CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez JOSE 2 03 gru 2012, 19:51
Ghandi napisał(a):Hej, wszystkim dawno tu nie zaglądałam, a to dlatego ,że czuję się dobrze i cieszę się życiem na nowo ;-) i nawet może lepiej niż wtedy kiedy myślałam, że było dobrze ;-)
Podsumowując moja 2 letnia walkę z Chad i moje przemyslenia, jestem teraz pewna , że to da się każdemu pokonać, DA SIĘ!!!
Potrzebna jest tylko nieziemska cierpilwość, wytrwałość, wiara ! i 100% zaufanie do swojego DOBREGO lekarza!
Nic nie trwa wiecznie , a dzięki wytrwałości osiągniemy ZWYCIĘSTWO w każdej dziedzinie życia ;-D

Pozdrawiam WAS gorąco ;-D

Effectin
Mirzaten
Lithium Carbonicum
Eutyrox (nie zapomnijcie o tarczycy, niedoczynność podtrzymuje depersję! )

Ileż to razy myślałem tak samo. Niestety było to tylko złudzenie (nawet kilkuletnie.). Zawsze nadchodził dół nieubłaganie.
Mimo to życzę wytrwałości
Dawniej Rambo.

przez sens 03 gru 2012, 21:01
Ghandi
trzymam kciuki !!!
włóczykij teraz te sny są męczące ale nie takie wyraźne
po Trico miałam takie realistyczne i męczące że masakra
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Widmo 03 gru 2012, 21:21
Ghandi
Bardzo sie ciesze. Masz racje wiara i cierpliwosc i to wszystko co napisalas. Ale tez nalezy pamietac o tym co napisal JOSE2.
Nie po to zeby mniej sie cieszyc i na zapas dolowac ale po to zeby w chwilach kolejnego obnizenia nastroju wiedziec, ze mozna i trzeba sie odbic.
JOSE2
Chyba taki "urok" tego dziadostwa :/ Czy kiedykolwiek ktos o kims slyszal kto mialby chad i w pelni pozbyl sie objawow pomimo regularnie branych lekow?
A do tego podobno tez chadowcy wykazuja pewna hipochondrie i sa przeczuleni na zmiany nastrojow.
Biorac powyzsze pod uwage ja juz sie pogodzilem z tym, ze moje zycie nie bedzie nalezalo do najlzejszych aczkolwiek nadal wierze, ze bedzie przyjemne, satysfakcjonujace i udane.
Zreszta chyba zaden chadowiec, ktoremu udaje sie oscylowac na poziomie remisji nie zamienilby swojego zycia na inne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 03 gru 2012, 21:54
kto mialby chad i w pelni pozbyl sie objawow pomimo regularnie branych lekow?

chyba nie pomimo, a przy regularnie branych?

W każdym razie ja to widzę nieco inaczej. O niebo wolałbym by było jak dawniej. Jak 'przed'.

przez Widmo 03 gru 2012, 23:01
namiestnik napisał(a):
kto mialby chad i w pelni pozbyl sie objawow pomimo regularnie branych lekow?

chyba nie pomimo, a przy regularnie branych?

Masz racje...juz nie zdazylem zedytowac ale sens jest mam nadzieje jasny :)

"W każdym razie ja to widzę nieco inaczej. O niebo wolałbym by było jak dawniej. Jak 'przed'."
Ja tez bym wolal zdrowy piekny i bogaty ;)
Moze sie myle ale wydaje mi sie, ze istotna sprawa w wyjsciu na prosta jest zrozumienie, ze nie bedziemy idealni ani tacy jak kiedys.

przez namiestnik 03 gru 2012, 23:10
Miałem na myśli zdanie
Zreszta chyba zaden chadowiec, ktoremu udaje sie oscylowac na poziomie remisji nie zamienilby swojego zycia na inne.

Tu właśnie chciałbym być zdrowy, piękny i bogaty - czyli by było jak przed.
Choć może przed to było życie zawsze na jakimś haju,.,,...

przez girl anachronism 03 gru 2012, 23:13
Dzięki za ignora :?
wild hearts can't be broken.

F31

przez Widmo 03 gru 2012, 23:20
namiestnik napisał(a):Miałem na myśli zdanie

Tu właśnie chciałbym być zdrowy, piękny i bogaty - czyli by było jak przed.
Choć może przed to było życie zawsze na jakimś haju,.,,...

