MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez tiktalk 25 sie 2013, 16:53
nie wiem po co nigdy takiego zestawu nie próbowałem. Ale wiem też że to delikatne stymulowanie dopaminy przez sertraline ma znaczenie jeśli chodzi o funkcje seksualne u mnie i też to jest lek atypowy w grupie ssri:)
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Gojira 25 sie 2013, 16:54
miko84 napisał(a):Gojira spróbuj samej mirtazapiny bo ona działa inaczej w połączeniu z innymi lekami. Można powiedzieć, że inne leki "przeszkadzają" w jej działaniu, bo działają w przeciwną stronę - agonizują receptory które ona antagonizuje (i mogą zwiększać aktywność osi HPA co ona z kolei zmniejsza). Ja w zimie miałem poprawę po mircie jak po żadnym innym leku. Możesz też spróbować amitryptyliny która działa podobnie.

Miko, sama mirtazapina mnie okropnie przymula i otępia. Jestem jak zombie :?
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez miko84 25 sie 2013, 16:55
Gojira a długo ją brałaś samą żeby przekonać się czy to nie mija? Bo zazwyczaj mija, ale tego nie dowiesz się po paru dawkach, ani nawet po tygodniu, do tego potrzeba ich wielu. Poza tym leczenie depresji to kwestia kompromisów, czasami nie możesz z niej wyjść bez poświęcenia pełnej jasności umysłu...
Ostatnio edytowano 25 sie 2013, 16:56 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 25 sie 2013, 16:56
miko ja jestem z natury melancholikiem i melancholia towarzyszy mi bardzo często więc rozumiem o czym mówisz...tylko u mnie dodatkowo występują właśnie takie stany totalnego załamania, łapie taka depresja często z silnym lękiem że wali mi się wszystko pod nogami, tracę prace, urywam kontakt ze społeczeństwem itp...gdyby nie rodzice to nie wiem co by ze mną było ;)
Popiół

przez Gojira 25 sie 2013, 16:56
Trzy miesiące brałam, dłużej nie dałam rady
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg

przez elfrid 25 sie 2013, 16:57
Gojira, a próbował cie kiedyś leczyć samymi stabilizatorami oraz neuroleptykami? Niektórzy twierdzą że antydepresanty w chad tylko szkodzą?
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 25 sie 2013, 16:58
Popiół odpukać, nie mam takich momentów, ale lęk towarzyszy mi także. Na melancholię dobrzy są antagoniści 5-HT2c - mirta, miansa, SSRI mogą pogarszać stan. U mnie np. zwiększały anhedonię, a poprawy nastroju nie było.

Gojira 3 miesiące wystarczy. Rozumiem, że nie było poprawy, czy była ale otępienie było zbyt duże?
miko84

przez Gojira 25 sie 2013, 17:02
Kilka miesięcy brałam same stabilizatory i aminokwasy do tego m.in L-tyrozynę. Bylo bardzo dobrze, wróciła energia, zainteresowania, a nawet popęd seksualny. Potem miałam problemy w pracy i pojawiły się znów lęki oraz depresja. Od tamtej pory znowu biorę antydepresanty, ale jest do d..y :?

-- 25 sie 2013, 17:03 --

miko84 napisał(a):Popiół odpukać, nie mam takich momentów, ale lęk towarzyszy mi także. Na melancholię dobrzy są antagoniści 5-HT2c - mirta, miansa, SSRI mogą pogarszać stan. U mnie np. zwiększały anhedonię, a poprawy nastroju nie było.

Gojira 3 miesiące wystarczy. Rozumiem, że nie było poprawy, czy była ale otępienie było zbyt duże?

Nie było poprawy, a otępienie się nie zmniejszało
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg

przez Popiół 25 sie 2013, 17:10
miko na melancholie to dobrze mi robił sulpiryd, co sądzisz o amisulpirydzie/sulpirydzie w wizji długoterminowego leczenia w małych dawkach? Mam opory przed tym lekiem bo to w końcu neuroleptyk.

-- 25 sie 2013, 17:16 --

U mnie nie było otępienia na mircie ale lęk mnie okrutnie męczył zwłaszcza rano. Były przebłyski dobrego nastroju ale ogólne działanie przeciwdepresyjne było niewystarczające.
Popiół

przez CórkaNocy 25 sie 2013, 17:18
mnie teraz znowu dopada ta podła anhedonia po wenli, takie uczucie, że nie wiem czym się zająć, bo wszystko mnie nudzi, nic nie sprawia radości, żadnych pozytywnych emocji, rozmowy z ludźmi znowu męczą, zamykam się w sobie, poczucie wewnętrznego smutku, takiego rozwalającego od środka, że miałoby się ochotę krzyczeć, ale nie można tego wydusić, nie można się rozpłakać, tylko taka właśnie przejmująca, zdarzała się i permanentna melancholia

-- 25 sie 2013, 16:19 --

Popiół, też mam i miałam na mircie lęk rano
dlatego moim marzeniem jest zejść z mirty i móc zasypiać normalnie, a jak nie da się to może wrócę na ten chlorprothixen, bo nie chcę tak dowalać noradrenaliny, sam lekarz mi mówi, że mirta może czasem nakręcać lęki
CórkaNocy

przez Popiół 25 sie 2013, 17:25
Córkanocy a czemu z wellbutrinu zrezygnowałaś? bo coś mi się kojarzy że chwaliłaś jego działanie.

Też się nie potrafię rozpłakać, zazdroszczę tym którzy właśnie potrafią wykrzyczeć że jest im źle, wybeczeć się...
Popiół

przez CórkaNocy 25 sie 2013, 17:29
Popiół, bo lęki nie dawały mi normalnie funkcjonować...nastrój był zajebisty i energia, ale niestety lęki tylko się pogłębiały a nie chcę z tego powodu znowu zamknąć się w domu i bać się wyjść do ludzi

a jak się czujesz na 300 mg? masz zwiększone lęki? jakiegoś ''speeda'' czujesz? i jaka różnica pomiędzy 150 a 300 w twoim odczuciu?
CórkaNocy

przez miko84 25 sie 2013, 17:42
Popiół próbowałem sulpirydu ale nie działał na mnie. Nie wiem jak z długotrwałym stosowaniem, ale neuroleptyków się boję.

A ile czasu próbowałeś samej mirty? Teraz na tym połączeniu jest lepiej? Jak były przebłyski poprawy to może z czasem by się mirta rozkręciła a wraz z poprawą nastroju ustałyby lęki?
miko84

przez elfrid 25 sie 2013, 18:06
Gojira, to może lepiej manipulować dawkami stabilizatorow i neurlopetykow, które też działają przeciwlekowo skoro dobrze bylo bez antydepresantow. Najwidoczniej one tylko pogarszają przebieg twojej choroby.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg