KLORAZEPAN/KLORAZEPAT (Cloranxen,Tranxene)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klorazepan pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
70%

Nie
6
18%

Zaszkodził
4
12%

Liczba głosów : 33

Re: Cloranxen

przez Mefistofeles24 15 wrz 2008, 13:31
Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce." A. Schwarzenegger

Zycie jest komedia dla tych, którzy patrza,
a tragedia dla tych, którzy czuja.

przez karoo1989 22 wrz 2008, 10:54
a czy ten lek pomaga równiez na depresje???

przez namiestnik 22 wrz 2008, 15:16
Ja mam wrażenie, że w depresji ten lek to taki bardziej narkotyk. Jak jest tak, źle, że nie możesz znieść tego stanu to go bierzesz i masz wszystko gdzieś. W tym sensie pomaga.

Ale pamiętaj, że od benzodiazepin łatwo się uzależnić. Nie jest to też lek leczący skutki. On raczej łagodzi NIEKTÓRE objawy depresji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grubcia 22 wrz 2008, 19:13
To jest lek przeciwlękowy i uspakajajacy.Nie dziala antydepresyjnie.
Grubcia

przez namiestnik 23 wrz 2008, 21:14
Napewno są słabsze. To nie jest lek do leczenia depresji - ale w niej pomaga - stosowany doraźnie.

przez Misiek 29 wrz 2008, 20:30
Na mnie jakoś dziwnie działa... Spać mi się chce... Mam po nim jakieś stany depresyjne... :(

Re: Tranxene

przez Szeida 02 paź 2008, 22:49
Dla mnie chyba za mocny, bo łaziłam po ścianach po nim i słyszałam różne głosy :roll:

przez Fenrir 24 paź 2008, 13:22
Wziąłem to jak nie mogłem zasnąć Niby miałem przepisane przez lekarza ale nie chciałę sie truc prochami 8) Poczułem sie tak po tym super wyluzowany ,że zasnałem jak dziecko :lol: Tyle tylko ,ze na nastepny dzien nie mogłem sie dobudzic i caaały dzien bym spał ... takie przymulenie
Show must go on :>
8949583 gy gy :)

przez MOCca 24 paź 2008, 13:34
Misiek, u mnie było podobnie, dodatkowo zmożona agresja po przebudzeniu, ratuje się nim w stanach mocno stresujących jak nie potrafię zasnąć. Po dłuższym stosowaniu może doprowadzić do uzależnienia, dlatego na noc może warto oszukać mózg inną tabletką, chociażby witaminową lub zwykłą ziołową na sen. Ja stosuje cloranxen doraźnie.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez namiestnik 24 paź 2008, 13:46
Benzo są ogólnie bardzo uzależniające. Wśród nich Cloranxen też.
Cloranxen długo działa. Tak, że na spanie to on cienki jest - bo rano nadal będziecie pod jego wpływem.

MOCca - masz paradoksalne reakcje po Cloranxenie. Czasami tak jest.
Ogólnie dobre podejście by ratować się nim tylko wtedy gdy już absolutnie trzeba.

CLORANXEN (Klorazepan-Tranxene)

przez patrycjak20 06 gru 2008, 13:54
witam.
wlasnie przepisano mi CLORANXEN wraz z REXETIN. czy ktos wie jak dziala cloranxen?? jak sie po ich czujecie??
prosze o rade. dopiero zaczynam kuracje.

Re: CLORANXEN

przez Beksa 06 gru 2008, 14:06
Dostałaś bardzo słaby lek uspakajający i dosyć mocny antydepresyjny. ja się zawsze bałem paroksetyny (twój rexetin) bo ponoć trudno się to odstawia (bóle i zawroty głowy). Ponoć przy odstawianiu innych antydepresantów jest mniej skutków odstawiennych.

Re: Tranxene

przez CYRKONIA 08 gru 2008, 14:56
Witam.Choruję na nerwicę lękową od 7lat i tyle też lat biorę tranksenę (5mg 2 razy dziennie).Mi ona pomogła.Ale już mam dosyć brania leków chciała bym ją odstawić ale boję się co będzie potem.Ogólnie dużo pracuję sama ze sobą i mam tak jak wy typowe dla tej przypadłosci objawy.Podczas brania tego leku od początku niemiałam jakiś złych obiawów bardzo dobrze się po nim czułam i czuję.Pozdrawiam.(Może jest ktoś kto tak jak ja przyjmuje tak długo ten lek (lub brał) i zna obiawy odstawienia).

przez martenekps 26 sty 2009, 23:19
Hej

Stosuję cloranxen do wyjścia z uzależnienia z lorafenu... Według przewodnika jak odstawiać benzodiazepiny prof Ashton: http://www.benzo.org.uk/polman/bzsched.htm.

Jestem teraz na dawce równoważnej 1,5mg lorafenu = 22,5mg cloranxenu. Obniżam dawki o 1,25mg czyli 1/4 tabletki 5mg co 10 lub 14 dni. Niestety żaden psychiatra ani lekarz nie chce poprzeć mnie w moich działaniach, proponują odwyk na oddziale albo psychotropy + ostra redukcja. Ostra redukcja wywołuje u mnie silne bóle bo mam głównie objawy fizyczne odstawienne, więc nie idę na to, wolę zrobić to powoli i na spokojnie. Cały problem w tym, że mam już dość kombinowania u różnych lekarzy recept na cloranxen i praktycznie wyczerpały mi się możliwości :(
Jak ktoś może jakoś pomóc proszę o kontakt na pm.

Sortuj wg