CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez INTEL 1 01 kwi 2014, 10:45
Ja tam nie wyśmiewam teorii o prawdziwym opętaniu.
Oczywiście nie obstaję tutaj przy chrześcijańskiej wersji opętania. Coś jednak może być na rzeczy, zwłaszcza że stan ten jest od wieków opisywany przez odległe i diametralnie różne kultury.
Może to tylko zmiany w mózgu, może nie. Nie zgłębiałem zbytnio tego tematu, który może okazać się ciekawy.
Egzorcyzmy Emily Rose to zaiste ze wszech miar dobry film.
Drugi , który stał się już klasykiem to Egzorcysta.
Dziś mam straszne leny. Trzeba się będzie czymś poratować.
Moja teoria jest następująca:
Z świadomości dzięki używkom wyparłem całkowicie stres związany z sądową matnią i całą to otoczką. Poważnie. Mam to w dupie i nawet o tym nie myślę. Totalna olewka.Mimo to, że jutro kolejna sprawa.
Ale jak się okazuje istnieje coś takiego jak podświadomość, której tak łatwo nie da się oszukać ....
I ona za pomocą lęku daje znać o sobie. Cholera -jak ją oszukać? No jak?
...nie mam podpisu...

przez S jak... 01 kwi 2014, 11:41
INTEL 1 napisał(a):Ale jak się okazuje istnieje coś takiego jak podświadomość, której tak łatwo nie da się oszukać ....

Naćpać się :mrgreen: innego leku nie znaju
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez Widmo 01 kwi 2014, 12:20
INTEL 1 napisał(a):Ale jak się okazuje istnieje coś takiego jak podświadomość, której tak łatwo nie da się oszukać ....

Zle zadane pytanie. Reagujemy na to co niesie otaczajacy nas swiat. To jak reagujemy zalezy od nas ale i od wielu roznych nieswiadomych mechanizmow dzialania umyslu - najlatwiej to wrzucic do worka z nazwa podswiadomosc.
Jedyne co zostaje nam to samemu dobrze ingerowac zarowno w otaczajacy nas swiat, jak i zmieniac na lepszy (czyli zgodny z rzeczywistoscia), sposob w jaki go odbieramy. Niestety akurat chad obydwie te rzeczy ewidentnie zaburza. Oszukiwanie podswiadomosci bedzie wiec dzialanie na wtornym poziomie a wiec mniej skutecznym o nawet niemozliwym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez barsinister 01 kwi 2014, 17:52
INTEL 1 napisał(a):Coś jednak może być na rzeczy, zwłaszcza że stan ten jest od wieków opisywany przez odległe i diametralnie różne kultury.
Może to tylko zmiany w mózgu, może nie. Nie zgłębiałem zbytnio tego tematu, który może okazać się ciekawy

jak również przez psychiatrię (zaburzenia transowe i opętaniowe, osobowość dyssocjalna), widziałem to kiedyś na żywo i faktycznie robiło niesamowite wrażenie
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez khaleesi 01 kwi 2014, 21:47
Depakiniarz napisał(a):Dziś wpadłem na pomysł aby pewnego dnia zekranizować mojego bloga. Ciekawe czy znajdzie się jakiś debil który wyłoży kasę na produkcję i następny, który to wyreżyseruje. Andrzej Wajda?, Jan Jakub Kolski?, Agnieszka Holland? W rolach głównych widzę braci Mroczek, dlatego że są tani i tak samo tanio grają, musi być jeden dubler gdyby drugi przy okazji odgrywania roli dostał zapaści. W roli Ani widzę Martę Grycan, która swoją figurą najbardziej mi przypomina swoją byłą kobietę. W roli swojego lekarza obsadzę tego kolesia co grał w II sezonie "13 Posterunku", ten co miał metalową rękę.

Wyobrażacie sobie jednego z braci Mroczków krzyczących do Marty Grycan- :" Ty stara jebana ku.rwo zabije cie!" ? :D

:mrgreen: hehe
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Depakiniarz 02 kwi 2014, 17:11
Moja była wysłała mi łacznie wczorajszej nocy 700 sms o tej samej treści. Ma równo nasrane pod sufitem. W związku z tym że nie odpowiadałem, wysłała mi taką wiadomość :

ANIA: Uwazaj na wystawe....ja tez mam duzo znajomych a opinia o takim czlowieku jak ty jest w takich sprawach kluczowa. Nie zapomnij ze zbieram twoje kompromitujące maile, wiadomosci skype i smsy-y o tym jak mnie wyzywałeś, obrażałeś, groziłeś śmiercią itd... :)))) "

