czy to depresja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

czy to depresja?

przez VanGH96 29 mar 2013, 02:14
Czy mam coś wspólnego z depresją? Otóż, będąc w szkole zwłaszcza, dopada mnie ogromne przygnębienie... Koledzy z klasy mnie nie akceptują, całkowicie mnie odrzucili. Nikt się do mnie nie odzywa, każdy ma już swoją grupkę, wiecie jak to jest. Ogólnie to staram się tym nie przejmować jakoś, odpuścić takie coś, w gimnazjum przeszedłem prawdziwe piekło, bo tam byłem dopiero zaszczuty, wyzywany itd... Tutaj chociaż jest tylko izolacja, bo jeszcze nie doszło do tego żeby mnie obrażali, ale już jest na wfach komentowanie przeciwko mnie itd.... Ale wróćmy do tematu. I właśnie taki przygnębiony okropnie jestem w tej szkole, w domu czasem również, szczególnie w dni wolne, bo nie mam przyjaciół i tak sobie myslę wtedy, że naprawdę jest fatalnie... Ale również, potrafią mnie ucieszyc dobre rzeczy, np jechac sie przejechac rowerem, czy sluchanie muzyki.. Pozdrawiam

czy to depresja?

przez silence_sadness 29 mar 2013, 02:43
Hmm..

Czy masz problemy z nawiązywaniem znajomości??
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

czy to depresja?

przez tahela 29 mar 2013, 02:51
Depresja to nie jest, raczej jakieś problemy w nawiązywaniu kontaktów, ale moze z tego byc depresja , chyba powinienes isc do psychologa na terapie.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

czy to depresja?

przez VanGH96 29 mar 2013, 15:33
Jestem normalnym chłopakiem, potrafie pogadac. Te goscie po prostu mnie odrzucili, to sa takie kozaki troche, wiecie, poprzeklinac i wgl.... Mniejsza o to. Natomiast co do nawiązywania kontaktow, to jestem bardzo niesmialy np w stosunku do dziewczyn, nie potrafie zagadac, nawet sie popatrzec czy cos..

czy to depresja?

przez ekspert_abcZdrowie 29 mar 2013, 23:18
VanGH96, przez Internet nikt nie jest w stanie stwierdzić, czy cierpisz na depresję. Na pewno odczuwasz przygnębienie z powodu odrzucenia przez rówieśników. Naturalną potrzebą ludzi w Twoim wieku jest kontakt z kolegami/koleżankami. Każdy chciałby czuć się lubiany i akceptowany. Tobie tego brakuje, dlatego czujesz się samotny, smutny, odrzucony. Ta sytuacja na pewno godzi w Twoje poczucie własnej wartości i jeszcze bardziej pogłębia nieśmiałość. Zastanawiałeś się, by skorzystać z pomocy psychologa, np. szkolnego? Pozdrawiam!
Psycholog

Sortuj wg