Leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez Michellea 16 lip 2016, 23:31
iiwaa napisał(a):Tak samo z dawkami leków.
Dawki antybiotyków również nie są dostosowanie indywidualnie do mnie, lekarz nawet o wagę mnie nie pyta. Kiedyś dostałam taką samą dawkę takiego samego leku, jak mój mąż, a przecież jestem o wiele mniejsza (niższa 25 cm) i mam 1 kilo niedowagi :D

Ale tabletki można dzielić (co prawda nie wszystkie), na upartego nawet samemu zmienić dawkę. A to, że lekarz przepisze za wysoką dawkę, to w tym przypadku jego wina, a nie specyfika środka, którym leczy ;)

Wycinałam migdałki kilka lat temu - lekarz również mógł zrobić coś źle i tego nie zauważyć, a ja skąd mogłam wiedzieć - miałam narkozę.

To nie to samo. Migdałki czasem trzeba wyciąć, spirali zakładać nie trzeba.

przez iiwaa 16 lip 2016, 23:44
Michellea napisał(a):
iiwaa napisał(a):Tak samo z dawkami leków.
Dawki antybiotyków również nie są dostosowanie indywidualnie do mnie, lekarz nawet o wagę mnie nie pyta. Kiedyś dostałam taką samą dawkę takiego samego leku, jak mój mąż, a przecież jestem o wiele mniejsza (niższa 25 cm) i mam 1 kilo niedowagi :D

Ale tabletki można dzielić (co prawda nie wszystkie), na upartego nawet samemu zmienić dawkę. A to, że lekarz przepisze za wysoką dawkę, to w tym przypadku jego wina, a nie specyfika środka, którym leczy ;)

Wycinałam migdałki kilka lat temu - lekarz również mógł zrobić coś źle i tego nie zauważyć, a ja skąd mogłam wiedzieć - miałam narkozę.

To nie to samo. Migdałki czasem trzeba wyciąć, spirali zakładać nie trzeba.

No, to miałabym opcję - gorszych dla organizmu - zastrzyków, tabletek i plastrów.
Wybrałam mniejsze zło.

przez Sigrun 16 lip 2016, 23:46
iiwaa napisał(a):
Sigrun napisał(a):iiwaa, nie znam Cię (jescze?!) ale juz Cię polubiłam :)

Miło mi to słyszeć :)
A mogę poznać powód? ;)

bo z tego co widze (czytam) masz podobny charakter :)
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michellea 16 lip 2016, 23:56
iiwaa napisał(a):No, to miałabym opcję - gorszych dla organizmu - zastrzyków, tabletek i plastrów.
Wybrałam mniejsze zło.

Ale ja nie oceniam Twojego wyboru, tylko wyrażam swoje zdanie na temat danego środka antykoncepcyjnego ;)
Każdy wybiera sam, nie mam zamiaru w to ingerować.

przez iiwaa 17 lip 2016, 00:07
Sigrun napisał(a):
iiwaa napisał(a):
Sigrun napisał(a):iiwaa, nie znam Cię (jescze?!) ale juz Cię polubiłam :)

Miło mi to słyszeć :)
A mogę poznać powód? ;)

bo z tego co widze (czytam) masz podobny charakter :)

Właśnie też zauważyłam ;)

przez Sigrun 17 lip 2016, 00:08
iiwaa, no to żółwik (kurfa nienawidze tego) ale niech bedzie :mrgreen:

przez iiwaa 17 lip 2016, 00:22
Sigrun napisał(a):iiwaa, no to żółwik (kurfa nienawidze tego) ale niech bedzie :mrgreen:

Moja siostrzenica tak mówi ;)
Żółwik :D

przez Sigrun 17 lip 2016, 00:42
iiwaa, no to żółwik ;)

przez anka szklanka 17 lip 2016, 01:42
emilka200 napisał(a):Jakiś czas temu u moejej koleżanki zdiagnozowano depresje dwubiegunowa. Dziewczyna miała mega zmienność nastrojów i zupełnie nad tym nie panowała. Wiem ze brała jakieś leki od psychiatry ale nie było widać poprawy a czuła sie po nich fatalnie miała dużo skutków obocznyzch. Jakieś 4 miesiące temu zaczęła brać tabletki antykoncepcyjne. Od tego czasu wiele sie zmieniło. Nastrój sie ustabilizował, nie ma juz takich wahań. Widzi to ona i otoczenie. Rozmawiała o tym z ginekologiem o on powiedział ze może tak być ze hormony w tabletkach ustalilizowaly ja, co o tym myślicie

Czy zaburzenia u Twojej koleżanki aby na pewno zostały prawidłowo zdiagnozowane?
Sama mam Chad (URC) i sam tytuł "leczenie tabletkami antykoncepcyjnymi" w odniesieniu do dwubiegunówki brzmi dla mnie jak życzeniowe zaklęcie ;)

Prawdopodobnie koleżanka miała zaburzoną gospodarkę hormonalną, stąd wahania nastroju.
Szczerze wątpię aby tabsy anty były w stanie ustabilizować taką chorobę ;) A i diagnozy bywają błędne (sama miałam w życiu ze 3 różne :D ;)).

przez iiwaa 17 lip 2016, 01:43
Ktoś nam chyba chce coś sprzedać :D
Dziękujemy bardzo :D

przez NN4V 17 lip 2016, 08:22
Michellea napisał(a):
Reynevan napisał(a):
Michellea napisał(a):A o jakiej spirali mowa - hormonalnej czy miedzianej?

Super, miedziana niby niehormonalna i mniej inwazyjna, a z zawartością metalu ciężkiego. ;)

Pytam, żeby wiedzieć o których negatywnych skutkach mam pisać :twisted:

A po co?
Chyba każdy człowiek, który używa czegokolwiek, powinien być świadom możliwości wystąpienia szkodliwych efektów ubocznych.
W przypadku wkładek domacicznych są one dokładnie opisane wraz ze statystycznym prawdopodobieństwem wystąpienia.
Dlatego daruj sobie katolskie moralizatorstwo doktrynalne - tu nie przedszkole - indywidualną oceną każdego jest szacunek uzyskiwanych korzyści do ponoszonych kosztów i stopnia ryzyka.
W przypadku wkładek domacicznych ten szacunek jest bardzo korzystny.

Ciekawostką jest natomiast, ze w żadnej instrukcji obsługi samochodu nie występuje informacja o tym, że używanie pojazdów mechanicznych może skutkować śmiercią lub kalectwem. Albo, ze brak ruchu może prowadzić do miażdżycy, nadciśnienia, czy nawet zakrzepicy.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez iiwaa 17 lip 2016, 13:00
Oczywiscie, że dostałam całą broszurke, w ktorej rowniez negatywne skutki i prawdopodobieństwo ich wystąpienia byly wypisane.

Podobnie nie musze brac teraz gripexu. On tylko lagodzi objawy, nie leczy, a wirus organizm i tak zwalczylby sam.
A sudafed hamujacy katar? Jeszcze gorszy :D
Ale biore, zeby ulatwic sobie zycie.

przez Michellea 17 lip 2016, 13:01
NN4V, zanim zarzucisz komuś "katolskie moralizatorstwo doktrynalne"czy cokolwiek innego, wypadałoby się upewnić jaki był charakter czyjejś wypowiedzi. A mój post był humorystyczną odpowiedzią na komentarz Reynevan, która odpowiedziała na moje pytanie, o którą z wkładek chodzi, a to pytanie z kolei nie było skierowane do iiwy, tylko do Ciebie, bo zachwalałeś jakie to spirale są tanie itd. Katolickie moralizatorstwo to by było gdybym pisała o grzechu. Napisałam? Nie. Religijny aspekt poruszyłam tylko dlatego, bo został skomentowany mój wybór.
Od kiedy nie można dyskutować o negatywnych skutkach używania czegoś?

Chyba każdy człowiek, który używa czegokolwiek, powinien być świadom możliwości wystąpienia szkodliwych efektów ubocznych.

M.in. dlatego to wszystko piszę. Ile kobiet z uwagą czyta ulotki? To już nawet nie chodzi o spirale. Ilu na tym forum takich, co to nie wiedzieli o skutkach ubocznych psychotropów zanim one u nich wystąpiły? Całkiem sporo.

przez iiwaa 17 lip 2016, 13:06
Michellea napisał(a):NN4V, zanim zarzucisz komuś "katolskie moralizatorstwo doktrynalne"czy cokolwiek innego, wypadałoby się upewnić jaki był charakter czyjejś wypowiedzi. A mój post był humorystyczną odpowiedzią na komentarz Reynevan, która odpowiedziała na moje pytanie, o którą z wkładek chodzi, a to pytanie z kolei nie było skierowane do iiwy, tylko do Ciebie, bo zachwalałeś jakie to spirale są tanie itd. Katolickie moralizatorstwo to by było gdybym pisała o grzechu. Napisałam? Nie. Religijny aspekt poruszyłam tylko dlatego, bo został skomentowany mój wybór.
Od kiedy nie można dyskutować o negatywnych skutkach używania czegoś?

M.in. dlatego to wszystko piszę. Ile kobiet z uwagą czyta ulotki? To już nawet nie chodzi o spirale. Ilu na tym forum takich, co to nie wiedzieli o skutkach ubocznych psychotropów zanim je dostali? Całkiem sporo.

Ok, spokojnie :) czytam ulotki :)
Jaydess ma stosunkowo niewielkie dawki hormonow i jest najmniejsza na rynku - dlatego wybralam akurat jaydess.

Sortuj wg