jak to jest?wyjaśnijcie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

jak to jest?wyjaśnijcie

przez bękart 30 wrz 2012, 02:08
Jak to jest, że całe życie ludzi z zewnątrz byli dla mnie skrajnie okrutni, pokazywali mi że nie jestem niczego wart że do nich nie należę zrobili mi tyle krzywdy że już prawdopodobnie sobie w życiu nie poradzę, jak to jest że naturalne reakcje które teraz odczuwam czyli nienawiść chęć zemsty , mordu
również lęk wszystko to nadal mi szkodzi nadal każe innym powtarzać to co robili mi przez całe życie
czyli np w tym momencie poniżać mnie i odrzucać. Dlaczego im gorzej tym gorzej?
Gdzie w tym jakiś sens gdzie ten niby bóg który to tak pięknie wymyślił? Wybaczcie ale sram na taką sprawiedliwość. W najmniejszym stopniu nie jestem odpowiedzialny za własne niepowodzenie a już zawsze będę traktowany jak trędowaty.

Na przykład skoro rodzice mnie tłukli i gwałcili i odrzucali dlaczego teraz każdy to ma prawo robić jak oni to rozpoznają ja pytam dlaczego zawsze będę podczłowiekiem w tym społeczeństwie?
Ale nie jężeli chcę odpowiedzieć zemstą i agresją to ja jestem nie w porządku to ja mam kolejny problem z którym się muszę uporać JA to muszę zrobić zamiast wszystkich którzy mnie krzywdzili prez lata. I nie mam prawa nikogo skrzywdzić przecierz. Wszyscy tylko zawsze będą umywać ręce i dziwić się jak to ja mogę sobie nie radzić. Będę dostawał rady typu "idź do psychiatry, masz problem" od spoglądających z góry ludzi ze swojego kolorowego świata. A ja chcę jednego albo dwóch rzeczy
ZEMSTY MORDU i KOŃCA i ROZPIERDUCHY.

Ale oczywiście naturalną reakcją społeczeństwa jest pozbycie się niebezpieczeństwa z mojej strony więc do więzienia szpitala albo na krzesła chama , chama który pierwszy kamienia jednak nie rzucił.
Dlaczego jestem jeden przeciwko reszcie? Jak było mnie krzywdzić to nie byłem sam kiedy trzeba mi pomóc to jestem sam.

Po co mam się leczyć załóżmy żę za 5 lat(tak na prawdę oczywiście będzie wielokrotnie dłużej ale zakłądam najpoyślniejszzy scenariusz) wyleczę się nic mnie nie będzie bolało nie będę miał lęków
będę się uśmiechał do ludzi którzy itak nie będą chcieli mieć nic wspólnego z podludziem. dostyanę marnie płatną pracę bo objawy psychosomatyczne już prawdopodobnie nieodwracalne odbiły się drastycznie an mojej formie fizycznej i umysłowej. Wszystkie niespełnine marzenia będą mnie męczyć.
Acha nie spytałem czy ja mam prawo do marzeń, myślę żę mam. Samotny zacznę życie w wieku 30 lat na równi z niedorozwiniętym dzieckiem pytanie co robić? Po co wogóle się leczyć ?
Acha zapomniełem że i tak nikt mi nie odpowie jesteście tacy beznadziejni

jak to jest?wyjaśnijcie

przez tahela 30 wrz 2012, 02:17
chyba za bardzo zioniesz nienawiścia to swiata,zmień to uczucie na bardziej pozytywane do innych a wte zobaczysz ,ze sam nie jstes podludziem i ini moga lubic kogosa moze sam siebie polubisz, teraz przez to jak patrzysz na swiat krzywdzisz siebie i innych
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

jak to jest?wyjaśnijcie

przez bękart 30 wrz 2012, 02:22
Oczywiście że nie jestem podludziem ale tak jest najwygodniej dla innych, bo mogę czasem powiedzieć coś niewygodnego dlatego jestem niedorozwiniętym umysłowo imbecylem przecierz. Przecierz to nieprawda co mówię nikt mi nic złego nie zrobił. Pstryk nie udało mi się niczego zmienić bo do siedzi zbyt głeboko.

