CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ( Dean )^2 22 paź 2012, 21:50
To ja coś powiem,brałem ketrel i sporo innych antydepresantów do tego stabilizatory,nie lit bo to ostateczność,ale cytując adasia miauczyńskiego" wszystko to jak krew w piach".Jedyny skutek-senność.
Ostatnio musiałem się uczyć sporo,nie miałem czasu na senność i odstawiłem wszystko.I choć trudno mi w to wierzyć to odkąd to zrobiłem czuje się lepiej a nie gorzej.NIe chce mi się spac,nastrój ten sam jeśli nie lepszy.Jakby dołożyć do tego jakieś spotkania z ludzmi których się lubi raz na czas,jakieś hoby,troche sportu i miłości to może by się w ogóle obeszło bez tych leków wszystkich.
Najgorszy jest wiatr.

przez arahara 23 paź 2012, 00:29
intel napisał(a): Ja gram na bębnach w kapeli

Robercie, czytalem chyba w pierwszej wersji tego watku, jeszcze na GW, ze grasz :)
Jaki metal?

Poza tym, czylalem Twoje niezykle emocjonalne pierwsze posty... Jestem facet ale szczerze: lzy poplynely... gdy doszedlem do kwestii Twojego synka. Sam mam dwojke dzieci i czytalem to co napisales jakbym siebie widzial. Tez tylko dzieci mnie wstrzymuja przed "lekiem ostatecznym". Jakie to okrutne :'( Ciagle bedac z nimi, albo teraz w szpitalu ich wypatrujac, myslac czy rozmawiajac z nimi przez telefon, widze i odczuwam jak beda zyc jak mnie w koncu zabraknie, jak nie wytrzymam w koncu tego obezwladniajacego g.owna...

Bywaj
Dominik
Li ~1mg + lamo 100mg + wortio 10mg + mianse 30mg

przez Widmo 23 paź 2012, 10:07
( Dean )^2 napisał(a):(...) do tego stabilizatory,nie lit bo to ostateczność (...)

Kurcze nie piszcie takich rzeczy!!! Faktem jest, ze na kilkadziesiat procent chorych lit nie dziala odpowiednio leczniczo. U sporej ilosci osob wystepuja objawy uboczne ale bardzo duzej grupie lit doskonale pomaga a efekty uboczne sa zaniedbywalne. Na przyklad mnie. Fakt, ze nie jestem na maksymalnej dawce tylko tej wlasciwej dla remisji. I jest to moj pierwszy i jak na razie jedyny stabilizator. Stad stwierdzenie, ze lit to ostatecznosc jest nieprawda bo czesto daje sie go w pierwszym rzucie. Lit jako stabilizator nawet przezywa renesans!!! Tez na poczatku bylem pod wrazeniem, kiedy naczytalem sie w internecie o "strasznym licie" ale jesli wezmie sie pod uwage specyfike internetu to zawsze bedzie sie pojawiac nieproporcjonalnie do rzeczywistosci wiecej doniesien negatywnych niz neutralnych i pozytywnych. Dlatego nie "straszmy litem" !!!

Intel z tego co piszesz to potrzebujesz porzadnego wsparcia. Ludzkiego, psychologicznego, prawnego...
Zgadzam sie, ze nawet przy dobrych lekach zycie moze czlowieka przyduszac do ziemi. Zycze duzo sil do walki!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez intel 23 paź 2012, 11:09
Jak już pisalem Lit przywrócił mi w miarę "równy" sen, ktorego byłem pozbawiony przez jakieś 1,5 roku.
Wcześniej udawało mi się złapać kilka godzin pseudosnu pod warunkiem, że benzo zapiłem połową butelki wódki.
Wiem jak to brzmi , ale było mi już wszystko obojętne. Niemożnośc spania idąca w parze z obłędną spiralą samobójczych myśli i lękiem doprowadzającym do szaleństwa jest wystarczającym powodem do łapania się wszelkich sposobów, aby choć na chwilę wyłączyć udręczony umysł.
Gdyby nie absurdlanie nasilone sraczki z pewnością litu bym nie odstawiał

Aha.
Gram ........po prostu metal. Niektórzy szufladkują to jako doom inni jako gothic.

