Stowarzyszenie dla ludzi cierpiących na depresję

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Śmiercionauta 17 maja 2012, 10:58
Łazarz, to możecie i mnie dopisać do stowarzyszenia. Z chęcią pomogę.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez Laima 17 maja 2012, 21:23
1. Łazarz
2. tahela
3. Laima
4. chillax?
5. cudak
6. violik
7. DddMan
8. skill21
9. amelia83
10. luk_dig

+ 11 osoba,ale dowiem się na 100% w środę.
Laima

przez Łazarz 17 maja 2012, 22:13
bardzo się ciesze luk_dig
już coraz bliżej :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 17 maja 2012, 22:36
też chciałabym dołączyć :roll:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Laima 17 maja 2012, 22:37
1. Łazarz
2. tahela
3. Laima
4. chillax?
5. cudak
6. violik
7. DddMan
8. skill21
9. amelia83
10. luk_dig
11. ladywind
Laima

przez amelia83 17 maja 2012, 22:42
i co będziemy robić na początek?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez ladywind 17 maja 2012, 22:53
S jak... napisał(a):Cudaku to akurat wiem. Problem w tym iż nie przeżywam a mój organizm robi co chce. Co innego wrażliwość-mam to od urodzenia (tak jak i egoizm) , a co innego "chore" podejście do spraw wielu.

Ja mam tak samo, jestem wrażliwa od urodzenia, i egositka też ze mnie, bo przecież ciągle mysle o sobie jak mi źle, chore podejście do wielu spraw mam od dawna, co bym nie zrobiła to uważam, że mogłoby być lepiej, poza tym to ciągłe zamyślanie się, niemal zawsze jestem nieobecna:/

na swoje życiowe pasje nie mam już siły, a każdy dzień jest wenętrzną walką być albo nie być.

S jak... napisał(a):Byc może masz uraz, bo zbyt często Cie krytykowano i teraz każda porazka to katastrofa. Do tego poczucie winy, ze przejmuję się takim epizodem - i tworzy sie z tej mieszanki istny koktajl Mołotowa

Cudak mnie od dziecka krytykowano, rodzice się kłocili codziennie, siostra dokuczała, w szkole dokuczali, w domu stary dokuczał, wiec ja już mam wyprany mózg, może dożyje że wymyśla jakis lek wspaniały na taką przypadłość ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez S jak... 18 maja 2012, 09:39
ladywind napisał(a):
na swoje życiowe pasje nie mam już siły, a każdy dzień jest wenętrzną walką być albo nie być

Ja za wszelką cenę chcę dalej robić to co zawsze chciałam i wlaśnie dlatego każdy dzień jest wewnętrzną walką być albo nie być. W sobotę jadę z moim psiurem do instytutu głuchoniemych. Fundacja dogoterapeutyczna z którą próbuję współpracować ( inaczej nie da się tego nazwać) ma tam zaproszenia. Nawet nie wiesz ile mnie to kosztuje.

a tak a propos stowarzyszenia- wiecie czego mnie najbardziej brakuje? Psychologa on-line za darmo. Kontakt telefoniczny nie jest najlepszy ale psycholog on-line to jest to :D
Sulpiryd 2x 50
Jak feniks raz ptak innym razem popiół

Nieskończoność można zmierzyć jedynie ludzką głupotą.

przez bittersweet 18 maja 2012, 11:13
ladywind napisał(a):Ja mam tak samo, jestem wrażliwa od urodzenia, i egositka też ze mnie, bo przecież ciągle mysle o sobie jak mi źle, chore podejście do wielu spraw mam od dawna, co bym nie zrobiła to uważam, że mogłoby być lepiej, poza tym to ciągłe zamyślanie się, niemal zawsze jestem nieobecna:/

Cudak mnie od dziecka krytykowano, rodzice się kłocili codziennie, siostra dokuczała, w szkole dokuczali, w domu stary dokuczał, wiec ja już mam wyprany mózg, może dożyje że wymyśla jakis lek wspaniały na taką przypadłość ;)