-- 30 wrz 2012, 02:24 --

Inni zasługują na krzywdę z przeprowadzonych przeze mnie badań 20/20 sprawdzonych osób

-- 30 wrz 2012, 02:34 --

To ja dzisiaj nie śpię kolejnej nocy a wszyscy sk***** ktorzy mi robili rzeczy po prostu jakby przekazali zło i smacznie sobie śpią. Taka jest sprawiedlwość.

-- 30 wrz 2012, 02:37 --

Dlaczego nasz kochany bóg nie dał na rzeczywiście działających form obrony tylko taką która jest gorsza od samej krzywdy bo trwa lata? Bóg dopier**** skrzywdzonym a pomaga krzywdzącym

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

jak to jest?wyjaśnijcie

przez Saraid 30 wrz 2012, 02:51
bękart, Chęcia zemsty to Ty wiele nie zdiałasz,lepiej pomyśl o terapii jak zwalczyć te emocje które Cię niszczą.
Saraid

jak to jest?wyjaśnijcie

przez bękart 30 wrz 2012, 03:24
terapią zdziałam z kolei tak mało że mnie to nie zadowala

jak to jest?wyjaśnijcie

przez Saraid 30 wrz 2012, 03:27
bękart, skąd wiesz?zmiana nastawienia do siebie i świata to mało?

-- 30 wrz 2012, 03:31 --

Skoro jesteśmy beznadziejni czemu założyłes wątek?by otrzymać wsparcie od beznadziejnych osób?po co Ci ono?
MASZ PRAWO DO MARZEŃ,leczysz się po to by zmienić niezadawalającą sytuacje w Twoim życiu na lepszą.
Saraid

jak to jest?wyjaśnijcie

przez Sorrow 30 wrz 2012, 05:03
Ten świat jest do dupy.

jak to jest?wyjaśnijcie

przez kaja123 30 wrz 2012, 10:10
bękart, nie ma takiego gatunku jak podludzie. Każdy ma prawo do szczęścia, marzeń i leczenia. Piszesz, że bliscy zrobili Ci krzywdę ale jakbyś poczytał ludzi na forum to mało kto nie został skrzywdzony. Też miałam ochotę się zemścić i wiesz co? Jak przyszło co do czego i miałam okazję to ta chęć odwróciła się przeciwko mnie - wyrzuty sumienia i zwykłe ludzkie odruchy. Wszystkich tu piszących spotkała krzywda, zostali zranieni i się leczą. Terapia działa tylko wtedy jak chcesz żeby działała. Bo na terapii trzeba ciężko pracować, a Ty jak zrozumiałam nie chcesz bo to Ty zostałeś skrzywdzony i dlaczego to Ty masz pracować nad sobą? No właśnie to tak nie działa. Ty dla siebie jestes najwazniejszy i to Ty chcesz zmian na lepsze ale niestety nikt za Ciebie tego nie zrobi i nawet jeśli zemsta by Ci się powiodła to nadal nic to nie zmieni w Twoim samopoczuciu i Twoim życiu.

jak to jest?wyjaśnijcie

przez agonista 30 wrz 2012, 10:24
Ci co krzywdzili moga odpowiedzieć za to co robili tylko że gdzie byleś żeby pociągnąć ich do odpowiedzialności .Oni gdy ty tak zrobisz pociągną ciebie .Karą za to co zrobili jest odpowiedzialność a jeżeli jej unikną to twoja wina i tyle .
obserwowany

jak to jest?wyjaśnijcie

przez kaja123 30 wrz 2012, 10:39
agonista napisał(a):.Karą za to co zrobili jest odpowiedzialność a jeżeli jej unikną to twoja wina i tyle .
nigdy w życiu! Chyba nigdy nie byłeś skrzywdzony skoro tak myślisz. Człowiek poniżany, gwałcony myśli żeby uciec i się schować, ma lęki i mnóstwo zahamowań. A Ty mu jeszcze dowalasz.

jak to jest?wyjaśnijcie

przez Ferdynand k 30 wrz 2012, 10:45
Też bym chciał "zapłaty" za pijackie awantury mojego starego i nic :bezradny:
kiedyś myślałem jak ty.
Naczelny Użyszkodnik

jak to jest?wyjaśnijcie

przez *Wiola* 30 wrz 2012, 11:08
bękart, Po przeczytaniu Twojego postu od razu przyszła mi na myśl ta historyjka.

Obrazek
Moderator

jak to jest?wyjaśnijcie

przez bękart 30 wrz 2012, 12:15
przez rok karmiłem dobrego wilka i szczerze wierzyłem w wasz punkt widzenia ale już nie.
wyrzutów sumienia bym nemiał ale jest to choroba którą mi zaszczepiono ze strachu przed zemstą.
Nauczono mnie być bitym i nie odpowiadać. Teraz to właśnie to tzw "dobro" jest moi największym problemem nie mogę iść ani w jedną ani w drugą stronę a sam nad niczym nie panuję. To dobro nie pozwalało mi odpowiadać zresztą pewnie nie odpowiadałem również dlatego że miałem roczek potem miłem 5 latek a potem miałem 15 i nic nie pamiętałem.

-- 30 wrz 2012, 12:18 --

kaja123 napisał(a):
agonista napisał(a):.Karą za to co zrobili jest odpowiedzialność a jeżeli jej unikną to twoja wina i tyle .
nigdy w życiu! Chyba nigdy nie byłeś skrzywdzony skoro tak myślisz. Człowiek poniżany, gwałcony myśli żeby uciec i się schować, ma lęki i mnóstwo zahamowań. A Ty mu jeszcze dowalasz.

No jasne wina małeo dziecka że dorośli się nad nim znęcali no włąśnie o tym mówiłem jeszcze ja wszystkiego winien jestem smutno mi za tą odpowiedź. Jaka niby spawiedliwość ?
Niestety ale ni da się jej wymierzyć inaczej niż "domowymi " metodami. Policja?
Niestety to nie działa.

jak to jest?wyjaśnijcie

przez ala1983 30 wrz 2012, 12:24
bękart napisał(a):terapią zdziałam z kolei tak mało że mnie to nie zadowala

Zdzialasz tyle ile sam bedziesz chcial. Mnie terapia zadowala i to bardzo. Wole zaczac od zera w wieku 30 lat (jak piszesz na rowni z niedorozwinietym dzieckiem) ale w wieku 40 lat bede juz zyla normalnie, a nawet smie twierdzic, ze bede bardziej zdrowsza niz ludzie w tym samym wieku, nie majacy wgladu w siebie i nie pracujacy nad soba.
Juz teraz jestem z siebie dumna za to co osiagnelam. Nie mialam zadnego wsparcia w zyciu od nikogo, nadal nie mam. Mam tylko moja psychoterapeutke, ktorej rola jest zupelnie inna. Aha zapomnialam, jedyne co pomagalo mi przetrwac i nadal po czesci pomaga, to leki.
Ale mimo wszystko napawam sie duma i satysfakcja. Nikt mi w dupe nie wchodzil, nie przytulal, nie mowil, ze kocha, nie wspieral, nie towarzyszyl, nie dawal niczego, no poza bolem i cierpieniem oczywiscie.
Jak chcesz byc kaleka to badz, wybor nalezy do Ciebie. Nawet z ciezkich zaburzen i zranien da sie wyjsc, ale trzeba chciec.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Sortuj wg