Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez czarna megi 22 lut 2012, 16:33
wett-wedlug mnie to bardzo duzo zrobilas ze przelamywalas sie by wyjsc, to naprawde duzo. nie musisz zgadzac sie na wszystko co kolezanka chce robic, masz swoje ja i nie mozna kolegowac sie z drugim czlowiekiem po to by czuc udreke, to nie tak

Samotność

przez SadSlav 22 lut 2012, 16:34
nextMatii napisał(a):Potraficie nawiazac z kims znajomosc bezinteresownie?
No chyba raczej jest to rzadkoscia
obie strony juz na wstepie czegos oczekuja jedna od drugiej......
Taka jakby tranzakcja.....?
Jej charakter zalezy tylko od tego
jacy jestesmy...tam w srodku....

Wydaje mi się, że na początku znajomości często wszystko robi się bezinteresownie i nie oczekując niczego w zamian.
Ale potem, gdy ludzie poznają się trochę bardziej mogą przeginać.

Ale jak tak patrzę na swoich kumpli... i mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że są to znajomości bezinteresowne bo potrzeba pogadania czasami z tą drugą osobą nie jest 'kosztem' tylko przyjemnością, że ktoś inny dzieli się z nami swoimi sprawami.

Kiedy wkrada się wszędobylska interesowność i staje się ona podstawą relacji to nie jest to dobra znajomość.
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

Samotność

przez czarna megi 22 lut 2012, 16:39
tak masz racje i wlasnie o taka znajomosc mi chodzi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Abbey 22 lut 2012, 16:39
czarna megi, i tak w sierpniu zakończyła tę znajomość, wymieniła na lepszy model. Taki, który jest brzydszy od niej, nie umie matmy i ciągle robi jej zdjęcia. (nie rozumiem, 16 lat, a musiała mieć 43948938342892 pięknych zdjęć na portalach społecznościowych...)
Cieszę się, że wyrwałam się z jej szponów, ale z drugiej strony to wszystko boli. to, co wtedy robiła (dopiero teraz zauważyłam wiele spraw) i to, co robi teraz...

Chociaż teraz jestem pewna, że ta znajomość nie ma sensu. Szkoda, że dałam się w to wrobić i poniosłam dużo strat...
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Samotność

przez czarna megi 22 lut 2012, 16:42
wett, dobrze zrobilas bo po co ci taka znajomosc, wlasnie przyciagamy do siebie ludzi bardzo czesto takich ktorych nie chcemy miec za znajomych, tak to juz jest,

-- 22 lut 2012, 15:46 --

tez tak mialam ze inni wykozystywali moje dobre serce, ale ja powiedzialam koniec, nie, i zmienilam swoj ponkt patrzenia, owszem przykro mi bylo z roznych zachowan bylych znajomych ale zdalam sobie sprawe ze w takim razie oni nie byli warci tej znajomosci, jak ktos nie umie tak normalnie sie spotkac, porozmawiac nie czekajac na nic w zamian. i tak zostalam sama, przenioslam sie do nowego miasta i caly czas jestem sama, nie mam nikogo w swoim otoczeniu, nie mam nawet jednej osoby z ktora moze pogadac tak o pogodzie, to juz dlugo trwa, ale staram sie nie lamentowac bo to nie przyniesie nic dobrego.chociaz czasem latwo sie mowi a jednak uczucia robia swoje

Samotność

przez nextMatii 22 lut 2012, 17:02
Vett,ale tez zyskalas wiedze na temat czego nie chcesz w swoim życiu.....dzięki temu......
nextMatii

Samotność

przez bittersweet 22 lut 2012, 19:27
czytam i nic nie kumam... wspominacie cały czas bezinteresownosc w kontaktach z innymi, a ja... mam wrażenie że cos takiego nie istnieje. Wszyscy czegos oczekujemy od innych, bo jestesmy tylko ludźmi. Pisząc na tym forum tez spodziewamy sie określonej reakcji, zainteresowania, wsparcia, uwagi.. inaczej pisalibysmy do szuflady. Może chodzi o to, żeby ludzie nie żądali od nas więcej niż sami dają, bo to zaburza równowagę w relacji i czujemy sie wtedy wykorzystani.. tylko jedno ale: ludzie zachowują sie tak, jak im na to pozwolimy...sami pozwalamy sie wykorzystywać,bo chcemy kogos przy sobie zatrzymać. A potem czujemy się podle.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Samotność

przez nextMatii 22 lut 2012, 19:34
W jakiej granicy istnieje bezinteresownosc,czy kogos na to stac...?wogole to indywidualna sprawa kazdego......
To,ze nie kumasz nie znaczy,ze nie ma w tym ziarna prawdy:)
nextMatii

Samotność

przez bittersweet 22 lut 2012, 19:48
czy jestem bezinteresowna bo nie oczekuje od kogoś wdzięczności , kiedy mu pomogłam ? Często nie oczekuję od ludzi, żeby się odwzajemniali za to co robię , nie muszą nawet dziekować. Sama czuje dla siebie satysfakcję, ze coś dla kogoś zrobiłam ... więc to chyba nie jest bezinteresowne :mrgreen:

Samotność

przez nextMatii 22 lut 2012, 19:54
Nie jest to bezinteresowne bo czerpiesz z tego korzyśc......jakakolwiek ,ale jednak
nextMatii

Samotność

przez bittersweet 22 lut 2012, 20:29
he he ....no właśnie........mogę być bezinteresowna tylko kiedy śpię :zzz:

Samotność

przez Aria 23 lut 2012, 22:59
Jak tak dalej pójdzie, to będzie ze mną źle...
Najlepszy plan na szczęście?
Nie planować.

Poprzez nasze absurdalne kompleksy kryjemy w sobie to, co najlepsze.

Świat jest taki, jakim go widzisz. A sposób postrzegania zależy wyłącznie od Ciebie.

Samotność

przez avest 24 lut 2012, 11:36
Zajrzałem na sympatię i praktycznie każda dziewczyna chodzi na dyskoteki lub do barów - nawet te z wyglądem i charakterem grzecznej, szarej myszki...
Wydaje mi się, że jak ktoś chodzi do takich miejsc, to jest pusty, tylko papierosy i alkohol ma w głowie - nie urażając nikogo.

Samotność

przez kornelia_lilia 24 lut 2012, 12:00
Aria napisał(a):Jak tak dalej pójdzie, to będzie ze mną źle...

Dlaczego, co masz na myśli?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Sortuj wg