Czy to depresja ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czy to depresja ?

przez jacekxd 23 maja 2012, 16:46
Witam wszystkich nazywam się Jacek mam 19 lat,i często sie czuje przygnębiony w mojej głowie świtają myśli że nic w życiu nie osiągne.Czasami też sobie myśle czy dobrze że ja żyje,dzieje sie tak jak ktoś mnie wyzwie urażi zawsze czuje pustke w głowie.Jeszcze do tego dochodzi ciągłe siedzenie w domu poprostu czuje sie bezpieczny jak jestem w domu.Dodam że mam grzybice skóry i ta choroba też to wszystko potęguje.Czy to jakieś zaburzenie ?

Czy to depresja ?

przez Artemizja 23 maja 2012, 19:01
jacekxd, trudno jest cokolwiek powiedzieć na podstawie kilku zdań.Niestety,ale nikt na forum Cię nie zdiagnozuje.Tego może dokonać jedynie specjalista w realu...miałeś już kiedyś kontakt z psychiatrą/psychologiem?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Czy to depresja ?

przez jacekxd 23 maja 2012, 19:32
nigdy nie byłem u psychologa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to depresja ?

przez Artemizja 23 maja 2012, 19:39
jacekxd, to może czas się wybrać?Skoro napisałeś na forum,to myślę,że czujesz,że coś jest nie tak i potrzebujesz pomocy...a jej może Ci udzielić psycholog/psychiatra....

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Czy to depresja ?

przez jacekxd 23 maja 2012, 19:50
No wiem że coś nie tak najlepiej sie czuje będąc sam

Czy to depresja ?

przez Artemizja 24 maja 2012, 09:54
jacekxd, myślę,że dobrze by było rozważyć,czy chcesz spróbować zmian w życiu.Po tym,co napisałeś na forum,wynika,że Twoje obecne życie nie do końca Ci odpowiada.Jeśli tak,to wskazana by była porada u psychologa/terapeuty,ponieważ właśnie z Jego pomocą można rozszerzyć wachlarz możliwości i spróbować wprowadzić zmiany,dotrzeć do rzeczy,które sprawiają trudności.Jeśli masz w sobie motywację,chęć zmian,to już połowa sukcesu.Rozważ przynajmniej taką opcję...

Pozdrawiam ciepło ;)

Administrator

Czy to depresja ?

przez jacekxd 25 maja 2012, 12:17
Witam po raz kolejny.To co dziś zauwarzyłem w swoim zachowaniu to że ciągle myśle o przeszłości że ciągle mam grzybice.Nie moge przestać o tym myśleć.Wczoraj to taki smutek miałem łzy mi poleciały a w głębi siebie czułem że to koniec że umre.Nie wiem co robić

Czy to depresja ?

przez wyrzygany 26 maja 2012, 21:45
Napisałeś że masz 19 lat to teraz pewnie jesteś po szkole średniej i jak rozumiem to ze względu na tą grzybice unikasz ludzi aby uniknąć komentarzy wyzwisk itp Tak?

Czy to depresja ?

przez jacekxd 27 maja 2012, 11:59
Witam wyrzygany tak mam 19 lat chodze do ZSZ tak ze względ na grzybice unikam ludzi ciężko mi przebywać wśród ludzi zdrowych,czasem to sie boje do nich odezwać i ciągle myśle o tej chorobie poprostu sie zadręczam

Czy to depresja ?

przez *Monika* 27 maja 2012, 13:47
jacekxd, Traktujesz tą chorobę skóry tak, jakby miała Cię dyskwalifikować w oczach innych.
Jaki stosunek do tej choroby mają Twoi rodzice?
Obrazek
Główny Moderator

Czy to depresja ?

przez jacekxd 27 maja 2012, 15:50
Cześć Monika,tak mama mnie wspiera często w trudnych tych sytuacjach,mimo tego ja zawsze myśle że przez tą chorobe jestem o wiele słabszy od innych

Czy to depresja ?

przez *Monika* 27 maja 2012, 19:34
jacekxd, Nie z takimi chorobami ludzie się borykają. Wiem, ze nie jest to pocieszeniem.
Może zmień lekarza. Leczysz się ciągle u tego samego?
Może wspomagaj się ziołami, oczywiście u kogoś, kto zajmuje się ziołolecznictwem.

Dobrze, ze mama Cię wspiera, ale może przez to właśnie wsparcie odczuwasz, że jesteś naznaczony jakimś charyzmatem? Że jesteś inny?

Co robisz słabiej niż inni?Napisz tutaj.
Obrazek
Główny Moderator

Czy to depresja ?

przez jacekxd 28 maja 2012, 21:08
Witam oczywiście czuje sie inny.Jeśli chodzi o to czy jestem słaby,jestem troche słabszy fizycznie od innych,ale w sprawach pracy nauki jestem czasami lepszy,może i jestem lepszy bo sie rozwijam muzycznie.Jedynie co mi bardzo dokucza to okropne swędzenie skóry,potrafi mnie tak swędzieć 24h,jedynie co sie czepiają moi rodzice to, że nie poznałem drugiej połówki ale ja im mówie że mam czas i że najpierw musze tą grzybice zwalczyć.

Czy to depresja ?

przez *Monika* 28 maja 2012, 23:06
jacekxd, Więc dobrze myślałam.
Chłopie, nie każdy ma predyspozycje do tego, żeby się rozwijać muzycznie. Na czym grasz?
Widzisz już ogromny plus dla Ciebie. :D
Ja gram na pianinie, ogólnie na instrumentach klawiszowych, kiedyś gitara.
Dobrze się uczysz-drugi plus.
Masz zaniżoną samoocenę, nieadekwatną nawet do swoich umiejętności.
A rodzice niech najlepiej zajmą się sobą i nie wymuszają na Tobie związku.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg