CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez pete_27 14 lip 2010, 21:49
Tarczyca teoretycznie może być jakimś tropem, bo mam na niej guza (niezłośliwego). 3-krotne oznaczenie hormonów nic jednak nie wykazało - wynik norma. MRI mózgu prawidłowe. Przebadany to ja jestem od stóp do głów:) Jeszcze tylko jelita cienkiego mi nie badali i do płuc nie zaglądali:)

[Dodane po edycji:]

zdesper napisał(a):selegilina :mrgreen: .To juz byla czysta wariacja

U mnie też na początku były ataki paniki, ale ignorowałem je, a jak było naprawdę źle to xanax panie, xanax:P
pete_27

przez zdesper 14 lip 2010, 21:56
ja nie mialem atakow paniki tylko potworna nerwowosc na tym leku.Mysle ze jestem bliski znalezienia odpowiednich dla mnie lekow .Wystarcza male ciecia w dawkach i powinien byc super humor ale bez tych maniakowatych zachowan..A moze to jest trafiony antydepresant a ja po prostu nie potrafie przyzwyczaic sie do takie stanu szczęscia? aa wszystko sie wyjasni jeszcze.;)
zdesper

przez RafQ 14 lip 2010, 22:17
Jeżeli chodzi o zmęczenie to ja praktycznie nigdy go nie czuje bo mam ciągłe wewnętrzne napięcie.Paradoksalnie np po nieprzespanej nocy i połowie następnego dnia czuje się lepiej (jestem spokojniejszy,wolniej myśle i derealizacja mocno się zmniejsza).Jedynym minusem są wtedy zawroty głowy.

Zdesper stan pobudzenia byłby jeszcze znośny dla mnie gdyby nie ta pieprzona derealizacja i ogólna nerwowość.Po tych objawach mogę stwierdzić że ten stan nie jest stanem w którym powinien znajdować się zdrowy człowiek (pamiętam jak czułem się kiedyś przed chorobą a jak jest teraz).

Odnośnie paroksetyny to sporo jest o niej na forach zagranicznych oraz w różnych artykułach więc zainteresowanych zachęcam do lektury.Spośród SSRI jest chyba najmniej bezpiecznym lekiem powodującym sporo objawów ubocznych.Ja też ją zażywałem w połączeniu z amitryptyliną i jak dla mnie było to jak placebo.
RafQ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pete_27 14 lip 2010, 22:30
RafQ napisał(a):Jeżeli chodzi o zmęczenie to ja praktycznie nigdy go nie czuje bo mam ciągłe wewnętrzne napięcie.Paradoksalnie np po nieprzespanej nocy i połowie następnego dnia czuje się lepiej (jestem spokojniejszy,wolniej myśle i derealizacja mocno się zmniejsza).Jedynym minusem są wtedy zawroty głowy.

To ciekawe, ja mam tak samo. Jak śpię 5-6h i wstaję to czuję się lepiej. Najgorzej jak śpię ok.8h - jestem zamulony i otępiały. Nie wiem czy wiązać to z chorobą, wydaje mi się, że to taka uroda.
pete_27

przez Shadowmere 15 lip 2010, 12:24
chyba taka uroda:) ja także najbardziej aktywna jestem jak pośpię krótko,kiedy dajmy na to obudzę się o 12 to już raczej nie wstanę :roll:
selegilina to IMAO,prawda?myślalam,że jedynym dostępnym w kraju jest moklobemid,a resztę wycofano ze względu na zbyt dużo niebezpiecznych (?) interakcji.Zaraz sobie poczytam.

Selegilina – lek przeciwdepresyjny (tymoleptyk). Optycznie czynny organiczny związek chemiczny, pochodna metamfetaminy zawierająca grupę propynylową przy atomie azotu; jako lek wykorzystywany jest enancjomer o konfiguracji R.
(źr.wikipedia)
O żesz w mordę :shock: pochodna metaamfetaminy?jak buproprion?
ja się boję takich leków.
Shadowmere

przez zdesper 15 lip 2010, 13:07
Po tych wszystkich lekach to z czlowieka normalnie leje sie woda...:D ledwo wyszedlem rachunki zaplacic a juz caly mokry:p

Rafq

Ty tez tak masz ze nawet po intensywnym wysilku fizycznym w ciagu dnia wieczorami nadal jestes pobudzony?

