Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja objawy

przez Pani Kuleczka 05 cze 2012, 17:52
Witajcie,

Tak się zastanawiam czy można mówić o depresji, kiedy bywa, że ma się dobry humor?
Sama nie wiem co mi jest. Rankiem i w pracy czuje się beznadziejnie, a po pracy wstępują we mnie siły witalne i dobry humor :/

Depresja objawy

przez amelia83 09 cze 2012, 15:13
Pani Kuleczka, może winna jest atmosfera w pracy...? każdy chyba lepiej czuje się po pracy... :?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Depresja objawy

przez Saanna 15 cze 2012, 15:51
własnie, a czy ktos ma takie objawy:
- w ciagu dnia, powiedzmy, ze jest ok, ale
- bóle , cmienie głowy tak jakby nad skroniami
- nadwrazliwosc na światło i dzwiek
- płytki sen - albo bezsennosc
- jestem totalnie bez woli
- brak koncentracji i pamieci. ja zapoiminam, co ktos do mnie przed chwila mówił. :(, nie wpsominajac o wczorajszym dniu. Moze to ostra reakcja na stres, ale jak sobie radzic?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja objawy

przez GreyEye 29 cze 2012, 00:57
Boże jak okropnie nadal się czuję... Przestałam chodzić do mojej psycholog od drugiej wizyty, bo musiałam podjąć przez miesiąc nową pracę która pochłania praktycznie cały mój dzień... Poznałam nową koleżankę, dogadujemy się, jest przyjemnie. Dopuściłam do spotkania jej z moim chłopakiem i jej chłopakiem.. jestem panicznie zazdrosna, mają takie same zainteresowania, naprawdę wiele wspólnego... Znów nie potrafiłam wykrztusić z siebie słowa... Nie potrafię mówić, myśli biegają mi po głowie a po chwili nastaje pustka, nie wiem co mówić, czuję że nie istnieję... Jestem beznadziejną pustką nie wnoszącą nic do towarzystwa. Mam ochotę zaszyć się gdzieś, w czterech ścianach, w lesie, nie wychodzić. Jest okropnie, nie mogę tego znieść. Nie potrafiłabym nawet się zabić. Chyba że miałabym tą pewność że nie wyląduję na wózku. Czuję się fatalnie, nie wiem ile to już lat... poza tym nasze problemy łóżkowe... Nie mam wogóle ochoty. Czuję napięcie, ma do mnie żal o to. Jest wiele pięknych, mądrych dziewczyn, mógłby mieć każdą z nich... Chciałabym umrzeć, żeby okazało się że mam raka, nikt nie mówiłby że ta tępa idiotka chciała się zabić, biedna dziewczyna, taka młoda a umarła.. chciałabym urodzić się w ciele innego człowieka, silnego i pewnego siebie. Nienawdzę siebie, chciałabym nigdy się nie narodzić. Przegryzanie warg i wbijanie paznokci w palce nie przynosi już żadnej ulgi, nie ma nadziei na nic....

-- 29 cze 2012, 00:22 --

Tak chciałabym żeby ktoś mi pomógł, ale boję się że to niemożliwe poprzez moją naturę, może mam ten zły gen przez który tak okropnie czuję się od 5podstawówki, może to nieuniknione, a moje próby zaistnienia na forum będą daremne, może ja wogóle nie istnieję, jest tak wiele sprzeczności w tym świecie, nie możliwe że pewne rzeczy są realne, czuję się jak w chorym śnie z którego mogę się wybudzić, chcę umrzeć, wtedy może męka skończy się
Jeśli ktoś ma zamknięte oczy, niełatwo jest przejrzeć go na wylot.

Depresja objawy

przez monk.2000 09 lip 2012, 19:52
Myślę że odrealnienie o którym wspomina jagoda123 to jedno z podstawowych zaburzeń jakie spotyka ludzi. Też zauważyłem że ludzie często sami wątpią w zdolność oceny swojego samopoczucia. Wyobrażają sobie, że to wszystko wymyślone przez nich. Ale tak na dobrą sprawę, człowiek chyba potrafi zdać sobie sprawę z tego czy się dobrze czuje czy nie. Myślę że problem to częściowo brak punktu odniesienia, jeśli człowiek jest w depresji i cały czas źle się czuje, to zapomina jak wygląda szczęście, przez co powątpiewa w zasadność swojego poglądu. Też tak macie, że racjonalizujecie swoje samopoczucie i staracie się ignorować jawnie płynące do was sygnały?
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Depresja objawy

