CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez marwil 30 lip 2015, 22:14
Dobra dobra, Asmo, nie ma co się pieścić.
Chodzi tylko o to, że gdy ktoś znika nagle, jak Ty, Widmo, Macieywwa i wiele innych osób, przychodzi smutna refleksja, że zdycha i nie ma siły, że zdechł może dosłownie. Jakby nie patrzeć każdy szuka tu czegoś, poznaje ludzi, wymienia się tym i owym.
Fajnie, że żyjesz i wróciłeś.
Lepiej napisz, jak tam, co tam.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez dr. Psycho Trepens 31 lip 2015, 05:58
Jutro o 13:00 dostane SMS od psychiatry czy skołował mi darmowe opakowanie Brintellixu,
mam wielka nadzieje, ze mu się uda, bo mam dosyc tego zombie po Escitalopramie.
Przetestuje Wortioteksyne, jeśli nie pomoże to nie strace kasy, a jak pomoże, to hoho,
czekają mnie kosmiczne wydatki, bo 10mg - 1tabl. - wątpię by mi pomogła jeśli
będę brać dluzej jak pol roku.

Btw. boje sie tylko skutkow ubocznych, mdlosci, nudnosci i wjazdu na serce (2 tygodnie)
o czym pisze wiele osob, a ja źle znoszę nowe leki, jedynie Escitalopram dobrze
toleruję ze wszystkich antydepresntów, nie mam po nim nigdy skutków ubocznych
a biorę 12 lat. A że są wakacje to boje sie tracic czas na te uboki by nie zawalic
obowiazkow przez nie. Najwyzej poczekam miesiac do wrzesnia i dopiero zaczne
go stosować, w tym czasie powoli powoli bede odstawiać ESCI>

Trzymajta za mnie kciuki.

Grzeczny Devnull/Zaqzax
Pozdrawia
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Wolfx 31 lip 2015, 08:24
dr. Psycho Trepens,
Brintelix ;)

Czytałem już podobne opinie o tym leku, niestety ten stan nakręcenia i ogólnej energii szybko się kończy, do 2-3 tygodni max,
w temacie o Brintelixie było parę takich przypadków. No ale może zdarzy się cud i ten lek pomoże Ci na dłużej, tego życzę,
choć jako pesymista wiem jak będzie :D
Wolfx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dr. Psycho Trepens 31 lip 2015, 11:32
Idę do lekarza po Wortio na 15:00, udało się.

Ja się zasugerowałem moją byłą dziewczyną, co przeszła z mulącego ESCI na Brintellix i od 2 miesięcy jest mega zadowolona.
No ale cóż, to tylko 1 przypadek, ale decyduje to, że dostane go za darmo, jak nie pomoże to do widzenia.

BTW.
Wpadłem na pomysł dosyć ciekawy, jako ze choruje od dziecka, nie tylko na glowe.
To chce sie zapisac na 2 letnie studium - technik farmaceuta, nie dosc ze sam sie czegos
naucze i to wykorzystam dla siebie to jeszcze rodzinie pomogę, bo są w podeszłym wieku,
a lekarze sami nie wiedzą co przepisują, od lat polegam na sobie, sam dyktuje lekarzowi,
które leki mi pomagają a które szkodzą, już nawet od 5 lat mixy dobieram i to się w miarę sprawdza.
Dodatkowo mógłbym pracować w aptece i dawać płatne porady - kwalifikacja.

Przemyslę to, bo w informatyce jest kryzys, wymagają dużo, płacą grosze, po prostu jest przesyt informatyków,
a praca trudna, męcząca, stresująca i niewdzięczna - szczególnie serwis/helpdesk, bo grafika 2D/3D to inna bajka
i coraz mniej potrzebują grafików - a jak już to za grosze chyba, że jest się wybitnym artystą, albo ma znajomości.
Taka prawda.

