Mocna kawa a depresja. O co tu chodzi?!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez NadziejaWBeznadzieji 05 wrz 2013, 23:40
Kawa świetnie spisuje się jako używka spożywana od czasu do czasu w celu motywacyjnym, poprawiającym nastroju, czy usprawnieniem wydolności fizycznej - ale nie jako codzienny suplement który po jakimś czasie stanie się tylko baterią bez której niepotrafimy normalnie funkcjonować.
Z własnego doświadczenia niepolecam picia dużych ilości kawy w długich ciągach codziennie, wywołuje lub pogłębia(jeżeli takowe występuję) to jedynie nerwowość/lęki/stres, a jak już wspomniałem wyżej, po nabraniu przez organizm tolerancji na kofeinę, efekt "kopa" schodzi do efektu trzeźwości umysłu(którą kiedyś możnabyło utrzymać bez picia kawy).

W dodatku kawa wypłukuje minerały z organizmu(głównie magnez), oraz jest moczopędna(jeżeli spożywana jako napój zaspokajający pragnienie zamiast innych płynów, może wywołać odwodnienie).
Wszystkie więc dokumety o dobroczynnym działaniu kawy/kofeiny radziłbym traktować z przymróżeniem oka.

Pozdrawiam.

przez true 07 wrz 2013, 22:12
mi kawa podnosi cisnienie tak , ze mam malego wk.. rwa

przez marimorena 07 wrz 2013, 22:19
ja się zastanawiam nad każdą filiżanką bo z jednej strony chwilowo wywołuje mi lęki, ale z drugiej poprawia samopoczucie. zwykle przyjemność przeważa, ale bez mocnej suplementacji magnezu się nie da obejść -.-

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewa3700 17 paź 2015, 17:00
to bzdura , kawa nie wypłukuje nic, bo sama zawiera magnez i witaminy z gr. B.

przez ewa3700 17 paź 2015, 17:08
Poza tym kawa zapobiega depresji u kobiet w jakimś tam procencie. Zapobiega myślom samobójczym.

przez Kalebx3 17 paź 2015, 17:14
Kawę piję raz dziennie z rana .
4 kopiaste łyżeczki rozpuszczalnej + 2 łyżeczki inki .
Jakoś specjalnie nie czuje po tym pobudzenia , ale gorzej byłoby jakbym nie wypił ( bóle głowy itd) .
Czytałem ,że kawa jest zdrowa na wątrobe i trzustkę .
Jednak sama czysta farmaceutyczna kofeina powoduje u mnie pobudzenie i lęki ( małe lęki ).
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez refren 19 paź 2015, 14:03
<<Najnowsze badania wykazały, że spożywanie kawy obniża ryzyko wystąpienia depresji. Badaniem zostało objętych 50 000 obywatelek Stanów Zjednoczonych. Kobiety były poddane badaniu, które trwało aż 24 lata. Kobiety, które regularnie piły od 2 do 3 filiżanek kawy z kofeiną, były o 15% mniej narażone na wystąpienie depresji w ciągu 10 lat w porównaniu do tych, które piły kawę raz na tydzień. Z kolei kobiety, które piły 4 lub więcej filiżanek kawy dziennie, miały o 20% mniejsze ryzyko depresji.>>

https://portal.abczdrowie.pl/kawa-zmnie ... o-depresji

Sortuj wg