Ja juz nie wiem. Przejechalem dzisiaj 50 km rowerem i to w takim tempie ze pewnie na rekord swiata to poszlo a pomimo tego obecnie znow mam taki naplyw sil ze bez benzo sie nie obejdzie...To przerazajace ze czlowiek nie potrafi sie nawet zmeczyc.To chyba z napiecia to wynika?
zdesper

przez pete_27 15 lip 2010, 18:21
Shadowmere napisał(a):chyba taka uroda:) ja także najbardziej aktywna jestem jak pośpię krótko,kiedy dajmy na to obudzę się o 12 to już raczej nie wstanę :roll:
selegilina to IMAO,prawda?myślalam,że jedynym dostępnym w kraju jest moklobemid,a resztę wycofano ze względu na zbyt dużo niebezpiecznych (?) interakcji.Zaraz sobie poczytam.

Selegilina – lek przeciwdepresyjny (tymoleptyk). Optycznie czynny organiczny związek chemiczny, pochodna metamfetaminy zawierająca grupę propynylową przy atomie azotu; jako lek wykorzystywany jest enancjomer o konfiguracji R.
(źr.wikipedia)
O żesz w mordę :shock: pochodna metaamfetaminy?jak buproprion?
ja się boję takich leków.

Dokładnie, to pochodna metaamfetaminy a produktami jej rozpadu są metaamfetamina (lewoskrętna, nieaktywna). To IMAO B, a w większych dawkach też A.

Ten niepozorny lek okazuje się jednak być bardzo silnym psychotropem. Pisałem wczoraj, że miałem "górkę" - dzisiaj już jestem pewien, że to od selegiliny. Niestety dzisiejsza winda do nieba, okazała się pędzić zbyt szybko i tak mnie to wystraszyło, że dostałem paniki na tyle dużej, że musiałem błyskawicznie wyjść ze spotkania służbowego i przedzierać się do mieszkania przez korki w pogoni za xanaxem. Za szybko, za mocno, zbyt nagle. Zmniejszam dawkę o połowę.

zdesper napisał(a):Po tych wszystkich lekach to z czlowieka normalnie leje sie woda...:D ledwo wyszedlem rachunki zaplacic a juz caly mokry:p

Rafq

Ty tez tak masz ze nawet po intensywnym wysilku fizycznym w ciagu dnia wieczorami nadal jestes pobudzony?

Ja juz nie wiem. Przejechalem dzisiaj 50 km rowerem i to w takim tempie ze pewnie na rekord swiata to poszlo a pomimo tego obecnie znow mam taki naplyw sil ze bez benzo sie nie obejdzie...To przerazajace ze czlowiek nie potrafi sie nawet zmeczyc.To chyba z napiecia to wynika?

Z napięcia a może po prostu z naładowania hormonami. Ja po selegilinie potrafię przebiec dużo dalej i mniej się zmęczyć przy tym. Co ciekawe serce też nie pracuje jak oszalałe podczas intensywnego wysiłku, a krótko po nim szybko wraca do normalnego rytmu. Dopalacz nie lek!
pete_27

przez Zenonek 15 lip 2010, 19:15
Robert

I jak tam bierzesz Lamo juz ?

Bedziesz bral Afo + Lit (jaka dawke ?) + Lamo ?

Jak tam sie czujesz ?

przez specjal 15 lip 2010, 20:04
Robert co tam u ciebie wziołeś nowy lek?Pisz co tam u ciebie!SLU
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez RafQ 15 lip 2010, 20:28
Zdesper właśnie wróciłem z roweru tyle że ja 20 km po stromych podjazdach (niekiedy przerzutka 1-1 i ledwo się jedzie bo przód idzie do góry :twisted: ).Teraz zabieram się za trening w domu (obowiązkowo pompki i hantle).
Co do tej energii to dzisiaj dostałem strasznego kopa po wizycie u mechanika który będzie mi robił koło góry silnika w moim wyczynie.Spodziewałem się tragedii a tam nie jest tak źle i jak dobrze pójdzie to wydatki 3-krotnie mniejsze niż zakładałem :D .
Tak więc odnośnie samopoczucia to moc bardzo duża ale jakoś ją ogarniam.
A co do tego dziwnego leku o ktorym piszecie to moją opinie wyraże tą emotikonką - :mrgreen:
Nie wiedziałem że sprzedają meth w aptekach :smile: .Tabletki też mają postać kryształków? :twisted:
Dobra robie trening zanim nadejdzie zamułka.
RafQ

