''Nie wydawać zamienników'' - nowa moda na receptach.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Michuj 28 lut 2012, 22:18
Pewnie Benalgin ;) (za gówniarza właśnie to przetestowałem i tak makabrycznego bad tripa nigdy nie przeżyłem, ku przestrodze... )

-- 28 lut 2012, 21:22 --

Gdyby mi lekarz takie coś napisał na recepcie to:
-w przypadku lekarza prywatnego-NIE PŁACĘ ZA WIZYTE, wychodze i zmieniam lekarza.
-w przypadku lekarza NFZ-składam skargę do rzecznika odpowiedzialności zawodowej.
i oczywiście zmieniam lekarza.

dokładnie bym to samo zrobił.
Loża szyderców

przez Maciej farmaceuta 28 lut 2012, 22:25
K..a,poruszyłeś ciężką sprawę.Załóżmy scenariusz:idziesz do apteki po lek nasercowy dla swojej babci,bez którego żyć nie może.PESEL nieczytelny,a nie znasz PESELu babci.Co farmaceuta ma zrobić?Jesteśmy zawodem medycznym,składamy przysięgę Hipokratesa,więc 99% farmaceutów wyda,prosząc,żeby później donieść PESEL i licząc na Twoją uczciwość i dojrzałość.Czasem niestety się przeliczają,ale jeszcze można zadzwonić do lekarza itp,jest kilka sposobów.Farmaceuta może na odwrocie recki napisać adres,pesel,nazwisko,nr oddziału NFZ gdy jest nieczytelny.Gdy są wątpliwości co do dawek lub dawkowania(ile razy dziennie)może wydać najmniejsze dostępne opakowanie z najmniejszą dawką

przez Michuj 28 lut 2012, 22:29
Właściwie co jest najbardziej przerażające w tym temacie. Jak Maciej farmaceuta pisał, może to rodzić patologie. Nie wszystkie firmy mają wszystkie generyki, więc lekarz może wypisać inny lek, firmy lobbującej, zamiast leku X który powinien być lekiem podanym w pierwszej kolejności.
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez QueenForever 28 lut 2012, 22:32
Lekarz który bedzie wydawał tylko takie recepty w zasadzie skazuje się na zawodową porażke bo któż do takiego psychiatry zechce pójść po raz drugi?
QueenForever

przez Maciej farmaceuta 28 lut 2012, 22:37
Niestety,tak się zdarza.Ordynator oddziału może "zasugerować"lekarzom,żeby na oddziale dawali jeden lek,a nie inny.Dostaje za to np."szkolenie" na wyspach kanaryjskich sponsorowane przez producenta danego leku.Kiedyś było to częstsze,teraz to trochę ukrócono,ale..

-- 28 lut 2012, 21:41 --

QueenForever napisał(a):Lekarz który bedzie wydawał tylko takie recepty w zasadzie skazuje się na zawodową porażke bo któż do takiego psychiatry zechce pójść po raz drugi?

Dlatego to zdarza się bardzo rzadko.Jak przez miesiąc praktyki w aptece widziałem jedną taką receptę,a ruch był ogromny.

przez Michuj 28 lut 2012, 22:45
Pozwolę sobie zacytować pewnego posta:
''Słuchaj jaki motyw.. byłam wczoraj w aptece po ten xanax ale poprosiłam o ten tańszy
odpowiednik który mi poleciłeś, a ta farmaceutka powiedziała że mają jakieś umowy z psychiatrami
podpisane aby nie dawać odpowiedników w przypadku leków psychotropowych. Powiedziała,
że powodem jest to, iż odpowiedniki oprócz tej substancji czynnej który jest w xanaxsie
mają inne substancje pomocnicze, przez co ich wchłanialność waha się od 70 do 90%, gdzie
w oryginalnym leku takim jak np. xanax ta wchłanialnoiść wynosi 100%.''

Maciej farmaceuta, co Ty na to?
Loża szyderców

przez Maciej farmaceuta 28 lut 2012, 23:23
O k..a,Jeżeli tek było naprawdę to:
-nie ma żadnych takich umów,są prawnie zabronione
-przy alprazolamie nigdy się nie spotkałem z różnicami wchłanialności
-za taki tekst mogą rozwiązać umowę apteki z NFZ(i tak by się pewnie stało)
-za to farmaceuta i lekarz ponoszą odpowiedzialność karną(nie zabiorą im prawa do wykonywania zawodu,ale ogromna grzywna-jak najbardziej)
-lekarz może tak powiedzieć,i napisać na recce "nie zamieniać",ale nie zakazać aptece wydawania odpowiedników.
Reasumując.Nie chce mi się wierzyć,żeby apteka i lekarze zawarli taką umowę,a tym bardziej wprost o tym mówili-totalny debilizm,zawodowe samobójstwo,brak instynktu samozachowawczego.Pisząc na recce "nie zamieniać"i polecając daną aptekę,bo najtańsza,lekarz osiągnąłby to samo zgodnie z prawem.Sądzę,że ktoś coś przekręcił,ale wyślij mi na priva jaka to apteka i kiedy to było,podp..lę ich do NFZ i Inspektoratu Farmaceutycznego,tak na wszelki wypadek.

przez Michuj 28 lut 2012, 23:29
Zachęcę autorkę tego posta do wypowiedzenia się. ;) Nie wiem co to za apteka... To nie mnie spotkało.
Loża szyderców

przez ladywind 28 lut 2012, 23:36
Albo sytuacja z wczorajszym xanaxem co Ci Michał pisałam dzisiaj...chore
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Maciej farmaceuta 28 lut 2012, 23:37
Bo albo było jakoś inaczej(tak sądzę),albo ci lekarze i apteka zasłużyli na miano kretynów roku

przez Michuj 28 lut 2012, 23:38
ladywind, Napisz Maciejowi na pw. co to za apteka.
Loża szyderców

przez ladywind 28 lut 2012, 23:47
To była apteka Blisko Ciebie w Jaworznie

Babka powiedziała że mi tego nie wyda tylko moze mi dać oryginalny lek
bo taką mają umowe z tamtejszymi lekarzami w Jaworznie. I zaczeła gadać te
swoje farmazony, że niby odpowiedniki różnią się wchłanialnością od oryginałów.
Ostatnio edytowano 28 lut 2012, 23:53 przez ladywind, łącznie edytowano 1 raz
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Maciej farmaceuta 28 lut 2012, 23:51
Przez właśnie takich sk..synów,którzy stanowią 0,001% i robią takie motywy na farmaceutów patrzy się jak na głupich,chciwych,zupełnie niemoralnych sklepikarzy,którzy są idiotami i tylko myślą o bogaceniu się na cudzym nieszczęściu.Dajcie mi namiary na te apteki,jeżeli tak jest,to chamstwo trzeba tępić w zarodku.

przez Michuj 28 lut 2012, 23:54
Maciej farmaceuta, napisz co udało się zwojować ;)
Loża szyderców

Sortuj wg