Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Lord Kapucyn 20 cze 2014, 21:34
Ten efekt przeciwdepresyjny można wyjaśnić dwoma mechanizmami- wpływem na autoreceptory dopaminowe i antagonizmem rec. 5-HT7 (i ew. 5-HT1b). Czy poradziłby sobie to nie wiem- pewnie musisz sprawdzić. :D Ale ten lek faktycznie jest dziwny- aktywizuje, a jednocześnie powoduje właśnie takie wewnętrzne uspokojenie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 20 cze 2014, 21:46
no wlasnie u mnie takie uspokojenie było na SSRI i stad myslalem ze on jakos tez podnosi serotonine, moze to i dobry lek w takim razie i nie potrzeba zadnego kombinowania z dokladaniem czegos innego, skoro ma juz sam w sobie dwa dzialania w jednym a o takie wlasnie mi chodzilo

przez xanonymous 22 cze 2014, 07:32
Amisulpiryd ma powinowactwo do 5-HT7a, 5-HT2B oraz słabe do 5-HT1A a także istotne powinowactwo do receptora GHB.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 22 cze 2014, 10:36
Z 5-HT2b zgoda, ale 5-HT1a? Tego nawet słabym powinowactwem nazwać nie można- http://pdsp.med.unc.edu/pdsp.php?knowID ... bmit+Query
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez xanonymous 01 lip 2014, 11:04
nie wiem, czytalem gdzies o tym, moze w jakms innym badaniu to powinowactwo bylo wieksze niz pisze na pdsp.med

przez miko84 01 lip 2014, 11:21
Ami to bloker 5-HT2b (co raczej nie ma działania przeciwdepresyjnego, jak już to odwrotnie) i bloker 5-HT7. Blokada tego 2 odpowiada za działanie przeciwdepresyjne bo jak wyłączano ten receptor to lek nie wykazywał działania przeciwdepresyjnego. Większość przeciwdepresyjnych neuroleptyków blokuje 5-HT7 więc może być coś na rzeczy. Z innych leków to mianseryna i nowa wortioksetyna także blokują ten receptor.

Co do 5-HT1a to nie ma lepszych agonistów wśród neuroleptyków jak arypiprazol (5.7 nm!) i kwetiapina a dokładnie jej metabolit (około 45 nm). Inne leki działają jak już to pośrednio przez antagonizm 5-HT2a w połączeniu z blokadą D2, ale jaki jest tego efekt terapeutyczny nie wiadomo - chyba raczej średni. Wśród neuroleptyków te dwa wymienione mają największą skuteczność przeciwdepresyjną (oczywiście w połączeniu z SRI) i bierze się to raczej na pewno z częściowego agonizmu 5-HT1a.

Z leków przeciwdepresyjnych taki mechanizm ma wilazodon i wortioksetyna - pośredni agonizm 5-HT1a + SRI. Ale chyba coś podobnego można osiągnąć łącząc SSRI z arypiprazolem. Lub stare połączenie buspiron + SSRI.
miko84

przez Bonus 06 lip 2014, 23:11
Ja właśnie zacząłem przyjmować leki przeciwdepresyjne, i przyjmuję je już od prawie dwóch miesięcy. Niestety, nasiliły się u mnie natręctwa myślowe, jakieś tam obawy i stwierdziłem, że muszę zacząć przyjmować leki. Ale dopiero zacząłem je przyjmować, więc takiej szybkiej zmiany, raczej nie będzie.
Podobno są to bardzo dobre leki/tabletki, jest na nie refundacja, więc wiele nie kosztowały. Byłem drugi raz u Pani Psychiatry, by przepisała mi kolejne leki, no i mam ze trzy pudełka tych leków.

Na pewno ktoś tutaj zna te leki w postaci tabletek, a nazywają się: "Paroxinor", 20 mg. Nie znam się na lekach, ale z informacji Pani lekarki i opinii wielu ludzi, którzy również przyjmują te leki, są one dobre i powinny pomóc.

Czy to rzeczywiście prawda??
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez depas 09 lip 2014, 09:25
miko84 napisał(a):Z leków przeciwdepresyjnych taki mechanizm ma wilazodon i wortioksetyna - pośredni agonizm 5-HT1a + SRI. Ale chyba coś podobnego można osiągnąć łącząc SSRI z arypiprazolem. Lub stare połączenie buspiron + SSRI.

Właśnie w to 'stare' połączenie mam zamiar od najbliższej wizyty wejść, o arypiprazolu mogę jedynie pomarzyć. Także albo paro+buspiron, albo jeśli doktór się zgodzi, dorzucić do paro 25-50mg sertraliny.
Tutaj ciekawy artykuł o łączeniu antydepów: http://apt.rcpsych.org/content/15/2/90.full

-- 09 lip 2014, 09:31 --

Bonus napisał(a):Nie znam się na lekach, ale z informacji Pani lekarki i opinii wielu ludzi, którzy również przyjmują te leki, są one dobre. Czy to rzeczywiście prawda??

Też biorę Paroxinor i mi pomaga bez wątpienia, zwłaszcza właśnie na lękowe historie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Michaela 21 lip 2014, 13:40
depas napisał(a):
miko84 napisał(a):Z leków przeciwdepresyjnych taki mechanizm ma wilazodon i wortioksetyna - pośredni agonizm 5-HT1a + SRI. Ale chyba coś podobnego można osiągnąć łącząc SSRI z arypiprazolem. Lub stare połączenie buspiron + SSRI.

