CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Depakiniarz 08 sty 2015, 22:53
Co do litu to mogę powiedzieć że mi pomógł. Co prawda odnotowuję znacząca tendencję spadkową samopoczucia, ale jest to tylko i wyłącznie moja wina, gdyż przez ostatni czas zapominam go brać albo biorę sporadycznie, mieszając z białkiem albo trawą.

przez Tańczący z lękami 08 sty 2015, 23:30
Depakiniarz, a próbowałeś kiedyś życia bardziej "po bożemu"? Mam tu na myśli wieczorny browar zamiast białka i trawy. Do tego regularne branie leków, może jakiś sport, typu trucht albo nordic walking? Swoją drogą nordic walking kojarzy mi się nierozłącznie z emerytami, czyli jest to sport idealny dla ciężko chorych wariatów :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez _Jack_ 09 sty 2015, 00:21
Tańczący z lękami, nordic walking to zajebisty sport. Po 50 minutowym spacerze 400-500 kcal masz spalonych. Zajebisty patent na odchudzanie przede wszystkim a ciężko chorzy wariaci to jeżdżą na Dakar :)
Depakiniarz, się nadziwić nie mogę. Łapałeś remisje na dobranym leku i nagle bierzesz się za wciąganie czy palenie. Shame on you.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marwil 09 sty 2015, 01:29
Nordic to bez obrazy obciach. Nie piszcie już tego słowa:) Brzmi jak gender. Może "dziś trenowałem"?

Macieywwa - trudna sprawa, tona leków. 1,5 roku padaki.
Moja obecna trwała prawie 2 lata. Pierwszy rok na lekach przetragiczny. Próby odstawki wszelkich leków, powroty i w końcu sama Lamo 50mg. Jestem na prostej.
Fatalny stan może trwać długo. U mnie najdłuższy constans to 3 lata, w tym czasie pobyt 4 m-ce u pana Łukasza, lit i nadal zdechlina ciut mniejsza.
W moim przypadku tylko brak leków i czas przynoszą poprawę.
Biorę tą 50 Lamo, żeby mieć czyste sumienie, choć i tak twierdzę, że pewnie g. daje, chociaż uboków ciężkich nie czuję.
Omijaj pociągi. To przejdzie samo z czasem. Oby tylko arsenał leków, które bierzesz niż zakłócił powrotu do normy.
To ci Naukowcy rozkładają ręce? Jak to, przecież nawet PETują mózgi.
Tego syfu nie da się usprawiedliwiać postępem nauki.

Byłem pierwszy raz z córką na basenie. Może nie taka jazda jak na łyżwach, ale człowiekowi w dobrym stanie i wielkich jajach, które większość z nas posiada, mózg nie płata żadnych niespodzianek. Komu płata, ten nie jest w remisji albo ma inne problemy.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez Depakiniarz 09 sty 2015, 09:09
Tańczący z lękami, _Jack_, prawda, nordic to raczej sport dla emerytów, chodzenie u mnie odpada bo po wypadku przy dłuższym spacerze zaczyna mnie kolano niemiłosiernie boleć. W poniedziałek mam rozmowę w sprawie pracy w jednym z gdańskich hoteli na stanowisko recepcjonisty. Praca spokojna, kontakt z ludźmi, czyli to co jest mi akurat w depresji potrzebne. Nie wiem czy mam mówić o stopniu niepełnosprawności, nie każdy zatrudnia 02P

przez Widmo 09 sty 2015, 10:16
guernone napisał(a):macieywwa, pytam, bo kiedyś rozmawiałem ze swoim psychiatrą i mówił, że ostatnio własnie na licie udało mu się ustabilizować paru pacjentów z CHADem, którzy na depakinie, karbamazepinie czy lamo nie dawali sobie rady.

Mi tez lekarz 3 lata temu mowil, ze nastepuje "renesans" leczenia litem i od razu lit dostalem.
http://bipolarnews.org/?p=2940

-- 09 sty 2015, 09:22 --

_Jack_ napisał(a):Tańczący z lękami, nordic walking to zajebisty sport. Po 50 minutowym spacerze 400-500 kcal masz spalonych.