Moja odpowiedź

" Nie zapominaj że jestem chory i to co robię jest jedną z typowych objawów mojej choroby. Ty też masz nieźle nasrane pod sufitem Wysyłając setki sms o tej samej treści. Zadaj sobie pytanie moje droga, kto tu jest chory, ty, czy ja, czy może oboje, bo twoje zachowanie też nie jest normalne i przypomina mi typowy objaw borderline. Przeczytaj sobie, a nie /cenzura/ mi ciągle o jakiejś twojej ideologii wyssanej z palca. Nie kocham Cie, to jest już pewne, jak będę w stanie ci pomóc z dalszym remontem mieszkania to to zrobię, ale na razie to z łaski swojej po prostu odczep się ode mnie i swój czas poświęć na to aby przeczytać o mojej i swojej chorobie bo do tej pory na pewno tego nie zrobiłaś. Pozdrawiam cię bardzo serdecznie, miłego popołudnia Tobie życzę i proszę cię abyś wrzuciła czasem na luz. Numer telefonu dziś zmienię, jak chcesz to oddam tobie tą kartę którą dostałem od ciebie. Będę miał też dziś pieniądze więc oddam także jakąś część długu który jestem tobie winny. Ja też zbieram o tobie informacje, chociażby to jak się przyznajesz że wciągałaś białko. Ja też zgadzam się, ale przy mojej chorobie podatność na branie używek jest wielce wysoka. Uważasz się za zdrową i to jest twój błąd. Skorzystaj z pomocy, to nic nie kosztuje, idź na terapię, teraz NFZ refunduje takie rzeczy. Pamiętam jak nawiązałaś do tego że mój lekarz psychiatra pracuje w przychodni, a każdy lekarz tam pracujący- jak to się wyraziłaś- jest nic nie wart. Otóż do twojej wiadomości- lekarze poza pracą w przychodni mają też swoje prywatne gabinety. Jeśli uraża cię duma i twoja burżuazyjna osoba nie postawi nogi w przychodniowym gabinecie psychiatrycznym, idź i zapisz się prywatnie.

No i może tak na koniec: Won do piekła kurwo wściekła! :) "

przez khaleesi 02 kwi 2014, 17:15
Depakiniarz napisał(a):Moja była wysłała mi łacznie wczorajszej nocy 700 sms o tej samej treści. Ma równo nasrane pod sufitem. W związku z tym że nie odpowiadałem, wysłała mi taką wiadomość :

ANIA: Uwazaj na wystawe....ja tez mam duzo znajomych a opinia o takim czlowieku jak ty jest w takich sprawach kluczowa. Nie zapomnij ze zbieram twoje kompromitujące maile, wiadomosci skype i smsy-y o tym jak mnie wyzywałeś, obrażałeś, groziłeś śmiercią itd... :)))) "

Moja odpowiedź

" Nie zapominaj że jestem chory i to co robię jest jedną z typowych objawów mojej choroby. Ty też masz nieźle nasrane pod sufitem Wysyłając setki sms o tej samej treści. Zadaj sobie pytanie moje droga, kto tu jest chory, ty, czy ja, czy może oboje, bo twoje zachowanie też nie jest normalne i przypomina mi typowy objaw borderline. Przeczytaj sobie, a nie /cenzura/ mi ciągle o jakiejś twojej ideologii wyssanej z palca. Nie kocham Cie, to jest już pewne, jak będę w stanie ci pomóc z dalszym remontem mieszkania to to zrobię, ale na razie to z łaski swojej po prostu odczep się ode mnie i swój czas poświęć na to aby przeczytać o mojej i swojej chorobie bo do tej pory na pewno tego nie zrobiłaś. Pozdrawiam cię bardzo serdecznie, miłego popołudnia Tobie życzę i proszę cię abyś wrzuciła czasem na luz. Numer telefonu dziś zmienię, jak chcesz to oddam tobie tą kartę którą dostałem od ciebie. Będę miał też dziś pieniądze więc oddam także jakąś część długu który jestem tobie winny. Ja też zbieram o tobie informacje, chociażby to jak się przyznajesz że wciągałaś białko. Ja też zgadzam się, ale przy mojej chorobie podatność na branie używek jest wielce wysoka. Uważasz się za zdrową i to jest twój błąd. Skorzystaj z pomocy, to nic nie kosztuje, idź na terapię, teraz NFZ refunduje takie rzeczy. Pamiętam jak nawiązałaś do tego że mój lekarz psychiatra pracuje w przychodni, a każdy lekarz tam pracujący- jak to się wyraziłaś- jest nic nie wart. Otóż do twojej wiadomości- lekarze poza pracą w przychodni mają też swoje prywatne gabinety. Jeśli uraża cię duma i twoja burżuazyjna osoba nie postawi nogi w przychodniowym gabinecie psychiatrycznym, idź i zapisz się prywatnie.

