CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez trust_me 12 lis 2013, 21:24
lolil napisał(a):Czy to normalne w "naszej chorobie", że w fazie depresji nie ma się ochoty na naukę, nic nie może mnie zmotywować, dołuję się jeszcze bardziej że nic nie umiem, a w fazie manii/hipomanii też nie ma się ochoty na naukę bo przecież jest tyle ważniejszych rzeczy do zrobienia i bardziej radosnych i uszczęśliwiających niż jakieś tam siedzenie nad książkami? Jak to jest/było z tym u was? Bo ja już nie wiem czy to choroba daje mi w kość, czy to zwykłe lenistwo... A pomyśleć że jeszcze jakiś czas temu potrafiłam godzinami się uczyć tego co studiuję, a teraz...

mam to samo i też zaczynam się zastanawiać, czy po prostu jestem tylko leniwa i nie leniwa...
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez lolil 12 lis 2013, 21:33
Dziękuję wam za odpowiedzi i życzę zdrowia. Miejmy nadzieję, że nastrój będziemy mieć coraz stabilnijeszy.

przez Semir 12 lis 2013, 21:57
lolil. czasem też jest tak że w depresji na się problemy ze. zrobieniem czegokolwiek wszystko staje się bezsensowne nienawidzi się swojej pracy a w manii ma się zapał do każdej powierzonej rzeczy a praca staje się najwspanialsza na świecie ja tak mam z różnicą że mnie do wkurza
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez INTEL 1 13 lis 2013, 10:19
Po raz kolejny "mózg mi stanął" ( impotent to by się ucieszył faktem "stanięcia" lecz w trochę innym miejscu)
Mam zwyczajnie zagwożdżony umysł. Czuję się jak debil i nie potrafię sobie wyobrazić, że może być inaczej...Pomimo tego, iż mam świadomość , że potrafiłem napisać książkę. Tak to jest w depresji. Świat jest definiowany przez pryzmat objawów i nie ma możliwości przypomnieć sobie że bywa też inaczej.
Cięzko mi się pisze, gubię wątek, mylę litery. Nie chce mi się trwać w takim stanie. Znów straciłem dostęp do intelektualnych zasobów. Muszę niczym żółw zaszyć się w skorupie zobojętnienia i przeczekać....
...nie mam podpisu...

przez _Jack_ 14 lis 2013, 03:45
Cholerna depresja nie daje żyć.Męczę się już 6 lat i czekam na decyzje orzecznika odnośnie renty. Intel mam identyczne objawy otępienia w depresji. Trudności w skupianiu się,trudności z pamięcią i na dogrywkę też jestem impotentem.Mam tak jakby wolniejsza reakcja na bodźce i zmęczenie.Szkoda gadać, ale widzę ,że "twoje sprawy" mają się nie najgorzej skoro dalej się udzielasz na forum :).
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez INTEL 1 14 lis 2013, 10:48
_Jack_ napisał(a): widzę ,że "twoje sprawy" mają się nie najgorzej skoro dalej się udzielasz na forum :).

Taaaaa
Dorzucili mi zarzuty............ To nic, że wyssane z palca zupełnie. Słowo kur.wy jest święte i nie potrzeba poza tym słowem żadnych dowodów. Milicja zawsze korzysta z takich okazji i czyści archiwa z niewyjaśnionych spraw podsuwając delikwentowi kolejne papierki do podpisania. Moje zaprzeczenia nie mają najmniejszego sensu w konfrontacji ze "skruszoną kurw.ą" Jego to wali. Niezależnie od ilości zarzutów i tak ma zagwarantowany wyrok w zawieszeniu. Obojętnie 100 czy 390 zarzutów i obojętnie jakiej wagi. No chyba że zbrodnia...
Tak to działa.
Jedyne co mogę robić to wszelkimi sposobami przedłużać proces, tak aby za rok - dwa, a nie za kilka miesięcy mnie dojechali...
I szlag mnie trafia że pozostały czas jest marnowany depresją czy innym chadowskim gów.nem. Powinienem "łapać" każdy dzień i wyssać wszystko co możliwe z tych dni, ktore mi pozostały.... Gdybym był zdrowy to uczyniłbym z resztki życia niekończącą się imprezę....
...nie mam podpisu...

przez maargooo 14 lis 2013, 13:12
A ja wdrażam nowy lek... Zobaczymy co będzie. Aktualnie w dalszym ciągu bliżej dołka i senność tak ogromna, że mogłabym nie wychodzić z łóżka...
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez INTEL 1 14 lis 2013, 13:14
Co wrzucasz?
...nie mam podpisu...

przez lolil 14 lis 2013, 16:14
Eh... Jak sobie radzicie/radziliście na studiach? Jestem na dziennych (po raz kolejny) i mimo, że uczę się to nic mi nie wychodzi dobrze (jestem na ścisłym kierunku). A ostatnio jest jeszcze gorzej bo często łapią mnie doły albo jestem senna i wtedy to już w ogóle nie mogę i nie chce mi się uczyć. Chciałam iść na konsultacje, ale za każdym razem łapie mnie dół przed nimi, a w takim stanie wiadomo że nigdzie nie pójdę... Jestem nieźle z tego powodu podłamana :(

przez malgosia7602 14 lis 2013, 16:29
Witam z "kukułczego gniazda" :D

barsinister napisał(a):od stanu mieszanego na pewno trzeba odróżnić stan przejścia między manią i depresją (i na odwrót), który ma często podobne objawy, ale nie tak nasilone

