ot

Hasiok.

Nie wspieraj masowego mordu - wybierz weganizm

przez iiwaa 21 lip 2016, 23:49
ladywind napisał(a):
Sigrun napisał(a):
iiwaa napisał(a):Znam osobe, ktora nie je miesa, a wlasnemu kotu na badania zaluje... I to ma byc niby milosnik zwierzat

miłośnik a miłośnik...

"Po­zos­ta­jesz na zaw­sze od­po­wie­dzial­ny za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry

Ano własnie. W ubiegłym roku mój kot cięzko. zachorował i dostał zapalenia otrzewnej. Groziła mu śmierć i należało szybko podjąć decyzję czy operować czy uśpic. Weterynarz zadzowniła do mnie i zapytała sie jaka podejmujemy decyzję. Oczywiście się zgodziłam. " Popłynęłam" niemałe pieniądze , bo operacja plus leki i kuracja wyszły mnie ok tysiąc złotych. Jaka była reakcja mojego kolegi (mięsożerca), że on by w życiu tyle nie wydał za operacje kota. Inny znajomy powiedział cytuje: ja to bym ukręcił łęb i dokosza (również mięsożerca) :D

I co z tego?
Stosujesz zawodny mechanizm indukcji enumeracyjnej niezupełnej.
Bardzo zawodny, bo na podstawie dwóch obserwacji.

przez ladywind 21 lip 2016, 23:49
To zgłaszaj do prokuratury :). Drobiazgowa pani adwokat ;)

przez iiwaa 21 lip 2016, 23:50
ladywind napisał(a):
iiwaa napisał(a):Petycje są doprawdy zabawne.
Akurat władze Chin zrobią sobie coś z tego, że obywatele polscy sprzeciwiają się Yulin.

Ależ proszę bardzo. Sprawdzenie IP jest dla nich banalnie proste.

Żywienie kota (kota! - urodzonego mięsożercy) karmą bezmięsną jest chore. I chyba większość tutaj się ze mną zgodzi.
Na Policję nie zgłasza się osoby, a składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Zgłosić to się może pierwszoklasistka na lekcji do tablicy.

Teraz nie, ale takie działania moga być skuteczne w niedalekiej przyszłosci:)
A prosze bardzo! Sprawdzaj moje IP, jesli chcesz to moge Ci podac nawet mój adres:) Sądzisz, że sie boję? Nie bądz smieszna, prosze Cię :hide:

Ależ mi on niepotrzebny, organy ścigania się zajmują takimi rzeczami, a nie ja.
I nie ja będę takie rzeczy sprawdzać, po cóż mi to.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 21 lip 2016, 23:51
Ja na podstawie dwóch, Ty tylko jednej ;)

przez iiwaa 21 lip 2016, 23:51
ladywind napisał(a):To zgłaszaj do prokuratury :). Drobiazgowa pani adwokat ;)

Ani słowa o indukcji?
Szkoda, tak jasno się wyraziłam :)

przez ladywind 21 lip 2016, 23:52
Chcę Ci tylko ułatwić zadanie ;) Ja sie tak staram, a Ty masz to gdzieś:)

przez Prakseda 21 lip 2016, 23:53
iiwaa napisał(a):
Tom_Tom napisał(a):Po drugie: przemysł hodowlany jest przede wszystkim dla ludzi. Koty i psy to jedynie poboczny konsument
Mój kot i pies nie jest pobocznym konsumentem! Mięsa u nas w domu to właśnie one jedzą najwięcej. Karmimy karmami mokrymi bezzbożowymi, surowym mięsem, rybami, na przekąskę suchą karmą bezzbożową (oczywiście z dodatkami roślinnymi i z dodatkiem np. jaj). Mój pies waży więcej ode mnie. Mięsa je z 20 razy więcej niż ja. Poboczny konsument, się uśmiałam :D

iiwaa, chodziło raczej o to, że sam zamysł hodowli jako głównego odbiorcę zakłada człowieka. Karmy dla zwierząt najczęściej produkuje się z jakichś brzydko mówiąc odpadków. Nikt raczej nie wyrusza na otwarte morze na połów z założeniem "Sprzedam to jako ryby dla kotów". Nikt nie zakłada hodowli świń i drobiu tylko po to, by sprzedawać to jako żarełko dla czterołapnych pupili. A że trafiają się ludzie, którzy zakupią je dla swojego zwierzaka, to już inna bajka ;) I to chyba Tom_Tom miał na myśli.

przez iiwaa 21 lip 2016, 23:56
ladywind napisał(a):