Ciułam więc póki co grosze po zleceniach: robie grafike 2D/3D, serwisuje kompy, doradzam,
prowadzę 3 strony internetowe i wystawiam kumplowi sprzęt na allegro (bo on nie ma czasu) - a płaci
mi za wystawienie, prowizję, opis aukcji, zrobienie zdjęć, zapakowanie i wysłanie.
Moje przychody to max 1000zł miesięcznie, nie mam renty :|
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez joaszka 31 lip 2015, 15:29
dr. Psycho Trepens napisał(a):Trzymajta za mnie kciuki

Czymam
joaszka

przez khaleesi 31 lip 2015, 15:38
...
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez dr. Psycho Trepens 31 lip 2015, 16:32
Dostałem dzis od lekarza 3 darmowe opakowania Wortioteksyny (Brintellix), po 7 tabletek, czyli łącznie tylko 21szt. (3 tygodnie kuracji).
Ale jako, że jest lato i chce je aktywnie wykorzystać chociaż do września, to kuracje Brintellixem zacznę najwcześniej 1 września.
Może coś się w końcu odmieni, aktualnie czuję się średnio, w wielu momentach chuvjowo, czasem ze 3-4h na dobę w miarę dobrze,
a reszta czasu tak raczej obojętnie, typowo po SSRI.
A aktualnie mam drobną robotę na kompie i to mi też zajmuje czas.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez aptasia 31 lip 2015, 17:22
marwil napisał(a):
Siarlek napisał(a):Hej chłopaki i dziewczyny. Mam do was takie pytanko. Choruję na nerwice, depresję. Do nie dawna brałem paro, które zresztą łykałem też z dwa lata temu. Na paro, kiedy na niego wchodziłem albo schodziłem miałem pewien objaw, który do dzisiaj wzbudza niepokój. Przychodziły mi do głowy różne słowa, nazwał bym je obcymi słowami np. drzwi kapusta, komandor itp itd ;). Na dodatek, kiedy zaczynałem leczenie i czułem się źle to te słowa, myśli stawały się głośne i szybkie. Nasilało się kiedy byłem zmęczony. Miałem to tylko na zmianie dawki paro i ostatnio rezygnowałem właśnie z paro i to znowu mi się trochę pojawiło. Bardzo mnie to straszy. Pytałem o to wiele lekarzy i większość mówiła, że nie wie co to i mam się tym za bardzo nie przejmować... Co mnie trochę denerwuje bo jak to, że taki straszny objaw i mam się nie przejmować a oni nie wiedzą co to jest! Zacząłem więc szukać na swoją rękę.
https://en.wikipedia.org/wiki/Racing_thoughts - tu jest opis tego co doświadczam na wiki
https://www.youtube.com/watch?v=uLni3XEHjTw - a tu przykład jak to wygląda na yt. U mnie to wygląda inaczej bo te myśli nigdy nie były tak głośne. Dodatkowo nigdy mnie nie obrażały. To były słowa, które gdzieś tam przeczytał w ciągu dnia, czy zasłyszana muzyka.
Dużo osób na zagranicznych forach opisuje to doświadczenie. I tu właśnie spraw do was ;) Bo często piszą, to ludzie z nerwicą albo CHAD. Czy wy kiedyś doświadczyliście czegoś podobnego? Jeżeli tak, to czy wasi lekarze wiedzieli co to jest? Ostatnio byłem u jednego czarnoksiężnika i on mnie przestraszył, że dla niego to jak schizofrenia brzmi. Inni lekarze nigdy tego tak nie podpisywali.

Miałem to w trakcie brania leków SSRI.
Męczące natrętne flashbacki - właśnie muzyki najczęściej.
To nie jest schizofrenia.