przez berbika 12 lip 2012, 11:34
Cześć, znalazłam to forum bo czuję się bezsilna. Sprawa dotyczy mojego partnera.Od kilku miesięcy jego samopoczucie znacznie się pogorszyło. Zerwał kontakty ze starymi przyjaciółmi (skoro nie dzwonią to nie są jego przyjaciółmi), z rodziną kontakty znacznie ograniczył, szczególnie z ukochaną babcią (bo nie ma dla niego cza. Jest dla niej niemiły i opryskliwy, chociaż wcześniej była dla niego ważna. Nie lubi swojej pracy, wraca z niej coraz bardziej poirytowany. Wszystko go denerwuje. Przestał się śmiać. Wszystko go drażni. Stracił zapał do swoich zainteresowań( sam to powiedział, że na pociesznie doda,że fotografowanie też go znudziło) A najgorsze dla mnie , że postanowił zerwać nasz siedmioletni wcześniej udany związek, bo jak stwierdził czuje tylko pustkę, wypalenie, mimo ze jak sam stwierdził jeszcze tydzień temu miał poczucie , że mnie kocha. Rozstajemy się już tydzień . Najpierw mnie przytula, a potem że nic do mnie nie czuję, ze muszę się wyprowadzić , ze chce być sam.I tak w koło. Pomóżcie mi. Czy to może być depresja, czy to tylko moja wizja odrzuconej kobiety? A jeśli to depresja to jak go przekonać aby poszedł do lekarza? Podczas rozstania mówił, że odczuwa wielki wkurw na cały świat. Zarzucał mi, ze byłam tak zajęta sobą (pracuję i piszę pracę magisterską ) że nie widziałam że zaczął się garbić, że ma dosyć wszystkich i wszystkiego. Kilkukrotnie podczas tych rozmów płakał, mówił że spieprzył sobie życie. Co robić? Muszę się wyprowadzić, ale boję się o jego stan. Przez sześć lat poświęcałam mu cały swój czas, wspierałam dodawałam wiary w siebie. Ostatni rok poświęciłam sobie aby skończyć przerwane studia i obowiązki domowe spadły na niego i jak mówi przytłoczyły go, miał poczucie ze sam został na placu boju.
Dodam że ma również różne objawy somatyczne, niezidentyfikowane bóle , problemy jelitowe, raz jest bardzo pobudzony, a za chwilę zmęczony. Zaczął uciekać w sport. Ale jego wielogodzinne treningi są tak intensywna, że wraca po nich ledwo żywy. W dzieciństwie wdrukowano mu niskie poczucie wartości. Szkołę średnią kończył w młodzieżowym ośrodku psychoterapii ze względu na duże problemy z koncentracją i dysleksją oraz małą samoakceptacją. Miał zdiagnozowany epizod depresyjny, ale jak twierdzi , udawał u lekarza aby uniknąć wojska.

Depresja objawy

przez Guzik 16 lip 2012, 13:01
Czy sam fakt że nie mam na nic siły, leżę całymi dniami na kanapie może świadczyć o tym że wciąż mam depresję? Nawet nie mam ochoty robić broszek co mi zawsze radość przynosiło, cieszyłam się że będę mogła pisać pracę magisterską, a tu taka lipa, przeczytanie strony książki jest jakieś arcytrudne! :(

-- 16 lip 2012, 13:04 --

monk.2000 napisał(a):Też tak macie, że racjonalizujecie swoje samopoczucie i staracie się ignorować jawnie płynące do was sygnały?

Oooo tak! Robiłam to przez lata! A bo za dużo kawy piję, albo za mało, a bo za dużo śpię, albo za krótko, bo nauka, bo pogoda, zawsze coś się znalazło, jakiś niedobór magnezu, ale depresja?? Niemożliwe! Nigdy bym na to sama nie wpadła. Teraz staram się wychwytywać te sygnały, okropnie to trudne, ja dopiero w momencie kiedy nie mogłam utrzymać się z braku sił na nogach myślałam że może jednak coś jest ze mną nie tak?

Depresja objawy

przez betkaaa 17 lip 2012, 19:22
Bardzo proszę o poświęcenie chwili czasu na wypełnienie ankiety dotyczącej depresji. Z góry wielkie dzięki :)

Link do ankiety:

http://moje-ankiety.pl/respond-28869.html

Depresja objawy

przez jaa145 10 sie 2012, 22:04
Zna ktoś dostępne leki bez recepty na depresję lub 'coś podobnego'?
jaa145

Depresja objawy

przez kfap 11 sie 2012, 04:42
jaa145 napisał(a):Zna ktoś dostępne leki bez recepty na depresję lub 'coś podobnego'?

