Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Fixxxer 22 sty 2016, 09:29
Witajcie.
Dodam otuchy tym, którzy boją się flaka po SSRI. Od 5 lat jadę na SSRI w maksymalnych dawkach, najpierw leciałem na fluoksetynie a teraz od półtora roku na Paroksetynie. Obie substancje na maxa i kuśka staje prawidłowo. Od półtora roku jak zacząłem brać Paroksetynę biorę też Mianserynę w najmniejszej dawce jedną na noc, z tego co pamiętam ma ona oprócz profilu poprawiającego sen rowniez znosic uboczne skutki SSRI. Nie mniej prez 3 lata łykałem Fluoksetynę w max dawce bez żadnych "wspomagaczy" i było ok. Być może też wiek robi swoje (jak zaczalem sie leczyc mialem 23 lata, obecnie 28).

przez chojrak30 22 sty 2016, 11:21
Słabe trochę to pocieszenie, jak ja brałem paroksetynę to też mi się torpeda odpalała tylko bardzo trudno było skończyć, cyrk to się dopiero zaczął po odstawieniu leków, zero pożądania flak mizerne spusty brak kontaktu wacława z bazą :-)

przez Limitrophe 24 sty 2016, 12:59
No ja potwierdzam ze SSRI dzialaja na poped na minus.
Nie wrocilem do stanu sprzed brania a to juz kilka lat.
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oko.grzegorz 28 sty 2016, 20:04
Hej.
Obecnie psychiatra zmienił mi lek. Nieważne na jaki. W każdym bądź razie przy braniu fluoksetyny (brałem 1 miesiąc) zaobserwowałem bardzo dziwną rzecz. W sytuacjach jak np spóźnienie się z przyjęciem dawki lub odstawienie na 1-2 dni. Moje libido drastycznie wzrastało. Nie wiem o co kaman. Lekarz powiedział że to tzw wakacje lekowe i jakos tam probowal mi to wyjasnic ale ja i tak jestem zdezorientowany. Wie ktoś jak to wyjaśnić ? Dodam że moje libido własnie w te 2 dni bez leku bylo idealne jak przed kilka laty, przed depresją ssri itp.

przez boogyman 28 sty 2016, 23:07
Hej które z SSRI najmniej działa na libido. Ja i tak mam z tym problem normalnie . Na pewno zaburza mi paro i wenla bo kiedyś brałem.
Myślałem o sertralinie, ale nie wiem czy pomoże na lęki przed ludźmi, oceną itd. Chciałbym mieć efekt taki jak po paro a nie być wykastrowanym./
Obecnie nic

przez bolek88 30 sty 2016, 03:54
boogyman napisał(a): nie wiem czy pomoże na lęki przed ludźmi, oceną itd. Chciałbym mieć efekt taki jak po paro a nie być wykastrowanym./

Olej to co o tobie myślą i po sprawie. Też to miałem i jakoś leków nie biorę, owszem przejmuje się jak ktoś mi coś przygada, ale bez przesady, nie będę tego lekami zaleczał, bo to nie leczenie a wywracanie mózgu do góry nogami. Jeżeli ktoś krzywo na ciebie patrzy albo źle cię ocenia choć cię nie zna to uwierz to on powinien brać leki nie ty.

Pozdrawiam

przez Ricah 30 sty 2016, 10:36
boogyman, doloz do paro trazodon lub jakiegos agoniste dopaminy. Sertralina sama moze byc skuteczna, ale moze nie byc az tak dobra w lękach.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez boogyman 30 sty 2016, 21:03
Gdybym mógł to bym olał. Ja mam problem z zaakceptowanie swego wyglądu. Mam blizny lekkie po trądziku i nie mogę ich zaakceptować. Nie wiem jak to przezwyciężyć. Wiem że ludzie nie postrzegają mnie rpzez to, ale ja sam źle się z tym czuję.
A fluwoksamina (fevarin) - chyba też w miarę neutralnie działa na sferę seksualną?
Myślę na sertraliną lub fluwoksaminą. Paro było zajebiste ale nie chcę żeby mnie skosiło w tej sferze
Obecnie nic

przez bolek88 31 sty 2016, 21:51
boogyman napisał(a):Gdybym mógł to bym olał. Ja mam problem z zaakceptowanie swego wyglądu. Mam blizny lekkie po trądziku i nie mogę ich zaakceptować. Nie wiem jak to przezwyciężyć. Wiem że ludzie nie postrzegają mnie rpzez to, ale ja sam źle się z tym czuję.
A fluwoksamina (fevarin) - chyba też w miarę neutralnie działa na sferę seksualną?
Myślę na sertraliną lub fluwoksaminą. Paro było zajebiste ale nie chcę żeby mnie skosiło w tej sferze

Naprawdę uwierz że są gorsze problemy a to że nie możesz zaakceptować swojego wyglądu, wcale nie potwierdza, że masz niedobory serotoniny, dopaminy, GABA czy któregokolwiek innego neuroprzekaźnika. Uwierz

To co ci @Ricach poleca czyli agonista dopaminy niestety może wpłynąć na twoje funkcje seksualne, bo dopamina odgrywa w tych sferach najważniejszą rolę. Poleciłbym ci coś ale tu niestety wszyscy bawią się w lekarzy i mogą ci zrobić krzywdę.