Ja tak mam bez lamo :( to chyba gonitwa myśli tyle ,że jak mózg nie ma już o czym myśleć to zajętla jedno słowo, zdanie itp. Strasznie męczące. Mam nadzieje, ze jak.wrócę do 100mg lamo to mi przejdzie
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez INTEL 1 31 lip 2015, 18:03
... a ja może wnet zdechnę na zawał lub wylew :D
Miałem robione jakieś badania krwi z racji permanentnego nadciśnienia.
Oczywiście czekałem z tymi baniami jak się okazało patrząc na datę skierowania prawie 3 miesiące.
Wczoraj w końcu zrobiłem (bo została mi ostatnia tabletka na alergię, więc musiałem iśc po receptę, i głupio by było pokazać się bez badań)
Dziś byłem u lekarki wyszlo mi że mam niesłychanie podniesiony poziom czegoś co się zwie trójglicerydy.
To ponoć jakiś tłuszcz we krwi.
Dopuszczalna norma to coś około 150 czegoś tam.
Ja mam ponad 1200 i to nie błąd bo lekarka dzwoniła do laboratorium. Mówi że jeszcze tyle nie widziala.
Tylko z czego ja tak mam?
Nie jestem gruby ( 186 cm/91kg), nienawidzę śmieciowego żarcia, nie jem tlustego bo się brzydzę, nie jem słodyczy bo nie lubię.
Może to wynik wieloletniego już zażywania leków psychiatrycznych?
Może zniszczyły mi wątrobę?
Oczywiście kazała mi wykupić jakieś mocne leki... Ale ja jak zwykle mam to w dupie. Podobnież nie potrafię się przełamać do leków na nadciśnienie ( 155/105 stale, czyli ustabilizowane :D )
Może to jest tak, jak powiedziała mi lekarka biegła sądowa ze szpitala w Toszku- że chcę stale zdechnąć i podświadomie imam się wszelakich sposobów, w tym przypadku samobójstwo poprzez zaniechanie :D
Coś w tym jest....
Może dlatego mnie stale łeb boli bo mam coś od tego tłuszczu pozatykane?
Kiedyś takimi sprawami się przejmowałem wręcz hipochondrycznie - teraz mam to jakoś w dupie i sie zwyczajnie śmieję.
...nie mam podpisu...

przez Bode Miller 31 lip 2015, 18:25
dr. Psycho Trepens napisał(a):Ciułam więc póki co grosze po zleceniach: robie grafike 2D/3D, serwisuje kompy, doradzam,
prowadzę 3 strony internetowe i wystawiam kumplowi sprzęt na allegro (bo on nie ma czasu) - a płaci
mi za wystawienie, prowizję, opis aukcji, zrobienie zdjęć, zapakowanie i wysłanie.
Moje przychody to max 1000zł miesięcznie, nie mam renty :|

Nie musisz aktorzyć :). Dobry informatyk zawsze znajdzie stałą pracę. Nawet jak się jest sprzętowcem. Wystarczy się ogłosić z usługami informatycznymi typu pogotowie komputerowe itd. Szczególnie w takim mieście jak Warszawa powinieneś nie narzekać na brak zleceń. Mój brat cioteczny po polibudzie dostał z miejsca pracę za 3,5 tys zł. Co prawda jako grafik. Z tego co mówi to jest właśnie niedobór pracowników na tych stanowiskach. Poza tym skoro zarabiasz 1 tys zł to dlaczego sam sobie leków nie wykupisz tylko czekasz tyle miesięcy aż Ci lekarz da darmowe próbki? Fakt ,że drogo Wortioksetyna kosztuje,ale zdrowie nie ma ceny. Dobitnie pokazuje to przypadek Kulczyka.
P.S. Poczta jest z reguły czynna do 16 a z tego co widzę to do 5 siedzisz przy kompie:)
Bode Miller