Zdecydowanie popieram.
Choc sam przyznam, ze troche wieje mi (choc nie slusznie) emeryckim klimatem.
Sam po gorach chodze z kijami trekingowymi i wiem jak odciazaja stawy itd. szczegolnie jak sie chodzi z ciezkim plecakiem.
To samo dotyczy ludzi po kontuzjach ukladu ruchu.
Depakiniarz, się nadziwić nie mogę. Łapałeś remisje na dobranym leku i nagle bierzesz się za wciąganie czy palenie. Shame on you.[/quote]
Z jednej strony chad jest zwazany z uzaleznieniami i zyciem na krawedzi
a z drugiej strony nie mozna wykluczyc zwyklej glupoty.

-- 09 sty 2015, 09:25 --

marwil napisał(a):To ci Naukowcy rozkładają ręce? Jak to, przecież nawet PETują mózgi.
Tego syfu nie da się usprawiedliwiać postępem nauki.

Pier...nie.
Rownie dobrze mozesz jeczec nad skutecznoscia leczenia raka, AIDS itd.
Rownie dobrze jeczeli ludzie nad epidemia hiszpanki.

przez marwil 09 sty 2015, 12:01
Rownie dobrze mozesz jeczec nad skutecznoscia leczenia raka, AIDS itd.
Rownie dobrze jeczeli ludzie nad epidemia hiszpanki.

Pomyliłeś kpinę z jęczeniem. Nie rozumiem, czemu wielokrotnie interpretujesz na swoją modłę czyjeś wypowiedzi, mimo iż masz napisane czarno na białym, co postmistrz ;) ma na myśli.
Skuteczność wielu odmian raka wykrytego wcześnie jest z wielkim powodzeniem leczona.
AIDS pochodzi od małpy, którą wydymał prawdopodobnie jakiś afrykański sodomita. Profilaktyka jest tu wystarczającym czynnikiem aby nie zachorować w odróżnieniu od ChAD.
Dobre porównanie z tą hiszpanką - porównywalna bezradność medycyny.
Ale na Ebola biegusiem stworzono szczepionkę. Ta dziedzina medycyny nie szwankuje.
Psychiatrzy zatem plasują się na równi z lekarzami sprzed 100 lat, gdy hiszpanka kosiła.
Pewnie też leczono zagrypionych i były doniesienia o sukcesach.
Taki mamy postęp. Niestety.

-- 09 sty 2015, 11:03 --

Widmo, o ile pamiętam, sam przyznałeś się do kopcenia trawy, a grzmisz nad Depakiniarzem.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez INTEL 1 09 sty 2015, 12:12
macieywwa napisał(a):guernone, obecnie biore lamotrygine 200, karbazepine 600, rispolept 1mg na noc i lorafen 2,5mg coby nie strzelic samoboja.Przerabiałem juz wszystkie stabilizatory oprocz litu, nawet ostatnio moja psych przed swietami wpadła na genialny pomysł zeby sprobowac zestawu sprzed 8 lat ktory postawił mnie wowczas do pionu, asentra plus mianseryna tylko zamiast miansy, mirtazapina.Wytrzymałem 6 dni i eksperyment zakonczył sie, moimi spacerami po dworcu kolejowym i czekaniem na okazje aby zakonczyc te gehenne.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że teoretycznie masz zajebisty zestaw leków...
Nie wiem czemu tak bardzo boisz się Litu.
Brałem go przez 2 lata. Nie powiem żeby spektakularnie jakoś zadziałał, ale był jedynym w tamtym okresie lekiem, ktory nie tylko w żaden sposób nie pogarszał, ale wręcz trochę polepszył stan. Przede wszystkim pozwolil na spanie a to już był duży sukces.
Nie wiem jakby zadziałał w duecie z Lamo ( wtedy jeszcze "leczyli" mnie na "zwykłą " depresję i leków jak lamo nie brali w ogóle pod uwagę, za to uparcie zabijali mnie antydepresantami wszelkiej maści)
Oprócz sraczek, ktore pojawiły się dopiero po kilku miesiącach brania absolutnie żadnych z mitycznych skutkow ubocznych nie miałem. ( pozwolę sobie w tym momencie zacytować fragment ksiązki - tak ku rozweseleniu kolejnego smutnego jak pizda dnia)

"Biorę obecnie Lit w ilości 4 X 250 mg. To jedyny lek, który poprawił lekko mój stan. Mam jednak od niego straszne biegunki. Na mieście srałem już chyba wszędzie. Mam już z góry upatrzone miejsca, gdzie w miarę spokojnie mogę sobie ulżyć. Najgorsze jest to, że od momentu kiedy mnie „natarga” do momentu przymusowej fontanny z dupska mam tylko kilka ciężkich minut. Tak więc srałem już za garażami, w bramach, w parkach, za murkami, w centrum handlowym po wielokroć, podobnie w Mc Donaldzie.
Mój kolega Ander ma bardzo podobny problem. U niego spowodowane jest to inną przyczyną, co nie przeszkadza nam wymieniać się pomysłami na w miarę luksusowe miejsca do srania na mieście. To on polecił mi ZUS ( zasrany ZUS, hehehe ), oraz Urząd Miasta." :D

Oczywiście nie możesz liczyć na jakiś natychmiastowy pozytywny efekt. Wiem z doświadczenia, że to wystarczający powód aby cały ten Lit olać sikiem prostym.
Zdaję sobie sprawę w jakim stanie obecnie jesteś i w żaden sposób nie zamierzam Cię pocieszać, doradzać, indoktrynować.
Z pewnością sam doskonale wiesz czy to już TEN moment aby się zapierdolić, czy też jeszcze nie.
Przypominam sobie ten dziwny, wewnętrzny spokój jaki był mi dany kiedy decyzja w sumie już zapadła i z gotową linką w plecaku chodzilem po lesie. To jakże paradoksalnie przyjemne uczucie, przeczucie że już za chwilę może być po wszystkim. Ostatnie przemyślenia, podsumowania i tak dalej. Czułem się ...mistycznie. Czułem że jestem ponad tym wszystkim.
Jak już wielokrotnie pisałem pewność że samobójstwo jest już w moim zasięgu dała trochę ulgi i możliwość odsunięcia tego czynu w czasie.
Powiem szczerze, że nie wiem czy była to dobra decyzja i czy te nieliczne chwile kiedy od tego czasu było znośnie sa warte całej tej beznadziejnej udręki...
Jeżeli jesteś w stanie zaakceptować kolejny pobyt w szpitalu, jeżeli znajdujesz tam wytchnienie i spokojną choć tymczasową przystań - idź. Dotychczasowe doświadczenie wyniesione z turnusów psychiatrycznych zapewne podpowiada Ci, że tam odpoczniesz, ale czy coś Ci pomogą? Być może tak.
A jak już będziesz chcial ze sobą skończyć do wysadź się w powietrze w jakimś pierdolonym, wypełnionym muslińskim bydłem meczecie. Tak prewencyjnie, żeby te islamskie kuurwy nie czuły się w Polsce tak pewnie jak w przegranej już europie zachodniej :D
Trzymaj się Kolego.
I jeżeli jakiś czytający te słowa wojowniczy islamski "samotny wilk" postanowi mnie dojechać to zapraszam do tańca. Pokaże ci szmato, że mi na życiu nie zależy jeszcze bardziej niż tobie. Możesz mi opierdolić kutacha. Żałuję że nie wieprzowego, ale mogę Go wcześniej wieprzowiną otulić

Nie rozumiem krzyku o ćpanie i ogólnie złe prowadzenie się Depakiniarza
To tak jakby czynić wstręty żyrafie że ma długą szyję :D
Uzależnienia, autodestrukcja i nihilizm to zachowania fundamentalnie wpisane w tą chorobę.
Pisalem wcześniej dlaczego piję każdego dnia. BO NIE DA SIĘ NA TRZEŹWO WYTRZYMAĆ ZE SAMYM SOBĄ. Proste a jednocześnie tak bardzo, dla niewtajemniczonych zagmatwane...

-- 09 sty 2015, 12:13 --

marwil napisał(a):AIDS pochodzi od małpy, którą wydymał prawdopodobnie jakiś afrykański sodomita. Profilaktyka jest tu wystarczającym czynnikiem aby nie zachorować w odróżnieniu od ChAD.

:D :D
Ostatnio edytowano 09 sty 2015, 12:20 przez INTEL 1, łącznie edytowano 1 raz
...nie mam podpisu...

przez marwil 09 sty 2015, 12:17
Skuteczność wielu odmian raka wykrytego wcześnie jest z wielkim powodzeniem leczona.

A nie mówiłem "postmistrz" xD

przez Widmo 09 sty 2015, 13:38
marwil napisał(a):Widmo, o ile pamiętam, sam przyznałeś się do kopcenia trawy, a grzmisz nad Depakiniarzem.