Sam oceń

http://www.myspace.com/landscape-of-souls

http://www.youtube.com/watch?v=UL6mGoBuYFU

Niestety chwilowo nie gramy. Po 10 latach grania podarliśmy koty niesłychanie.
Nie wiem co dalej.Może jakaś inna kapela?
Na razie sytuacja nie sprzyja graniu w moim przypadku. Zbyt poryty jestem problemami i nawet granie nie daje wytchnienia.
Ale z pewnością będę za jakiś czas od teraz dalej trzaskał-kto raz zazna scenicznej adrenaliny-jest dożywotnio uzależniony.

Dziś trochę lepiej się czuję.Od wczorajszego wieczora mam coraz większego wkurwa-co zapowiada zwyżkę :D .Zapewne tylko do kolejnego wezwania na sprawę , kiedy to znów przemieli mnie na depresyjno lękowy biegun tego syfu.
intel

przez maargooo 23 paź 2012, 11:57
Intel
nie wiem co powiedzieć po tym wszystkim co napisałeś, więc powiem krótko- gorąco trzymam za Ciebie kciuki! Nie daj się...
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez arahara 23 paź 2012, 12:12
Widmo napisał(a):nie "straszmy litem" !!!

Przyłączam się do apelu Widmo.
Jest tu pewnie sporo świeżo upieczonych Litowców, a oni są już i tak wystarczająco przerażeni.
N.p. ja :-)
A nie chciałbym się już bardziej przerażać (patrz moje posty niedawno) bo... cholercia, ten zestaw Li + lamo zaczyna działać!!!. Pierwszy raz od wielu miesięcy czuję się zupełnie dobrze. Ani za wysoko ani za nisko (choć lekarz wczoraj stwierdził, że oczka mam jednak troszkę jak radary, ale jakoś mu nie wierzę ;)

Strzałka!
Dominik.

przez S jak... 23 paź 2012, 15:36
Intel Tobie tylko Lot Nad Kukułczym Gniazdem
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez intel 23 paź 2012, 20:40
Właśnie niedawno stamtąd powróciłem....
Momentami, gdy przysłuchiwalem się opowieściom o otaczającej delikwentów "zimnej ektoplaźmie" faktycznie czułem się niczym Randle Patrick McMurphy
Lecz brakuje mi demonicznego i magnetycznego spojrzenia Jacka Nicholsona,hehehehe.
A i siosty były całkiem, całkiem .
Z tym ,że wszystkie moje wobec nich tricki były skazane na porażkę-nikt nie bierze na powaznie komplementów rzucanych przez psychopatę na oddziale psychiatrycznym.Nawet przez tak fantastycznego jak ja,hehehehehe
intel

przez ( Dean )^2 23 paź 2012, 22:08
Widmo napisał(a):
( Dean )^2 napisał(a):(...) do tego stabilizatory,nie lit bo to ostateczność (...)

Kurcze nie piszcie takich rzeczy!!! Faktem jest, ze na kilkadziesiat procent chorych lit nie dziala odpowiednio leczniczo. U sporej ilosci osob wystepuja objawy uboczne ale bardzo duzej grupie lit doskonale pomaga a efekty uboczne sa zaniedbywalne. Na przyklad mnie. Fakt, ze nie jestem na maksymalnej dawce tylko tej wlasciwej dla remisji. I jest to moj pierwszy i jak na razie jedyny stabilizator. Stad stwierdzenie, ze lit to ostatecznosc jest nieprawda bo czesto daje sie go w pierwszym rzucie. Lit jako stabilizator nawet przezywa renesans!!! Tez na poczatku bylem pod wrazeniem, kiedy naczytalem sie w internecie o "strasznym licie" ale jesli wezmie sie pod uwage specyfike internetu to zawsze bedzie sie pojawiac nieproporcjonalnie do rzeczywistosci wiecej doniesien negatywnych niz neutralnych i pozytywnych. Dlatego nie "straszmy litem" !!!