przez nieboszczyk 31 lip 2015, 21:22
INTEL 1 napisał(a):... a ja może wnet zdechnę na zawał lub wylew :D
Miałem robione jakieś badania krwi z racji permanentnego nadciśnienia.
Oczywiście czekałem z tymi baniami jak się okazało patrząc na datę skierowania prawie 3 miesiące.
Wczoraj w końcu zrobiłem (bo została mi ostatnia tabletka na alergię, więc musiałem iśc po receptę, i głupio by było pokazać się bez badań)
Dziś byłem u lekarki wyszlo mi że mam niesłychanie podniesiony poziom czegoś co się zwie trójglicerydy.
To ponoć jakiś tłuszcz we krwi.
Dopuszczalna norma to coś około 150 czegoś tam.
Ja mam ponad 1200 i to nie błąd bo lekarka dzwoniła do laboratorium. Mówi że jeszcze tyle nie widziala.
Tylko z czego ja tak mam?
Nie jestem gruby ( 186 cm/91kg), nienawidzę śmieciowego żarcia, nie jem tlustego bo się brzydzę, nie jem słodyczy bo nie lubię.
Może to wynik wieloletniego już zażywania leków psychiatrycznych?
Może zniszczyły mi wątrobę?
Oczywiście kazała mi wykupić jakieś mocne leki... Ale ja jak zwykle mam to w dupie. Podobnież nie potrafię się przełamać do leków na nadciśnienie ( 155/105 stale, czyli ustabilizowane :D )
Może to jest tak, jak powiedziała mi lekarka biegła sądowa ze szpitala w Toszku- że chcę stale zdechnąć i podświadomie imam się wszelakich sposobów, w tym przypadku samobójstwo poprzez zaniechanie :D
Coś w tym jest....
Może dlatego mnie stale łeb boli bo mam coś od tego tłuszczu pozatykane?
Kiedyś takimi sprawami się przejmowałem wręcz hipochondrycznie - teraz mam to jakoś w dupie i sie zwyczajnie śmieję.

to odpuść sobie te badania,tam się tylko durnot dowiesz na temat stanu twojego zdrowia.wystarczy że pojdziesz do ortopedy z rwą kulszową dostaniesz skierowanie na RTG krzyża lędźwi zrobisz badanie i oprócz tego że masz dyskopatie dowiesz się że masz osteolizę całego kręgosłupa.zrobisz testy alergologiczne i oprócz tego co na co jesteś uczulony dowiesz się o jakichś przeciwciałach nowotworowych.i wtedy dla ciebie niema pokoju tylko są współczesne lata 40e i transport do oświęcimia i oczywiście selekcja a potem bujanie w obłokach.im więcej zrobisz badań tym szybciej będzisz lewitował bez ciała bo i u zdrowego też coś by znaleźli.