No i może tak na koniec: Won do piekła kurwo wściekła! :) "

Jak jej nie szkoda kasy? 700 sms to chyba lekkie przegięcie jest.

To widzę burzliwy był ten Wasz związek :twisted:
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez macieywwa 02 kwi 2014, 17:20
Depakiniarz, Twoja walka z ex przypomina mi moja wojne ktora toczyłem przez trzy miesiace od wrzesnia ubiegłego roku ze swoim rozhisteryzowanym borderem.
Chwilami mam wrazenie ze sa bardziej pojebane niz my ze swoim chadem :D
ostatnie zdanie jest w cipeczke, jednak wątpię czy zrozumie :mrgreen:

-- 02 kwi 2014, 17:24 --

khaleesi, Teraz sa abonamety w ktorych masz smsy i polaczenia bez ograniczen, placisz stała miesięczna opłate abonamentowa i chajda do bulu dzwonisz i piszesz :D
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez khaleesi 02 kwi 2014, 17:24
czy u wszystkich CHADowców tak przebiegają związki? W sensie miłośc i nienawiść połaczone? :twisted:
Mistrz Avatara

przez Depakiniarz 02 kwi 2014, 17:33
Oboje mamy numer w play, a tam sa darmowe minuty i sms. Dziś chyba zmienię numer a karte po prostu połamię i jej przyniosę w kopercie. Mam tego już dosyć. Czy przebiegaja tak samo - nie wiem, u mnie była raz nienawiść raz miłość, ale było to chyba spowodowane tym, że ona nawet sie nie pokusiła aby zajrzeć na neta i przeczytać o mojej chorobie. Jakby tak zrobiła, to by na pewno natrafiła na mojego bloga który jest na 1 stronie w google i wtedy dopiero bym miał jazdę. Poza tym była starsza o 14 lat ode mnie. Zawsze lubiłem takie babeczki i nic nie wskazuje na to aby swoje upodobania zmienił.

przez khaleesi 02 kwi 2014, 17:39
Depakiniarz, zawsze możesz na sympatii czy innym portalu zapoznać starsze panie.
Tak dopytuje bo w każdym związku zdarzają się kłótnie ale ona chyba poważnie ma bordeline bo słowa jakie używa i te rzekome sms co niby do innego wysyła a do Ciebie przypadkiem trafiają to wybacz ale to jest żałosne. Niech Ci nabluzga i tyle. Czego ona właściwie oczekuje? :bezradny: Ok mogła się zawieść na Tobie jak na człowieku ale wystarczy jak wysle to w kilku sms i tyle. Skoro dla niej nie zasługujesz na uwagę to po kiego grzyba się doczepiła?
Mistrz Avatara

przez Depakiniarz 02 kwi 2014, 18:06
Nie wiem sam tego, pozostaje to dla mnie tajemnica. Moze mnie kocha i dlatego tak robi. Ja już jej nie kocham za niezrozumienie. Wiem, że ona i tak sie z nikim nie spotyka, robi to specjalnie aby wzbudzic we mnie zazdrosc, ale z wiadomych przyczyn zazdrosci u mnie z jej powodu nie ma i tyle:)

A na sympatii mam konto, swego czasu babeczki sie wyrywalo, chociaz ja wole zdecydowany kontakt, np podejsc na ulicy i zwyczajnie zagadac.

przez trust_me 02 kwi 2014, 18:10
cześć wszystkim.
znów "chwilę" mnie nie było. jest źle, nie mam na nic siły i mam wredne myśli s. nie radzę sobie z życiem.
nawet nie wiem co więcej mogłabym napisać, bo ostatnio wszystko zawalam...
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez Geminus 02 kwi 2014, 19:30
Skoro o miłości piszecie to muszę Wam powiedzieć, że właśnie się zakochałam :mrgreen: Byłam pewna, że nie mam w sobie już żadnych uczuć i emocji a ni z tego ni z owego trafiła mnie strzała amora :mrgreen: Mam nadzieję tylko, że to prawdziwe uczucie a nie wiosenna hipomania ;)

Sortuj wg