CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez guernone 13 gru 2014, 14:29
INTEL 1 napisał(a):Od kilku dni bezsilnie i beznadziejnie tarzam sie w nasilonym obłędzie. Najgorsza jest pełna świadomość zamglenia, deficytów umysłowych i odrealnienia co uświadamia mnie jak psychicznie bardzo jestem chory...
Nie potrafię opisać tego stanu. Debil? Idiota? Kretyn?

Chyba opisać się nie da, trzeba doświadczyć.
Ja czasami tracę nadzieję, że dane mi będzie choćby zbliżyć się do poziomu rozwoju intelektualnego z przeszłości.
Bo jeśli tak zostanie, to po co mi praca nad zaburzeniami osobowości, emocjami i naprostowywaniem innych skrzywień, jak po prostu będę otępiały?
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez INTEL 1 13 gru 2014, 15:13
Odnośnie terapii grupowej mam bardzo podobne przemyślenia co ty.
Bagatelizowanie, umniejszanie, upowszednianie objawów ( "każdy człowiek ma przecież wahania nastroju") to zdaje się główne założenia takiej terapii co jest chyba najbardziej wkurviające.
Traktowanie pacjentów jak małe, niedouczone, błądzące we mgle, niedorozwinięte dzieci.
Przecież choroby psychiczne tak naprawdę nie istnieją. To tylko subiektywne defekty postrzeganie rzeczywistości. Wmawianie sobie objawów. Nie po raz pierwszy i nie ostatni mam wrażenie że tradycyjni "enefzetowscy" psychologowie to kretyni...Odrealnione, teoretyzujące złote dzieci, którym wydaje się ( całkowice niesłusznie) że pojedli wszystkie rozumy co automatycznie kwalifikuje ich do intelektualnego establishmentu. Reszta ( pacjenci) to tłumoki podatne na prymitywne, pseudopsychologiczne tricki.
...nie mam podpisu...

przez guernone 13 gru 2014, 15:45
INTEL 1, dużo prawdy w tym, co napisałeś.
Do tej pory nawet nie poruszyłem ogromu moich problemów, bo często nie potrafię skleić dwóch sensownych zdań.
Często gadam od rzeczy, automatyzm myślowy potrafi szaleć. Coś mówię, a potem się dziwie co ja k... właśnie powiedziałem. Jakby ktoś mi wkładał słowa w usta.
Mamy co tydzień kwestionariusz objawowy do wypełnienia. Ze 180 pytań. Wyniki mam w okolicy 500, gdzie inni 80-250.

Poza tym, gdybym miał swój umysł to z większością problemów sam potrafiłbym sobie poradził.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez huśtawka 13 gru 2014, 18:49
A ja już nic nie rozumiem..Wczoraj byłam u psychiatry bo mi się leki kończyły i znowu zmiana leków,tylko tym razem zupełnie dla mnie nie zrozumiałe..Mam odstawić Lamotryginę ,zmniejszyć Kwetaplex ,odstawić Sertagen(bo i tak nie działał),.a w zamian dostałam ...Anafranil...No przecież w chadzie nie stosuje się trójcyklicznych antydepresantów bo mogą doprowadzić do hipo/manii...Czy ja źle myślę?..Mam wrażenie że chciała zrobić na złość poprzedniemu lekarzowi,który dołożył mi Lamotryginę,bo się kłócą czy mam chad czy nie mam.Może po Anafarnilu w końcu się dowiedzą tylko żeby nie było moim kosztem...
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez Przegrany123 13 gru 2014, 18:52
Już nie daję rady wytrzymać tego mieszańca...Sam antydepresant jedynie lekko zmniejszył dół,trochę lepiej się wysypiam zmniejszyła się chęć jedzenia.Stan mieszany ciężkie kurestwo szkoda że czas biegnie a u mnie nie widać poprawy wyjścia z tego gówna.Pocieszam się tym że nie biorąc stabilizatorów wreszcie mniej jedząc chudnę,mam normalną pamięć,kreatywność a nie jak po lekach na poziomie zespołu downa.Szkoda że stabilizatory mają tyle negatywów że trzeba zostać debilem otyłym który zgubił inteligencje i nie pamięta z kim i o czym rozmawiał przed kilkoma minutami.Który nie pamięta prostych dat,czynności i ma niezborność ruchów i tyję na diecie.Tylko po co mi to wszystko skoro przez stan mieszany przez tego pierdolca w głowie i tak nie funckjonuję...Czas się zajebać bo wszystkie stabilizatory nastroju to silne leki z ciężkimi skutkami ubocznymi i skutkami które upośledzają psychofizycznie a z chadem bez leków ciężko żyć normalnie bho pewnym barier się nie przeskoczy jak permanenty lęk,bajzel w głowie,napięcie i ciągła chwiejność nastrojów.Tak się nie daję żyć...