Pozdrawiam

przez chojrak30 02 lut 2016, 10:59
Chciałbym w skrócie nawiązać do swoich poprzednich postów, DMAE brałem regularnie przez 2 tygodnie teraz sobie zrobiłem przerwę bo grypa mnie rozłożyła i co ciekawe na tyle mnie ten suplement odblokował że już nie myślę o sobie w kategoriach inwalidy wojennego z amputowanym 21 palcem, wydaję mi się że w pssd blokada może występować również w psychice to nie tylko sprawa neuroprzkażników i chemii. Nie wiem jak to możliwe ale poprawiło mi się odczuwanie góra-dół :-) ciekawe czy tylko na chwilę czy na dłuższy okres czasu.

przez bolek88 02 lut 2016, 17:01
chojrak30 napisał(a):Chciałbym w skrócie nawiązać do swoich poprzednich postów, DMAE brałem regularnie przez 2 tygodnie teraz sobie zrobiłem przerwę bo grypa mnie rozłożyła i co ciekawe na tyle mnie ten suplement odblokował że już nie myślę o sobie w kategoriach inwalidy wojennego z amputowanym 21 palcem, wydaję mi się że w pssd blokada może występować również w psychice to nie tylko sprawa neuroprzkażników i chemii. Nie wiem jak to możliwe ale poprawiło mi się odczuwanie góra-dół :-) ciekawe czy tylko na chwilę czy na dłuższy okres czasu.

Bardzo ci dziękuję za twoje porady. Bacznie je śledzę. Postaram się zgłebić informacje na temat DMAE i czy może poprawić przekaźnictwo GABA, która została u mnie skopana przez Mydocalm(tolperis) Być może to nie o same GABA tu chodzi w moim przypadku.

przez chojrak30 02 lut 2016, 18:16
Kiedyś DMAE miało być lekiem na ADHD ale przerwane zostały badania i wprowadzili to jako suplement, chociaż u dzieci była widoczna poprawa w nauce :-)

http://www.progressivehealth.com/adhd-dmae.htm

Zwiększa koncentracji uwagi
zwiększa energię
zmniejsza niepokój
Zmniejsza agresywne zachowanie
Pokazuje poprawę zdolności uczenia się
Może zwiększać inteligencję

przez bolek88 02 lut 2016, 18:40
chojrak30 napisał(a):Kiedyś DMAE miało być lekiem na ADHD ale przerwane zostały badania i wprowadzili to jako suplement, chociaż u dzieci była widoczna poprawa w nauce :-)

http://www.progressivehealth.com/adhd-dmae.htm

Zwiększa koncentracji uwagi
zwiększa energię
zmniejsza niepokój
Zmniejsza agresywne zachowanie
Pokazuje poprawę zdolności uczenia się
Może zwiększać inteligencję

Świetna wiadomość :) Z powodu napiętych mięśni karku, wpierniczyłem się w to bagno zwane pssd, bo jak widać mydocalm jest nie dla mnie.
Pamietam jak rok temu połączyłem CDP-cholinę w dużych dawkach z Piracetamem, po 1mc stosowania zbiłem napięcie mięśni. Niestety spożycie alkoholu przywróciło napięcie mięśni. Widać jest jakiś deficyt w neuroprzekaźnictwie dlatego tak się dzieje u mnie.

Zaznaczę, że CDP-cholina ma właściwości tworzące nowe receptory dopaminy. Została zaliczona do środków nootropowych jak Piracetam. Warto byś i tym się zainteresował. Piracetam (agonista acetylocholiny) i cdp-cholina, to dobre połączenie. Dodam że czucia w penisie mi to nie przywróciło, ale na pewno szybciej stawał. Mimo tej zalety to jednak nadal słabo wystarczy, że zechcesz pozycje zmienić i już mięknie, więc niestety dla mnie to mało.

DMAE ma właściwości zwiększające upregulujące acetylocholinę stąd poprawa pamięci itd.

Po jakim czasie najwcześniej zauważyłeś efekty?

przez chojrak30 02 lut 2016, 18:59
Od pierwszej malutkiej dawki już zauważyłem poprawę to działa na mnie dużo lepiej niż piracetam i cholina dużo dużo lepiej :-) DMAE z tego co wyczytałem w połączeniu z wit B6 na stałe odblokowuje receptory muskarynowe ale jaki to ma dokładnie związek z naszymi dolegliwościami to ciężko powiedzieć za cienki jestem w te klocki. Najważniejsze że jest poprawa w sferze seksualnej i nie tylko z dławieniem przy obiedzie już nie mam problemu :-) chyba przez SSRI miałem
początkowe symptomy miastenii.

Sortuj wg