Właśnie w to 'stare' połączenie mam zamiar od najbliższej wizyty wejść, o arypiprazolu mogę jedynie pomarzyć. Także albo paro+buspiron, albo jeśli doktór się zgodzi, dorzucić do paro 25-50mg sertraliny.
Tutaj ciekawy artykuł o łączeniu antydepów: <!-- m --><a class="postlink" href="http://apt.rcpsych.org/content/15/2/90.full">http://apt.rcpsych.org/content/15/2/90.full</a><!-- m --><br /><br />-- 09 lip 2014, 09:31 --<br /><br />
Bonus napisał(a):Nie znam się na lekach, ale z informacji Pani lekarki i opinii wielu ludzi, którzy również przyjmują te leki, są one dobre. Czy to rzeczywiście prawda??

Też biorę Paroxinor i mi pomaga bez wątpienia, zwłaszcza właśnie na lękowe historie.
Dzień dobry wszystkim, jestem tu nowa, i czytam te posty , i widzę ze są bardzo ciekawe , wiele uczą :smile:

-- 21 lip 2014, 13:45 --

mam problem, i nie wiem co robić, lekarz mi wypisał receptę na nerwy Opipramol, boje się go brać, czytałam ulotkę, i jest wiele czynników negatywnych, chodź wiem ze nie zawsze te objawy uboczne są dla wszystkich , czy ktoś z was kochani miał styczność z tym lekiem, proszę o pomoc ,,
liffe is beautiful, just need to know how to live

przez wtk 24 lip 2014, 20:31
Biorę opipramol od ok. 3 miesięcy, generalnie małą dawkę (2 tabletki dziennie, od 3 tygodni 1 tabletkę), więc ciężko mi będzie stwierdzić jakieś "rzucające na kolana" działanie. Faktycznie czuć takie uczucie "ściany" w momencie gdy chcesz pomyśleć np. o lęku. Ciekawe uczucie :mhm:
Mi utrzymało się takie zamulenie w dzień (nieduże, ale męczące bo np. o 15 najchętniej to bym się połozył), ale ustąpiło od razu gdy zmniejszyłem dawkę do 1 tabletki. Generalnie z tych skutków ubocznych "Często" i "Niezbyt często" pewnie będziesz miała połowę, mi np. po 2 miesiącach pojawiły się zawroty głowy (jak biorę tabletkę na noc to rano budzę się z zawrotami głowy) ale wystąpiły łącznie może max 3 dni. Tak samo jak wszystkie inne dziwactwa. Ale szczerze to nie ma się czym przejmować, ja przed 3 miesiącami miałem napady paniki, podwyższone ciśnienie, bóle żołądka, różne lęki... teraz można powiedzieć,że 80% tego zniknęło. Nie jestem zwolennikiem leków, szczególnie wpływających na psychikę i zacząłem je brać tylko dlatego,że nie miałem już siły... Ale z perspektywy czasu wiem,że opłaciło się. No i mam pewną "ulgę" bo wiem,że w przyszłości gdy powrócą mi takie stany lękowe to wiem co mam brać aby sobie poradzić. Choć docelowo za miesiąc kompletnie je odstawiam.
wtk

przez Michaela 27 lip 2014, 17:17
wtk. tak rozumiem ciebie doskonale , ja wcześniej brałam diazepam, 5 mg , przez 4 lata , i postanowiłam odstawić, bo już bardzo złe na mnie działali, lekarz mi przepisał własnie te tabletki Opipramol, i biorę ich już 4 dzień, i jakoś nie widzę żeby było mi lepiej po odstawieniu diazepamu , dziś miałam straszne lekki i zawroty , i już sama nie wiem, a diazepam już nie biorę około 5 tygodni
liffe is beautiful, just need to know how to live

przez chipster 11 paź 2014, 21:34
temat totalnie idiotyczny, myślałem, że został ściągnięty, a on nadal wisi, czyli ludzie cierpiący mają się powiesić najlepiej. Autor wciąż żyje? w jakim stanie? skretyniał do końca?
Jak nie chcesz pisać na ogóle, napisz PW. Odpiszę jak szybko się da.

przez INTEL 1 14 paź 2014, 13:43
chipster napisał(a):temat totalnie idiotyczny, myślałem, że został ściągnięty, a on nadal wisi, czyli ludzie cierpiący mają się powiesić najlepiej. Autor wciąż żyje? w jakim stanie? skretyniał do końca?

Gwoli wyjaśnienia
Nick rober6666 był kiedyś moim nickiem.
Zauważ jednak, że brakuje w tym temacie pierwszego wpisu. Nie wiem dlaczego. Tak więc nie ja byłem założycielem tego delikatnie mówiąc głupawego tematu z jeszcze głupszym tytułem. Mój wpis jest niejako ripostą na tezę przedstawiona na wstępie.
Wyglądalo to mniej więcej tak, że ktoś wiesza psy na psychotropach ( nieważne czy słusznie czy też nie-to indywidualna sprawa i nie dotyczy wszystkich antydepresantow), a zaraz potem podaje cudowną altenatywę w postaci linku do sklepu z inozytolami i innymi gównami...
Tak więc wypraszam sobie :D :D
...nie mam podpisu...

przez Bipolarny 14 paź 2014, 14:06
Co za debil założył ten temat to ja nie mam pytań :D I dlaczego to tu jeszcze jest :lol:
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Lamotrygina 150mg
obserwowany

Sortuj wg