huśtawka ja bym się cieszył bo ja zawsze musiałem wymuszać antydepa na psychiatrach bo mi mówili że mam Chad a ja im że nie ale nie dlatego że się z tym nie zgadzałem tylko że nie chciałem brać normotymików które upośledzają funkcje psychomotoryczne.Ciesz się może akurat nie masz Chad i klomi zadziała.Po odstawieniu lamo wróci ci pamięć,kreatywność,inteligencja do poziomu normalnośći (normalności jak bez leków bo chad i tak trochę w tym mąci ale nie tak jak leki).Ja miałem szansę się przekonać czy to nie chad i zawsze kończyło się to źle u Cb nic nie wiadomo.Po Klomi jeździłem samochodem i nie miałem problemów a po stabilizatorach po każdym...A chad jest nieuleczalny i zostaję do końca życia:)
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez huśtawka 13 gru 2014, 19:06
Przegrany123 napisał(a):Już nie daję rady wytrzymać tego mieszańca...Sam antydepresant jedynie lekko zmniejszył dół,trochę lepiej się wysypiam zmniejszyła się chęć jedzenia.Stan mieszany ciężkie kurestwo szkoda że czas biegnie a u mnie nie widać poprawy wyjścia z tego gówna.Pocieszam się tym że nie biorąc stabilizatorów wreszcie mniej jedząc chudnę,mam normalną pamięć,kreatywność a nie jak po lekach na poziomie zespołu downa.Szkoda że stabilizatory mają tyle negatywów że trzeba zostać debilem otyłym który zgubił inteligencje i nie pamięta z kim i o czym rozmawiał przed kilkoma minutami.Który nie pamięta prostych dat,czynności i ma niezborność ruchów i tyję na diecie.Tylko po co mi to wszystko skoro przez stan mieszany przez tego pierdolca w głowie i tak nie funckjonuję...Czas się zajebać bo wszystkie stabilizatory nastroju to silne leki z ciężkimi skutkami ubocznymi i skutkami które upośledzają psychofizycznie a z chadem bez leków ciężko żyć normalnie bho pewnym barier się nie przeskoczy jak permanenty lęk,bajzel w głowie,napięcie i ciągła chwiejność nastrojów.Tak się nie daję żyć...

huśtawka ja bym się cieszył bo ja zawsze musiałem wymuszać antydepa na psychiatrach bo mi mówili że mam Chad a ja im że nie ale nie dlatego że się z tym nie zgadzałem tylko że nie chciałem brać normotymików które upośledzają funkcje psychomotoryczne.Ciesz się może akurat nie masz Chad i klomi zadziała.Po odstawieniu lamo wróci ci pamięć,kreatywność,inteligencja do poziomu normalnośći (normalności jak bez leków bo chad i tak trochę w tym mąci ale nie tak jak leki).Ja miałem szansę się przekonać czy to nie chad i zawsze kończyło się to źle u Cb nic nie wiadomo.Po Klomi jeździłem samochodem i nie miałem problemów a po stabilizatorach po każdym...A chad jest nieuleczalny i zostaję do końca życia:)

Masz trzy wyjścia do wyboru więc Ty decydujesz:
1.Brać stabilizatory i być stabilnym debilem
2.Nie brać stabilizatorów i być kreatywnym w rozchwianym nastrojem który prędzej czy później trafisz albo do szpitala albo na cmentarz
3.Cmentarz (nie polecam) ;)

Ja nie miałam po lamo czy kweta skutków ubocznych,ani nie miałam wrażenie że wpływają negatywnie na moją inteligencje.Czułam się do dupy lecz stabilnie,nie bałam się w jakim nastroju obudzę się kolejnego dnia.Chociaż w ostatnim czasie mam obniżony nastrój.
Owszem chad jest nieuleczalny ale przy prawidłowym długotrwałym leczeniu można osiągnąć długą i szczęśliwą remisję.
Ostatnio edytowano 13 gru 2014, 19:08 przez huśtawka, łącznie edytowano 1 raz
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez Przegrany123 13 gru 2014, 19:07
Mi 4 lata leczenia Chad dało tylko tyle że mam teraz przez leki dodatkowe 27 kg i nadkawsotę i trochę spokoju w głowie kiedy je brałem.Teraz bez stabilizatorów chudnę jedząc tak samo jak wcześniej.Leki w Chad to porażka i jedno wielkie G....

przez guernone 13 gru 2014, 19:18
huśtawka napisał(a):Mam wrażenie że chciała zrobić na złość poprzedniemu lekarzowi,który dołożył mi Lamotryginę,bo się kłócą czy mam chad czy nie mam.Może po Anafarnilu w końcu się dowiedzą tylko żeby nie było moim kosztem...

