MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez artur1978 08 sie 2015, 00:54

przez Grabarz666 08 sie 2015, 10:13

przez Rocky2 08 sie 2015, 10:15
Grabarz666 napisał(a):

U szczurów...

Wszystkie badania są na szczurach, tak więc twój argument, że u szczurów to nie wiem skąd wziąłeś. :D
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 08 sie 2015, 10:24
artur1978 no mnie to nie zaskoczyło bo jest to w zgodzie z tym artykułem który wklejałem jakiś czas temu. Pisze tam, że kluczowy jest wzrost dopaminy w korze przedczołowej, który działa na receptorach D1 a przez to zwiększa plastyczność na kluczowym odcinku hipokamp-kora przedczołowa. Działa to przez nasilanie LTP (long term potentiation). W tym kierunku idzie też np. tianeptyna - przez wzrost dopaminy w PFC ale i przez bezpośrednie działanie na system glutaminowy.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 08 sie 2015, 10:51
Rocky2 napisał(a):Wszystkie badania są na szczurach, tak więc twój argument, że u szczurów to nie wiem skąd wziąłeś. :D

Patrz, że jakoś udało mi się spotkać z wieloma badaniami/publikacjami wykonywanymi na ludziach...

Poza tym osoba, która podaje link do badania niedawno miała pretensje, że to ja podaje linki do publikacji/badań wykonywanych na szczurach...

Ale do rzeczy... w kwestii ketaminy, to dodam, że jeden z użytkowników forum, zastosował ketaminę, ale chyba nie spełniła jego oczekiwań, może sytuacja wyglądałaby inaczej w połączeniu z olanzapiną.

przez Psychopharm 08 sie 2015, 10:55
Ja stosowałem ketaminę we wlewach. Zgodnie z tym artykułem to da się osiągnąć takie działanie jak z ketaminą z połączenia np. fluoksetyny z olanzapiną. Myślę, że podobnie będzie z wszystkimi lekami/połączeniami które zwiększają wyraźnie dopaminę w korze przedczołowej - czyli np. SNRI+antagonista alfa-2.

Plusem tych połączeń jest to, że można to brać dłużej. Ja sobie nie wyobrażam tych wlewów przez dłuższy czas, za dużo z tym spiny a podczas samego wlewu człowiek nie czuje się zbyt "komfortowo".
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez elan 08 sie 2015, 10:58
U mnie na mirtazapinie i innych lekach o noradrenergicznym i dopaminergicznym działaniu niezwykle wysoko rosła emocjonalnosc,w końcu mogłem sie wypłakac,miałem ciary na plecach gdy słuchałem muzyki,czułem ze zyje,teraz na sertralinie wszystkie te emocje zanikły,nawet nie moge płakac pomimo ze czasem znalazł by sie powód.
elan

przez Rocky2 08 sie 2015, 11:08
Grabarz666 napisał(a):
Rocky2 napisał(a):Wszystkie badania są na szczurach, tak więc twój argument, że u szczurów to nie wiem skąd wziąłeś. :D

Patrz, że jakoś udało mi się spotkać z wieloma badaniami/publikacjami wykonywanymi na ludziach...

Poza tym osoba, która podaje link do badania niedawno miała pretensje, że to ja podaje linki do publikacji/badań wykonywanych na szczurach...

Ale do rzeczy... w kwestii ketaminy, to dodam, że jeden z użytkowników forum, zastosował ketaminę, ale chyba nie spełniła jego oczekiwań, może sytuacja wyglądałaby inaczej w połączeniu z olanzapiną.

Może ci się udało spotkać z jakimiś badaniami na ludziach, ale z pewnością, najpierw te same badania były robione na szczurach, więc twój argument nadal nadaje się do śmietnika co najwyżej, wszystkie te wasze badania co tu wklejacie zostały robione na szczurach, za wyjątkiem badan na temat skuteczności danego antydepresanta względem placebo, poza tym najpierw te badania były robione na szczurach, wszelkie nowinki i rewolucja psychiatryczne są dzięki tym małym stworzeniom, a nie dzięki ludziom.
Więc nie neguj czegoś kto coś wklei, robiąc za chwile to samo i uznając to za twój argument w dyskusji.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Grabarz666 08 sie 2015, 11:28
Aha, chciałbym się "pochwalić", otóż udało mi się znaleźć sposób na mirtazapinę :D

