Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez fifikse 02 wrz 2016, 13:10
no dokładnie. samych potrzeb jako takich nie można przecież sztucznie wywołać, sobie/komuś narzucić, nakazać dążyć do celu nie naszego, zaspokajać nie swoje pragnienia. brak potrzeby = brak problemu (cierpienia) <- problem zawsze boli. zresztą czym innym jest rzeczywisty BRAK potrzeb, czym innym NIEUMIEJĘTNOŚĆ potrzeb zaspokajania, nie wspominając już o wyparciu, racjonalizacji, tłumieniu, zaprzeczaniu (itd).

jak rozumiem Tella, masz małą/znikomą potrzebę kontaktu z innymi ludźmi? właściwie to ja chyba też, tzn. niezaprzeczalnym faktem jest, że czuję się lepiej sama (ze sobą) niż przebywając "pośród i wśród" a każdy kontakt z nimi wszystkimi "innymi" męczy mnie przeogromnie wręcz czysto fizycznie męczy i po każdej próbie zbliżenia, otwarcia się "na" - bo czasami próbuję, zdarza mi się próbować pozwalając, dopuszczając, czuję się (...) sama nie wiem, to trochę tak, jakby każdy człowiek był wampirem czyhającym na to by wyssać ze mnie krew.

Samotność

przez Tella 02 wrz 2016, 13:15
Ale to, że nie ma się grona wielu znajomych i się nie wychodzi to od razu trzeba piętnować?
Albo naśmiewać się, że popiszesz z kimś kogo znasz na fb?

Samotność

przez fifikse 02 wrz 2016, 13:23
nie no, piętnować, naśmiewać się nie trzeba, a nawet się nie powinno. każdy ma swoje życie, swoje potrzeby, niepotrzeby i możliwości/umiejętności potrzeb/niepotrzeb tych zaspokajania/unikania. a wszystkim innym się śmiejącym, szydzącym, gówno o nas wiedzącym WARA od naszego świata w ogóle - wara od tego, co w nas.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez atic 02 wrz 2016, 14:17
Tella,
Ale to, że nie ma się grona wielu znajomych i się nie wychodzi to od razu trzeba piętnować?
Albo naśmiewać się, że popiszesz z kimś kogo znasz na fb?

nie powinno się tak robić, a jak ktoś tak robi to źle o nim świadczy.
atic

Samotność

przez fifikse 02 wrz 2016, 16:27
chociaż z drugiej strony to chyba naturalne ... tzn. jasne, że się nie powinno - piętnować, naśmiewać - w ogóle, za przeproszeniem wpierda*ać się w nie swoje życie, nie swoje sprawy, ale im bardziej zachowanie jednostki odbiega od ogólnie przyjętego, od normy tak zwanej, tym bardziej "ogół" do "normy" daną "jednostkę" stara się, czasem brutalnie, na siłę, często atakiem werbalnym właśnie, przybliżyć - musisz być jednym z nas! a jeśli nie jesteś/być nie chcesz lub (być) nie potrafisz to my ci pokażemy jak beznadziejnie żałosny, jakże śmieszny jest twój żywot i droga, którą obrałeś w nienormalności swej. :twisted:

(czuję na sobie wzrok sąsiadów na przykład i znam ich myśli, słyszę ich śmiech)

Samotność

przez neon 02 wrz 2016, 18:15
To jest takie mitomaństwo, ponieważ żyjacy w społeczenstwie ludzie odziaływuja na siebie, czasem swiadomie czasem nie, więc takie "nie twoja sprawa, nie wpiedalaj sie mi w zycie" to tylko jedna z zagrywek, chwyt na rozbicie oponenta.
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

Samotność

przez fifikse 02 wrz 2016, 20:19
...więc w sumie (i w praktyce) chyba bardziej skutecznym "chwytem na rozbicie oponenta" powinno być coś w rodzaju: no to się wpierda*aj... oto moje DNO. moje prywatne PIEKŁO, do którego uparcie i wytrwale dążyłam, do którego dobiegłam szybciej niż sądziłam, gratuluję więc sobie, tobie dziękuję. ;) (w sensie "nie widzę problemu - w sobie/w tobie/w was").

Samotność

przez atic 02 wrz 2016, 20:40
zależy czy ktoś wtyka nosa z dobrymi intencjami, chce się zbliżyć, robi to taktownie czy chce szydzić bezceremonialnie.
jak to drugie to walcie w pisde bez orientu i nie słuchajcie neona :>
atic

Samotność

przez elo 03 wrz 2016, 00:22
jezu no co wy

jak mozna sie komus wpierdalac w liczbe znajomych

i jeszcze z tego powodu pietnowac

ile wy macie lat

12?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Samotność

przez atic 03 wrz 2016, 02:17
mnie taka sytuacja nigdy nie spotkała, odniosłem się tylko do tego co napisała Tella :bezradny:
atic

Samotność

przez alone05 06 wrz 2016, 07:03
oblivion napisał(a):Jestem samotna, bo mój kot umarł, a chyba tylko on mnie kochał.

mój kot też kiedyś umarł, wszyscy kiedyś umrą, wydaje mi się, że człowiek przez całe życie jest samotny, będąc wśród ludzi, którzy mnie nie rozumieją też czuję się samotna, ostatnio rozmawiałam ze znajomym o reinkarnacji, o życiu w poprzednim wcieleniu, który zna się na Obe - out-of-body experience, pierwszy raz mi się zdarzyło, że ktoś mnie dobrze rozumie, na poziomie duchowym a nie cielesnym.

Samotność

przez Trupia Główka 11 wrz 2016, 12:40
Jak mogę liczyć na to, że ktoś mnie pokocha i będzie szanował skoro ja sama siebie nie mogę znieść. Nawet trochę siebie nie lubię. Dopóki tego nie zmienię zostanę sama...

Samotność

przez oblivion 12 wrz 2016, 07:54
Eteryczna napisał(a):oblivion, Obrazek
Dzięki za tulaska, źle było ze mną

Samotność

przez oblivion 15 wrz 2016, 20:04
nie mam przyjaciela do przytulania i kochania, i nie wiem, czy ktokolwiek chciałby nim być
"In a gentle way, you can shake the world." - Mahatma Gandhi

Sortuj wg