Rozne sa postaci chadu. U mnie od 15 roku zycia w zasadzie dominowal obnizony nastroj zas chwile na haju byly nieliczne.
Poniewaz nigdy nie bylo ani bardzo zle z chadem ani bardzo "hajowo" to sadze, ze w gruncie rzeczy chad mi ubarwial i wzbogacal moj zywot. Okresy hajowe to byly te szczesliwe, poziom zero byl ok ale nudny i szukalem po za nim haju. Depresja zas byla nie bardzo smutna a kontemplacyjna (do czasu). Stad jakos lubie to swoje pomerdane zycie :D

przez namiestnik 03 gru 2012, 23:23
girl anachronism, nie obrażaj się. Pewnie nikt nie wie co powidzieć o tych autodestrukcyjnych myślach. A może prócz F.31 masz jeszcze wynikające z czegoś innego takie myśli?

przez Ghandi 04 gru 2012, 01:39
girl anachronism napisał(a):Ghandi, wierzę, że california rocket fuel + lit powodują u Ciebie remisję. Piękny stan :)

U mnie dziwnie. Z jednej strony nastrój na poziomie zero, ani w górę ani w dół, normalna aktywność, z drugiej gdzieś z tyłu głowy cały czas kłębią mi się myśli autodestrukcyjne. Czy przywrócenie antydepresanta coś by pomogło? W skali Becka mam 6 punktów, więc żadnej depresji, tylko te natrętne myśli...

Kochana jeśli masz takie myśli, to dowód, że jeszcze nie jest tak jak byc powinno...
U mnie przygoda z depresja zaczęła się od natretnych myśli, które potem przerodziły się w myśli suicydalne.
Na to pomógł mi wtedy właśnie antydepresant. Nie jestem lekarzem, więc też moje przemyślenia nie musza być trafne , ale mnie np. wenlafaksyna idealnie pobudza do działania, daję siłę, słowo depresja jest dla mnie obce teraz zupełnie ;-) Myśli mam harmonijne i pełne chęci do tworzenia. Nie jestem wiecznie senna, przybita, przymulona, wycofana, jak wcześniej.
W tą sobotę byłam ze znajomymi na andrzejkach i bawiłam się do 6 rano ;-D i tańcząc na parkiecie myślałam sobie w duchu,że warto było czekać te 2 lata w totalnym maraźmie i otchłani cierpnienia, pomieszanym z okropnym odrealnieniem, żeby znowu wrócić do życia tu i teraz i na nowo czerpać z niego satysfakcję ;-D
Może moja wiadomość wydawać się nader optymistyczna, ale dla nas wszystkich powrót do normalości chyba jest czymś nadzwyczajnym i powoduje dziecięcą radość ;-))))))))

I żeby nie posądzono mnie o hipomanię, taki nastrój mam już od ponad miesiąca;-)

PS. napisz mi na priva jakie bierzesz leki

przez girl anachronism 04 gru 2012, 12:39
Ghandi, biorę lamotryginę 200mg i olanzapinę 5mg. Niedawno odstawiliśmy z lekarzem mirtazapinę.

namiestnik napisał(a):girl anachronism, nie obrażaj się. Pewnie nikt nie wie co powidzieć o tych autodestrukcyjnych myślach. A może prócz F.31 masz jeszcze wynikające z czegoś innego takie myśli?

Nie sądzę, przewałkowano mnie porządnie na terapii, w szpitalu i u psychiatry, i nikt niczego innego nie stwierdził.

F31

przez sens 04 gru 2012, 15:52
girl anachronism napisał(a):U mnie dziwnie. Z jednej strony nastrój na poziomie zero, ani w górę ani w dół, normalna aktywność, z drugiej gdzieś z tyłu głowy cały czas kłębią mi się myśli autodestrukcyjne. Czy przywrócenie antydepresanta coś by pomogło? W skali Becka mam 6 punktów, więc żadnej depresji, tylko te natrętne myśli...

sorry girl anachronism
ja mam cały czas MS i myśli autodestrukcyjne
nie wiem jak się tego pozbyć
jakbym wiedziała to bym to zrobiła
może antydepresant Ci pomoże?
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez Ghandi 04 gru 2012, 17:51
[quote="girl anachronism"][b][color=#112f55]

A dlaczego odstawiłaś mirzatapinę? Źle się po niej czułaś? Co było powodem?
Ja czasami sobie eksperymentowałam z lekami, jak czułam się źle i obwiniałam za to leki, i np. zmniejszyłam sobie o połowę dawki mirte z 30mg na 15mg i już następnego dnia czułam, jak mnie "szarpie" niepokój.
Po wzięciu pełnej dawki to mijało, co nie znaczy,ze objawy choroby nadal występowały, ale z czasem traciły na sile ;-)

Bierzesz Lamotryginę , która ma większe działanie antydepresyjne niż lit, ale to jest raczej taki element dodatkowy tego leku, a nie przewodni. Jak dla mnie w tym zestawieniu brakuje czegoś typowo na serotonię, ale podkreślam lekarzem nie jestem i są osoby , którym wystarczy tylko stabilizator.
Może najlepiej skonsultuj to ze swoim lekarzem, jakie on ma na ten temet zdanie i co proponuje.

Jeszcze jedna ciekawostka. Ja od początku brałam mirzaten, czyli od 2010, w różnych kombinacjach (z paroksetyną, escitalopranem, depakine) ale dopiero z wenlafaksyną, obudwie półkóle się zderzyły i zatrybiły ;-D

przez girl anachronism 05 gru 2012, 02:09
Ghandi, odstawiliśmy mirtę, bo wyszłam z depresji. Nie wiem, co podziała na same myśli, bo depresji dalej nie mam. Jutro zadzwonię do psycho i niech on nad tym myśli.

F31

Sortuj wg