przez rober6666 16 lip 2010, 00:05
Witajcie.
Jutro cosik napiszę..
Mam zajob, dużo sie dzieje, niedawno wróciłem do domu.
Lamo jeszcze nie zacząłem. W najblizszym czasie muszę być w miarę bystry ( o ile przy tym CHADowym gó..wnie można w ogóle być bystrym,hehehehe) więc nie moge sobie pozwolic na kilkudniowy nawet zjazd po leku.
Potem zaczne.
Będzie to 2-2-2 litu 250 mg
1-0-0 Lamo 0,25 mg ( po 2 tyg 0,5 mg)
1-1-1 afobazolu
1-0-1 clona 0.25
pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez panel 16 lip 2010, 10:19
@Ka_Po

a moze brakuje ci seksu ?

przez perelka27 16 lip 2010, 16:36
moj chlopak cierpi na tą chorobę, udalo sie jakos doprowadzic go do szpitalaw manii popełnil mnostwo wykroczen,chcial zabic mnie syna, matke,mial swiadomosc, ze jest z nim cos nie tak,ale mowil,ze jest mu z tym dobrze,wymalowal mi ściany w demonach wypisujac ze demon jest w nim i wszyscy zginiemy, potem mowil, jak bardzo nas kocha i chcial wycieczke do disneylandu za 16000 zł wykupic.kupic mi nowy samochod z salonu, mnostwo innych rzeczy,teraz jest w zakladzie zamknietym nie mam z nim kontaktu ani nie wiem co sie z nim dzieje,prosze was ludzi ktorzy to przeżyliście, abyście chociaz polowicznie opisali mi co taki czlowiek myśli, czuje i robi po wyjsciu ze szpitala, czy bedzie swiadom swoich czynow podczas manii,czy nadal bedzie chcial mnie zabic,czy bedzie wyciszony ale to wroci? ta jego mania przyszla tak nagle,zwłaszcza,ze nikt w ogole nie spodziewal sie,ze taka choroba istnieje.mial depresje i to dosc dlugo,ale nie dal sobie pomoc nie chcial isc do lekarza,kiedy przyszla mania on byl wniebowzięty ze nie ejst juz cichy spokojny to go kręcilo... ja sie go boje,jak mam z nim dalej życ?oka nie zmróże bo bede miala wrazenie,ze jak wstanie w nocy do wc to ze idzie po nóż,bedzie mi mowil,ze jest wszytsko dobrze a bedzie obmyślał plan zabicia kogoś...wiem,ze to dziewnie zabrzmi,ale to byl naprawde spokojny mily inteligentny wykształcony chlopak, mielismy plany i marzenia, kochalismy sie a choroba mi go zabrala,chce mu jakos pomoc ale boje sie ze on nie odpowiada za swoje czyny...czy on z tego szpitala wyjdzie normalny i świadomy?jakie sa szanse ze choroba nie wroci i że on bedzie normalnie zyl?blagam jesli ktos mial podobne oznaki niech opisze jak teraz żyje, dzieki. moje gg 3514957

przez Zenonek 16 lip 2010, 16:43
perelka27,

Przede wszystkim musisz swojego chlopaka wspierac i wykazac sie odrobina cierpliwosci.

Ta choroba to nie jego "wina".

Rokowania sa raczej bardzo dobre. Przy odpowiednim leczeniu bedzie mogl funkcjonowac w 100% normalnie. Bedzie mogl pracowac, zalozyc rodzine itp itd.

Jednak musisz pamietac o tym, ze na efekty leczenia i na pelny powrot do normalnosci najczesciej potrzeba kilku miesiecy leczenia. I pozniej prfilaktyka.

Sortuj wg