Wcześniej pisałem, że powodowała ona u mnie problemy ze snem objawiające się problemami z zaśnięciem, płytkim i krótkim snem oraz, jak się okazało, indukowanym przez nią zespołem niespokojnych nóg.
Tak więc około godziny 21 zażywam trazodon 100 mg, który po 2,5h nieźle mnie "zmula" a następnie bezpośrednio przed snem 15 mg mirtazapiny. W takiej kombinacji nie mam problemów ze spaniem.
Tym samym zmniejszyłem dawkę escytalopramu do 10 mg. Sukcesywnie będę zmniejszał jego dawkę o 5 mg co 5 dni i jednocześnie zwiększał mirtazapinę o 7.5 mg, całkowicie z niego rezygnując na rzecz mirtazapiny.
Nie ukrywam, że SSRI mimo dobrej skuteczności w moim przypadku powodują skutki uboczne trudne do zaakceptowania.

przez Rocky2 08 sie 2015, 11:36
Grabarz666 napisał(a):Aha, chciałbym się "pochwalić", otóż udało mi się znaleźć sposób na mirtazapinę :D

Wcześniej pisałem, że powodowała ona u mnie problemy ze snem objawiające się problemami z zaśnięciem, płytkim i krótkim snem oraz, jak się okazało, indukowanym przez nią zespołem niespokojnych nóg.
Tak więc około godziny 21 zażywam trazodon 100 mg, który po 2,5h nieźle mnie "zmula" a następnie bezpośrednio przed snem 15 mg mirtazapiny. W takiej kombinacji nie mam problemów ze spaniem.
Tym samym zmniejszyłem dawkę escytalopramu do 10 mg. Sukcesywnie będę zmniejszał jego dawkę o 5 mg co 5 dni i jednocześnie zwiększał mirtazapinę o 7.5 mg, całkowicie z niego rezygnując na rzecz mirtazapiny.
Nie ukrywam, że SSRI mimo dobrej skuteczności w moim przypadku powodują skutki uboczne trudne do zaakceptowania.

To fajno, a jakie masz skutki uboczne po ssri?
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Grabarz666 08 sie 2015, 11:44
Psychopharm napisał(a):Ja sobie nie wyobrażam tych wlewów przez dłuższy czas, za dużo z tym spiny a podczas samego wlewu człowiek nie czuje się zbyt "komfortowo".

Właśnie, same wlewy, jako sposób podania, są problematyczne w porównaniu do połknięcia tabletki.
Poza tym dostępność dla przeciętnego pacjenta - niemożliwa, bo który lekarz przepisze ketaminę zamiast SSRI... ;)

przez Psychopharm 08 sie 2015, 11:47
Zdobyć ketaminę nie było łatwo, w dodatku była dość droga. Same wlewy są problematyczne, ja miałem znajomego ze służby zdrowia który zgodził się mi je przeprowadzić. Ja nie lubię zastrzyków, w dodatku się denerwowałem samym wlewem. Podczas wlewu są dziwne doświadczenia, nie jest to za przyjemne.

Co do zespołu niespokojnych nóg przy mirtazapinie to bierze się on prawdopodobnie z działania noradrenalinowego (beta blokery na to pomagają).

przez Grabarz666 08 sie 2015, 11:53
Rocky2 napisał(a):To fajno, a jakie masz skutki uboczne po ssri?

Głównie zaburzenia libido oraz pewne "spłaszczenie" afektu.

Co do badań na szczurach, czy ja gdziekolwiek je neguje, włącznie z podanym badaniem? Był to kontrargument co do zarzutów pewnego użytkownika, który pisał, że podaje linki do badań na szczurach, a sam zrobił to samo.

Co do samej skuteczności mirtazapiny i escytalopramu, to mogę napisać, że w moim przypadku "kombo" mirtazapina 15 mg i escytalopram 10 mg powoduje lepszy nastrój niż sam escytalopram 20 mg (trazodonu 100 mg nie uwzględniam, gdyż jego skuteczność przeciwdepresyjna w moim przypadku jest żadna, nawet w dawkach 300 mg).

przez Psychopharm 08 sie 2015, 11:57
A próbowałeś łączyć SNRI z mirtazapiną? Teoretycznie większa skuteczność niż SSRI+mirta (przez komponent noradrenalinowy SNRI).

Sortuj wg