przez Asmo 01 sie 2015, 00:49
Ouugh lepiej (chyba). Co ostatni raz pisalem jakoś po operaci kregoslupa. Co do kręgosłupa to się streszcze coś w rodzaj Janko muzykanta a nie dzieci z bulerbyn. Pizga co dnia, raz lepiej raz gozej. Czekam na rezonans w styczniu by stwierdzić czy kolejną operacie potrzebuje. Ja jebie. Znalazłem robotę w ZPChr w firmie która produkuje chemię gospodarczą i perfumy. Siedze przy stole i robie różne robótki. Generalnie coś składam i macham łapkami. Robię z różnymi egzemplarzami. Jedni wygieci fizycznie inni psychicznie :D Grunt że normalna umowa jakbym zaniemógł to chociaż el cztery przysługuje. A ją czuje się dość przyzwoicie o dziwo chyba już jakiś rok. W moim mniemaniu do Lamo i kwety dodala coś venla jeśli chodzi o lęki i vigor a lit wszystko naprostował. Oczywiście nie uważam się za zdrowego bo każdy gramotny tu wie że z tego się nie wyzdrowieje ale jest na 4-. Czyli rewelka. Jest wiele mankantamentow w moim w życiu które dalej są objawami chadu ale ta osrana chemia przykrywa te czarne sklepione zasłony umysłu i pozwala iść na 8h do pracy albo iść na zakupy czy z znajomymi na piwo. Uważam że gdyby nie ta chemia to niebylbym wstanie teraz udawać że funkcjonuje. A całkiem nieźle mi to wychodzi. Czuje się dziwnie. Pewnie też czasem to odczuliscie. Życie, zachowania, jakby nie ja. Trzeba się przyzwyczaić. Tak działa "prozac". Mimo to chyba nie było dnia w którym bym sobie nie przypomniał że jestem chory. Jednego jestem pewien i w sumie mam to w dupie. Zrył mi się beret od leków. Naruszył dekiel. Nie wiem jak to zobrazować ale chyba wiecie o co loto. Nieraz /cenzura/ takie wiązanki bzdur że wiara w robocie sika ponogawkach itp nie nie :D Sypiam normalnie. Robotka męczy. Fajnie że jest. Z niektórymi mam spięcia bo wiadomo że sobie na łeb nie dam wejsc. Ale poznałem kilka tajnych osób. Robilem próby wątrobowe póki co rewelka a reszta krwi też. Na jednym z obozów napisali że praca czyni wolnym a no coś w tym jest bo w robocie nie masz czasu myśleć i chorobie a po jesteś tak zjebany że jeśli masz czas to nie masz siły i to jest dobre :D Oczywiście nie zawsze jest to możliwe ale u mnie w tej chwili jest sposobność by tak było. No jem dropsy i jakoś sobie przędę no nie. Tyle na razie dobra elo muszę kończyć.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez dr. Psycho Trepens 01 sie 2015, 02:12
Bode Miller napisał(a):Nie musisz aktorzyć :). Dobry informatyk zawsze znajdzie stałą pracę. Nawet jak się jest sprzętowcem. Wystarczy się ogłosić z usługami informatycznymi typu pogotowie komputerowe itd. Szczególnie w takim mieście jak Warszawa powinieneś nie narzekać na brak zleceń. Mój brat cioteczny po polibudzie dostał z miejsca pracę za 3,5 tys zł. Co prawda jako grafik. Z tego co mówi to jest właśnie niedobór pracowników na tych stanowiskach. Poza tym skoro zarabiasz 1 tys zł to dlaczego sam sobie leków nie wykupisz tylko czekasz tyle miesięcy aż Ci lekarz da darmowe próbki? Fakt ,że drogo Wortioksetyna kosztuje,ale zdrowie nie ma ceny. Dobitnie pokazuje to przypadek Kulczyka.
P.S. Poczta jest z reguły czynna do 16 a z tego co widzę to do 5 siedzisz przy kompie:)

Wiesz ile mi proponowali w pogotowiu komputerowym na Ursynowie ?
8h pracy 5x w tygodniu, zarobki 1800zł max (a robota mega ciężka, nie na moje zdrowie).
Np. wykonanie klientowi usługi za 100zł - a ja z tego mam 20zł.
Takie realia, wysłałem masę CV, ale gdy słyszę o wynagrodzeniu,
to bardziej opłaca się sprzedawać warzywa na ulicy.

Siedzę teraz po nocach bo mam lepsze skupienie i dokańczam projekt
za który mam uczciwą kasę, a czekają na mnie kolejne zlecenia, więc
się śpieszę bo wydatków jest sporo. Odsypiam w dzień około 5h.

Rodzice jedyne co mi zapewniają to dach nad głową, śniadanie, obiad i kolację.
Reszta 100% samemu, aktualnie nie stać mnie nawet na kartę miejską, tylko
jeżdżę wszędzie rowerem.

Pozdro.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Nicholas1981 01 sie 2015, 07:48
dr. Psycho Trepens napisał(a):Wiesz ile mi proponowali w pogotowiu komputerowym na Ursynowie ?
8h pracy 5x w tygodniu, zarobki 1800zł max ...
Rodzice jedyne co mi zapewniają to dach nad głową, śniadanie, obiad i kolację.
Pozdro.

Dach nad głową i żarcie to chyba nie tak mało i nie powinno się o tym pisać "jedynie", bo na to głównie idzie pensja normalnego człowieka, który nie wisi na garnuszku rodziców. Jak się ma te punkty zapewnione to jak sądzę 1800 zł na dodatkowe potrzeby jest sumą jakby nie było sporą. Więc tego typu narzekanie jest chyba trochę nie na miejscu, bo niektórzy za takie pieniądze nie tylko sami muszą się utrzymać, ale jeszcze rodzinę.
Nicholas1981

Sortuj wg