BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
55%

Nie
10
32%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 31

przez Ramanujan 11 wrz 2013, 18:32
wieslawpas, wiem, że Paxtin to paroksetyna.

Połączenie Buspironu z wenlafaksyną okazało się w moim przypadku zabójcze...
Ramanujan

przez CórkaNocy 11 wrz 2013, 19:11
Ramanujan, zabójcze dlaczego? ponoć jest dobre łączenie ssri,snri z buspironem
CórkaNocy

przez depas 11 wrz 2013, 19:37
Potwierdzam, brałem 5 miesięcy 100mg sertraliny, plus jakieś 2 miesiące do tego buspiron. Najpierw w dawce 2X5mg, ostatecznie 3x10mg. I była różnica, było wyczuwalnie lepiej, mimo że początkowo buspiron pogorszył lęki i dodał pewną niezdrową ekscytację. Jednak po jakichś 3 tygodniach ewidentnie buspiron pomógł, a muszę zaznaczyć że nic tak mi nigdy nie pomagało jak benzo, niestety z różnych powodów nie mogę go brać. Zatem wyłączając benzo, nic tak mi na lęk nie pomogło jak właśnie buspiron. Tyle że wymagało to czasu, a nawet przebolenia paru tygodni pogorszenia objawów. W każdym razie, na pewno nie jest to lek który można wziąć doraźnie i oczekiwać poprawy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stifler19 06 paź 2013, 04:31
ciekawy jestem tego pełnego efektu przeciwlękowego po dłuższym czasie...biore od kilku dni jako dodatek do paroksetyny i w tych kilku dniach zauważyłem duże zmniejszenie depresyjnych myśli, bardziej pozytywnie myśle, lęku nie odczuwam, ale też jakiegos przyjemnego działania na nastroj, mocniejsza psychika jest po prostu, uspokojenia żadnego jak narazie, mniejsza potrzeba snu, troche taka nerwowość i spięta psychika, większa pewność w myśleniu, pomaga troche w natręctwach, mniej sie po tym myśli, po 3 dniach moge powiedzieć że taki nijaki stan ani lęku nie ma ani przyjemnego nastroju...spłycenie takie wszystkich lęków jak również spłycenie nastroju
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez buczi79 31 paź 2013, 10:41
Ja biorę dopiero 6 dzień i czuję słabą poprawę , ale wyczuwalną. Myślę , ze sie rozkreci , lekarz mowił ,ze pełny efekt bedzie po 2-3 tygodniach.

-- 01 lis 2013, 10:57 --

Na początku miałem 3 x 5 mg przez pierwszy tydzień , teraz mam 3 x 10 mg . Mam pytanie . Czy u Was buspiron poprawiał Wasz stan stopniowo , czy dopiero po 2-3 tygodniach , tak nagle z dnia na dzien?
Czy jeśli byś wiedział , że porodzisz sobie z wszystkim co Cię w życiu spotka , to czego byś się bał ??? NICZEGO !!!!!!

przez depas 05 lis 2013, 23:26
buczi79 napisał(a):Mam pytanie . Czy u Was buspiron poprawiał Wasz stan stopniowo , czy dopiero po 2-3 tygodniach , tak nagle z dnia na dzien?

U mnie dopiero po 3 tygodniach można było wyczuć delikatną poprawę, po miesiącu brania faktycznie było już czuć efekty.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Woj.tek 13 lis 2013, 21:42
Witam, moje doświadczenie ze Spamilanem, oraz pytanko. :)

Ja bralem Spamilan w dawce 5mg dwa razy dziennie (1-1-0) i po ponad dwóch tygodniach rozwinął swoje działanie. Działał cudownie, poczułem się normalnie i to trwało długo z miesiąc, dwa. A warto zaznaczyć, że miałem lęk 24 godziny na dobre plus mysli natrętne, wkręcanie sobie, czyli standard. Potem przestałem go przyjmować i po jakimś czasie wróciły lęki związane ze starchem przed zwariowaniem, otępieniem, czyli standard.

Ciekawe jest to, ze gdy przyjmowałem doraźnie hydroksyzyne to i myśli natrętne te o zwariowaniu itd, znikały. Te myśli są sprzężone z lękiem bardzo mocno. Lęk jest podłożem do wszystkiego co sobie potem nasze głowy wymyślają.

Obecnie od półtorej tygodnia przyjmuję Spamilan w dawce 15mg - trzy razy dziennie po 5 mg (1-1-1) i wyczuwam lekką poprawę jednak mam nadzieje, że po tych 2-3 tygodniach rozwinie on swoje działanie.
Jak myslicie, czy to dobry pomysł zwiększyć dawkę po 2 tygodniach do 20 mg ? Nie jest to już dużo ? Jakie jest minimum a jaka średnia przyjmowanej dawki dziennej, ktoś się orientuje ?

Co ewentualnie w przyszłości dołożyć do Spamilanu antydepresyjnego ? Mnie w Spamilanie urzekło to że nie uzależnia można go brać bezkrnie długi okres czasu... Coś podobnego chciałbym z antydepresantów..
Żyję w półamoku
Nie wiem drżę przed jutrem, czy to te dłonie na dual shoku

przez rafzap 13 lis 2013, 21:55
Brałem Spamilan dość długo w różnych dawkach , jako dodatek do ssri który miał poprawić sferę seksualną. Zero efektów. Drugi z lekarzy w tej samej poradni do której chodzę powiedział, że nie wierzy w żadne działanie tego leu, w żadnej płaszczyźnie.
evil boy 4 life

przez magnolia84 13 lis 2013, 21:56
Buspiron jest rzeczywiście słabiutki. Nie wiem na kogo mógłby zadziałać
magnolia84

przez rafzap 13 lis 2013, 22:05
Myślę że na takie osoby, na które nawet hydro ma zbawienne działanie właśnie
evil boy 4 life

przez magnolia84 13 lis 2013, 22:07
hmm nie wiem, bo na mnie hydro działała, a buspiron wcale. Podobnie miała moja znajoma.
magnolia84

przez rafzap 13 lis 2013, 22:10
Masz rację, nie ma reguły. Tak sobie teoretyzowałem, że jak na kogoś działają słabe leki to działają. Ja brałem po 200 hydro jak miałem problemy ze spaniem i dupa. U mnie tylko leki ciężkiego kalibru.
evil boy 4 life

przez magnolia84 13 lis 2013, 22:12
:shock: aż mnie przytkało
magnolia84

przez Woj.tek 29 lis 2013, 10:04
Witam, kiedyś brałem 2 x 5mg Buspironu rano w i w po połunie. Zaczął działać po 2-3 tyg i to bardzo dobrze, wręcz świetnie, zacząłem żyć jak na 22 latka przystało i lęki zninkeły. Efekt utrzymywał się dobry miesiąc, aż w końcu odstawiłem.

Po około miesięcznej przerwie zacząłem stosować Buspiron znowu, tym razem w dawce 2 x 10 mg rano i w po południe. Mineły już ponad 3 tygodnie i czuję lekkie działanie leku.
Jak myślicie, czy ta dawka 20mg na dzien to jest jeszcze mała ? Czy lepszy efekt może jeszcze nastąpić ?

Jest to mój pierwszy lek, mam jeszcze recepte na Pramolan i Asertin. Jak myślicie może warto zmienić lek ?
Żyję w półamoku
Nie wiem drżę przed jutrem, czy to te dłonie na dual shoku

Sortuj wg