Kwas y-aminomasłowy Gaba

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Kwas y-aminomasłowy Gaba

przez zdesperowany1 22 lis 2009, 20:03
Zwiększenie poziomu tego receptora powoduje zwiększanie koncentracjii i ścisłe ukierunkowanie na to co robimy.Innymi słowy jak coś czytamy to Gaba powoduje że skupiamy się własnie na tej ksiązce a nie leżacych obok ubraniach.Może ktoś wypowiedziec sie na ten temat? Agonisci Gaba tudziez kwas walproinowy chyba jest pomocny w leczeniu nerwicy natręctw?Jak to ma się do pamięci długotrwałej?
zdesperowany1

Re: Kwas y-aminomasłowy Gaba

przez celineczka3 22 lis 2009, 20:25
Bralam kwas walproinowy i nie czulam polepszenia koncentracji wrecz przeciwnie bylo gorzej nie moglam sie skupic w ogole, tak samo zreszta dzialaja benzodiazepiny ktore tez zwiekszaja poziom GABA w mozgu>>strasznie zmulaja.Ciekawe tylko ze takiego dzialania nie ma naturalna substancja ktora tez dziala na ten neuroprzekaznik tj. zielona herbata.
celineczka3

przez zdesperowany1 22 lis 2009, 20:29
no własnie na mnie benzo świetnie działaja;) jak mam sie uczyc a wczesniej je brałem to nic nie było w stanie rozproszyc mojej uwagi;) Jak na innych działa leki o specyfice oddzialywania na receptory Gaba?
zdesperowany1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez celineczka3 22 lis 2009, 20:48
No to widocznie te benzo zadzialaly paradoksalnie w Twoim przypadku bo one z reguly dzialaja zmulajaco:)
celineczka3

przez zdesperowany1 22 lis 2009, 21:35
na poczatku zmulaja ale potem dzialaja wrecz przeciwnie;)

a depakine powodowala u Ciebie tez sennosc? ogolnie to chyba jednak dobra jest na roztrzesienie?
zdesperowany1

przez celineczka3 23 lis 2009, 12:01
Po depakinie nie moglam skupic mysli, zebrac ich razem ze soba, mialam problemy z pamiecia...i w ogole czulam sie jak zombie. Oprocz masakrycznego zmulania nic mi nie pomogla, jeszcze zaczelam miec po nich jazdy nie za ciekawe i lekarz mi to bardzo szybko odstawil. Takze nawiazujac do Twojego pytania o dzaialanie tego leku na roztrzesienie, to nawet nie mialam sily sie denerwowac, ale chyba nie o taki efekt terapeutyczny chodzi, dlatego ja wole psychoterapie:)
ps.musze dodac ze tez moje wrazenia moga wynikac z tego ze bralam duze dawki tego leku, moze przy mniejszych dawkach jest lepiej:)
celineczka3

przez zdesperowany1 23 lis 2009, 13:43
Ja pod koniec tego tygodnia dołoze chyba depakine bo paroksetyna obniza poziom ptogu drgawkowego tym samym osłabiajac uklad Gaba,ale chce zobaczyc jak się będe czuł przez ten tydzien bo dopiero 4 dzien na paro

Swoja droga receptory Gaba poprawiaja tez sen ,poglebiaja 1/2/3 faze snu no i maja dzialanie przeciwlękowe;) Jak znalazl zeby na noc łykac;)
zdesperowany1

przez celineczka3 23 lis 2009, 14:14
Nic nie zastapi jednak naturalnego snu:)zaden sen farmakologiczny nie jest tak zdrowy jak ten fizjologiczny.
celineczka3

przez zdesperowany1 23 lis 2009, 15:16
Dokladnie tak ale jak ktos bierze proksetyne(tak jak ja) to i tak sen ma splycony więc przydałoby sie cos zdzialac w kierunku jego poprawy:)
zdesperowany1

przez celineczka3 23 lis 2009, 16:05
Zeby nie bylo- nie jestem przeciwniczka leków, sama polykam na noc Tisercin-ale po prostu to taka uwaga na marginesie, bo sama chcialabym spac bez lekow....moze sie odwaze kiedys:)
celineczka3

przez Honey_lady 23 lis 2009, 16:24
Mam obnizony próg pobudliwości drgawkowej ( wyszło w EEG), nie mam padaczki, ale mam okropne mysli natretne i zwiazane z nimi zmiany nastroju. Dostałam Convulex (kwas walproinowy 2x 150 mg ) z Triticco. Biorę malutkie dawki od tygodnia i musze powiedzieć, ze chyba czuję sie lepiej. Jestem spokojniejsza, te mysli nie doprowadzaja mnie do takiej rozpaczy jak jeszcze dziesiec dni temu no i dobrze śpię. A Trittico też biorę malutkie bo 50 mg. Nie jestem zamulona, czytam ksiązki i koncentruję się bez problemu.

przez zdesperowany1 23 lis 2009, 20:25
no ja mam chyba przez paroksetyne obnizony prog drgawkowy bo mam takie wzrdygniecia i zrywania miesni jakby mnie prąd kopnął .poczekam do tygodnia:> zobaczymy co z tego wyniknie:>
zdesperowany1

przez aree1987 26 lis 2009, 23:51
Też miałem takie drgawki po sertralinie, szczególnie przy zasypaniu na łóżku podskakuje cały nieraz. ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez zdesperowany1 07 gru 2009, 16:48
i co z tym zrobiles?
zdesperowany1

Sortuj wg