CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez carry 13 maja 2011, 12:51
Witam serdecznie.

Od przeszło 10 lat leczę się z powodu nerwicy lękowej. Wcześniej przyjmowałam seroxat z przerwami. Objawy nerwicy ustały. W 2009 roku zaprzestałam przyjmowania leków a efekt terapeutyczny trwał jeszcze przez ok pół roku. Po tym czasie stany lękowe powróciły.

W maju 2010 roku udałam się na psychoterapię behawioralno - poznawaczą. Uczęszczam na nią do dnia dzisiejszego. Ostatnio miałam ok. tygodniowy stan depresyjny. Po wizycie u psychoterapeuty zauważyłam u siebie obecnie trwający okres totalnie pozbawiony lęku. Coś jakby stan hipomanii. Tak jakby po 2 piwkach. Obecnie nie stosuję żadnych leków. Nie wiem czy jest to sukces psychoterapii czy jest to spowodowane nie zdiagnozowaną chorobą afektywną.

Faktem jest, że :

- śpię bardzo dobrze po ok 10-12 h.
- mam apetyt
- nie mam natłoku myśli
- nie mam nie przemyślanych wydatków
- mam wrażenie że mam wszystko pod kontrolą

Niepokoi mnie jedynie fakt, że nie mam ani drobiny lęku. Wcześniejsze rzeczy sprawiające mi trudność np. zakupy w hipermarkecie obecnie nie stanowią dla mnie najmniejszego problemu oraz dalekie podróże itp.

Nie wiem czemu ale obawiam się, że mogę mieć Chad. Czy jest to możliwe ?
Czy moje objawy mogą wskazywać na w/w chorobę ? Czy może to być gwałtowny przełom w psychoterapii ?

Porszę o opinię

przez rober6666 13 maja 2011, 13:57
Niepokoi mnie jedynie fakt, że nie mam ani drobiny lęku. Wcześniejsze rzeczy sprawiające mi trudność np. zakupy w hipermarkecie obecnie nie stanowią dla mnie najmniejszego problemu oraz dalekie podróże itp.

....a może w ciągu owych 10 lat po prostu już zapomniałaś jak to jest czuć się normalnie i NORMALNIE Cię to przeraża, lub dziwi?
Uwierz mi-gdybyś miała obojętnie jak zakręconą nawet odmianę choroby afektywnej dwubiegunowej to w ciągu owych 10 lat choroby nie ma takiej siły, który powstrzymała by twoją chorobę od zapędzenia Cię w stan manii lub hipomanii i nie miałabyś żadnych wątpliwości , że to właśnie to.
Chyba , że przez te lata oprócz seroxatu brałaś cały czas jaiś neuroleptyk lub mocny stabilizator?
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Dust 13 maja 2011, 14:35
carry a moze po prostu wracasz do zdrowia?Co lekarz mowi na Twoje objawy oraz jakie leki bralas przez ten czas jezeli mozna wiedziec?
Dust

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 13 maja 2011, 14:37
rober6666, gdybym miała pełny bak to pewnie byśmy się przejechali do Zabrza z M. na juwenalia :mrgreen:
a tak pozostaje impreza miejscowa ;)
paradoksy

przez carry 13 maja 2011, 14:44
rober6666, Dust, Nie brałam nigdy nic poza seroxatem i doraźnie hydroxyzyny lub afobamu. Przez 10 lat bywały dni lepsze i gorsze. Ale to co się dzieje od ok. tygodnia to w ogóle mnie zadziwia. Teraz mogłabym skakać na bungie :) Jeszcze nie dawno nie wsiadłabym do autobusu.

przez Dust 13 maja 2011, 14:55
Ka_Po moze to chwilowe i przejdzie? Co z antydepresantem ktory zazywalas?

Ostatnio z powodow problemow z dostaniem sie do mojej dr. musialem obciąć wenlafaksyne a przez ostatni dzien nie wzialem wogole.Kto odstawial wenle wie o co biega.Uczucie kłucia w glowie (coś a la akupunktura mózgu) oraz zawroty.Po 5 dniach od zmniejszenia dawki zaczał sie potezny niepokoj i rozdraznienie.Jak tylko zaczynam odstawiac jeden z dwoch moich antydepr to po kilku dniach juz mam wkurwienie i mega nerwowosc.
Dust

przez rober6666 13 maja 2011, 15:26
...ja zważywszy na to jak bardzo nie nawidze tych "naszych" leków i ich nie toleruję obawiam się tej sieczkarni jaką mi z mózgu w szpitalu zrobią.....
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez specjal 13 maja 2011, 16:30
pisali o maturach ze mozna dostac temat wypracowania a ustny mozna kupic i ktos za ciebie wymysli,kazdy w huja se leci nie ma co,do jedzemnia tez dodaja jakies gowno tera wszystko za kase mozna kupic ludzie daja dupy za kase.Ja wolalbym byc zlodziejem lub zbierac puchy niz dawac dupy za talerz zupy

-- 13 maja 2011, 16:32 --

a politycy maja wyjebane

-- 13 maja 2011, 16:33 --

wlasnie jeszcze dodam ze kiedys bylem na dworzu i wypilem pol piwa i /cenzura/ psiarnia przyszla bo ktos zadzwonil,nastepnym razem do mnie wolali"Niech pan stoi" kiedy uciekalem

-- 13 maja 2011, 16:34 --

i spisuja biednych ktorzy handuja,zebrza
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez rober6666 13 maja 2011, 17:09
....a ja za 3 godziny gram koncert i mam sraczkę jak zwykle,heheheh
To pewnie dlatego, że mi zależy i grając chcę dać z siebie to co mam najlepszego, niezaleznie czy dla 30 czy dla 1000 osób....
Robert