Czas przeszly, a terazniejszy sporadycznie ale dokonywany ;)
Nie ten poziom nie mowiac juz speedzie, ktora jest kilerem dla mozgu.

-- 09 sty 2015, 12:51 --

INTEL 1 napisał(a):Uzależnienia, autodestrukcja i nihilizm to zachowania fundamentalnie wpisane w tą chorobę.
Pisalem wcześniej dlaczego piję każdego dnia. BO NIE DA SIĘ NA TRZEŹWO WYTRZYMAĆ ZE SAMYM SOBĄ. Proste a jednocześnie tak bardzo, dla niewtajemniczonych zagmatwane...

Sa, moga ale nie musza...
Wiem, ze nie jest tez latwo oddzielic objawy chad od "zlego charakteru".
Ale tez trzeba uwazac aby nie wejsc w klimaty typu "Raport mniejszosci".
Skoro wszystko jest zdeterminowane wiec nie mamy zadnej mozliwosci wyboru i zmiany losu?

Nie mam duzego wplywu, ZE choruje ale mam chyba jakis wplyw JAK choruje?
Ale zgadzam sie, ze granice losu i swoboda miedzy nimi sa rozne.
Mozna wiele zrobic w malym ich zakresie albo nic majac wieksze mozliwosci.
Intel dlatego pisalem wczoraj, ze 15 udanych minut na lyzwach moze
byc wiecej warte niz caly udany dzien.

przez Depakiniarz 09 sty 2015, 14:40
Widmo, czy głupota to nie wiem, za dragi sam nie płacę, robi to Ania, ja w życiu ani grosza na nie nie wydałem. Białko jest dobre do seksu 24h, białko jest dobre jak mam posprzątać a mi się strasznie nie chce, białko jest dobre aby poczuć się jak za hipo/manii, białko jest dobre aby zapomnieć, białko jest dobre bo wtedy czuję że żyję w tym smutnym jak pizda świecie. Ucieczka od problemów tego świata, od długów. Tęsknota za hipo czy inną manią jest zbyt silna aby przestać tak nagle brać. Na białku dużo tworzę w przeciwieństwie do depresji.

przez marwil 09 sty 2015, 14:56
Jestem tak styrany długotrwałymi stanami chorobowymi, że nie miałbym skrupułów czegokolwiek wciągnąć, wstrzyknąć, wetrzeć, lub połknąć. Jako były trawiarz, znam mechanizm popadnięcia w nałóg, więc byłyby to pojedyncze wyskoki. Tej jesieni najadłem się grzybków, lecz zebrałem jakieś psiaki zamiast właściwych, bo nic nie poczułem.
Marzy mi się spróbować np. LSD i białego.
Nie ma tego w supermarketach, a biegać po zaułkach mi się nie chce.
Tak więc jedyne co spróbowałem to epizodycznie koda, trampek, benzo.Thc (nałóg definitywnie zakończony).
Nie odmawiam sobie alko, nikotyny, kofeiny, teiny.

przez Depakiniarz 09 sty 2015, 15:12
Po psylocybinie w grzybach wylądowałem swego czasu w szpitalu, miałem okropną jazdę.
Dziś lekarz przepisał mi 120 tabletek tramalu, korci mnie aby zapodać sobie większą ilośc. Po psiakach teoretycznie też powinieneś coś poczuć, zalezy ile wziąłeś, niemal każdy grzyb trujący czy też niejadalny ma właściwości halucynogenne.

przez Widmo 09 sty 2015, 16:50
marwil,
Popalalem, teraz sporadycznie.
Bardziej niz sporadycznie popijam, choc mysle, ze caly czas w normie.
Poprobowalem, kiedys symbolicznie tego i owego: kwasnego, plechowego i bialego :)
Ciezko to okreslic ale jest pewna granica po ktorej mozna powiedziec i latwiej to widac z boku,
ze sie przesadza.
I nie chodzi tylko o ilosc, czestosc ale o podejscie
I o ile thc nalezy zaliczyc do lekkich narkotykow to tak juz nie ma z amfetamina
i paradoksalnie z alkoholem i nikotyna. Halucynogeny to w ogole ciekawa sprawa. Znane przypadki indukowania psychoz a nawet chorob psychicznych.
Dlatego jako chadowiec staram sie oszczedzac.

Sortuj wg