NN czy psychoza, schizofrenia, paranoja?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez khaleesi 16 kwi 2014, 13:19
Ahma, omamy wzrokowe. ściany sie nie ruszają.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Maggda92 16 kwi 2014, 13:24
khaleesi, ja nie rozumiem o co chodzi w tej depresji psychotycznej? co to jest depresja i schizofrenia w jednym?
Maggda92

przez Lusesita Dolores 16 kwi 2014, 13:24
dziwne, może miały prawo sie ruszać po 48 h bez snu , ale z drugiej strony wszystko pod tym prysznicem było brudne nawet woda i mydło..
zwariowac idzie
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Maggda92 16 kwi 2014, 13:24
Ahma, no idzie :( ja już nie mogę wytrzymać tego wszystkiego :why:
Maggda92

przez khaleesi 16 kwi 2014, 13:27
Anel92,z tego artykułu. objawy depresji psychotycznej to są one zgodne z nastrojem depresyjnym, a chory może czuć się winny, może sądzić, że zasługuje na karę, czy potępienie, jak również taka osoba cały czas sądzi, że grozi jej jakiś kataklizm, czy życie w ubóstwie, a więc sądzi, że spotkają ją tylko złe rzeczy. Omamy, które towarzyszą tej chorobie, mogą mieć postać głosów, które na przykład mogą przepowiadać nadciągający koniec świata, czy inne nieszczęścia. Rzadko, ale czasem jednak występują również omamy węchowe, a więc taka chora osoba może wyczuwać zapach zgnilizny, czy śmierci. Ten rodzaj depresji może także spowodować widoczne spowolnienie ruchowe, a nawet całkowity bezruch, który nazywany jest osłupieniem depresyjnym. Choroba ta jest całkowicie uleczalna, ale tak samo jak w innych typach depresji, może nastąpić jej nawrót, gdzie następne epizody mogą znacznie różnić się okresem trwania, a także nasileniem objawów.

Ahma, ściany nigdy same się nie ruszają to Tobie się tak wydawało.Ściany są stałe człowiekowi co najzwyżej może się kręcić w głowie. Skoro spędziłaś dwa dni pod prysznicem bez snu to całkiem zrozumiałe.
Ostatnio edytowano 16 kwi 2014, 13:31 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez Maggda92 16 kwi 2014, 13:31
khaleesi, ja uważam,że mnie już nic dobrego w życiu czeka, że same nieszczęścia :( mam zawiechy nie wiem czy to to samo co osłupienie, co jest tu napisane, siedzę jak kołek i patrzę w jedno miejsce, wyłączam się całowicie dopiero jak mama albo chłopak coś do mnie powiedzą ale muszą to zrobić głośno albo zadzwoni telefon to wychodzę z tego stanu

Ahma, mi czasami się wydaje, że ja się ruszam jakoś chociaż leże na łóżku a takie mam uczucie

-- 16 kwi 2014, 12:33 --

ja zwariuje :why: :why: :why:
Maggda92

przez khaleesi 16 kwi 2014, 13:34
Ahma napisał(a):wszystko pod tym prysznicem było brudne nawet woda i mydło..
zwariowac idzie

To brzmi jak połaczenie natrętnych mysli czyli ZOK z omamami.
Brudne woda i mydło newica natręctw a ruszające się ściany omam

-- 16 kwi 2014, 13:41 --

Anel92, możesz mieć i urojenia i depresje psychotyczną ale wiesz jak to mozna się samemu diagnozować :P
Mistrz Avatara

przez Maggda92 16 kwi 2014, 13:43
khaleesi, ja nie chcę się diagnozować, źle się czuje :( jutro biorę nowy neuroleptyk jak nie pomoże to nie wytrzymam
Maggda92

przez khaleesi 16 kwi 2014, 13:46
Anel92, patrząc na Twój podpis a tą Olpanzapine jak długo zażywasz? Ona zdajsie powinna zadziałać. Może wyższa dawka?
Mistrz Avatara

przez Maggda92 16 kwi 2014, 13:48
khaleesi, ją mam brać właśnie od jutra, teraz mam pernaiznum jeszcze dziś ostatnia dawka :(
Maggda92

przez psychidae 16 kwi 2014, 13:49
khaleesi napisał(a):psychidae, czyli np,że pada snieg w zimie to przypisuje chory temu specjalne znaczenie? [chyba to normalne, że w zimie może padać snieg]czyli konkretnie jakie? Chodzi mi o przykład.

-- 16 kwi 2014, 13:11 --

psychidae napisał(a):w depresji też są objawy psychotyczne :-]

o tym czytałam też.

Nie jestem pewna, ale rozumiem to bardziej jako pada śnieg więc dzisiaj ufo będzie łapało ludzi i grzebało mu w mózgu
psychidae

przez khaleesi 16 kwi 2014, 13:52
psychidae, to w ogóle abstrakcja :P
Anel92, :? pójdziesz do szpitala dobiora Ci leki.
Mistrz Avatara

przez Maggda92 16 kwi 2014, 13:54
khaleesi, pernazinum mi nie pomogła za bardzo, tylko trochę wyciszyła, lekarz kazał odstawiać i zacząć brać olanzapine, jutro pierwsza dawka :((( jak ja się źle czuje, pierdolona depresja :why: :why: :why:
Maggda92

przez psychidae 16 kwi 2014, 14:01
Anel92 napisał(a):khaleesi, ja nie rozumiem o co chodzi w tej depresji psychotycznej? co to jest depresja i schizofrenia w jednym?

To depresja z objawami psychotycznymi, może byc takze epizod mieszany z objawami psychotycznymi, moga byc zaburzenia schizoafektywne

To jest ciężka endogenna depresja z urojeniami zgodnymi z nastrojem lub urojeniami ksobnymi

Coś na typ schizofrenii plus choroba jednobiegunowa/dwubiegunowa to zaburzenia schizoafektywne

Ogolnie obilo mi się o uszy, że czasami naciaga sie te rozpoznania, zeby leki były tańsze albo było bardziej opłacalne bo leczy się tak samo
psychidae

Sortuj wg