Specjal-Ja wolalbym byc zlodziejem lub zbierac puchy niz dawac dupy za talerz zupy
...hehehe tylko gorzej jak zostaniesz złodziejem i Cię drapną, wtedy może okazać się , że trzeba będzie dawać du.py całkiem za free-nawet nie za talerz zupy,hehehehe
Pozdrawiam
NON SERVIAM

obserwowany

przez Dust 13 maja 2011, 18:35
Hahahahah :lol:

Ka-Po ja odstawilem mirte i po dwoch tygodniach codziennie rano budzac sie zwijalem sie z bolu psychicznego - roztrzesiony i calkowicie rozbity.Nie wierze ze gdy bierzesz antydepr przez kilka lat i odstawisz go nagle,to nic sie nie stanie.Dlatego wrocilem ale do dawki o polowe mniejszej.
Ja wlasnie boje sie ze w przypadku gdybym trafil do szpitala znajdzie sie jakis lekarz,ktory bedzie mial calkowicie odmienny punkt widzenia niz moja dr u ktorej teraz sie lecze.Gdyby postanowili wycofac mi antydepr i do tego kazali zejsc z benzo to bym z łóżka nie wstal przez miesiac a moze i dluzej.

Na razie wiec nie "pcham" sie tam i dopoki bede mogl w miare normalnie funkcjonowac sam nie zaproponuje takiego "turnusu rehabilitacyjnego".Z reszta moja dr tez tak to widzi.Twierdzi nawet ze po takim pobycie byloby mi znacznie trudniej wrocic z powrotem do pracy itp.
Na EW tez sie nie zgodzila i powiedziala ze dopoki nie wyprobuje wszystkiego a moj stan nie bedzie krytyczny to nigdy na to nie wyrazi zgody.

Wizyte mialem miec we srode.Niestety jak pisalem dr. przyjmuje tylko 2 h (i to nie zawsze) raz w tygodniu.W kolejce bylo ok 30 osob z tego 10-15 moze byloby przyjetych.Sprobuje za tydzien,bo zalezy mi na tym aby u niej sie dalej leczyc (nie chce zmieniac lekarza o ile nie bedzie to konieczne).
Ostatnio edytowano 13 maja 2011, 18:49 przez Dust, łącznie edytowano 1 raz
Dust

przez paradoksy 13 maja 2011, 18:41
specjal, z tym maturą to żadna nowość.
moja koleżanka też sobie kupiła ustną.
lenistwo /cenzura/ pełną parą.
nie dość że WYBIERASZ sobie temat jaki chcesz... to jeszcze Ci sie /cenzura/ napisać nie chce. masakra.
paradoksy

przez *Monika* 13 maja 2011, 18:47
carry, W terapii są tzw. wahania nastrojów, tzw. górki i dołki....by potem było stabilnie.Porozmawiaj o tym Twoim dziwnym dla Ciebie stanie na terapii.
Fajnie by było, gdyby to był jednak symptom zdrowienia, czego oczywiście Tobie życzę.
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 13 maja 2011, 23:31
Właśnie wróciłem z koncertu. Było ZAJEBIŚCIE I DOKU.RWIENIE !!
Coś pięknego grać koncert w stanie lekkiej hipomanii.Jeden z lepszych koncertów jakie zagrałem.
Szkoda , że we wtorek zaczyna się szpital, ale będę miał dużo czasu na szlifowanie umiejętności-biorę pałeczki i taki gumowy pad do ćwiczenia na sucho i głucho
W razie czego jest możliwośc raz na cały pobyt uzyskania 3 dniowej przepustki.Jak trafi się koncert ( a szykuje się dupny , plenerowy z Proletaryat i Moskwa na Juwenaliach ) to przyjadę , zagram,napije, wytrzeźwieje i wrócę do wariatkowa na rekonwalescencję,hehhe
Ku.rwa-dzis grałem może z 500 metrów od aresztu, gdzie z wolna traciłem resztki sił do życia i wiedziałem ,że wnet popełnię samobójstwo..........Ale los jest przewrotny-dziś byłem pełen życia , energii i nie liczyło się nic poza muzyką i radością grania !!
Trzymajcie się
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Dust 14 maja 2011, 13:32
Dobrze slyszec :great: .
W listopadzie bedzie mega koncert w Wa-wie.Dla mnie kolejny cel aby jeszcze troche poczekac i nie myslec o przedwczesnym zejsciu z tego swiata.Przyjezdza do Polski Dark Tranquillity czyli jak dla mnie nr.1 jezeli chodzi o muze ktorej slucham ostatnio.Melodyjne granie,glebokie i mroczne teksty - poezja.Oprocz nich kilka innych kapel tez zagra.

http://www.koncert.pl/koncerty/Warszawa ... -Warszawa-

DT jest jednym z nielicznych zespolow,ktore na przestrzeni lat nie zmienili drastycznie stylu,nie poszli w pełną elektronike i nie zaczeli robic komercji.Moze ich ostatnie albumy odbiegaja od grania w latach 90-tych i brzmienie jest nieco inne ale w dalszym ciagu dają rade.Chociaz za pewne nigdy nie przebija swojego albumu "The Gallery",który jest perełką w dyskografii zespolu to mają sporo dobrych i ciekawych kawałkow nagranaych w ostatnich latach.

Ponizej "The New Build" z koncertu we Włoszech (oficjalne DVD zespolu "Where Death Is Most Alive" 2009).

Dust

Sortuj wg