Wszyscy Cie krytykowali, a teraz Ty krytykujesz sama siebie.... zauważyłaś ? Że niby egoistka jesteś, chore podejście..... oni byli nie w porządku, to nie kopiuj teraz tych toksycznych zachowań wobec siebie !
Po pierwsze nie jesteś egoistka tylko dlatego, że myślisz o sobie i o swojej chorobie - przecież Twój stan zdrowia jest nie najlepszy i tak jak każdy masz prawo martwic sie o siebie i swoje zdrowie.
A że jestes perfekcjonistką, to niestety dziedzictwo błednego wychowania, nadmiernej krytyki, zawsze czułas, że nie jestes dośc dobra ... zgadłam ? wiec teraz przymus, ze wszystko masz robic idealnie.
Z perfekcjonizmem trzeba walczyc, najlepiej zdac sobie sprawe z realiów, a mianowicie, że nie myli sie ten co nic nie robi, poza tym w błedach nie ma nic złego, na błędach sie uczymy. Dopóki nie jestes lekarzem albo pilotem, nie przejmuj sie pomyłkami /lekarze zreszta tez sie nie przejmuja za bardzo/ nikt nie umrze jak cos zrobisz źle.
Jest technika powrotu do wewnetrznego dziecka, które cały czas jest gdzies w Tobie bezradne i skrzywdzone-wyobraź sobie tą mała dziewczynke, która byłas, nieszczęśliwa i samotną. Teraz jako dorosła kobieta możesz przytulic ja do siebie, zapewnić że zaopiekujesz sie nią, dac jej troske i miłośc, których nie dostała kiedyś.
I zaopiekuj sie sobą, zamiast spełniac oczekiwania innych, zobacz, do czego doprowadza zaspokajanie cudzych oczekiwań a nie swoich potrzeb .
Nie wiem, czy moje wywody Ci w czymś pomoga, bo w pewnym momencie zaczełam chyba pisac o sobie ;) .
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Łazarz 18 maja 2012, 20:55
amelia83 napisał(a):i co będziemy robić na początek?

Najpierw potrzebne jest minimum 15 osób(ale im więcej tym lepiej :D ), potem rejestracja w KRS.

Już teraz można sobie pisać np. na gg z osobami, które szukają rady i wsparcia.
Sam co jakiś czas piszę z takimi ludźmi, sprawia mi to ogromną satysfakcję.
No dobrym pomysłem jest np. towarzyszenie komuś w pójściu po raz pierwszy do psychiatry, bo są tacy co się sami boją. Gdyby ktoś był z okolicy Kielc czy ze świętokrzyskiego to mogę się spotkać, doradzić, jakoś poprowadzić przez chorobę w miarę możliwości.(wystarczy napisać na pw)
Taka drobna praca u podstaw na początek.
Ważne jest to by informować takie osoby czym jest depresja, jak się ją leczy, wyjaśnić, że ten zły nastrój, cierpienie, brak wiary, myśli samobójcze to w wyniku zaburzonej chemii w mózgu i, że wystarczy zacząć brać odpowiednie leki by znów już nie cierpieć i zapomnieć o tym koszmarze.
Dużo osób nie wierzy, że leki im mogą pomóc, nie znają nikogo kto by ich zrozumiał, bo żyjemy nadal w społeczeństwie, które nadal kieruje się stereotypami i piętnuje osoby z zaburzeniami.
Nie mówię tylko o depresji, to dotyczy również reszty schorzeń, czy chad, nerwicy, schizofrenii itd.
Sam chodzę do knajpy spotkać się co jakiś czas z kolegą z psychiatryka co ma zespół paranoidalny o podłożu somatycznym, który ma padaczkę na dodatek.
Przyjaźnimy się, a ja cieszę się, że ta osoba, która przechodzi przez tak wiele może przynajmniej się pośmiać z moich głupich kawałów itp. :P .

Reasumując, bardzo ważne jest informowanie o zaburzeniach, rozwiewanie wątpliwości, bo ludzie się boją tego czego nie znają, należy to przybliżyć- i to wszystko można robić za pośrednictwem tego portalu,(pw. gg , skype, mail, tel, real) .

Zachęcam również wszelkie osoby, które czują się samotne, nie wiedzą co robić bo cierpią np. na depresję czy inne zaburzenia by napisały post w tym temacie, a na pewno ja czy może ktoś inny z tego tematu postara się jakoś pomóc. Czy to przez pośrednictwo pw, czy gg itp.

Pozdrawiam

-- 20 maja 2012, 15:59 --

1. Łazarz
2. tahela
3. Laima
4. chillax?
5. cudak
6. violik
7. DddMan
8. skill21
9. amelia83
10. luk_dig
11. ladywind
12. Karolina(moja koleżanka)

przez pinda 21 maja 2012, 22:05
hej,
uwazam, że pomysl warty uwagi.

Osobiście mam nieco doświadczenia przy formalnościach ngosowych, toteż kolejne serce i ręce do pomocy macie :smile:
burning down the house!

przez Łazarz 21 maja 2012, 22:44
pinda,

czyli 13 na liście?

przez Laima 21 maja 2012, 22:45
1. Łazarz
2. tahela
3. Laima
4. chillax?
5. cudak
6. violik
7. DddMan
8. skill21
9. amelia83
10. luk_dig
11. ladywind
12. Karolina(moja koleżanka)
13. pinda
14. osoba ode mnie
Laima

przez amelia83 21 maja 2012, 23:03
no super, jeszce 1 osoba
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Sortuj wg