FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
120
61%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

 
Liczba głosów : 198

przez just2ys 21 wrz 2007, 17:58
bralam ten lek jest w miare dobry potem przestalam teraz biore paxtin i jak narazie mi nie pomaga:((((((
dlaczego wlasnie ja...
Offline
Posty
9
Dołączył(a)
20 wrz 2007, 14:16
Lokalizacja
gorzow

Avatar użytkownika
przez juka 21 wrz 2007, 22:48
andlowa leku:
Andepin

Nazwa międzynarodowa: FLUOXETINI HYDROCHLORIDUM
Postacie występowania leku: kapsułki
Jak działa lek? Lek wykazuje działanie przeciwdepresyjne poprzez wpływ na przekaźniki między komórkami w układzie nerwowym.
Kiedy lek ma zastosowanie? Lek stosowany jest w leczeniu chorób psychicznych oraz stanów depresyjnych z zahamowaniem psychoruchowym w przebiegu różnych chorób.
Znalazł również zastosowanie w leczeniu bulimii -- przez łagodzenie objawów ,,wilczego" głodu.

Jakie są zasady przyjmowania leku? Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący.
Lek przyjmuje się w czasie głównych posiłków 1 lub 3 razy w zależności od ustalonej przez lekarza częstotliwości przyjmowania leku.
Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!

Jakie mogą być niepożądane skutki? Osłabienie, gorączka.
Osłabienie apetytu, mdłości, wymioty, biegunki, uczucie suchości w jamie ustnej.
Bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, drażliwość, nadmierna senność, męczliwość, drżenia, uczucie duszności, niepokój.
Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.

Stosowanie leku może również wywołać: Wysypkę na skórze i inne reakcje alergiczne -- jest to sygnał do zaprzestania przyjmowania leku i skontaktowania się z lekarzem.
Drgawki -- należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

O czym należy poinformować lekarza? O tym, że jesteś uczulony na lek.
Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią.
Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.

Zapytaj lekarza, jak stosować lek, gdy przyjmujesz jednocześnie: Relanium, Oxazepam, Lorazepam.
Trójpierścieniowe leki antydepresyjne (np. Imipraminę, Amitryptylinę).
Lit.
Nie wolno stosować leku równocześnie z inhibitorami MAO (np. Jumex). Prozac można podać 14 dni po zakończeniu leczenia inhibitorami MAO, inhibitory zaś można podać po 5 tygodniach od zaprzestania podawania Prozacu.

Zapamiętaj! Pełny efekt leczenia uzyskuje się zwykle po 14 dniach od rozpoczęcia kuracji tym lekiem. W tym okresie istnieje większe prawdopodobieństwo popełnienia samobójstwa u osób z depresją.
W czasie stosowania leku unikaj prowadzenia samochodu oraz obsługiwania maszyn będących w ruchu.
Nie należy stosować leku u osób do 18 roku życia.
:)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
72
Dołączył(a)
04 wrz 2007, 18:46

przez piola 22 wrz 2007, 09:38
Rzabo, zaglądaj zatem czasami do nas.

A ja się dziewczyny martwię, bo cały czas wyskakują mi te swędzące krosty. Po zwiększeniu dawki leku nie zauważyłam żeby wyskakiwało i ch więcej, ale codziennie pokazuja się nowe, swędzą przeokropnie, i wyglądam jak po jakiejś chorobie, jedne już stare porozdrapywane, drugie nowe, codzinnie się ich pojawia koło 5 sztuk. Nie iwem czy to cos mnie gryzie kurde czy co sie dzieje. Zaczęło to się pojawiać tydzie ń temu, wygląda jak ugryzienie, taki gruby bąbel, swędzący, zaczerwieniony lekko.
Offline
Posty
31
Dołączył(a)
07 wrz 2007, 08:10

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Avatar użytkownika
przez Daria Sz. 22 wrz 2007, 09:59
piola napisał(a):cały czas wyskakują mi te swędzące krosty.


to może być alergia, u mnie też co jakiś czas takie coś wyskakuje i swędzi jak diabli, myslę że ten lek przeciw alergiczny powinien pomóc,


Rzaba, zaglądaj tu, proszę! to nie szkodzi że nie bierzesz już seronilu. Daj znać jak czujesz się po zmianie leku.
U mnie ciągle największy problem to sny. Jestem po nich wykończona i niedospana. Sa tak intensywne i dziwne... Czy to normalne? Wiem, że to objaw uboczny seronilu, ale biorę go już prawie dwa miesiące i myslę że objawy uboczne powinny ustąpić, ech....
memento mori...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
132
Dołączył(a)
04 sie 2007, 19:09

przez piola 22 wrz 2007, 12:39
Ja dzisiaj też całą noc miałam głupi sen, śniło mi się, że mąż mnie zdradzał, mam wrażenie że ten sen śnił mi się całą noc....


co do krostoto chyba przejadę się do teściowej - jest dermqatologiem, może cos zaradzi. to jest tak, że jak wyskakuja nowe to swędza jakieś 2 dni a potem już nie, tylko trzeba czekać aż znikną. Przychodzi mi jeszcze do gowy alergia na proszek bo jakiś miesiąc temu zmieniłam, ale kurde to bym miala tylko na nogach a gdzie indziej już nie?
Offline
Posty
31
Dołączył(a)
07 wrz 2007, 08:10

Avatar użytkownika
przez Rzaba 22 wrz 2007, 18:37
Dziewczyny, pewnie że będe tu zaglądała :D :D :D

Ja tez miałam takie sny...dziwne , męcząco- dręczące , że się tak wyrazę. :roll: Teraz juz śpię spokojnie. Wydaje misie, ze te sny nie tylko działanie uboczne Seronilu, ale objaw naszej choroby. Teraz czuję sie świetnie. Od dwóch tygodni śpię jak bobasek i wstaję rano usmiechnięta. :D
Miałam mały kryzys w 3 mieisacu brania, ale trwał tylko 5 dni. Z dnia na dzień czuję sie coraz lepiej. Własciwie czuję sie jak zupełnie zdrowa Rzaba :mrgreen:

ja nie miałam zadnych krostek na ciele. Nic a nic. To chyba rzeczywiście alergia

Pozdrwaiam Was cieplutko i zdrowiejcie szybko :D :P
"Okrutniejsze od smierci jest wciąż bać się umrzeć..."
Seneka
Avatar użytkownika
Offline
Posty
163
Dołączył(a)
14 cze 2007, 20:06

Andepin

przez ryan 22 wrz 2007, 22:49
Hej
Czy ktoś zażywał z Was Andepin, a jeśli tak to jak długo ? Znajomy przyjmuje go od dłuższego czasu, juz bez konsultacji z lekarzem w dawkach 60-80mg (3-4 dziennie). I niestety zdradza objawy uzależnienia.
Ktoś sie spotkał z takim przypadkiem ? Albo podobnym.

pozdrawiam
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
22 wrz 2007, 22:45

Avatar użytkownika
przez Daria Sz. 25 wrz 2007, 20:39
mam za sobą trudna bezsenną noc, przede mną następna pewnie podobna, co zrobić ze snami? normalnie wysadam... wolę niespać....
memento mori...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
132
Dołączył(a)
04 sie 2007, 19:09

Avatar użytkownika
przez Daria Sz. 27 wrz 2007, 21:36
hej Neuroticus, a jak u Ciebie ze spaniem? i snami? to u mnie największy ostatnio problem. Dlaczego sam dawkujesz sobie leki???
Głowa na pewno bolała Cię po seronilu, mnie też często boli.
Padnę jeśli się nie wyśpię... a tabletek na sen nie wezmę! nie chcę, bo ...
całkowicie się uzależnię... od leków. Życie jest cięzkie...
memento mori...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
132
Dołączył(a)
04 sie 2007, 19:09

