Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez devnull 23 lip 2014, 23:06
ala1983 napisał(a):devnull, No cos Ty. Przecież ostatnio było dobrze.

kiedy ?
u mnie jest źle, gorzej albo chvjowo i stabilnie.
życie będąc człowiekiem to dla mnie za wysokie progi, a miałem być tylko dżdżownicą.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Samotność

przez ala1983 23 lip 2014, 23:08
devnull, Rowerem ostatnio jeździłeś, i to nawet ostro.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Samotność

przez Zupapomidorowa 23 lip 2014, 23:10
"życie będąc człowiekiem to dla mnie za wysokie progi, a miałem być tylko dżdżownicą." - ciekawa perspektywa. Jeszcze się z czymś takim nie spotkałam. Bardzo mocne to.
Dawniej Luktar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez jetodik 23 lip 2014, 23:14
Luktar,
jetodik, dlatego rozmawiałoby nam się doskonale ;) i na pewno nikt nie wyszedłby obrażony z tej dyskusji.

to ponawracaj mnie :comone: bo tak się składa, że jestem katolik.
napisałaś:
A ten, że nie, poza tym Adam i Ewa to symboliczna historia. Ja mu na to, że pod tą historią można podpisać wszystko w zależności od potrzeby patrzącego albo widzimise kościoła.

oto moja riposta: takim sposobem można obalić wszelką metaforę
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Samotność

przez Zupapomidorowa 23 lip 2014, 23:24
jetodik, łatwiej byłoby porozmawiać w cztery oczy, jestem bardzo kiepska w wyrażaniu myśli na "papierze", dlatego zostałam malarką ;)
Ale jeśli pytasz - chyba był taki moment i wydaje mi się, że nic się nie zmieniło pod tym względem (brakuje mi wiedzy) iż kościół odrzucał teorie Darwina, dlatego mój chłopak pragnął uświadomić mnie, że należy historię Adam i Ewy traktować symbolicznie co jest sensowne. Dla mnie pismo święte jest wytworem człowiek w którym pełno alegorii tak jak w obrazie. Można odbierać go i pisać o nim w każdy sposób zależnie od czasu, świadomości umysłu itp. Zresztą za maluczczy jesteśmy by umysłem ogarnąć wszystko, jak pewnie święci którzy spisywali te święte księgi.
Dawniej Luktar

Samotność

przez jetodik 23 lip 2014, 23:43
Luktar, kiedyś odrzucał, jednak Karol Wojtyła pogodził kościół z ewolucją, choć wielu katolików do tej pory nie może znieść myśli, że ludzie to małpy, a tym, którzy tak twierdzą nakazują mówić za siebie ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Samotność

przez Zupapomidorowa 23 lip 2014, 23:55
jetodik, wiesz ostatnio spodobała mi się jedna myśl. Życie postrzegamy jako jeden wielki syf - bo i owszem życie to nie bajka ale nikt się nie zastanowi, że obietnica raju to jest jakiś fetysz. Miejsce niczym supermarket - zaspokoimy twoje wszystkie zmysły. To jest pokręcone. Tak trudno pogodzić się z tym co jest tu i teraz, że wierzymy w te duchowe "supermarkety" po śmierci.
Dawniej Luktar

Samotność

przez devnull 24 lip 2014, 00:10
ala1983 napisał(a):devnull, Rowerem ostatnio jeździłeś, i to nawet ostro.

ostra jazda była 6 lat temu, teraz to się jedynie zataczam.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Samotność

przez abrakadabra xx 24 lip 2014, 01:49
Złota rybka mi zdechła wczoraj.
Niech mnie ktoś przytuli ;)
abrakadabra xx

Samotność

przez Bonus 24 lip 2014, 01:54
A ja mogę przytulić??

-- 24 lip 2014, 00:55 --

No szkoda tej rybki...A spełniała, chociaż jakieś życzenia? Wszystkie trzy?
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez abrakadabra xx 24 lip 2014, 01:56
Dobra ale pod warunkiem że weźmiesz ze sobą wazelinę ;)

-- 24 lip 2014, 01:58 --

Nie ma żadnej rybki, ja żartuję ;) Odpiernicza mi od tej samotności.

-- 24 lip 2014, 02:03 --

Bonus, ja ciebie pamiętam, z rok temu tu zaglądałem i teraz i widzę różnicę. Jesteś bardziej pewny siebie, może znajdziesz tutaj soją miłość ;)

-- 24 lip 2014, 02:05 --

Pod warunkiem że nie będę to ja ;)
abrakadabra xx

Samotność

przez Saraid 24 lip 2014, 04:29
advanced napisał(a):Złota rybka mi zdechła wczoraj.
Niech mnie ktoś przytuli ;)

Obrazek
Saraid

Samotność

przez Zupapomidorowa 24 lip 2014, 09:26
No to zrobiło się jeszcze grubiej. Jego matka poleciła mu by do mnie nie pisał, ojciec jego stwierdził, że "tylko pies w nic nie wierzy". Ex musiał założyć naszyjnik Benedykta, obok krzyża który mu podarowałam bo się boi że mu złorzeczę (wtf?), a jeszcze tydzień temu jak siedział na dupie na mojej działce, gdzie mu gotowałam 3 razy w ciągu dnia, oraz utrzymywałam bo stracił prace i z kasą u niego krucho - to mi mówił z okrągłymi oczami, że jestem taka dobra i mnie kocha.

CO ZA CYRK, CO ZA PARANOJA, GDZIE JA ŻYJE?

-- 24 lip 2014, 09:49 --

Acha, moje opinie jawią mu się jako opętanie. Co za świat, że inteligentna osoba mająca swoje zdanie jest postrzegana jako opętana?
Dawniej Luktar

Samotność

przez deader 24 lip 2014, 09:51
Luktar napisał(a):ojciec jego stwierdził, że "tylko pies w nic nie wierzy".

No to wiadomo już czemu wszystko padło - nie dla psa kiełbasa :D

Sorry, nie mogłem się powstrzymać, taka szczypta chamstwa z rana dobrze robi na nerwy :P

A tak poważniejąc - chciałoby się doradzić ripostę w rodzaju "wierzyłam w to że debilne wierzenia nie stoją ludziom na drodze w dzisiejszych czasach" ale z czystym sumieniem nie mogę; w dzisiejszych czasach rozpadlina między wierzącymi a niewierzącymi poszerza się i wypełnia lawą czy innym chvjstwem. To jedna z pierwszych rzeczy o które trzeba pytać bo "rozjazd" w tej kwestii skutkuje w 99% rozpierdzielem relacji. Parafrazując mądrość ludową: nie tykaj wierzących, bo wierzą :P
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Sortuj wg