam smutna, bywalo mi zle ale dawalam rade
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg