natręctwa związane z jedzeniem i oddychaniem

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

natręctwa związane z jedzeniem i oddychaniem

przez ewa73 05 sie 2009, 12:38
Witam wszystkich nerwicowców,; moje natręctwa dotyczą jedzenia, ciągle pojawiają się myśli na temat tego, że jem albo , że nie jem; jak jem - to myśli że za dużo, jak nie jem, to że za mało i pojawia się myśl ,że coś ze mną nie tak, że jestem nienormalna, i lęk, paraliżujący lęk , że będę/jestem na coś chora. Na pewno mój problem wiąże się z trudnym dzieciństwem; po drugie moja mama ma chopla na punkcie jedzenia- tym wartościuje ludzi i tak mi zostało; chyba jej myśli zagnieździły się w mojej głowie, tylko jak się ich pozbyć?
- Do tego dochodzi kontrola oddychania. czy ktoś ma podobne objawy? o co chodzi z tym oddychaniem, ktoś to rozumie? pozdrawiam

Re: natręctwa związane z jedzeniem i oddychaniem

przez ewaryst7 05 sie 2009, 14:53
Ale JAKI problem z oddychaniem? Duszności masz?

przez ewa73 05 sie 2009, 21:24
nie , nie duszności, po prostu kontroluje wdechy i wydechy, zatrzymuje w sobie powietrze, nie wiem jak to opisać, momentami dochodzi do hiperwentylacji, paranoja!!! + straszne napięcie mięśniowe, różne bóle i od razu odczytywanie tego jako BARDZO POWAZNA CHOROBE; i tak w kółko..., aż do wyczerpania; ale są momenty, że tego nie ma i to mnie jakoś trzyma przy życiu;)
kiedyś przeczytałam określenie - nerwica oddechowa i pewnie właśnie to mam, ale tego jeszcze nie rozumiem;
powoli rozpracowuje te moje wewnętrzne walki; obsesje i kompulsje na punkcie jedzenia wydaje mi się że rozumiem, ale to oddychanie - nie; dzięki za zainteresowanie:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewaryst7 06 sie 2009, 07:55
O kurcze , jest nerwica oddechowa? Może , i ja to mam? Trzymaj się kochana:)

przez ewa73 06 sie 2009, 09:52
Witaj więc w klubie :), generalnie wkurza mnie ta nerwica , mam jej dość , coś trzeba z tym zrobić!!!
może otworze jakiś nowy wątek optymistyczny na forum... pisanie pomaga:), a teraz spróbuję bez poczucia winy pojechać na basen... i popływać, pozdrawiam

przez verdemia 12 sie 2009, 14:33
hm...moze ja mam raczej nerwice jedzeniowa a nie bulimie?? ie myslalam nigdy o tym w ten sposob...
verdemia

Sortuj wg