Wyciąg z dziurawca(iMAO).

Nieleczona depresja - czy może ewoluować do innych zaburzeń psychicznych, bądź czy te inne ewentualne zaburzenia mogą dołączyć obok głównego problemu?

Depresja objawy

przez _Jack_ 14 sie 2012, 14:21
kfap napisał(a):
jaa145 napisał(a):Zna ktoś dostępne leki bez recepty na depresję lub 'coś podobnego'?

Nieleczona depresja - czy może ewoluować do innych zaburzeń psychicznych, bądź czy te inne ewentualne zaburzenia mogą dołączyć obok głównego problemu?

Nie może ewoluować do innych zaburzeń. Po prostu objawy stanowią cierpienie. U mnie depresja objawia się zaburzeniami koncentracji uwagi i pamięci do tego dochodzi impotencja i poczucie zmęczenia oraz braku energii. Najbardziej dokuczliwe są zaburzenia koncentracji. Czuje się jak niedorozwinięty umysłowo. Nie potrafię czytać ze zrozumieniem,oglądać filmów zapominam wiele prostych poleceń, mam gorszą spostrzegawczość i czas reakcji.Ciężko z tym żyć. Nie wiem czy wy też macie taki objaw?
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Depresja objawy

przez kfap 20 sie 2012, 22:09
_Jack_ napisał(a):
kfap napisał(a):

Nie może ewoluować do innych zaburzeń. Po prostu objawy stanowią cierpienie. U mnie depresja objawia się zaburzeniami koncentracji uwagi i pamięci do tego dochodzi impotencja i poczucie zmęczenia oraz braku energii. Najbardziej dokuczliwe są zaburzenia koncentracji. Czuje się jak niedorozwinięty umysłowo. Nie potrafię czytać ze zrozumieniem,oglądać filmów zapominam wiele prostych poleceń, mam gorszą spostrzegawczość i czas reakcji.Ciężko z tym żyć. Nie wiem czy wy też macie taki objaw?

Ja mam dokładnie identyczne objawy jak Ty. Od rana jestem już zmęczony... Czasami pracuję dorywczo 1-2 dni w tygodniu i bardzo szybko się męczę, to po pracy nie mam już w ogóle siły naprawdę na nic oprócz snu. Z pamięcią mam tak, że nieraz odwrócę się i już nie pamiętam gdzie coś położyłem przykładowo, jak mam coś kupić w sklepie to zawsze o czymś zapominam, (pamiętam)mam w głowie pojedyncze, cięte "klisze" i tak jakby z nich odczytuję co się działo.
Z koncentracją jest bardzo ciężko, szczególnie kiedy muszę się nauczyć czegoś nowego np. w pracy. W porównaniu do innych bardzo długo "łapie" nowe czynności, przyswajam wiedzę, itd. A jak czasami mi się udaje(pod presją) skupić na czymś, to skupiam się tak, że "zawieszam się" i długo wykonuje daną czynność... Uczyć się już chyba nie potrafię, kiedy czytam to rozumiem, ale po skończeniu nie pamiętam w większości o czym czytałem, lub pamiętam na krótki okres czasu.
Trudno mi się zabrać za załatwianie ważnych spraw, które już od dawna odwlekam.

Na fluoksetynie było tyle lepiej, że nie odczuwałem takiego zmęczenia fizycznego.

A Ty jakie leki brałeś do tej pory?

Depresja objawy

przez _Jack_ 21 sie 2012, 19:49
Brałem Triticco, Anafranil, Aurorix i teraz jadę Velafax od 3 miechów. Zadne leki nie działają dopiero teraz Velafax troszeczkę mnie pobudził ,ale to całe nic. Ciesz się ,że jeszcze możesz jakoś pracować. Ja się nie nadaje. Najgorsze jest to spowolnienie toku myślenia i zmęczenie. Dziwne ale uskarżam się też na słabszą spostrzegawczość i czas reakcji nie wiem czy to ma związek z zaburzeniem koncentracji uwagi, ale na pewno nie jest od leku. Na razie wstrzymałem się od wsiadania za kierownice. Czasem podjadę ale krótki dystans.Morduje się już ponad rok bez efektów. Czasem tak sobie myślę, że jakby mi zaproponowali amputacje nogi w zamian za zdrową głowę to bym się zgodził byleby tylko nie być warzywem. Masz pracę umysłową? Jakie leki bierzesz?
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Depresja objawy

przez Dżo. 24 sie 2012, 00:09
Gdzie, znajde dobrego terapeutę w Warszawie na NFZ?
Czy możeci kogoś polecić?

Sortuj wg