Myślę, że nie ma sensu się narażać przez widzimisię jakiejś pseudolekarki.
Może rozważ kolejną zmianę psychiatry.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Przegrany123 13 gru 2014, 19:25
Mimo reemisji leki tak dużo zabierają że to się zwyczajnie nie opyla :smile: Takie jest moje zdanie.Potem człowiek się budzi z ręką w nocniku kiedy leki przestają działać a tyle poświęcił leczeniu i lekom.Pójdę na psychoterapią może nauczę się z tym żyć bez leków ew. na samych antydepresantach które nie uniemożliwiają mi tylu rzeczy.Zresztą byłem stabilny jedynie na 3 stabilizatorach,małe dawki na mnie już nie działają a życie na takich lekach i dużych dawkach to nie życie po czasie i te dawki przestają działać itd.A bycie grubym upośledzonym debilem wcale nie jest takie fajne jak tu się nie którym wydaję.A jeśli nie to cmentarz w sumie nie ja pierwszy w wieku 20 lat się zabiję nie którzy giną w wypadkach albo są zdrowi i popełniają samobójstwo.Takie jest życie nie ja pierwszy i ostatni :)

huśtawka ja już się nie boję w jakim nastroju się jutro obudzę bo wiem że w złym i żadne autosugestie czy wyobrażanie sobie przed snem że w dobrym nic nie daję.Od roku się budzę w złym i nic tego nie zmienia więc czego się bać przyzwyczaiłem się.Czy to się nazywa właśnie pogodzenie się z chorobą?

-- 13 gru 2014, 18:32 --

guernone napisał(a):
huśtawka napisał(a):Mam wrażenie że chciała zrobić na złość poprzedniemu lekarzowi,który dołożył mi Lamotryginę,bo się kłócą czy mam chad czy nie mam.Może po Anafarnilu w końcu się dowiedzą tylko żeby nie było moim kosztem...

A może w końcu się dowie czy ma Chad czy nie skoro lekarze się spierają.Choć w sumie diagnoza i pewność że się ma Chad potrafi jeszcze bardziej dobić przynajmniej u mnie tak było.U niej jest jeszcze nadzieję nawet lekarka nie jest pewna.Mi już żaden lekarz nie daję nadzieji więc sam probuję biorąc tylko antydepresant ;)

przez huśtawka 13 gru 2014, 19:59
guernone napisał(a):

Wiesz,to pani doktor z bardzo dużym i długoletnim doświadczeniem,także na oddziale. Ten drugi jest dużo młodszy,choć nie mówię że przez to się mniej zna na chorobach.Dlatego już nie wiem komu mam wierzyć.Jestem zdezorientowana.Mam tylko nadzieję że będę w stanie zauważyć zmiany w górę i zareaguję na czas.Do tego drugiego lekarza trudno się dostać.Co prawda przyjmuje prywatnie ale nie mam kolejnych 150 zł by u niego zostawić.W każdym bądź razie grzecznie proszę jeśli ktoś zauważy że mi zaczyna odbijać,to niech da znać ;)
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez guernone 13 gru 2014, 20:15
huśtawka, "W naturalnym przebiegu choroby ryzyko wystąpienia epizodu maniakalnego bezpośrednio po epizodzie depresyjnym
jest oceniane na 4-8%, monoterapia lekiem przeciwdepresyjnym może istotnie zwiększyć to ryzyko, zwłaszcza w przypadku stosowania TLPD i wenlafaksyny,"

Powodzenia :mrgreen:
Pisz często.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Przegrany123 13 gru 2014, 20:30
4-8% to bardzo mało.Zdecydowanie częściej pewnie jest brak poprawy po antydepresancie,stan mieszany lub szybka zmiana faz.

przez huśtawka 13 gru 2014, 20:35
guernone napisał(a):huśtawka, "W naturalnym przebiegu choroby ryzyko wystąpienia epizodu maniakalnego bezpośrednio po epizodzie depresyjnym
jest oceniane na 4-8%, monoterapia lekiem przeciwdepresyjnym może istotnie zwiększyć to ryzyko, zwłaszcza w przypadku stosowania TLPD i wenlafaksyny,"

Powodzenia :mrgreen:
Pisz często.

Na razie biorę jeszcze lamo ale w zmniejszonej dawce(minimalnej) i kwete choć też bardziej nasennie bo 50 mg to raczej nie działa stabilizująco.Pożyjemy-zobaczymy...Oby mi znowu jakiś bezcenny pomysł nie przyszedł do głowy ,bo już nie mam ochoty robić z siebie klauna.. :105:
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez guernone 13 gru 2014, 21:07
Ale mam dzisiaj od rana niezłego wkurwa. Co nie wyjdę na prosta to gdzieś z boku ktoś mi wbija kolejną szpilę.
Wasze zdrowie.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

Sortuj wg