Jakiej jednej?
Mnie wiszą weganie i wegetarianie, więc naprawdę nawet nie dokonuję tutaj wnioskowania indukcyjnego. Nie poddaję tego analizie, bo naprawdę wszystko mi jedno, co kto je. Nie mam misji, Wy ją macie.

przez ladywind 21 lip 2016, 23:57
Dobra, kończę z Tobą dyskusję na dzisiaj, bo się zaczynasz bardzo "napalać" na moje posty i znowu wyjdzie z tego niezły elaborat w Twoim wydaniu;) A przede mną wspaniała noc, więc ten czas spożytkuje gdzie indziej:). Zatem dobranoc.

przez iiwaa 21 lip 2016, 23:58
ladywind napisał(a):
Chcę Ci tylko ułatwić zadanie ;) Ja sie tak staram, a Ty masz to gdzieś:)

Bo to nie jest zadanie dla mnie i nie ja nim się będę zajmować :) Nie lubię odwalać roboty za kogoś innego, cokolwiek by to nie było.

przez iiwaa 21 lip 2016, 23:59
ladywind napisał(a):Dobra, kończę z Tobą dyskusję na dzisiaj, bo się zaczynasz bardzo "napalać" na moje posty i znowu wyjdzie z tego niezły elaborat w Twoim wydaniu;) A przede mną wspaniała noc, więc ten czas spożytkuje gdzie indziej:). Zatem dobranoc.

Argumenty się skończyła.
No cóż, indukcja trudne słowo.
Dobranoc.

PS Przystojny i bogaty chociaż, że taka wspaniała? ;)

przez ladywind 22 lip 2016, 00:01
iiwaa napisał(a):
ladywind napisał(a):

Jakiej jednej?
Mnie wiszą weganie i wegetarianie, więc naprawdę nawet nie dokonuję tutaj wnioskowania indukcyjnego. Nie poddaję tego analizie, bo naprawdę wszystko mi jedno, co kto je. Nie mam misji, Wy ją macie.

Pisałaś, że ktoś nie jadł miesa, a a nie dbał o swojego kota.

przez Sigrun 22 lip 2016, 00:01
ladywind napisał(a):Ano własnie. W ubiegłym roku mój kot cięzko. zachorował i dostał zapalenia otrzewnej. Groziła mu śmierć i należało szybko podjąć decyzję czy operować czy uśpic. Weterynarz zadzowniła do mnie i zapytała sie jaka podejmujemy decyzję. Oczywiście się zgodziłam. " Popłynęłam" niemałe pieniądze , bo operacja plus leki i kuracja wyszły mnie ok tysiąc złotych. Jaka była reakcja mojego kolegi (mięsożerca), że on by w życiu tyle nie wydał za operacje kota. Inny znajomy powiedział cytuje: ja to bym ukręcił łęb i dokosza (również mięsożerca) :D

Ja tez jestem mięsożercą...
na nasza sunie nawet nie liczyłam ile wydalismy na operacje...i pozniejsze leczenie. Gratuluje generalizowania :roll:
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

przez iiwaa 22 lip 2016, 00:04
Prakseda napisał(a):
iiwaa napisał(a):
Tom_Tom napisał(a):Po drugie: przemysł hodowlany jest przede wszystkim dla ludzi. Koty i psy to jedynie poboczny konsument
Mój kot i pies nie jest pobocznym konsumentem! Mięsa u nas w domu to właśnie one jedzą najwięcej. Karmimy karmami mokrymi bezzbożowymi, surowym mięsem, rybami, na przekąskę suchą karmą bezzbożową (oczywiście z dodatkami roślinnymi i z dodatkiem np. jaj). Mój pies waży więcej ode mnie. Mięsa je z 20 razy więcej niż ja. Poboczny konsument, się uśmiałam :D

iiwaa, chodziło raczej o to, że sam zamysł hodowli jako głównego odbiorcę zakłada człowieka. Karmy dla zwierząt najczęściej produkuje się z jakichś brzydko mówiąc odpadków. Nikt raczej nie wyrusza na otwarte morze na połów z założeniem "Sprzedam to jako ryby dla kotów". Nikt nie zakłada hodowli świń i drobiu tylko po to, by sprzedawać to jako żarełko dla czterołapnych pupili. A że trafiają się ludzie, którzy zakupią je dla swojego zwierzaka, to już inna bajka ;) I to chyba Tom_Tom miał na myśli.

Bo warto żywić zwierzaki niekoniecznie karmami, a już na pewno nie marketowymi.

Ja również nie uważam, że hodowla przemysłowa jest czymś dobrym. Ani dla ludzi, ani dla zwierząt, ani dla środowiska.

A co do ryb, to akurat one żyją w naturalnych warunkach.

Sortuj wg