Intel z tego co piszesz to potrzebujesz porzadnego wsparcia. Ludzkiego, psychologicznego, prawnego...
Zgadzam sie, ze nawet przy dobrych lekach zycie moze czlowieka przyduszac do ziemi. Zycze duzo sil do walki!!!

Mój psychiatra powiedział że lit to ostateczność więc napisałem że lit to ostateczność i tak zwykle jest w chad.Nie napisałem że zabija,ani że nie jest skuteczny.
Najgorszy jest wiatr.

przez Widmo 23 paź 2012, 23:39
( Dean )^2 napisał(a):Mój psychiatra powiedział że lit to ostateczność więc napisałem że lit to ostateczność i tak zwykle jest w chad.Nie napisałem że zabija,ani że nie jest skuteczny.

Po prostu uwazam, ze trzeba wystrzegac sie nawet przypadkowych stwierdzen, ktore moga w sposob niechcacy demonizowac leczenie litem.
A ze sprawa nie jest prosta i racja nie nalezy do jednej strony ciekawy artykul:
http://www.dwubiegunowa.net.pl/artykul.php?ks=186
"(...) W lipcu 2011 roku Medscape donosi o dwu ważnych badaniach porównujących skuteczność działania litu i kwasu walproinowego w terapii choroby dwubiegunowej.(...) Na razie nie uzyskamy wiarygodnej odpowiedzi na takie pytanie, ale możemy przyjąć, że prawie na pewno są osoby, dla których lepsze będą walproiniany i są takie, dla których lepszy będzie lit. A dla bardzo wielu najlepsze będzie leczenie skojarzone oboma lekami!"

przez arahara 24 paź 2012, 00:03

Ha! Komentarz prof. Święcickiego!

Tak się składa, że go od dwóch miesięcy widuję codziennie. Jest moim ordynatorem na F7@IPiN :)

I trochę morduję go o wszystko co można wiedzieć o licie. Jak zakończę to "szkolenie" to chętnie się z Wami podzielę informacjami!

A swoją droga, jeśli macie jakieś pytania to śmiało, pomęczę bardziej ;)

Z tego co wiem, to najbardziej kopetentna osoba w PL w tematach ChAD i lit.

przez Widmo 24 paź 2012, 00:18
arahara napisał(a):Z tego co wiem, to najbardziej kopetentna osoba w PL w tematach ChAD i lit.

Jest jeszcze prof. Janusz Rybakowski ktoremu tez raczej z litem po drodze :D
http://www.depresja.za.pl/art9.html
" (...) Osobiście uważam jednak, że lit - przy wszystkich zastrzeżeniach – jest nadal jednym z wiodących leków w działaniu profilaktycznym. Rzecz jasna nie można go stosować w przypadkach, gdy chory źle go toleruje bądź wtedy, kiedy są wyraźne przeciwskazania medyczne.(...)"

przez girl anachronism 24 paź 2012, 15:18
Jutro wychodzę po równych 5 tygodniach :105: Mam lekko podwyższony nastrój, więc powoli będę schodzić z antydepresantu.
wild hearts can't be broken.

F31

przez maargooo 25 paź 2012, 12:02
Girl anachronism - trzymam za Ciebie kciuki, oby terapia i ustawione leki przyniosły Ci ulgę i stabilizację :D

Ja zaczynam się zastanawiać nad jakąś terapią, bo nigdy nie byłam, a autoterapia nie przynosi takich skutków jak bym chciała... Co z tego, że czuję się naprawdę przyzwoicie jak wiem, że nie myślę w odpowiedni sposób... Być może potrzebuję by ktoś mnie nakierował... Kurcze, gdyby to wszystko było takie proste :?
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

Sortuj wg