Tak też było w moim przypadku. Od wczoraj-mania :yeah: Akurat minęło 4 tygodnie od wejścia na 60 mg fluoksetyny, raz już tak miałam rok temu, wtedy szybko odstawiłam. Przyjechałam do Kliniki we wtorek, a już dziś jestem po odstawieniu antydepa. Poszło szybko i gładko.
Od wczoraj weszła lamotrygina, o która zawzięcie walczyłam :) INTEL, załamałeś mnie :( Tak bardzo uwierzyłam w ten lek i w miałam nadzieję, że u Ciebie będzie dobrze.
Depakine, póki co zostawili, zwiększając dawkę do 900 mg, aby mnie chronić zanim zacznie działać nowy lek.
Wczoraj "fruwałam", cały oddział miał niezły ubaw, pierwszy taki dzień od około 3 lat. Dusza towarzystwa :D Męczące. Nie chcę tak. Chcę stabilności.
Dziś jest ok, trochę się wyciszyłam, czuję się elegancko.
Pozdrawiam Was i życzę wytrwałości :)
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez INTEL 1 14 lis 2013, 16:56
Małgosia - ależ lamo u mnie działa znakomicie
Ten zjazd trzeba zwyczajnie przeczekać. Z doświadczenia wiem że potrwa maksymalnie 2 tygodnie i znów wejdę na obroty.Ta pewność mnie uspokaja. Jak już wielokrotnie pisalem - porównując do stanu sprzed lamo, to tak, jak jest teraz może być już do końca życia....
Tak więc spokojnie
...nie mam podpisu...

przez Asmo 14 lis 2013, 19:47
Juz pochwalilem ze czuje sie dobrze a znow sie spierdaczylo. Czyli jednak szarpiemy sie dalej. Od poziomu sredniego do poziomu ponizej. Dziwnie sie czuje. Jesli mnie psychiatra zapyta jak sie czuje to powiem nie wiem... (ze wskazaniem na dol). Zauwazylem ze nic mi sie nie chce, szybciej sie mecze, wszystko kosztuje wiele energi no i nastroj sie buja. Staram sie o tym nie myslec organizowac czas. Praca, szukanie zajec w domu, silownia i inne obowiazki ale jak usiade nie robie nic, dopada mnie ten czort z ktorym nie pomoze nawet sila miesni.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Łapa 14 lis 2013, 20:07
lolil napisał(a):Eh... Jak sobie radzicie/radziliście na studiach? Jestem na dziennych (po raz kolejny) i mimo, że uczę się to nic mi nie wychodzi dobrze (jestem na ścisłym kierunku). A ostatnio jest jeszcze gorzej bo często łapią mnie doły albo jestem senna i wtedy to już w ogóle nie mogę i nie chce mi się uczyć. Chciałam iść na konsultacje, ale za każdym razem łapie mnie dół przed nimi, a w takim stanie wiadomo że nigdzie nie pójdę... Jestem nieźle z tego powodu podłamana :(

Mnie studia szły w porządku, ale przerwałem z powodu ChADu. Za rok, dwa wracam.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez _Jack_ 14 lis 2013, 22:44
INTEL 1 napisał(a):
_Jack_ napisał(a): widzę ,że "twoje sprawy" mają się nie najgorzej skoro dalej się udzielasz na forum :).

Taaaaa
Dorzucili mi zarzuty............ To nic, że wyssane z palca zupełnie. Słowo kur.wy jest święte i nie potrzeba poza tym słowem żadnych dowodów. Milicja zawsze korzysta z takich okazji i czyści archiwa z niewyjaśnionych spraw podsuwając delikwentowi kolejne papierki do podpisania. Moje zaprzeczenia nie mają najmniejszego sensu w konfrontacji ze "skruszoną kurw.ą" Jego to wali. Niezależnie od ilości zarzutów i tak ma zagwarantowany wyrok w zawieszeniu. Obojętnie 100 czy 390 zarzutów i obojętnie jakiej wagi. No chyba że zbrodnia...
Tak to działa.
Jedyne co mogę robić to wszelkimi sposobami przedłużać proces, tak aby za rok - dwa, a nie za kilka miesięcy mnie dojechali...
I szlag mnie trafia że pozostały czas jest marnowany depresją czy innym chadowskim gów.nem. Powinienem "łapać" każdy dzień i wyssać wszystko co możliwe z tych dni, ktore mi pozostały.... Gdybym był zdrowy to uczyniłbym z resztki życia niekończącą się imprezę....

Świadek Koronny w majestacie prawa to świętość.Każde jego słowo i każde jego zeznanie jest wiarygodne.Z tego co słyszałem to dla Prokuratora to też ogromny prestiż i podstawa do awansu jeżeli ma pod sobą świadka 60-tke. Wiem ,że działa organizacja Stop Pomówieniom i te problemy są naświetlane w programie Państwo w Państwie.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Sortuj wg