Avatar użytkownika
przez Rzaba 28 wrz 2007, 08:51
A ja po jednym piwku nie zauważyłam u siebie żadnych niepokojacych objawów. Czuję sie bardziej zrelaksowana, a poza tym normalnie. Dlatego pozwalam sobie na piwko od czasu do czasu ( tak co 2 dzień :oops: :lol: )
"Okrutniejsze od smierci jest wciąż bać się umrzeć..."
Seneka
Avatar użytkownika
Offline
Posty
163
Dołączył(a)
14 cze 2007, 20:06

Avatar użytkownika
przez Rzaba 29 wrz 2007, 19:52
........ napisał(a):Cóż, wczoraj wypiłem na imprezie jakieś 4 browary + trochę mózgojeba i czułem się w miarę dobrze, chociaż trochę głowa mnie bolała. Przed imprezą brałem leki. ;)


:shock: :shock: :shock: :shock:
Przy trzech tabletkach nie odważyłabym się tyle wypic.
Nawet gdybym nic nie brała ;) :lol: :lol:
Twardą masz głowę :D
"Okrutniejsze od smierci jest wciąż bać się umrzeć..."
Seneka
Avatar użytkownika
Offline
Posty
163
Dołączył(a)
14 cze 2007, 20:06

Avatar użytkownika
przez Daria Sz. 29 wrz 2007, 22:59
odkąd biorę leki raz się upiłam i to wystarczyły dwa drinki, ululałam się na maxa, ale humor mi dopisywał. Teraz staramsię unikać alkoholu, bo za szybko się upić to głupio. Co mam zropbić ze swoimi snami... wiem, że Wam tu marudzę , przepraszam :cry:
memento mori...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
132
Dołączył(a)
04 sie 2007, 19:09

przez Racheli 05 paź 2007, 00:26
Witajcie. Ja biore seronil tak ok2,5 mies. Na poczatku było strasznie, kompletny brak apetytu, ciagle ziewanie, sennosc, problemy ze snem, jakies bole szyi, osłabienie, totalny spadek libido, ogolnie fatalne samopoczucie, no i oczywiscie schudłam. Natomiast teraz moge juz stwierdzic ze jest lepiej. Zdecydowanie pozytywniej patrze na otoczenie, jestem bardziej wyciszona, spokojniejsza, mniej sie denerwuje, rzadziej czuje przygnebienie i wewnetrzny smutek. Moim najwiekszym obecnym problemem, przypuszczam ze zwiazanym wlasnie z zazywaniem seronilu sa dziwne sny. Codzienne mam jakies wyjatkowo wyrazne, barwne sny, mnostwo kolorow, szczegołow, niemal jakbym w nich naprawde uczestniczyła, to jest strasznie meczace, poza tym czesto sie budze i ogolnie mam plytki sen. Kolejny problem to brak ochoty na seks, dla mnie to dosc dziwne zjawisko. Mam nadzieje ze te nieporzadane objawy wkrotce ustapia.Moj lekarz powiedzial ze tak naprawde leku nie nalezy oceniac przed uplywem 3 mies od poczatku leczenia. Pozdrawiam
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
04 paź 2007, 23:50

Avatar użytkownika
przez Rzaba 11 paź 2007, 17:39
Hej Grupo Seronilowa! :D
Co u Was tak cicho :roll: . Wyzdrowieliście wszyscy??? ;)

Piszcie jak sie czujecie.
Wiecie co teraz biore Citaxin i tyję. Seronil rzeczywiście chyba leczy bulimie, bo miałam słaby apetyt po nim. A teraz jem jak głupia. Przytyłam w ciągu 2 tygodni 4 kilo :shock: :lol: . Nieźle co???

Pozdrawiam :D
"Okrutniejsze od smierci jest wciąż bać się umrzeć..."
Seneka
Avatar użytkownika
Offline
Posty
163
Dołączył(a)
14 cze 2007, 20:06

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider] i 29 gości

Przeskocz do